0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
пп Снежи,сори мило,ама май никой никак не те е разбрал...нали искаш съвет!Е,как аджаба да ти го дадем след като не сме сигурни за кво става дума :? Я,се стегни и напиши подробно какво става,че и ний да знайме какво да те посъветваме :?
   пп Ако звуча остро - не съм виновна...от хормоните е..... :D :D :D

Мъжът ми и той така - Ми не те разбирам вика....Явно повредата е в моя телевизор.
Опит за поправка.
Така:
Първи месец - Клостилбегит от 3-ти до 7-ми ден, на 10-ден положителен тест ову, 17мм доминантен фк, т.е. очакваме ову. Следва Утрогестан за 12 дена. Цекълът се измести от 25 на 27 дена. Не сме проследявали дали фк се спуква.
Втори месец (сиреч сега) - отново клостилбегит от 3-ти до 7-ми ден. При преглед на 11-ти ден се установи кистата 4см, на другия яйчник фк 12 и 8мм. До днес 14-ти ден все още не е уловена предстояща овулация. Док ми препоръча този месец да заменя Утрогестана с Оргаметрил. Точно тук се притесних - дали Оргаметрил е удачен при опити за бебе. За съжаление куп въпроси възникват винаги след като излезеш от кабинета.
Съжалявам още веднъж за обърквацията, явно и в главата ми е така...
Хубав ден на всички!
*
Анмар,благодаря ти за отговора.:hug2:
Деси,и аз съм за 19-ти,много късмет и палчета от мен! yahoo_17 yahoo_17

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Снежи, преди да почнете стимулация този месец, док не те ли извика на преглед по време на цикъл, първо да провери за задържани фоликули?
Ти при кой лекар си?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Аз не съм в София.
Не са ме викали по време на МЦ :(

И мен може да ме преместите вече при очакващите... :)лова свърши,пък да видим каква сме я свършили този месец...Стискайте ми палци,дано е станало!!!По една голяма :balk_21: и :hug2: за всички... :D..Приятен и успешен ден!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Снежи, незнам много за лекарството, за което питаш. Ще ти кажа обаче това, което знам. Не е редно да пиеш Клостил и да не те следят за пукане на фоликулите. С две думи смени лекаря си. Не е хубаво само да се види, че нарастват фоликулите, трябва да се види и дали и при какъв размер на фоликулите овулираш (т.е. кога се пукат). Ако те бяха проследили щеше да се види задържания фоликул и 100 % нямаше да се налага да пиеш втори пореден месец Клостил, защото така става по-сложно. Не зная при кой лекар ходиш и какви са отзивите за него, но дори да са добри, ако застрашава здравето ти и отнема надеждите ти - го замени с друг.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
ест
« Отговор #166 -: Октомври 16, 2009, 10:52:24 am »
Добро утро милички :)

Дениска, и ние те обичаме много и ти стискаме палци! :)

Цигуларчо и останалите, аз лично нямам против момичетата, които са били в нашата тема и са забременели, да споделят след това какво се случва с тях. Честно казано, интересувам се как са, а не искам да чета темите на бременните (някак от суеверие, пък и зада ми става мъчно). Нали темичката е за взаимопомощ и сме си заедно, за да се подкрепяме, пък и да се радваме за успехите си :)

Ради, ама наистина мнооого ти тича тази модераторска титла, ейй! :)

Фибо, Анмар, Жаси, Дени, Ради, Цигуларче, Скарлет, Джинка и останалите, много ви обичкам всичките! :)


пп Снежи,сори мило,ама май никой никак не те е разбрал...нали искаш съвет!Е,как аджаба да ти го дадем след като не сме сигурни за кво става дума :? Я,се стегни и напиши подробно какво става,че и ний да знайме какво да те посъветваме :?
   пп Ако звуча остро - не съм виновна...от хормоните е..... :D :D :D

Мъжът ми и той така - Ми не те разбирам вика....Явно повредата е в моя телевизор.
Опит за поправка.
Така:
Първи месец - Клостилбегит от 3-ти до 7-ми ден, на 10-ден положителен тест ову, 17мм доминантен фк, т.е. очакваме ову. Следва Утрогестан за 12 дена. Цекълът се измести от 25 на 27 дена. Не сме проследявали дали фк се спуква.
Втори месец (сиреч сега) - отново клостилбегит от 3-ти до 7-ми ден. При преглед на 11-ти ден се установи кистата 4см, на другия яйчник фк 12 и 8мм. До днес 14-ти ден все още не е уловена предстояща овулация. Док ми препоръча този месец да заменя Утрогестана с Оргаметрил. Точно тук се притесних - дали Оргаметрил е удачен при опити за бебе. За съжаление куп въпроси възникват винаги след като излезеш от кабинета.
Съжалявам още веднъж за обърквацията, явно и в главата ми е така...
Хубав ден на всички!

