0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #120 -: Октомври 22, 2009, 12:46:35 pm »
Аз пак се връщам на лигавицата  :lol: - а какво става ако преди Ову, когато трябва да е пика ( т.е. преполагам тогава Е2 трябва да е около горните рефернтни стойности при изследване ), той е нисък  osi_10 . В тези случаи ли лигавацитата е по-тънка от бикновено :ask: .
А като сложим, че и по стойностите на Е2 се съди дали е достатъчно зрял фоликула, и съвсем объркано става osi_15
Ама и аз искам да стана половин доктор  :lol: :lol: :lol: :lol:, като видя хормони и веднага да мога да ги разчета   :lol:

Тити, стискам палци :D
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 13:08:38 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #121 -: Октомври 22, 2009, 13:04:04 pm »
Добро утро и от мене....тооо ден - утро,все едно,на мене пак ми се спи :lol: :lol: :lol:
На всичкото отгоре и даскалото се размина :x Даскалката болна :? А бе,даскалите имат ли право да боледуват 8O :lol:

Ам,Граче,Тити казва че е овулирала на 11ти ден от МЦ(не ми е ясно дали е сигурна)
Оставам с впечатление,че е проследено на УЗ :?....тя да поясни...а,ако е доказана на 11ти ден,то няма причини за паника ако на 13ти Е2 е бил в ЛФ...

Стинке,мн интересен въпрос....туй нещо трябва да се разнищи... :lol:
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 13:06:46 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #122 -: Октомври 22, 2009, 13:46:42 pm »
Момичета заради оскъдния МЦ си пуснах изследвания за щитовидна жлеза. Резултатите си написах в тази темичка:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32180.120

Ако някой има желание за коментар ще съм благодарна. Аз и преди година я бях изследвала, но тогава МЦ си беше добре (тогава пак бяха ОК за щитовидната, поне според мен щом са в реф. ст-сти)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #123 -: Октомври 22, 2009, 13:47:31 pm »
Цитат
Тити, защо "мислиш" , че е минала ову. Не си ли сигурна? Нали сте почнали фоликулометрия ? не я ли довършихте, т.е. да се види кога се е спукал фоликула ?
За естрадиола мисля, че щом в лутеалната фаза си е бил в граници, значи всичко е ОК. Но най-кофти в случая е, че не сте разбрали кога е ову. Сигурна ли си, че ову е било на 12 ден ? Щом на 11 ден не се е видяло на узи, а на 13 ден встрадиола е бил нисък. Това трябваше да разберете. Кога точно е била ову. Иначе само си хвърлила пари на вятъра за изследвания, за които не се знае колко са точни, поради факта, че ен знаете този естрадиол за лутеална фаза или фоликулярна да гледате.
 

Значи аз не съм се изразила достатъчно ясно.Става въпрос за миналия ми цикъл при който на 11 ден сутринта на узи се видя неспукан все още фоликул с размери 21мм и на другата сутрин БТ се качи,а на 13 ден след като направих изследванията на естрадиола и отидох на узи фоликул вече нямаше,но поради това че Е2 ми е било ниско на 13 ден ми каза че може би яйцеклетката не ми е много качествена и ще пробваме със стимулация следващия цикъл.
Момичета незнам дали обясних добре.Ову е имало на 11 ден след обяд или вечерта,но не се знае доколко е бил зрял фоликула когато се е спукал.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 14:31:35 pm от radosttinka »
  <br />
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #124 -: Октомври 22, 2009, 14:22:15 pm »
Ох Цветенце, направо ми се разтуптя сърцето като я видях тая закуска...  :wink:

Мерси момичета за куража който ми давате  :bighug:
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #125 -: Октомври 22, 2009, 14:43:02 pm »
Привет!
Да помоля за коментар, че се притеснявам вече... :(
09.09.09 - кюретаж в 9г.с. след ИКСИ. 20.10 - 42 ден от кюретажа силни ПМС. 21.10 - зацапване само по хартията /светло кафяво/. 22.10 - нищо  8O
Това цикъл ли е? Нормално ли е след кюретаж?
Питам тук защото темата е много активна! Извинявам се, но съм притеснена вече сериозно!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #126 -: Октомври 22, 2009, 14:53:39 pm »
Привет!
Да помоля за коментар, че се притеснявам вече... :(
09.09.09 - кюретаж в 9г.с. след ИКСИ. 20.10 - 42 ден от кюретажа силни ПМС. 21.10 - зацапване само по хартията /светло кафяво/. 22.10 - нищо  8O
Това цикъл ли е? Нормално ли е след кюретаж?
Питам тук защото темата е много активна! Извинявам се, но съм притеснена вече сериозно!

