0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #380 -: Февруари 09, 2010, 10:57:02 am »
Пожелавам успех на всички!

Душе, като стане време ще ти пиша на лични ако искаш. :)



*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #381 -: Февруари 09, 2010, 11:19:55 am »
Здравейте момичета :)
Аз засега само ви чета и ви се радвам мълчаливо. И тъкмо си мислех че няма скоро време хубави резултати при д-р Владимиров и се появи северина която ми вдъхна малко кураж.
Моля ви кажете ми тези 10000 лева колко души са ги платили. Знам, че е различно при всяка двойка и изключвам предварителните изследвания и прегледи и пътувания.
Ние още сме на етап прегледи и установяване на причината, но към там сме се запътили.
Хайде да се напълни темичката с хубави новини и големи коремчета, на всички желая успех :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #382 -: Февруари 09, 2010, 11:31:49 am »
Mileto6, попитах го директно, може ли без противозачатъчни, той каза НЕ.
Не ми даде повече обяснения. Не знам как да го накарам, категоричен е. При няколкото прегледа каза, че няма задържани фоликули.
Честно казано, такъв е подходът на Владимиров. Аз съм имала задържан фоликул само веднъж, след една неуспешна стимулация с клостилбегит, и въпреки това непрекъснато ме тъпчеха с противозачатъчни преди ин витро. В крайна сметка, след лошия ми отговор при Владимиров, прочетох по въпроса и научих, че това само влошава нещата в някои случаи (като моя, например). Мисля, че има и други начини да се "отървеш" от задържан фоликул, не съм сигурна, но май четох за пиене на дуфастон. Лично аз бих пробвала да не пия противозачатъчни...
Желая ти успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #383 -: Февруари 09, 2010, 11:32:45 am »
titkata, моето иски излезе около 10000 лева. Аз бях по така наречения протокол Маркес. Силна стимулация. Сега се надявам да пробваме нещо по-леко.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #384 -: Февруари 09, 2010, 11:33:43 am »
titkata имам общо четири опита при Владимиров. Два Маркес протокола, като всеки от тях ми излезе между 8500-9500 лв. Останали два протокола бяха къси със силна ( според мен )стимулация  и  за всеки от тях платих около 7000-8000 лв.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #385 -: Февруари 09, 2010, 11:37:06 am »
cambozzola, ами освен да не ги пия, скришом от него  :wink:
Ама от друга страна, нали трябва да има доверие между нас, а пък аз да подходя с лъжа, не знам...Поверяваме си живота и мечтите на тези хора, ако не им гласуваме доверие, дали изобщо си струват всички тези усилия  :(
Наистина не знам как да постъпя, пак ще говоря с доки.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #386 -: Февруари 09, 2010, 11:48:39 am »
desita_d, zayak3 благодаря :)
desita_d говори с него, кажи му че имаш притеснения, дано да склони.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #387 -: Февруари 09, 2010, 13:19:25 pm »
Момичета включвам се и аз по темата.

Днес бях на преглед при Владимиров за да разгледа рапорта от лапароскопията ми миналата седмица. Резултата е ендометриоза 4 степен с множество сраствания, включително и между тръбите и яйчници.

Чакам да ми дойде цикъла и започвам декапептил или диферелин за 3 месеца и живот и здраве май месец правим инвитро.

Нека някой сподели след като се бие последната инжекция колко дена след това започват същинските стимулации.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #388 -: Февруари 09, 2010, 13:22:52 pm »
Момичета, за вирусологията безплатно може да ви излезе като отидете до кръвен център, като се уговорите предварително, че искате на лист описано с името всичко, ще имате и кръвна група даже.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #389 -: Февруари 09, 2010, 13:57:09 pm »
kriska и аз съм минала по твоя път с ендометриоза 4 степен, сложих 5 инжекции диферилин.Цикълът ми се възстанови около 2 месеца след последната инжекция и чак след това се започва с подготовката и стимулациите, поне при мен беше така.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #390 -: Февруари 09, 2010, 14:19:14 pm »
titkata, успех  и резултата да е   newsm04


kriska , не са много хубави новините  ,но вярвам ,че   след май месец ще си ей така : preggo




Mileto6, попитах го директно, може ли без противозачатъчни, той каза НЕ.
Не ми даде повече обяснения. Не знам как да го накарам, категоричен е. При няколкото прегледа каза, че няма задържани фоликули.

Някъде се разискваше точно това. Има момичета които на своя глава не пият противозачатъчни преди процедурата, точно поради същата причина.
При мен фсх преди процедурата беше 14. Следващия месец пих Марвелон, което не е желателно при такива нива на хормоните.
Момичета дайте мнение. :ask:

И аз   си спомням  ,че срещах мнения на момичета ,които не пиха противозачатъчни по свое решение.
desita_d , поствяш  въпрос ,които и мен ме вълнува .
Аз доста често задържам фолукули и може да се каже ,че  през  последната година май само месеците в процедура, не съм била на Марвелон.

Преди опита  през 11.2009 няколко месеца бях на противозачатъчни .Приемах ,че  това  е алтернативата ,за да не задържам фоликули ,но и с  голяма неохота  ги пиех ,точно поради  разни притеснения  като твоите.

И аз  това се чудя  -дали не съм била преподтисната от Марвелона.

« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 14:24:54 pm от nimika »


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #391 -: Февруари 09, 2010, 14:26:29 pm »
kriska и аз съм минала по твоя път с ендометриоза 4 степен, сложих 5 инжекции диферилин.Цикълът ми се възстанови около 2 месеца след последната инжекция и чак след това се започва с подготовката и стимулациите, поне при мен беше така.

Явно има разлика, защото на мен Владимиров ми каза че стартираме май месец т.е. малко след като поставят 3тата инжекция.
Как беше опитът ти? Имаше ли успех?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #392 -: Февруари 09, 2010, 15:20:37 pm »
не, имам два неуспешни опита зад гърба си, надявам се третия да е успешен  :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #393 -: Февруари 09, 2010, 16:44:03 pm »
Момичета, моля Ви за съвет! Като чета форума, оставам с впечатление, че Владимиров назначава силна стимулация, като за първи път при ИЯР. От Вашите постове разбирам, че тя рядко е ефективна. Аз при нормална стимулация правя 3 фоликула, 2 ембриона, яйцеклетките ми са качествени, просто не образувам много фоликули.Стимулацията ми беше в друга клиника, прехвърлих се ри Владимиров, защото се занимава с ИЯР. Ако го помоля стимулацията ми да бъде по-лека дали ще се съгласи ? С тези пари за зверска стимулация може да се направят 2 инвитро процедури. Вие сте с повече опит при него споделете!!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #394 -: Февруари 09, 2010, 16:57:16 pm »
Величка, ами, няма да се навие. Владимиров прави силни стимулации и при не доказан ИЯР, а щом имаш лош отговор, със сигурност ще те почне с кански дози. Неговата теория е, че силната стимулация води до качествени яйцеклетки - поне на мен това ми обясни. Е, не я нарече силна, а по-сериозна (сравнено с предишните и последната ми - беше с тройна доза хормони на ден).

Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #395 -: Февруари 09, 2010, 17:06:52 pm »
Аз лично нямах опит и бях слабо запозната с нещата, по този повод се съгласих на силна стимулация. Предполагам, че имаш епикриза от предишните си опити, която ще му даде яснота до някаква степен. Все пак финансово нещата изглеждат меко казано страшни. И аз като  cambozzola смятам, че няма да склони. При него стимулацията винаги е силна независимо от диагнозата.
Успех!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #396 -: Февруари 09, 2010, 18:04:03 pm »
Здравейте, момичета!  :lol: Темата живна малко, браво!  :wink: :lol: Дано и така да продължава, а и новините да са само добри!  yahoo_17
По въпросите - по ред.  :wink: :lol: Аз имам два опита ин витро при д-р Владимиров, след инсеменациите. Първият опит, беше по къс протокол, според мен с много силна стимулация - от 450 до 600 единици Гонал на ден, а после се оказа, че е такава на почти всяко второ момиче.  :( Е, добре, за мен съм съгласна - аз съм жена на възраст, с дългогодишен стерилитет, с изчерпан яйчников резерв, но за тези момичета по на 20 и няколко години... :ask: Освен, че беше силна, стимулацията беше и дълга, а в крайна сметка се получиха само 2 хубави яйцеклетки. Пих марвелон и аз в месеца преди стимулацията.  :( Калкулацията я знаете - 10 000 лв.  :( :( :( Вторият ми опит беше на спонтанен цикъл. Но, тъй като всички знаете, че при нашия доктор няма процедури на естествен цикъл, от 7 ден ми включи гонал по 225 единици и от 9 ти ден цетротайд. Резултатът беше същия - 2 хубави яйцеклетки. Калкулацията този път беше около 4 000 лв, като се има предвид, че платих 1 450 лв за процедурата, вместо 3 120 лв. В месеца преди стимулацията не пих противозачатъчни. Когато не пия противозачатъчни, док ме вика около 22-ри или 23-ти ден на цикъла на преглед и след това на 2-ри ден за начало, ако всичко е наред. Аз също не съм привърженик на противозачатъчните. Забелязала съм, че когато ги пия, не отговарям добре на стимулации. Сега пия фемостон. Другия месец съм на преглед, ще видим какво ще ришем.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #397 -: Февруари 09, 2010, 18:09:24 pm »
...
:( Е, добре, за мен съм съгласна - аз съм жена на възраст, с дългогодишен стерилитет, с изчерпан яйчников резерв, но за тези момичета по на 20 и няколко години... :ask:
...

Това е тъжно, дано не е истина...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #398 -: Февруари 09, 2010, 18:11:01 pm »
Моят опит е подобен на този на du6ka - ноември 2008: опит при Владимиров, дълъг протокол, блокаж със синарел и цетротайд, противозачатъчни в предния цикъл, стартиран с 575 единици гонал, завършен на 600 единици на ден, цена - 8 бона, 5 яйцеклетки, 4 ембриона, 3 върнати. Опит при Стаменов ноември 2009: къс протокол, без противозачатъчни, блокаж с цетротайд, по 225 единици на ден меногон, 5 яйцеклетки, 4 ембриона, 3 върнати - цената не я знам, тъй като опитът ми беше по фонда, резултатът беше положителен този път.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #399 -: Февруари 09, 2010, 18:41:19 pm »
Моята стимулация ще е много лека .По50 до 150 единици Гонал или Пурегон.Аз съм със СПКЯ, може би това е причината за леката стимулация.Всички изследвания са ОК.Остава да имам късмет,какъвто желая на всички вас! :D