0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #140 -: Октомври 22, 2009, 21:38:52 pm »
Колкото по-рано се почне стимулацията, толкова по-висока вероятността от повече фоликули.
Ей тук съм много съгласна, моите стимулации понеже винаги са били ранни и винаги съм била с много фоликули, а и това си е за притеснение, ако вземат да пораснат всички. ( за справка Клостил от 3ден 2х1, за пет дни - 10 фоликула, не пораснаха)

А за последната, просто явно организма не получи достатъчно хормони, за да накара всичките дето бяха да пораснат, до това заключение стигнах сякаш.

Криска, значи и ти си като мен :? И моите фоликули правят веднъж така, веднъж иначе :x, и веднъж,два годишно може и да се спукат. И понеже пробвахме със силни стимулации и пак не се получи каквото трябва, сега си мисля разни варианти, точно като твоите да бъдат. Просто искам да имам поне един фоликул, който да спукаме, даже и следващото инсе мисля, че може да почака поне една година, ама всеки месец да правя като теб, със или без стимулация, но на фоликумтиря.

Аз пак да питам, хич не се уморявам значи :lol: . Криска, при стимулацията от самото начало ли беше само един фоликул, или в начлото са били няколко?
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 21:42:12 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #141 -: Октомври 22, 2009, 22:26:56 pm »
незабравяйте,че кломифен цитрата цака и качеството на яйцето,може би,Криска докторката ти се съмнява,точно в това...факт е обаче,че кломид не се пие вечно,и ако имаш съмнение в стимулацията,по-добре е да се консултираш с доктора си от Сф.Не може ли,поне да му звъннеш,да се консултираш,да попиташ какво мисли той?

Стинке,то при тебе,не хормоните са ти дошли недостатъчно,а точно в повече и то още от самото начало на стимулацията!За това и се получават голямо кол. фоликули които в последствие не растат,а ако ти вдигнат дозата още,ще направиш сигурно около 20тина....за това ти прекъсват стимулациите.
При теб също е по-добре с най-ниска доза и в последствие,под наблюдение,да се преценява да се вдига ли дозата или не.....ама изследват се хормонииии..... :?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #142 -: Октомври 22, 2009, 22:38:05 pm »
За това и се получават голямо кол. фоликули които в последствие не растат,а ако ти вдигнат дозата още,ще направиш сигурно около 20тина....за това ти прекъсват стимулациите.
При теб също е по-добре с най-ниска доза и в последствие,под наблюдение,да се преценява да се вдига ли дозата или не.....ама изследват се хормонииии..... :?
Тъй де, това имах предвид, ама не ми се обясняваше толкова надълго, а май трябваше :wink: А ако док беше продъжила стимулацията, не само че щеше да ми излезе пресолено за инсе, а и направо трябваше да ми направят инвитро...от тази гледна точка мисля, че постъпи правилно.
А за хормоните си знам, нали го обсъждахме на дълго и широко този въпрос :wink: За което да те прегърна силно пред всички, че много го заслужаваш  :balk_21:, колко дни те държах на скайпа да се обяснявам :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #143 -: Октомври 22, 2009, 22:59:48 pm »
Фибо докторката иска добра яйцеклетка и тук си права! Явно се съмнява в качеството им.
Радостинке в самото начало на фоликуметрията (8ми ден) се видя доминантния фоликул и в другия яйчник разни дребосъни които си ги има всеки месец и без стимулация.
Аз все пак си мисля че и това е доста добър вариант - стимулация и честа фоликуметрия.
Както бях споменала ние дори щяхме да биеме Прегнил за да таймираме овуто, а той фоликула взел че се спукал 12 часа преди да биеме инжекцията  :?

Незнам момичета! Много съм объркана и все си мисля че с по голяма доза може да имам по-добър резултат и по-голям шанс.
А и да уточня нещо друго - док в София ми го предписа по 2т. на ден от 5ти до 9ти защото преди цикъла ми беше по-дълъг 30-34 дни.  Но от както пия редовно метформин цикъла ми се нормализира и ми е на 28 дни.

Оффф дълго и объркано стана  :( :( :(
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #144 -: Октомври 23, 2009, 02:10:58 am »
Цигуларче ...При теб каква е причината? На колко дена ти е цикъла?
Криска, при мен работата беше с един куршум два заека. Тече ми втори месец от изследвания в клиника по стерилитет и правих т. нар. Clomid challenge test, един вид стимулация за повърхностно измерване на яйчниковия резерв чрез ФСХ преди и след това.

Но понеже така и така го пих клостила, и направих 3 фоликула, реших да не си играем на шикалки, ами да направим една инсеминация между другото. Иначе по всичко изглежда, че овулирам спонтанно и редовно в цикъл от 27-28 дни. Засега при нас е излязъл умерен мъжки фактор - занижени, но не отчайващи брой и морфология.

