0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цистит.
« Отговор #20 -: Август 12, 2012, 09:21:46 am »
надявам се да си излекувала тази гад. Пази се много ,винаги си имай едно на ум. Възможно е при най-малката простуда пак да рецидивира. Профилактично можеш да си вжимаш Уринал .Дано никога повече не ти се случва.
Re: цистит.
« Отговор #21 -: Август 12, 2012, 10:02:06 am »
Ох, миличките ми те. Да се оправяте бързо. Сега превантивно след два дни пускам стерилна аз и мъжа ми, че да се види на къде сме. Дано да сме се изчистили от бактерии, че пиенето на антибиотици най го мразя - дето се казва: "да закъсаш в мирно време"... :bighug:
*
Re: цистит.
« Отговор #22 -: Август 12, 2012, 13:21:27 pm »
Стискам палци и на теб всичко да в норма и да няма гадини. Важно е при мъжът всичко да е ок.
Re: цистит.
« Отговор #23 -: Август 14, 2012, 09:43:29 am »
Благодаря Зарина,
Сега отивам до лабораторията да дам материала за стерилна посявка. Ама, беше чудо докато дам пробата, винаги съм мразела тази процедура, защото трябва да се действа бързо и то докато си сънен - нали е първа сутрешна урина - та то ми се допишка, пък бързо трябваше да си направя тоалета, пък се молех да не ми тръгне докато се изплаквам, а после едва нацелих стерилното шишенце... при мъжете е много по-лесно в това отношение.  :oops:
Като излязат резултатите пак ще коментирам  :oops:
*
Re: цистит.
« Отговор #24 -: Август 14, 2012, 11:43:15 am »
Да така е ,много е гадно. С пожелание за чиста проба.
*
Re: цистит.
« Отговор #25 -: Август 14, 2012, 21:57:50 pm »
Аз давах стерилна от вкъщи нямаше проблем занесох я след тоалета и другите подробности към 9 в лабораторията макар че 2 път като давах беше замърсена проба
е считам се излекувана успешно  :P
Re: цистит.
« Отговор #26 -: Август 16, 2012, 14:05:10 pm »
ООооххх, съкровища мои!!!  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Адски много Ви благодаря, че ми стискахте палци - имало е ефект!!! Ето след стерилната урина сега си гледам резултатите и умирам от кеф! Ето и щастливото изречение, което ме прави най-щастливата шматка: "Без развитие на бактерии"!!!
Преди 2 седмици, когато дадох обикновена урина пак нямаше в описаните изследвания - пак нямаше бактерии. Имах симптоми и на бъбречна криза (или по-скоро песъчинка) и такова оплакване подобно на ентероколит - така мислеха докторите, де. Толкова много симптоми, че и аз не знам какво ми беше. Слава Богу мина ми, сега нямам оплаквания и се чувствам добре. Факт е,  че през тези две седмици не сме ползвали презерватив. И пак съм добре - факт нямам бактерии  :D  :balk_193:
*
Re: цистит.
« Отговор #27 -: Август 17, 2012, 19:14:17 pm »
Това е супер,дишай сега спокойно,но винаги едно на ум. Дано никога не се повтаря.
Re: цистит.
« Отговор #28 -: Август 17, 2012, 20:54:09 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug: Благодаря Зарина,
Дано не се повтаря, наистина! Обаче днес си взех разпечатката на изследванията ми, от 1. август 2012 (когато ми беше и същинската криза), си пуснах една обикновена урина и сега видях по-конкретно, че съм имала завишени левкоцити и еритроцити.
Левкоцитите са били 6-8, а референтните стойности са до 4 на поле;
Еритроцити са били 4-5, рефернтни стойности до 1 на поле. Та... вече се чудя, дали наистина не е имало освен симптоми на остър цистит и някоя и друга песъчинка с комбинация от възпалителен процес. Факт е, че този Монурал ме стабилизира, но все пак пих и Нелидикс и доста бира...  :oops: И Хисарска минерална вода.
