0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цистит.
« -: Ноември 02, 2009, 15:37:44 pm »
Момичета, кажете ни, моля ви, какво се прави при чистит, сестра ми има симптомите на цистита, парене, често уриниране.А личната е чак утре следобед, какво да прави.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цистит.
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2009, 15:40:29 pm »
Сливанче аз миналия месец бях много зле с тоя цистит! Най-добре е сега още преди да е започнала някакви лекарства да отиде и да си пусне една стерилна урина за да се види дали причинителят не е бактерия.
При мен помогна антибиотик заедно с Неоренал (билков препарат)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: цистит.
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2009, 15:46:43 pm »
Ами не е ли късно вече за стерилна урина, в малките градове следобед няма кой да направи.В момента сестра ми е на работа и не може да си тръгне.
Но какво да вземе сега да облекчи, за първи път е така.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: цистит.
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2009, 16:30:24 pm »
Здравей,аз скоро бях с цистит и моята докторка ми изписа Цистон и Нолицин.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цистит.
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2009, 16:51:00 pm »
Сливанче стерилната урина се пуска сутрин и трябва да е първата урина за деня така че не е закъсняла! Нека утре сутринта да пусне и след това вече може да пие лекарства. Нека пие максимално повече течности, като да избягва газирано, подправки, сладко защото дразнят повече.
Има едно много хубаво лекарство за цистит, но не се сещам за името. Предписват го на много хора. Като се върне мъжа ми ще го питам как беше и ще ти пиша.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: цистит.
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2009, 17:04:43 pm »
Добре, но докато направи стерилна урина, после личната е следобед, ще мине доста време, а от събота е така положението.

Да вземе ли нещо профилактично, уринал, ципрофлоксацин сега, пък утре урината.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цистит.
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2009, 17:13:23 pm »
Добре, но докато направи стерилна урина, после личната е следобед, ще мине доста време, а от събота е така положението.

Да вземе ли нещо профилактично, уринал, ципрофлоксацин сега, пък утре урината.

Сливанче каквото и да вземе (дори и антибиотик) няма да й обърка много стерилната урина защото приема ще е само 1. Най-добре е обаче да вземе някой билков препарат като Цистон, Неоринал, Уринал, Мечо грозде, защото ако има бактерии в урината те ще и пуснат антибиограма и сестра ти може да не е чувствителна към дадения антибиотик и да се окаже че се е тъпчела напразно.
При мен ми назначиха антибиотик към който се оказа че не съм чувствителна и след 3 дневен безсмислен прием ми излезе антибиограмата и се наложи да го смена с друг. Това са излишни разходи и тъпчене с не леки лекарства, които както помагат така и вредат.
*
Re: цистит.
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2009, 20:33:34 pm »
Уринал,продава се без рецепти,пий повече течности,можеш да заместиш безалкохолното и соковете с чай от мечо грозде,което е полезно и за бъбреците много.. направо си правиш 2 литра чай и пиеш вместо др. течности...
На мен преди година ми бяха изписали Ципрофлоксацин и след това ми се появиха гъбички....избягвайте да пиете антибиотици,помагат на едно,вредят на др....
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цистит.
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2009, 21:41:49 pm »
Уринал,продава се без рецепти,пий повече течности,можеш да заместиш безалкохолното и соковете с чай от мечо грозде,което е полезно и за бъбреците много.. направо си правиш 2 литра чай и пиеш вместо др. течности...
На мен преди година ми бяха изписали Ципрофлоксацин и след това ми се появиха гъбички....избягвайте да пиете антибиотици,помагат на едно,вредят на др....

Много често цистита е свързан с бактерии, а имаш ли бактерии в урината без антиобиотик не става! Никой не иска да пие антибиотици, но се налага! Това е сериозен проблем,който ако не се лекува може да доведе до усложнения в бъбреците и други!
*
Re: цистит.
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2009, 22:07:26 pm »
Да,така е,но ако е хванат в лека фаза и не е хроничен не е нужно да се тъпчи с антибиотици,но за това лекар ще каже!На мен личната ми лекарка ми каза за мечото грозде след пусната урина и при положение,че имам възможност да не пия антибиотици,съм с 2те ръце за...
Re: цистит.
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2009, 14:19:49 pm »
Билкоите наистина облекчават симптомите аз лично пия мечо грозде и чай на Ламбрев за бъбреци, но точно порди тази причина си докарах бъбъречна криза. Като ми се появиха симптоми на цистит с билките отшумяваха и лична реши , че няма нужда от антибиотик щом ми минава и след месец положението беше много зле. Така, че за облекчаване на първите симптоми билките помагат, но когато си има бактерия без стерилна урина и антибиотик не можеш да се излекуваш.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: цистит.
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2009, 14:30:18 pm »
Билкоите наистина облекчават симптомите аз лично пия мечо грозде и чай на Ламбрев за бъбреци, но точно порди тази причина си докарах бъбъречна криза. Като ми се появиха симптоми на цистит с билките отшумяваха и лична реши , че няма нужда от антибиотик щом ми минава и след месец положението беше много зле. Така, че за облекчаване на първите симптоми билките помагат, но когато си има бактерия без стерилна урина и антибиотик не можеш да се излекуваш.