Съгласна съм с Фибс за това, че не можеш да пиеш клостил до безкрай и да си използваш патроните разумно. Дано следващия цикъл докарате екстра качество яйцеклетки и едно перфектно бебе!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #145 -: Октомври 23, 2009, 07:31:12 am »
Добро утро,момичета!
Хайде да сервирам кафенцето!

Лек и спокоен ден!
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #146 -: Октомври 23, 2009, 07:50:43 am »
Добро утро!
От три дни насам и аз да се вредя да си пиина кафенце с вас.
Благодаря ти Цвете!
Анизка, мислех да свирна да се видим , но се движехме в група от 20чов., а и бяхме там само за 7часа. :( :( :( На Арбанаси обядвахме, а след това на Хотнишкия водопад се разходихме :D :D :D
Беше си супер!
Радосттинке, пожелавам ти такава разходка в най-скоро време,/но без лекциите и изпитите/ :D
Айде сега - лек и спорен ден на всички!
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #147 -: Октомври 23, 2009, 08:08:03 am »
Добро утро  :D
Малеее, как ми се спииии. Така, като няма кой да си легне, а рови до 2 ч. в нета  :lol:
Хубав ден!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #148 -: Октомври 23, 2009, 08:12:02 am »
Добро утро.Цветенце,мерси за кафенцето.
Да кажа и аз за клостила,при мен също като при Радост стимул.с клостил бяха от 3-ти ден на цикъла по 2т.за 5 дни.Това беше за инсеминациите.А през 2006г.два пъти имам стимул.за таймиран цикъл,без инсе,но пак по същия начин го пиех от 3-ти ден по 2т.Но до колкото знам клостила изтънява лигавицата и не е добре да се пие често,даже тук във форума четах,че се взима не по-вече от 4 цикъла.
Айде стига съм се обяснявала,че още спя май и може и глупости да пиша,ама вие ме разбирате.Лек ден.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #149 -: Октомври 23, 2009, 08:15:31 am »
Добро утро момичета.Мерси за кафенцето. :coke:

Аз тези дни хич не се чуствам добре:( , но няма да се оплкавам, днес и утре пак съм работа, но на вас ви остава още малко до почивката, аз мисля тия дни да се опитам малко да си  поизчистя главичката от тия тъжни мисли, които са ме налегнали.
Лек ден момичета! :bighug:
<br />[/url][img]http://ticker
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #150 -: Октомври 23, 2009, 08:31:20 am »
Добро утро и от мен  :P,мерси за кафенцето на Цвети,а сега и аз да кажа че когато бях на стимулация за инсе преди време пиех Клостилбегит 2x1 (0.050) след хранене за 5 дни от трети ден на цикъла.Лек работен ден за работещите и супер почивка за почиващите  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #151 -: Октомври 23, 2009, 08:35:03 am »
Криска как така са ти правили резекция на яйчниците ? Това не означава ли отстраняване на част от тях ?  8O Да не би да имаш предвид фенестрация, което е надупчването им ? Аз също мисля, че си имаш овулация и без Клостил. Имаш бременности и това го доказва. Може би не е всеки месец, но по-внимателно с Клостила. А и лигавицата ти както каза Маринка от там изтънява. Според мен е по-разумно да отидеш до София и да се консултираш с по-добър специалист. Така ще си и по-спокойна. Все пак не е твоя задачата да мислиш кое е правилно, ако специалиста е добър, ще му имаш вяра и няма да се тревожиш. Иначе и на мен ми бяха изписали Клостил по 2 таблетки на ден от 5 до 9 ден. Аз така и не го пих, понеже не искаха да ме следят на ехогаф, така че не мога да се включа с подробности.
Мамчето, виждам че хормоните ти са в граница, но като че ли ФСХ е два пъти по-високо от ЛХ. Ти на колко години си? И естрадиола май ти е на долната граница. Имаш ли проследена доказана овулация ?
 Лек ден на всички !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #152 -: Октомври 23, 2009, 09:10:03 am »
Добро утро :D

