0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #200 -: Ноември 10, 2009, 14:48:37 pm »
Ама аз не разбирам дали е достатъчно 1 месец? Ако се налага ще ходя и на частно, но съм платила абонамент за ЖК, мислих, че там са по-начесто прегледите.

Достатъчно е.  На теб дали ти е достатъчно е друго нещо :).  Аз си ходех по веднъж на месец, само че в частния кабинет на следящата ме лекарка, където имаше и ехограф.  Иначе по здравна каса прегледите с ехограф бяха 2 или 3 за цялата бременност.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #201 -: Ноември 10, 2009, 15:02:10 pm »
жасмин, аз ходех веднъж месечно. Моят лекар каза, че няма смисъл по-често, а мъжът ми се смееше, че най-добре да ми купи ехограф, че да гледам всеки ден бебето. Когато започне да се мърда, и на майката й става по-спокойно.

За който ще ражда нормално в Тина Киркова - една приятелка, която роди там през септември, ми каза, че нямали епидурална упойка (но не разбрах дали в момента или по принцип не правели). Аз не бих се навила да раждам без, честно.

Май се успокоих да ти кажа :) То вярно си е, че направо искаш да си имаш мобилен ехограф и да си го гледаш всеки ден и явно защото няма да го виждам често се ядосах :) Ама сметнах ФМ (записах си час за 3.12. ) и още едно изследване за сърцето, което моята докторка иска да направи (някой правил ли е - в трета градска се правило при доц. Павлова или доц. Велковски) и ще наглася прегледите :D Ще платя и някой друг допълнително ако нещо изникне.

Аз мисля да раждам нормално - дали в Тина Киркова или Окръжна ще видя, но упойката мисля да си я спестя, защото като разбрах къде се бие - не, мерси, не давам на никой да ми пипа гръбнака  :balk_77: . Не дай си боже нещо стане и иглата мине на криво, доживот ще съжалявам. Предпочитам  Нося на болка, мисля и на курсове по дишане да мина, водно раждане също ми е вариант, но упойка в гръбнака не се навивам да ми слагат. Аз за зъбите не се навивам, то остава за гръбнак. Но обезболяващи в системата може :)

Достатъчно е.  На теб дали ти е достатъчно е друго нещо :).  Аз си ходех по веднъж на месец, само че в частния кабинет на следящата ме лекарка, където имаше и ехограф.  Иначе по здравна каса прегледите с ехограф бяха 2 или 3 за цялата бременност.

Ехографът е добър в кабинета на д-р Янакиева и в ТК. Разбрах, че тя не работи със НЗОК, но пък работи към Тина Киркова в същото време, затова при нея може с абонамент само, ако искаш по НЗОК друг лекар ти препоръчват.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #202 -: Ноември 10, 2009, 15:15:40 pm »
Жаси, и аз в началото исках да са ми по-начестичко прегледите, за това освен при моя доктор, при който ходя на частно, се записах и на ЖК по здравна каса също като Pesheck. Сега вече взе да ми става доста досадно, защото на ЖК ме викат да ме теглят и мерят на две седмици /до тогава си мислех, че е веднъж месечно, поне всички мои познати майки твърдяха така. незнам защо е толкова начесто, явно пак е свързано с "точене" на ЗК/ един път в месеца ходя на частно и като се има предвид, че до единия доктор пътувам по 150 км и до другия по 40....  :roll: вече ми дойде в повечко. Ама...никой не ми е виновен-сама си се нагласих така :)
Според мен е достатъчно един път в месеца. Изключение правят предпоследния месец от бременността-там трябва да са два пъти за месеца и последния месец вече всяка седмица. Така поне пише по книгите :)


