0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #340 -: Февруари 05, 2010, 08:55:56 am »
Момичета, вече 51 дни съм без цикъл , макар, че пия 7-ми ден марвелон да ми дойде, и така качвам килца :(, вече се побърквам , постоянно ми е нервно.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #341 -: Февруари 05, 2010, 09:09:10 am »
Алекс, обади се на доктора. Това е доста време. По принцип трябва да минат 4-5м да се нормализират нещата. Успех!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #342 -: Февруари 05, 2010, 09:36:30 am »
ALEX1922 цикъла ще ти дойде няколко дни след като спреш марвелона. Колко дни ти казаха да го пиеш.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #343 -: Февруари 05, 2010, 10:17:56 am »
Миле, ходих при доктора и той ми изписа марвелона, каза ми 10 дена х 2.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #344 -: Февруари 05, 2010, 10:21:42 am »
При това положение, както ти е казала Пепи, ще ти дойде два, три дни като спреш Марвелона. Дано всичко да е наред.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #345 -: Февруари 05, 2010, 19:29:12 pm »
Здравейте,момичета!
Аз също започвам ИКСИ при д-р Владимиров.Малко съм притеснена,защото това е първият ми опит и не знам какво да очаквам.Доктора ми каза да си подготвя микробиология на еякулат и вирусология,но не ми стана ясно какво точно трябва да включва вирусологията  :oops:.Може ли някоя от вас ,минавала по този път да ми обясни.Ще съм ви много благодарна.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #346 -: Февруари 05, 2010, 19:42:50 pm »
   Не се принеснявай, като идеш на горния етаж, преди да ти вземат кръв, момичето на регистртурата ще отбережи името ти  и ще отметне на "картонче" какво ще включва вирусологията. Мисля, че отбелязваха хепатит, спин и още едно, две заболявания, забравила съм вече.
   Успех в начинанието ти.
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 19:46:20 pm от ivetod »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #347 -: Февруари 05, 2010, 19:57:23 pm »
libra78, с  удоволствие :
-вирусологията включва изследване за спин,хепатит В и С  , и за сифилис /васерман/.

Това са изследвания необходими и за двамата партньори.

Погледни ето тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.msg670841#msg670841

 Хепатита ,сифилиса  за теб  може да ти ги пусне с направление гинеколог  ,както и микробиологията от влагал.секрет ,ако вече не си я  направила в клиникатаа.

За СПИН  -писано е  в темата с  линка,които ти давам -може да пробваш в кабинетите към ХЕИ ,ако искаш да е  безплатно,но очевидно във всеки град  процедират по различен начин.И не се знае  ще ти дадат ли изследванео с д-т.


-микробиологията от еякулат  -ами мисля ,че е ясно  за нея .


Ако целта ти е да ползваш през Здр.Каса  с  направление и от личния ти лекар,  и той ти влиза в положение ,би могъл да намери вариант / ако не той -то  при специалист с направление/ ,да ти пусне изследванията  и за теб ,и за мъжа ти.
Момичета са писалли ,че са се "споразумявали"-като знаят ,че става въпрос за ин витро.Аз не можах да се разбера с моя личен лекар-каза ,че е противозаконно,но ми даде направление за гинеколог.

Ако ще ги правиш платено  ,  цената доста варира в различните лаборатории -50-90 лева за всичко,така че провери на различните места.