Snegina и аз съм била преди време на клостилбегит и аз от 3 ден и след въпросната овулация винаги съм пила дуфасрон ,но за оргаметрил ,не съм чувала може да има предвид да го пиеш заради кистата ли незнам ,но и на мен малко ми звучи странно това с оргаметрила.При мен липстваше ову и затова пиех клостилбегита.И кистичка съм образувала след това -знаеш че тя се получава когато не се е пукнал някой фоликул.При теб незнам каква е точно ситуацията и дали док го притеснява тази киста и затова ти е изписал оргаметрила незнам.Аз за да ми се пукат фолийулите правих доста коремни преси, които моя док ми каза,защото по естествен начин не се пукали моите фоликули и си пиех  доста време дори две години и повече метформи ,защото съм и оперирана от ПКЯ и против  евентуалното има образуване.Но най добре се обади на твоя док и го питай по точно, че не си разбрала това с оргаметрила,няма нищо срамно или невежо в това все пак ако разбираше от всичко това нямаше да имаш нужда от него-само това мога да ти кажа за де се поуспокоиш и ти самата .Лек ден!

*
Момичета, имате много поздрави от Жасмин Вени!
Милото е в болница, защото много кашля и е получила контракции. Още от вторник вечерта е в Окръжна. Бебока е добре, а тя буха, като бухал  :(
Предполага, че ще я изпишат в понеделник.
Ей, бременните, а и не бременните - пазете се от настинки, че лоша работа.

Сега да ви кажа още нещо за софийската зачатска срещичка. Една девойка се е ангажирала да направи резервация и много мило и сладко ми стана, като се обърна в ЛС към мен с: "Анмар, от щъркеловата групичка колко момичета ще сте?"  :lol: :lol: :lol: Много ми хареса  :lol: :lol: :lol:
Та, "Щъркелова група", тези от София или тези които на 22 октомври /четвъртък/ ще бъдат налични, казвайте: Предложението е пицария "Уго" в Младост - между Била и Деница - час доколкото разбрах от 19,30 ч нататък, кой когато сколаса след работа и който успее да "пласира" малчуганите  :lol: :lol: :lol: важи за тези, които вече ги имат  :D
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 11:16:57 am от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Но най добре се обади на твоя док и го питай по точно, че не си разбрала това с оргаметрила,няма нищо срамно или невежо в това все пак ако разбираше от всичко това нямаше да имаш нужда от него-само това мога да ти кажа за де се поуспокоиш и ти самата .Лек ден!

Благодаря на всички  :bighug:
Ех, какви хубави срещички си гласите в София.
Такааа ето ме отново,но вече доволна от повторния резолтат от горна граница 614 аз сам 204 казаха че е мн добре.С Александров се видях и с него решихме да стартирме инвитро след нова година,тъкмо ние да съберем паричките а и той да е по свободен че сега било лудница.Сега вече се включвам пак с вас в лова дотогава кой знае може и да стане някое чудо  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте момичета!
Аз упорито се лекувам и почти по цял ден съм в леглото :?
Мамче относно хормони единствено има значение ако ще пускаш Пролактин - трябва да е на гладно, да не си пила кафе, предния ден да не си правила секс и гърдите да не са докосвани. Даже е хубаво 20мин преди да ти вземат кръв да поседиш.
Дес Дес стискам ти силно палци за положителен резултат!
Радостинка и Анмарче успешна стимулация момичета!

