0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #80 -: Октомври 21, 2009, 13:35:42 pm »
Опааа,идааааа :lol: :lol: :lol:
Ам МаринкоФца,да ти кажа,снощи до 3ч се цъклих на игрички на телефона на мъжо...Е,бях послушна и си кротувах у креватУ...амЪ едни свекъвещици ме тормозят :? :? :? Ам,да не ви занимавам с простотии,то не от друго,ама смях ще падне,не щот е смешно,ам щот е срамно...ама от хорска срама ще си трая...

Сега да ви кажа в "ефир" че нищо кой знай не съм сторила ,Гаргуна и Анката,не ги слушайте тез двете,изпадат в сантименталност... :cuddle: :cuddle: :cuddle:
Пък че съм маймун,може и да са прави.... :oops: :oops: :oops:

Гуш,цун,мун и вс лигавички думички които изразяват действия на съпричастност ви изпращам на всички  :D

пп Викс,аре честита ти Червена...пфууу...дочакахме я значи :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #81 -: Октомври 21, 2009, 14:22:56 pm »
Дочакахме я Фибчо! Идва бавно, но сигурно! :lol:
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #82 -: Октомври 21, 2009, 15:34:34 pm »
Вики, как няма да дойде пущината  :lol: :lol: :lol: , да идва и да заминава, а ти с нови сили напред  :bighug:

Я да сложа аз по едно кафеце, че тук двама сладури си търся компания, а то няма никой  :lol: :lol: :lol:



*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #83 -: Октомври 21, 2009, 15:45:11 pm »
Хайде да се запиша и аз в новата темичка /за вас не вак толкова нова вече/ , ама с ей това кафенце просто не се стърпях да се наредя! То аз няма да дочакам и ми писна от чакане ами поне ей тези пичове да не ги оставям да чакат самички и да пия едно, две, даже три кафенца в тяхната компания! Надеее-страшна си!!!
Вчера роди най добрата ми приятелка-мъж Стефан, а другата вчера прави една годинка на нейния малък мъж Никола!!! Да са ми живи и здрави! Тази дата май ми е съдбовна, защото преди една година и аз....както и да е.....Обичам си ги и им пожелавам поне по още една такава неземна радост! Пожелавам ви го и на вас! Късмет на всички ви!
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 15:58:08 pm от anizi »
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много
« Отговор #84 -: Октомври 21, 2009, 15:58:34 pm »
Анизка, да са живи и здрави малките мъже  :babyflips: :babyflips:
А на теб ти пожелавам и ти да имаш един мъж който да те радва  :babyboy:

Радвам се че ти харесва компанията и кафенцата  :lol:


Мелоди, как си, миличка??

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #85 -: Октомври 21, 2009, 16:32:33 pm »
Криска, Скарлетт - аз пак да се включа за лигавицата. При мен преди си беше ОК (поне не са ми споменавали, че е зле), а после от април 2009 МЦ стана супер оскъдничък :( И после на ехографа същия месец ми беше 10 мм на 14 ден, а няколко месеца по-късно на 6 ден беше 6мм., а на 14 ден 6,8мм. Казаха, че е зле, а като попитах не трябва ли да пия нещо, за да надебелее ми казаха, че това ще стане като направим ин витро ( демек, намек). Това се случи в Майчин дом Варна. Повече не съм била там и все се надявах да се оправи МЦ. Пия и Герикапс, ама ... не става .. Поне МЦ си е все зле. Криска, подозирам, че при теб спонтанните от това се получават, затова непременно питай за подобряване на лигавицата. Аз понеже хич не забременявам, явно си имам и друг някакъв проблем, така че не е само лигавицата, ама засега само се чудя къде ли е проблема ми  :? За лепенки за ендометриума съм чувала, ама нека Искра да се сети как се казват, че да питам доктора дали не може да ми ги изпише. Поне оскъдния МЦ да не мисля. Скарлетт да знаеш, че щитовидната е една от причините за тънка лигавица , а и май е проблем за инплантирането, така че може при теб да се налага да оправите проблема с ТАТ. Предполагам ходиш на ендокринолог ?
 Хайде да спирам, че се улях .. Очаквам мнения. Цунки !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #86 -: Октомври 21, 2009, 17:00:15 pm »
Здравейте. Ей ме на, прясно осеменена и обнадеждена. Сега почва обратното броене. Не боляло много това инсеминацията, по-добре беше от цветната снимка.