Точно това искам да кажа и аз!
*
Re: цистит.
« Отговор #12 -: Септември 16, 2011, 18:37:25 pm »
Съжалявам, че повдигам стара тема, но не намерих отговор. Предава ли се цистита при секс без предпазни средства? Нямам, нямам цистит, и след правене на бебе на следващия ден се появява. Пия антибиотик примерно, после всичко е ок, и след време пак. Иначе половинката си има оплаквания и не се лекува.
Re: цистит.
« Отговор #13 -: Септември 17, 2011, 15:04:53 pm »
Ако половинката ти има някакви оплаквания трябва да се изследва, защото е напълно възможно да ти предава бактерий и ти постоянно да страдаш от цистит. Освен това в някой от случайте бактерите стават резистентни на антибиотика и когато го спреш цистита се връща. За това е хубаво да се пие антибиотик само след антибиограма показала към кой антибиотик бактериата е чувствителена, за да можеш наистина да се изликуваш изцяло.
*
Re: цистит.
« Отговор #14 -: Септември 17, 2011, 16:30:04 pm »
Ако половинката ти има някакви оплаквания трябва да се изследва, защото е напълно възможно да ти предава бактерий и ти постоянно да страдаш от цистит...
Да, пускам си стерилна урина с антибиограма, и така пия антибиотик. Симптомите изчезват за известно време и след секс пак се започва наново. Понякога ползвам алтернативно лечение, също се получава, но... до следващия секс. Уморих се от лечения, ще го накарам да се лекува и той.
*
Re: цистит.
« Отговор #15 -: Септември 18, 2011, 17:11:43 pm »
Наличие на бактерии в еякулата на мъжа ,може да предизвиква цистит и при жените поради по-късата уретра която имаме .
За него също не е хубаво това е диагноза на простатит при мъжете която след години може да доведе до по -неприятна диагноза.
накарай го да си пусне стерилна урина и да даде еякулат за микробиология също.
Re: цистит.
« Отговор #16 -: Септември 27, 2011, 01:53:08 am »
Само 1 път съм получавала цистит и не бях правила тогава 1-2 седмици секс, защото бях студентка и вижданията ни не бяха чести. За мен секса не е свързан с цистита.
Какво го предизвика тогава - не знам, настиване може би.
Re: цистит.
« Отговор #17 -: Август 10, 2012, 15:43:41 pm »
След тежък цистит, ще си пусна стерилна посявка да видя на къде съм, но не само аз, но и партньора, че няма да си играем на пинг-понг постоянно. Последно така ме боля и толкова тежко беше, че едва се оправям. Принципно цистит се причинява от Е-коли, но все пак стерилната посявка дава най-точно какво му е на човек и какви мерки трябва да вземе има ли бактерии, за съжаление трябва да се пият антибиотици и от двамата партньори, за да се изчистят. А отделно, за да се види дали еякулатът при мъжа не е заразен - също трябва да се изследва, за да се изчисти и той.
*
Re: цистит.
« Отговор #18 -: Август 10, 2012, 18:53:18 pm »
Бактериите които предизвикват цистит са Е.Коли, Клебсиела и Протеус мирабилис. Почти итрите вида се лекуват успешно с Хинолонови антибиотици или с пеницилинови ,но все пак е хубаво да се направи антибиограма защото всеки организъм реагира различно. Не е задължително също да е една и съща бактерията п ри мъжа и при жената . Ти може да имаш Е.Коли а той Протеус,защото може твоя организъм да е по устойчив на протеус ,но да си развила Е.коли и обратно .
При спешен случей ,не чакайте сутрешната урина а в момента в който усетите че имате силно парене ,болка ниско в корема ,урина която мирише ,бързо в лабораторията и там давате стерилна урина пак ще ви отчете бактерията която е предизвикала това .
Докато чакате да ви излезнат резултатите профилактичния АБ който се изписва е Монурал ,веднага след като дадете урината го вземете за да облекчи страданието,той е напълно съвместим с абцолютно всички АБ,така че когато ви излезнат резултатите ,урологът ви ще ви предпише друг АБ с което да направите същинското лечение . Монурал може да го пиете също и в комбинащия и с дръгия АБ на всеки 4дни по едно саше. Важно е обаче първо да си дадете стерилната урина ,в противен случай ще маскирате временно инфекцията и няма да излезнат верни резултати.
Лечението понякога е много упорито.Дори с два АБ един след друг.
Пазенето е също много важно . Кръстът винаги трябва да е покрит с дреха ,независимо от жегата . Краката топли. Да не се пият ледени напитки. Употреба на презерватив.
*
Re: цистит.
« Отговор #19 -: Август 11, 2012, 18:06:43 pm »
Имах цистит предизвикан от Е.Коли миналото лято. С температура 39 и отпадналост , болки ниско долу като при МЦ, често уриниране , завишени левкоцити , лекувана с антибиотик Ципрофлоксацин, при първата урина ми изолираха само бактерии а при стерилната и Е.Коли.  :?