*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #203 -: Ноември 10, 2009, 15:28:14 pm »
Значи сега чакаме Пешек :).После май съм аз 8O.
Много бързаш, има преди теб. :wink:
Някой питаше за помпа за кърма. Аз имам на Плейтекс. Наложи ми се само веднъж да я ползвам при запушен канал. Не ми беше от полза, но положението беше сериозно. Иначе с нея спасих две момичета в моята стая след раждането. Нищо не бяха чели за кърмене и се надуха за отрицателно време.
Много добри отзиви съм чувала за помпите на Медела. Имат и електрическа, ако ще се налага дълго цедене.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #204 -: Ноември 10, 2009, 15:47:00 pm »
Цитат
За който ще ражда нормално в Тина Киркова - една приятелка, която роди там през септември, ми каза, че нямали епидурална упойка (но не разбрах дали в момента или по принцип не правели). Аз не бих се навила да раждам без, честно.
Със сигурност е за момента,защото аз през юни раждах там с епидурална.Иначе при едно нормално раждане и едно с упойка определено и аз предпочитам второто :wink:

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #205 -: Ноември 10, 2009, 15:56:35 pm »
Мен също ме е страх от епидуралната упойка  :? сина ми го раждах без упойка и мина доста леко ама след това имах вътрешни разкъсвания, които шиха без никаква упойка беше кошмарно и втори път не искам да го преживявам затова живот и здраве май ще се престраша.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #206 -: Ноември 10, 2009, 16:31:31 pm »
Епидуралната и как/дали ще те шият след това нямат връзка.  Аз раждах без упойка, а за да ми зашият вътрешните разкъсвания след това ме приспаха за 10 минути.  Иначе съм чела, че с епидуралната е по-вероятно да има по-големи разкъсвания, защото не се контролира съзнателно силата на напъните.  От опит не зная обаче.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #207 -: Ноември 10, 2009, 16:42:16 pm »
Епидуралната и как/дали ще те шият след това нямат връзка.  Аз раждах без упойка, а за да ми зашият вътрешните разкъсвания след това ме приспаха за 10 минути.  Иначе съм чела, че с епидуралната е по-вероятно да има по-големи разкъсвания, защото не се контролира съзнателно силата на напъните.  От опит не зная обаче.
В какъв смисъл нямат връзка, епидуралната не обезболява ли и шиенето?Чудесно, че са те приспали мен ме шиха на живо.
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 16:45:35 pm от denisa12251 »
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #208 -: Ноември 10, 2009, 16:54:17 pm »
Да, ще обезболи, но може и по друг начин, това имах предвид само.  Иначе шиенето "на живо" е неприятно. 
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #209 -: Ноември 10, 2009, 17:01:34 pm »
Да, ще обезболи, но може и по друг начин, това имах предвид само.  Иначе шиенето "на живо" е неприятно. 
Да може ама явно зависи от настроението на лекаря  :? явно на тоя не му се занимаваше да ми слага упока и реши да ме измъчи здраво  :? затова по-добре предварително да си ме обезболят, а иначе аз бях разкъсана, защото сина ми излезе с ръката напред.Аз също съм чувала, че при епидурална упойка не можеш да контролираш контракциите.Абе само да стигнем дотам живи и здрави.
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #210 -: Ноември 10, 2009, 17:17:04 pm »
Хей момичета здравейте
Не съм писала отдавна, но това не значи, че не ви следя и чета. Радвам се, че засега всички са добре, давайте напред. Радвам се и за новите попълнения, честито и лека бременност на всички. Аз малко виждам зор с изхождането по голяма, ама това да е проблема. Ходя веднъж на 2-3 дена и е болезнено, щото е твърдо, но няма да ви занимавам с глупости.
Чакам си прегледа в понеделник и броя дните, много бавно, бе пусто. Иначе и аз вече усещам бебока и ми е толкова приятно. Дано не се крие много в понеделник та да го видим какъв ще бъде. Пък ще ви известя като се върна.