Чета коментарите от днес и ми тупти сърцето от вълнение - така ме трогнаха стиснатите палци и милите думи от всички ви. Ако стане, вярвам, че това ще е причината.

Благодарна съм, че ви намерих, Радост, Цвете, Маринка, Гардже, anmar, viki-vat, Искре, titibar, Скарлет, Надежка, Стерче, Криска, Фибс, Ани, Чоки, Жасмин, Раши и всички други от тая банда без команда!

*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #87 -: Октомври 21, 2009, 17:08:24 pm »
Привет и от мен, момичета!
Тежка седмица :(
И аз да я допълна, като надявам се с това да сложа точка на черната ни серия.
След образувалите се кисти и при вече 10 отрицателни теста за Ову, вдигам белия байрак.
Така че вече нито ловувам, нито чакам, т.е. ще си чакам М. кротко и ще си почина малко от лекарствата.
Дано днешното инсе на Цигу  да е ново начало :wink:
Успех на всички очакващи!
Всъщност и аз съм очакваща, но на хубави новинки от вас!

*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #88 -: Октомври 21, 2009, 17:11:10 pm »
Ей, на това кафе, отказва ли се?  :lol: :lol: :lol:
Гардже, Скарлет и Криска, мисля че дебелината на ендометриума зависи и от нивото на естрадиола. Моля да ме поправи някой, ако бъркам. Правили ли сте напоследък изследване на този хормон? Момичета, сериозно, питайте лекарите си за това. Проблема с тънка лигавица е сериозен, но има подходящи лечения. Просто от мен - не го подценявайте, а говорете с лекар  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #89 -: Октомври 21, 2009, 17:13:33 pm »
Анмар, излових те! Ранко си си дошла днес :) Все едно те чувам как със сериозен тон ги обясняваш тези неща за естрадиола! Страхотна си :) Душа златна :)


Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #90 -: Октомври 21, 2009, 17:15:03 pm »
Гардже, благодаря ти за подробното разяснение. Да, ходя на ендокринолог, даже с няколко съм се консултирала за сравнение, но тя смята, че високите ТАТ не пречат на имплантирането, тъй като не са комбинирани с отклонения в МАТ. Обаче пък са проблем за успешното износване на бремеността и вероятно са една от причините за спонтанния ми аборт (другата вероятна е влошеното качество на яйцеклетките ми). Така че препоръча следене на всеки 6 месеца (освен разните хранителни добавки, които се пият за подобряване) и в случай на забременяване междувременно, веднага да пусна контролни изследвания. Иначе тази работа с лигавицата определено чета в нета, че е проблем за имплантирането и ако няма механична причина за изтъняването, вероятно е хормонален проблем. Ще пускам прогестерон задължително в понеделник да видя какво е положението. А ти търсила ли си лекарско мнение за оскъдния цикъл?
И аз се поулях, ама като съм си Пенчо-питанката и Пенка-пространното обяснение, какво да се прави... :oops:
Цигуларче, я какъв ведър тон вкара в темичката, страхотна си :) Имаш най-стиснатите палци за успеха, вярвам силно в него!  :eggsperm: :bfp1:
Снежи, силно гуш! Всичко ще се оправи, горе главата!  :grouphug:
Анмарче, сега ме хвърли в размисли. Изследвах го в края на август, преди това през юли пак съм го изследвала - и двата пъти беше в норма, ама не съм обърнала внимание да не би случайно да е в долните граници. Довечера ще погледна в дебелата папка.  osi_10
Раши, гуш! :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #91 -: Октомври 21, 2009, 17:21:58 pm »
Скарлетт, питала съм няколко лекаря вече. не мога да дам еднозначно мнение. Единия ми каза, че може да е моментно и нямало проблем МЦ да е по-оксъдничък. Друг ми каза, че е голяяяяям проблем и че никога няма да забременея с тази лигавица. Сега пак ще ходя и ще нищя тази история. При следващ МЦ ще правя хормони, а сега може и прогестерон да пусна на 21 ден, ама май наистина е по-скоро проблем не с прогестерона, а с естрадиола... Като имам новини по тази тема ще пиша пак.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #92 -: Октомври 21, 2009, 17:27:52 pm »
Цигуларче,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #93 -: Октомври 21, 2009, 18:00:54 pm »
Гарче лепенките са Клемара  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #94 -: Октомври 21, 2009, 19:01:48 pm »
Здравейте,нямах възможност да пиша но сега съм на линия.Мен може да ме премесите в ловуващи,че вещицата и този път не ме подмина,тя май неможе без мен,но аз ще си я държа при мен и няма да ви я давам.На вас пожелавам да напълните темата с много++++++.Успех мацки стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #95 -: Октомври 21, 2009, 19:22:50 pm »
Привет момичета!Мивавам да видя как вървят нещата!Хайде стискам палци на всички за тази седмица!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #96 -: Октомври 21, 2009, 19:28:36 pm »
Цигуларче  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аз забравих да честитя на Радостинка модераторството :) Честито Радостинка, да ти е лека и забавна работата по форума  :D
[/url][/url]
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #97 -: Октомври 21, 2009, 19:30:22 pm »
Така да се включа и аз в темата за еднометриума :wink:
Аз покрай моя изнендващ цикъл този месец, доста четох за хормоните, чудейки се как така ще ми дойде на 16-я ден, и в библиотеката на сайта открих статия, в която много добре беше обяснено значението на естрадиола и прогестерона. Ще цитират тук една малка част :wink:

Цитат
Естрогенът - има още една функция. Той кара ендометриума(лигавицата на матката) да нараства, за да приеме оплодената яйцеклетка. Същевременно от разкъсания фоликул след излизането на яйцеклетката се отделя прогестерон, който подтиква матката да започне да подоготвя някои хранителни вещества за зародиша, с които да се храни оплодената яйцеклетка,когато пристигне. Хормон произведен от яйчниците. Действа върху гениталиите, гърдите, кожата, лигавиците, костите, кръвоносната система и цялостната обмяна на веществата. Увеличаването на естрогените точно преди овулация, води до отделяне на LH (лутеинизиращ хормон).

Естрогени - Хормоните, които подпомагат рзвитието на вторичните полови белези при жената, играят важна роля при репродукцията. Човешките естрогени се произвеждат главно в яйчниците.

Прогестерон - хормон,който подпомага подготовката на матката за бременност. Произведен от яйчниците. Подготвя ендометриума за имплантиране на зародиша.
Та в този ред на мисли, си правя следния извод - ние изследваме обикновено Е2 на трети ден, а за да се знае какво се случва с него и дали наистина той е част от проблема, трябва да се изледва няколко пъти до Ову, както правят при инвитрото. Може би той е проблема за тънката лигавица в началото на МЦ и в дните на Ову, Прогестерона, подпомага първоначалното й състояние след като се образува жълтото тяло. Незнам колко ми е правилна теорията, ама аз така го разбирам. Затова е важно да се изследват и двата хормона, всеки в определеното му време, за да е ясна картинката.
И стига по тази тема :wink:

Цигу, така се радвам, че всичко е минало по график направо :), сега те слагам в очакващите след две седмици и стискам палците :D
Жаси   :bighug: :bori_016:

« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 19:40:20 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #98 -: Октомври 21, 2009, 20:03:36 pm »
Здравейте в края на деня!
Минавам да пожелая успех на Цигуларчето! :crossfingers: yahoo_17 Мила,желая ти след 2 сед. да ни зарадваш с + тестче!
На неуспелите,силни прегръдки.Само това мога да дам-съпричастност и споделяне на болката ви. :hug2:
Аз утре заминавам за София за изследванията.Моля,ако някой се сети да стисне едни палчета и за моята особа!Благодаря ви,и лека и спокойна нощ! :sleepingbabyboy:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #99 -: Октомври 21, 2009, 20:11:45 pm »
Мамче,  :D :D :D
всички ще стискаме  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
А ти веднага щом можеш - да докладваш
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."