Вики споко мила! Изчакай още няколко дена. При мен имаше резултат чак на 45 ден!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #127 -: Октомври 22, 2009, 14:57:28 pm »
Викс, несмятам че това зацапване е цикъл, мисля че скоро ще ти дойде и затова зацапва. По принцип между 20 и 40 дни идва цикъл след кюретаж, това че ти е 42 ден да не те притеснява, можеби до 2-3 дни ще си с цикъл. Дано по-скоро ти дойде , миличка  :wink:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #128 -: Октомври 22, 2009, 15:51:58 pm »
Цитат
на 11 ден сутринта на узи се видя неспукан все още фоликул с размери 21мм и на другата сутрин БТ се качи,а на 13 ден след като направих изследванията на естрадиола и отидох на узи фоликул вече нямаше
Тити, доколкото знам на 13 ден е трябвало да се види не липсата на фоликул, а спукан такъв. Чудно ми е само, защо твоят лекар не го е видял ?! Дори мисля, че по спукания фоликул и излялата се течност от него, може да се съди долу горе кога е била ову. Нека някой ме поправи, ако греша...
 И при мен е имало случаи, в които има нарастващ фоликул, а после ми казват "Щом вече го няма значи се е пукнал", но си мисля, че не трябва да се отговаря така уклончиво, тъй като има начин да се види спукан фоликул.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #129 -: Октомври 22, 2009, 17:27:24 pm »
Вики, спокойно, не е цикъл още, но сигурно скоро ще дойде, щом е почнало да зацапва. Не се шашкай. Ако няма силна режеща болка, висока температура и течение с неприятна миризма, значи е изчистено всичко и няма възпалителен процес. За хормоналната регулация обаче си трябва време, една бременност много натоварва всички сили на организма. Пази си поне психическите, колкото и да ти е трудно. Просто организмът не е някакъв часовник, за да работи еднакво при всички - на някои се нормализират нещата по-бързо, при други изисква малко повече време. Всичко ще си влезе в релси, дай си малко време. А кога ти казаха да ходиш на контролен преглед след кюртажа?
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #130 -: Октомври 22, 2009, 17:35:52 pm »
Бях на контрола след кюретажа - може би седмица-две след манипулацията. Док каза, че всичко е наред. Сега ще ходя на преглед след като ми свърши. Благодаря на всички за подкрепата и успокоението!
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #131 -: Октомври 22, 2009, 20:09:50 pm »
Добър вечер на всички!
Благодаря ви,че сте ме мислили. :grouphug:
Ще постна хормоналните си изследвания за разчитане,според мен са добри,но разчитам и на вашата преценка.
Правени са на 4-ти ден от МЦ:

E2  25pg/mL            /20-273/
PRL 7.24ng/mL          /2.60-26.70/
FSH 6.37IU/L           /3.85-8.78/
LH  3.75IU/L           /2.12-10.89/

Тези на щитовидната не са готови(утре),антифосфолипидните антитела-също.Обикн. спермограма е добре по думите на ембриоложката,разширената също утре...
На преглед съм чак др. седмица и ще коментираме с д-рката.Но...както се очертава е да попаднем в графата "неизяснен стерилитет",което  не ми се искаше. :dontknow:
Лека вечер ви желая и ще се радвам на вашите мнения! :cloud9:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #132 -: Октомври 22, 2009, 20:27:22 pm »
Добър вечер, мацки!
Аз вече се прибрах от моята командировка.  :D
Да докладвам: Много добре си изкарах тази седмица- първо в Троян, после в В.Търново, Шумен и Търговище - пообиколихме и забележителности  :D
При мен тази гад мръсна вчера ме връхлетя, така, че не очаквам вече нищо!
След седмица започвам лова с начале  :D
А сега ще ви изчета, че много сте изписали.
Лека вечер и мноооого прегръдки!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #133 -: Октомври 22, 2009, 20:46:44 pm »
Здравейте сладурки  :)