И аз като вас съм се замислила за тази епидурална. Те тук масово я използват, почти не познавам жена, която да е родила без. Даже се учудват като ги питам, ама има време ще видим. Иначе сина го родих и аз без упойка и много се измъчих, та сега си мисля и аз да се престраша и да я опитам, живот и здраве да стигнем до там.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #211 -: Ноември 10, 2009, 17:38:46 pm »
Здравейте момичета  :bighug:
Аз в четвъртък съм на преглед и дано да са излезнали резултатите от изследванията,които пуснахме.Вече спрях утрогестана и останах само на дуфастон,естрофем,фраксипарин и фолиева.Ама не е ли малко рано за спиране на утрогестана?Да ви питам нещо,искам да си купя някаква книга за бремеността,но незная коя,може ли да ме насочите?
bsvane2 успех на прегледа в понеделник и дано се види бебче какво  ще е :D
Пожелавам успех и незабравима среща с малките бебоци на всички нетърпеливи мамчета.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #212 -: Ноември 10, 2009, 17:56:08 pm »
Здравейте, момичета, и успешна седмица от мен!
Ако приемате съвет, не бързайте да си купувате помпа за кърма. След като родите ще видите каква и дали ще ви трябва и ще си я изберете съобразно формата и големината на гърдите, защото това е подробност, която никой не споменава и затова аз сега съм с две и двете в общи линии безполезни. Както е казала Уайт, тя върши работа най-вече при препълване, каквото и аз си докарах в началото, че и запушени канали.
Много по-важно е да попрочетете за кърменето- пози, поставяне на бебето и такива работи, че аз се видях в чудо, защото от суеверие нищо не прочетох.
За леглото/кошарата- не си взимайте дървено. Сгъваемите са по-практични , първо защото като тръгнете да пътувате, детето ще си спи винаги в неговото легълце, после моят бебок дето още няма месец вече се превърта до мрежата и завира лице в нея- ако беше дървена преграда щеше да се удря, а така само изглежда смешен. Единственият недостатък на тези кошари е, че не се отварят странично и ако искате да долепите леглото до вашето няма как да стане и така в критични моменти на истерия ще сте принудени да се гушкате във вашето легло...
И последно, за упойките- ако не е належащо не се натискайте - не е много приятно, а и крие много рискове при неправилно поставяне-е, моят опит е със спинална, не с епидурална, но те се поставят на едно и също място.
Много ритничета и лек финал на приближилите го!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #213 -: Ноември 10, 2009, 18:08:58 pm »
harmony аз усетих за пръв път ритниче в края на 18.г.с началото на 19г.с.- не се притеснявай има време  :)
jasmin_veni абсолютно нормално е да те викат на прегледи по 1 път месечно ! Аз също ходя 1 път в месеца- сега в 8-я м. на ЖК се ходи 2 пъти, а в 9-я м. всяка седмица.
twin аз мисля да си купя помпа за кърма на Авент- чета и чувам, че са много хубави и майките са доволни от тях. Ще си я купя предварително, че нищо не се знае и да не се налага да се тича в последния момент, а на мен да ми трябва !
Дживотинче той като видя мъжо списъка с необходимите неща онзи ден се препоти и сам започна да ми говори да ходим да пазаруваме  :) Поне легълце ще купим от моята приятелка и затова ми е по-спокойно! Дървена е кошарката с повивалник и лично за мен ми се струва много по- подходяща от преносимите, които ми изглеждат не много стабилни и удобни за малко бебе.
Пешек то при теб почти не останало- ще чакаме хубавите новини скоро  :D
Ganka за Варна аз ходя в Майчин Дом при д-р Даниела Станева и съм много доволна. Чувала съм доста добри отзиви и за д-р Боян Георгиев, който също преглежда там, но все пак болницата е частна и незнам дали ти върши работа  :?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #214 -: Ноември 10, 2009, 18:34:05 pm »
...За леглото/кошарата- не си взимайте дървено...ако беше дървена преграда щеше да се удря...