А пък изследванията на стерилната урина от 14 август 2012 показват, че нямам бактерийки. Наистина се чувствам по-добре!  :party: Смятам за всеки случай след 10 септември да направя една контрола като пуснем аз и мъжа ми по една стерилна урина отново, а той и един еякулат, а и да отида да ме види някой добър уролог-нефролог. Но за сега се надявам да удържа фронта и да не се разболявам. Много благодаря за подкрепата!!!! Страхотни сте!!! :youwoman:
*
Re: цистит.
« Отговор #29 -: Август 29, 2012, 11:49:54 am »
Радвам се че пробата е ОК.
Еритроцитите в урината говорят за песачинки ,което е нормално ,това е показател че има кръв в урината ,но тя е в толкова миниатюрно количество че не може да се види. Когато песачинките минават през уретерите много финно одраскват лигавицата там и това дава повишени еритроцити. Понякога песачинките имат подобен симптом като парене при уриниране. Лекото завишение на левкоцитите  може да е в резултат от песачинките ,щом като стерилната урина е показала че няма разтеж на бактерии.
Пий много вода ,за да си прочистваш бъбреците. Когато ти се пишка е много важно дълго време да не се стискаш а веднага да се посети тоалетна .
Re: цистит.
« Отговор #30 -: Август 29, 2012, 13:33:20 pm »
сега е сезона на боровинките...много помагат,а и е супер бързо.
Яжте ги сурови или на сок,сладко или както ви е приятно,но става дума за натурални боровинки,а не екстракт
аз така си помогнах
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: цистит.
« Отговор #31 -: Август 29, 2012, 14:03:16 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug: Благодаря много за съветите, точно по този повод си купих от Копривщица сладко от боровинки, ходихме и на Хисаря, наляхме си и водичка, та да мога малко да си помогна. Другата седмица пак ще пусна превантивна стерилна урина, защото все пак съм била по чужди места и съм ползвала общи тоалетни. Добре, че повечето бяха от тези, на които се кляка, а не от другите - високите. Гледам да не сядам, че лошо!
*
Re: цистит.
« Отговор #32 -: Септември 08, 2012, 12:23:58 pm »
Потвърждавам за боровинките и хисарската вода ,много помагат за прочистване на бъбреци и пикочен мехур.
Започва преходен сезон а той е известен с повтарящи се подобни инфекции. Краката и кръста винаги да са топли . Времето много лъже в момента че е топло ,но и малко на сянка да се остане и ако леко подухва е предпоставка за нова криза.
Максимално избягвам обществените тоалетни,когато пътувам предпочитам да спирам в гората отколкото да търся бензиностанция .
Re: цистит.
« Отговор #33 -: Септември 10, 2012, 17:45:04 pm »
Толкова много ни хареса на Хисаря, че пак повторихме. Направих си няколко приятни процедури (т.е. къпах се във гореща минерална вода)  :D Взех си още сладко от черни боровинки от Копривщица, даже като пия хисарска вода и имам чести позиви по малка нужда, но пък цвета на урината е прозрачен и бистър! Чувствам се супер! Дано нямам кризи. Сега ще внимавам, че влизаме в преходните сезони и времето е лъжливо. :D
Re: цистит.
« Отговор #34 -: Септември 12, 2012, 11:33:02 am »
Като много препатила  :? и аз да се включа.От толкова много години страдам от цистит,че си мислех,че няма нещо,което да не съм пила и да ми е помогнало.Обикновено се мъчех ден,два с билки,неоринали,уринали,цистирени,цистони и чайчета и накрая винаги стигах до антибиотика.Преди няколко месеца,лекаря ми спомена за Цистостоп Рапид и Цистостоп Хроно.Помислих,че са поредните билкови боклуци,които няма да помогнат,но тогава бях принудена да спра антибиотика и все пак опитах.Ами...това са единствените билкови хапчета,които ми помагат.Пия ги всеки ден без прекъсване 2х1.В състава им има Д-маноза,който въобще не позволява на бактериите да се прикрепят към пикочните пътища,а остават свободни в урината и се изхвърлят с нея.Рапида се пие при криза,а хроното-след това,за предпазване от нова такава.Много ще се радвам ако мога да помогна така на някого,защото цистита си е голям тормоз,няма такава болка :?