Та дам сега аз един отчет. Днес бях при гинеколожката тук в разлог при която ходя предимно заради фоликуметрята. Погледна ме и каза че яйчниците са чисти. Видя обаче че имам секрет от гърдите и ми предписа Бромокриптин по 1/4 вечер.
Това обаче което ме озадачи е че ми каза този месец да пия по 1/2 клостил от 5ти до 9ти ден (предния пих по 1т. от 4ти до 8ми ден и имах само 1 доминантен фоликул).
Моя док в София ми беше предписал по 2 т. Сега незнам какво да правя. От няколко месеца цикъла ми е на 28 дни та си мислех не е ли късно от 5ти до 9ти и тая доза 1/2 не е ли малка???
Попитах я защо не по 2 и отговора и беше защото това било силна стимулация и се правела предимно когато се аспирирали яйцеклетки  :? а нашата цел била да имаме качествена яйцеклетка (демек с тази половинка клостил да постигнеме само по добра яйцеклетка) И все пак аз си мисля че с 2т. шанса е по-голям.
Моля ви дайте мнение и вие че вече се обръках...
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #134 -: Октомври 22, 2009, 20:56:46 pm »
Пете, що не свиркаш, че си била към В.Търново, а?
Вики, ще дойде няма къде да отиде, не се протеснявай!  :bighug:
Криска ако искаш отиди и при още един доктор за да си спокойна, а ако не слушай сегашната ако й имаш доверие прави каквото казва!
Много целувки на всички ви и ви желая лека нощ!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #135 -: Октомври 22, 2009, 21:16:58 pm »
Anizi лошото е че аз ходя при тази лекарка от 3 месеца от както се преместих тук в Банско  :? и общо взето нищо незнам за нея. Тя не е специалист по стерилитет. Клостилбегита ми е предписан от софийски лекар по стерилитет, който посещавам от няколко години, но за съжаление вече доста рядко ходя до София и за момента се консултирам само с тази от Разлог. Някак си не ми се връзва тази 1/2 таблетка, при положение че предния месец пих по 1т. и реагирах само с един фоликул...
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #136 -: Октомври 22, 2009, 21:24:14 pm »
Криска, а защо изобщо минавате към стимулация? Някакъв проблем с О ли има?
При стимулиран цикъл, без инсе, си мисля, че и един е добре ( ако по принцип няма ), но ако ти си имаш О всеки месец, защо изобщо ти е стимулация?
Лекаря от София с какви мотиви ти предписа Клостилбегит?

П.П. Ти ЦС имашли?

Аз май се поулях с въпросите :lol:. Ама и аз съм Мара Подробната :lol: :lol: :lol:

Пете, направо ти завиждам за хубавата разходка, а аз се чудех къде се изгуби :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #137 -: Октомври 22, 2009, 21:28:11 pm »
Това обаче което ме озадачи е че ми каза този месец да пия по 1/2 клостил от 5ти до 9ти ден (предния пих по 1т. от 4ти до 8ми ден и имах само 1 доминантен фоликул)... От няколко месеца цикъла ми е на 28 дни та си мислех не е ли късно от 5ти до 9ти и тая доза 1/2 не е ли малка??? ... нашата цел била да имаме качествена яйцеклетка (демек с тази половинка клостил да постигнеме само по добра яйцеклетка)

Криска, стимулация 5ти до 9ти ден с клостил е добре - и моята щеше да е такава, ако 10ти ден не се падаше събота, а искаха да премерят хормони, и само затова изместиха стимулацията в дни 4ти до 8ми. Колкото по-рано се почне стимулацията, толкова по-висока вероятността от повече фоликули.

Колкото до дозата, колко мг е всяка таблетка? Четох, че по 50 мг/ден върви за умерена стимулация, а 100 мг/ден за силна. (На мен ми предписаха 100 мг.)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #138 -: Октомври 22, 2009, 21:32:45 pm »
Радостинке питай си душко  :wink:
Доста рядко имам ову (фоликулите ту узряват, ту не, а когато узряват вземат та презреят и станат на киста  :lol:), ПКЯ си имам, от последното забременяване до сега нищо не се получава въпреки активните опити всеки месец (вече 6 станаха).
ЦС си има от 2007 когато ме оперираха и ми направиха резекция на яйчниците. Иначе 2 вътрематочни бременности от 2008 и една от Януари 2009 - за съжаление неуспешни и трите.

Айде сега чакам ти коментара  :wink:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Късметлийска седмичка, изпълнена с много +++++++
« Отговор #139 -: Октомври 22, 2009, 21:37:18 pm »
Това обаче което ме озадачи е че ми каза този месец да пия по 1/2 клостил от 5ти до 9ти ден (предния пих по 1т. от 4ти до 8ми ден и имах само 1 доминантен фоликул)... От няколко месеца цикъла ми е на 28 дни та си мислех не е ли късно от 5ти до 9ти и тая доза 1/2 не е ли малка??? ... нашата цел била да имаме качествена яйцеклетка (демек с тази половинка клостил да постигнеме само по добра яйцеклетка)

Криска, стимулация 5ти до 9ти ден с клостил е добре - и моята щеше да е такава, ако 10ти ден не се падаше събота, а искаха да премерят хормони, и само затова изместиха стимулацията в дни 4ти до 8ми. Колкото по-рано се почне стимулацията, толкова по-висока вероятността от повече фоликули.

Колкото до дозата, колко мг е всяка таблетка? Четох, че по 50 мг/ден върви за умерена стимулация, а 100 мг/ден за силна. (На мен ми предписаха 100 мг.)

Цигуларче по 25мг на ден ми предписва гинеколожката от Разлог, а моя гинеколог от София ми предписа по 100мг. Миналия месец пих по 50мг от 4ти до 8ми ден и образувах само 1 доминантен фоликул (което означава с доза от 100мг не би трябвало да образувам повече от 3 фоликула). И за това се чуда какво да правя? С тази доза от 25мг може би ще е излишно стимулирането?
При теб каква е причината? На колко дена ти е цикъла?