Цвете, благодаря за кафенцето, с голямо удоволствие си пийвам :D

Радосттинке, пожелавам ти такава разходка в най-скоро време,/но без лекциите и изпитите/ :D
Ааа, аз минах вече през лекциите и изпитите :wink:, и само на разходчица :lol:. Въпреки, че сега ми е много скучно като нямам някакво занимание ( освен да вися във форума :lol:), а ученето доста ми действаше доста ободряващо и разсейващо от мистилите за бебе :?. Да взема да запиша и една магистратурка и тъкмо година и половина, ще си насоча енергията някъде другаде и ще си почина от всичко  osi_10 . Ммм струва си да се помисли...тъкмо и на въпроса " Какво чакате още?" ще имам готов отговор :lol: :lol: :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #153 -: Октомври 23, 2009, 09:33:57 am »
Мамчето, виждам че хормоните ти са в граница, но като че ли ФСХ е два пъти по-високо от ЛХ. Ти на колко години си? И естрадиола май ти е на долната граница. Имаш ли проследена доказана овулация ?
Благодаря ти за вниманието!На 33 ставам другата седмица. :) Не са ми правени фоликуметрии,ако това питаш...само тестчета за ову.А това не е ли добре,че Е2 е в долната граница и че ФСХ е два пъти по-високо от ЛХ? :?
Сега привет на всички!И мерси за веселото кафенце на Цветето! :flower:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #154 -: Октомври 23, 2009, 09:49:10 am »
Привет, момичета!
За клостилбегита - аз знам, че не бива да се приема повече от 3-4 последователни месеца и не повече от 6 такива цикъла през целия живот. Като почивката между циклите не трябва да е по-малко от 3 месеца. За да има ефект стимулацията, дозата трябва да е една и съща през месеците от един цикъл или постепенно да се увеличава, но не и да се намалява. Така че, Крис, смятам, че не е удачно намаляване на дозата. Въпросът при теб е да се прецени въобще необходимост от стимулация?
Хубав ден!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #155 -: Октомври 23, 2009, 10:01:22 am »
Привет, момичета,

Криска, моя съвет е, както някой каза по-горе, обади се на доки в Сф и се консултирай с него, ако пък имаш възможност направо отивай. Защото от това което чета май ѝ нямаш много доверие на доки от Разлог  :?

Мамче, в темата за хормоните можеш да прочетеш повечко инфо за тях  :wink:

Анмарче, какво си ровила толкова в нета до 2ч.??!!  8O :lol:

Петя, браво за разходчицата  :D

Усмихнат ден ви желая

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #156 -: Октомври 23, 2009, 13:15:02 pm »
Здравейте душици!
Гардже при мен резекцията на яйчниците ми беше така нареченото обелване. От единя яйчник за ми изрязали близо 50%. Причината е поликистозата която от фоликулито които не са се пукали ми е причинала удебеляване на кората на яйчниците и съответно никаква овулация. Но тогава лекарите ме предупредиха че след такава операция минава време и има рецидив. И той е налице - вече около 9 месец минаха от както започнах наново да образувам кисти и да нямам овулация.

Благодаря на всички които са се включили с коментар!
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 13:20:33 pm от kriska »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #157 -: Октомври 23, 2009, 15:25:59 pm »
Момичета, днес бях на преглед. Лигавицата ми е 7 мм на 13 ден от МЦ и според доки си е много добре, а до края на цикъла ще нарастне до 9-10 мм. имало време. За оскъдния МЦ ще пускам пак половите хормони, тъй като и щитовидната си е добре. Накрая не знам какво ще се окаже този оскъдничък цикъл. Иначе си имах фоликул 16мм.
Мамче, обикновено при завишено ФСХ се съди, че резерва се изчерпва, но аз не съм лекар и за това е най-добре да направиш фоликулометрии. Естрадиола трябва да е по-височък май ... за да има овулация. Ето затова е най-добре да видите имаш ли овулация и как са фоликулите в яйчниците. А и лекар специализиран в тази област (не обикновен гинеколог) най-добре ще ти разчете изследванията. Редовен ли ти е МЦ ? На колко дни ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #158 -: Октомври 23, 2009, 15:31:37 pm »
Гардже, браво мило!  :D
Хайде, време е за по-бодри новости в таз тема  :lol: :lol: :lol:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много
« Отговор #159 -: Октомври 23, 2009, 15:50:49 pm »
Добро утро :D
Ааа, аз минах вече през лекциите и изпитите :wink:, и само на разходчица :lol:. Въпреки, че сега ми е много скучно като нямам някакво занимание ( освен да вися във форума :lol:), а ученето доста ми действаше доста ободряващо и разсейващо от мистилите за бебе :?. Да взема да запиша и една магистратурка и тъкмо година и половина, ще си насоча енергията някъде другаде и ще си почина от всичко  osi_10 . Ммм струва си да се помисли...тъкмо и на въпроса " Какво чакате още?" ще имам готов отговор :lol: :lol: :lol:
Е, Стинке, мила, то аз си минах и през магистратура преди години, а сега карах отделен курс за класификатор. :wink:
Добре е да си отвличаш вниманието от време на време  :D - Замисли се! :D
По принцип, което ми е по специалността гледам да си го изкарам /ако има парички де  :D /
Прегръдки на всички  :bighug: :bighug: :bighug:
ПП: Супер си Гардже!
Дано всичко да е наред и за напред!
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 15:52:58 pm от petqst »