Успех!Дано опита завърши  с  newsm04

пп.Аз обясних варината ,ако не се правят в клиниката .За  мъжа ми винаги сме ги правили в нашия град ,за да не пътува и той специално за това ,а и цената тук е била по- ниска от тази в клиниката.
Иначе ако се правят в клиниката  -ясно е.
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 20:04:01 pm от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #348 -: Февруари 06, 2010, 12:37:42 pm »
nimika с ivetod благодаря ви много за информацията! :)Успех на всички!!!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #349 -: Февруари 06, 2010, 20:31:31 pm »
Здравейте момичета,
от днес започнах стимулация за ivf за първи път ми е и малко се притеснявам, незнам какво да очаквам.
До вчера пет дни ми биеха по две инжекции декапептил, а от днес започнаха гонал 450, а декапептила го намалиха на 1 инжекция. Аз не съм с ИЯР и ми се струва, че стимулацията е малко силничка.
Появяват ли се странични ефекти?
Някоя от вас има ли представа каква е цената на гонал 450?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #350 -: Февруари 06, 2010, 22:33:23 pm »
здравей mci1974  :)
цената на Гонал Ф 450 пен - през декември са ми взели 378,72 лв.
скъпички са медикаментите, нооо няма начин! странични ефекти има, но не са драматични  :) при мен имаше напрежение в гърдите, ужасно чувствителни и придърпвания в яйчниците и разни такива екстри.
стискам ти палци preggo
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #351 -: Февруари 07, 2010, 09:31:35 am »
Много ти благодаря daniel4e за отговора, наистина не знам какво да очаквам.
Аз във вторник трябва да отида при Владимиров, възможно ли е тогава да ми промени количеството на лекарството, което за сега ми слага
Относно цените - да доста скъпичко излиза, не искам да си мисля като ударят чертата.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #352 -: Февруари 07, 2010, 10:35:56 am »
mci1974, след всеки преглед и изследване на хормони ще имаш ново назначение, може да е същото, може да го променят, в зависимост как реагираш. Моята стимулация започна с Пурегон 300, после добавиха Мерионал 300, естрадиолът ми се покачи много и спряха всичко, освен Декапептила. Накрая пак добавиха Пурегон. Освен изброените от Даниелче странични ефекти, аз много се потях, нощем сменях 2-3 нощници. Скъпичко излиза, при мен бяха близо 8000лв. с предварителните изследвания.
Желая ти да не ти се налага следваща процедура!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #353 -: Февруари 08, 2010, 09:08:01 am »
Аз започнах с 600 единици Пурегон. Почти през цялата стимулация бях с такива дози. Цената накрая беше 10 000лв без предварителните изследвания.
Момичета желая ви много успех и щастлив финал! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #354 -: Февруари 08, 2010, 15:12:33 pm »
Момичета, хайде, тези от вас, които са правили скоро процедура, ако желаят да ми напишат кои изследвания са необходими. До скоро аз давах съвети, но предвид това, че от лятото не съм правила процедура, вече съм забравила. Днес си взех 2 направления от личната ми лекарка. Едно за мен - за гинеколог и едно - за мъжа ми - за вътрешни болести, тъй като нямаме ендокринолог. След това отидох до личната си гинеколожка и тя ме пита какво да ми пусне и аз всичко, каквото можеш. Пуснахме това, за което се сетих и и казах, че пак ще ида, ако има още. Нали направлението ми трае 1 месец. За сега назначихме - LH, FSH, E2, Prolactin, Progesteron, TSH, ПКК, кръвна захар, време на кървене и време на съсирване, спин, васерман, хепатит В и хепатит С. За мъжа ми - само спин, васерман и хепатитите. Ако се сещате още нещо - пишете. Тъй и тъй утре ще ходя да ме бучкат май.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #355 -: Февруари 08, 2010, 15:23:25 pm »
За мъжа разширена спермограма, ДНК- фрагментация /ние нямахме скорошна/
Ако си непосредствено преди процедура - микробиология
Мисля, че имаше и сифилис, но не съм сигурна.
Ми то май всичко си пуснала Душе  :wink:


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #356 -: Февруари 08, 2010, 16:03:25 pm »
Спермограма имаме, тя е направена при Владимиров. Сетих се за микробиологията, но днес не ми се събличаше, а и бях в цикъл. Дали е много скъпа, да я оставя нея да ми я пусне доктора?

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #357 -: Февруари 08, 2010, 16:20:09 pm »
за микробиологията, но днес не ми се събличаше, а и бях в цикъл. Дали е много скъпа, да я оставя нея да ми я пусне доктора?
Мисля, че в клиниката е 25 лв. Тук при нас е около 20 /не помня точно/ и аз например винаги я пускм в клиниката. Но все пак ако искаш провери, за да спестиш някой лев.
Поздрави.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #358 -: Февруари 08, 2010, 16:21:33 pm »
Душе,в клиниката гледам цена за микробиология 25 лева -тя е нужна  и за двамата.

Преди няма и месец правихме на мъжа  ми  в лаборатория в нашия град  - 9,50 лв  
/ ако е  необходима и антибиограма още 6 лева -това в случай ,че се изолира нещо / .
Толкова струваше  и  на влаг .секрет ,но  тя минава по здр.каса  ,така че си я  пусни от гинеколожката -нали някои трябва да  вземе все пак пробата  :oops:

Сещам се  за  цитонамазка  ,ако скоро не си правила / 6 м/ или може пък в клиниката да си я  пуснала.

За ПКК и биохимия  не е ли ранко -нея  са ми я  я искали преди пункцията?

Ами успех   и стискам палци!

пп. С ivetod сме писали едновременно .
Очевиднио цените  варират доста в различните лаборатории ,така че няма лошо  да се проверява.
Понеже редовно следя ТСХ  ,съм срещала  цени   в интервала 10 -18 лева !
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 16:26:47 pm от nimika »


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #359 -: Февруари 08, 2010, 16:34:11 pm »
Ами, май ще взема да отида да си пусна и микробиология и цитономозка. Последната не съм правила от 2-3 години вече, а за мен срокът е 1 година. Благодаря ви, момичета!