 :D :D :D Само от личен опит да кажа,че по-хубаво от дървена кошара,която се люлее,няма!Осигурява бързо приспиване на бебчето и най-вече спокойствие за родителите.  :wink: И за нараняването не съм съгласна,има толкова красиви обиколници...пък и все пак е дърво,не е желязо. :wink: В крайна сметка всичко е въпрос на личен избор. :wink:

    :D Момичета , леки и успешни раждания!Здрави и хубави бебчета!А на бременните-щастливи и безоблачни дни до финала! :D

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #215 -: Ноември 10, 2009, 18:35:03 pm »
За леглото/кошарата- не си взимайте дървено. Сгъваемите са по-практични , първо защото като тръгнете да пътувате, детето ще си спи винаги в неговото легълце, после моят бебок дето още няма месец вече се превърта до мрежата и завира лице в нея- ако беше дървена преграда щеше да се удря, а така само изглежда смешен.

Има обаче и друг аспект при кошарите.  Ако сте само със сгъваема, като поотрасне бебето и се свали на долното ниво, при портативните това е почти на земята.  За почивка и на път е ОК, но иначе не е много удобно.  А дървената си стои като креватче, по-високо.

Съгласна съм с това, че не е необходимо помпа да се купува предварително.  Аз така и си я имам сега, без да съм я ползвала.  А си е разход все пак...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #216 -: Ноември 10, 2009, 18:38:05 pm »
Веселушко, по принцип и аз бях доволна от нея, даже при миседа тя ми прави кюртажа, но има нещо в последно време, което ме дразни и не ми харесва, затова гледами  да се ориентирам и за други лекари. Благодаря, все пак!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #217 -: Ноември 10, 2009, 19:00:45 pm »
стела, аз слагах утрогестана до 13 седмица.

жасмин, и аз си мислех да опитам без, но в един момент толкова ми бяха болезнени контракциите, че чак взе да ми се гади от тях. Много бавно стигнах до 10 см разкритие, а ако бях без упойка и разтвор за увеличаване на контракциите, сигурно щях да раждам два пъти по-дълго. И аз издържам на болка - на зъболекар винаги без упойка ми правят всичко (повече пломби и една коронка). Но болката при раждането е друга. Да не говорим, че там не е за 15 минути, а са си часове (поне в повечето случаи). Не те разубеждавам, просто ти споделям мнението си.

bsvane2, запекът не е странно явление по време на бременност. Опитвай се да го регулираш с храни - сушени плодове или примерно мляко или топла вода с мед на гладно, за да не ти докара неприятности!

За помпа - аз си купих в началото ръчната на Лансинох, но ако трябва много да се изпомпва, не е добра идея. Впоследствие си купих и електрическа на медела.

За епидуралната пак - при нея се вкарва тръбичка, чрез която периодично се инжектира течност и по този начин може да се регулира. Когато направих разкритие, докторът каза, че повече няма да ми инжектират от нея, за да имам по-голяма чувствителност и да мога да напъвам. За разкъсвания не мога да кажа нищо, защото на мен ми направиха епизиотомия. Чувала съм, че било по-добре епизиотомия отколкото разкъсвания, но при мен и епизиотомията трудно и бавно заздравя.  :(

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #218 -: Ноември 10, 2009, 19:38:01 pm »
Записваш се на ЖК  - там ходиш по 1 път месечно. И отделно частния лекар - пак по 1 път месечно. И с малко старание става - преглед на всеки 2 седмици. Май доста момичета го практикувахме тоя метод.
Да и аз съм една от тях :wink:Но според мен това е разбираемо за всички нас във форума.Иначе имам приятелки които даже веднъж в месеца им се виждаше много-ама те за този форум не са и чували ,разбирате ме за какво говоря :wink:
Значи сега чакаме Пешек :).После май съм аз 8O.
Много бързаш, има преди теб. :wink:
Да ,съгласна съм :wink:
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #219 -: Ноември 10, 2009, 20:15:20 pm »
Аз пък с епидуралната имах само 1 вътрешен шев :)