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: цистит.
« Отговор #35 -: Октомври 02, 2012, 18:48:31 pm »
Максимално избягвам обществените тоалетни,когато пътувам предпочитам да спирам в гората отколкото да търся бензиностанция .

 :lol: Ей, това ми напомни, че когато се прибирахме от Софето с милото и бебо, и вече бяхме на отсечката Ветрен - Бургас след магистралата, един човечец беше спрял колата си отстрани на пътя, беше излязъл и отишъл в близкото поле, където нямаше и един храст, просто голо поле, беше се разкрачил максимално и си вършеше работата... Вече ми става ясно - Може би и той е имал такива съображния за сигурност като твоите, знам ли, при положение, че близкия магазин с тоалетна беше на 100 - 200 м....   :)
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 18:51:27 pm от rosefromstars »
Re: цистит.
« Отговор #36 -: Март 05, 2013, 16:55:31 pm »
Като много препатила  :? и аз да се включа.От толкова много години страдам от цистит,че си мислех,че няма нещо,което да не съм пила и да ми е помогнало.Обикновено се мъчех ден,два с билки,неоринали,уринали,цистирени,цистони и чайчета и накрая винаги стигах до антибиотика.Преди няколко месеца,лекаря ми спомена за Цистостоп Рапид и Цистостоп Хроно.Помислих,че са поредните билкови боклуци,които няма да помогнат,но тогава бях принудена да спра антибиотика и все пак опитах.Ами...това са единствените билкови хапчета,които ми помагат.Пия ги всеки ден без прекъсване 2х1.В състава им има Д-маноза,който въобще не позволява на бактериите да се прикрепят към пикочните пътища,а остават свободни в урината и се изхвърлят с нея.Рапида се пие при криза,а хроното-след това,за предпазване от нова такава.Много ще се радвам ако мога да помогна така на някого,защото цистита си е голям тормоз,няма такава болка :?

Въпреки, че темата е доста стара реших да се включа за да попитам: За какъв период от време трябва да се приемат тези медикаменти "Цистостоп...", за да има траен ефект от тях? По лекарско мнение или е строго определено.
Re: цистит.
« Отговор #37 -: Март 11, 2013, 15:59:30 pm »
Трябва да се пият повече течности. Особено лятото в горещините.
Да се пазят корема и кръста от течение и преохлаждане.
Всеки продукт съдържащ сух екстракт от листа на мечо грозде действа при такива неразположения.
Мечото грозде действа антибактериално и потиска развитието на бактериите, които са най-честата причина за инфекциите на пикочния мехур. Освен това, съдържащите се в листата от мечо грозде вещества способстват за намаляване прилепването на бактериите по лигавицата на пикочния мехур, намаляват нейното възпаление и по този начин облекчават всички оплаквания.
Всичко това води до бързо подобряване.
« Последна редакция: Март 11, 2013, 16:54:41 pm от magi_st »
Re: цистит.
« Отговор #38 -: Март 11, 2013, 17:57:32 pm »
Съгласна съм bamba Да веднъж или два пъти може да се прави профилактика с мечо грозде или уринал (или червена боровинка). И предпазване от настинки.
Re: цистит.
« Отговор #39 -: Март 13, 2013, 10:16:06 am »
Здравейте момичета,

Искам да ви изброя няколко признака, които имам и се съмнявам дали е цистит. ( Никога не съм имала преди)
1. Засилено ходене до тоалетната на всеки час почти ( вкл. нощем, което ми се е случвало само и единствено когато бях бременна). Нямам парене обаче, урината ми е в нормални количества и нормано изглеждаща.
2. Имам леки болки долу ниско в корема

Това е. Продължава вече 10 дни.Или може би е свързано нещо с бъбреците..