Целувки на всички други и усмихнат ден!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте,милички.
Цитат
Ехооо,с риск да ме скастрят,че пак до среднощ съм на компааа....
няма,няма да те скастрят,ми нали те перат и хормоните и съчмите,че сън не те лови :lol:
Радостинче,мен ме пиши при чакащите за към 28.10.,пък ние пак ще си ловуваме де :D
Снежи,Оргаметрила се пие заради кистата,а Утрогестана е прогестеронов препарат.И определено не се пие Клостилбегит без да те следят на УЗ.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Anmar, аз съм на линия от щъркеловата група за 22-ри :)
Много бързо оздравяване на Jasmin-veni. Този грип е ужасен!
Напълно споделям мнението на Rashi за бременните момичета. Нека си пишат с удоволствие в темичката. Аз мисля, че всеки трябва да е добре дошъл.
Rashi  :bighug:
Момичета, sorry, че не пиша редовно, обаче вкъщи големи проблемации. Милата ми сестричка катастрофира с колата, извадила е див късмет, че изобщо е жива и не е много наранена, обаче е голямо тичане по доктори и успокояване на разтревожените ни родители. Но събота-неделя обещавам всичко да изчета. Прегръщам ви всичките и много стискам палци на всяка една от вас!
*
Здравейте мили мои!
Днес сте доста по-активни и вече забравих кой какво е писал! :(
Пожелавам бързо оздравяване на Жасминчето и всичко с бебо да е наред!!!
На Дес много  :crossfingers: за  :bfp:
На всички ловуващи успешен лов, а на очакващите - само хубави новини!
Аз за сега не мога да се включа в нито един от списъците! Надявам се скоро и това да стане!
Приятен последен работен ден!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Здравейте бре Щъркеловата чета :D :D :D
Ся да ви кажа,не съм спала до сега,Маринко чу ли! :lol: :lol: :lol:
те съчмите че ме бият,ясно ама сега и главата ми под огън,сестрата ма боядисва...то май не ми гори от платината ами ми направи скалпа на решето с тоз гребен... 8O 8O 8O То не беше толкоз мазане,колкото ресане :? Ам,тъй,трай моме за убуст :lol: :lol: 8)
Тъй де,малко да ви разсея....

Снежи,аз разбирам нещата така - задържала си фоликул от предния МЦ,който е вече кистичка.Обаче,този МЦ си също на Клостил и освен кистата имаш и нов фоликул - 12мм...Когато док те видял на УЗ(според мен) е решил да приключите този цикъл с Оргаментил,с оглед да започнеш новия,тъй да се каже "на чисто"...един вид,с Оргаментила ще подтиснеш идващата О с новия фоликул и ще изчистиш старя,който е вече киста.Новия МЦ който ще започне след Оргаментила ще си "на чисто"....офф объркано ли се обясних.... :? :? :?
Това обаче е просто предположение...аз съм за да се обадиш ма доктора си и да искаш пояснение!!!! :D

Ооо,Стинката,понеже я издирвам на скайпа....а я нЕма - аре честита ти титличка :wink: Ще се справиш чудесно :D

Маринкоооо....цууунн....
Раше,Викс,Джинка,Цигу,Анките и двете,Верче-Берче,Пернатото пиле/гардже,и Криси,Стинка - мод и всички други.... :bighug: :bighug: :bighug:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
 :hello2: И аз се включвам към ловуващи  :pleasantry: :bighug:

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Фибчоооооо махни ги тея прегръдки и целувки, а вместо тях ни пращай яки вируси че имаме спешна нужда от тях  :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Меле,Фиболино,да кажеш на сестра ти да не ти изгори хубавата главица,че какво ще правим после.Ще си има работа с мен да знаеш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Цитат
Когато док те видял на УЗ(според мен) е решил да приключите този цикъл с Оргаментил,с оглед да започнеш новия,тъй да се каже "на чисто"...един вид,с Оргаментила ще подтиснеш идващата О с новия фоликул и ще изчистиш старя,който е вече киста.Новия МЦ който ще започне след Оргаментила ще си "на чисто"....
Фибс, всичко това е много хубаво, но нека не забравяме, че Клостил се пие най-много 6 пъти в живота и е грехота да не се наблюдават фоликулите на ехограф, а да се практикува " ако стане-добре, ако не стане- ще му мислим" ... Момичето се тъпче с лекарства. Просто обезумявам от подобна "лекарска" практика. Това са всичко друго, но не и хора желаещи да помогнат. И на мен по подобен начин ми изписаха да пия Клостил, а като питах дали ще ме следят ми отговориха "няма нужда, следи се с тестове"  8O  8O  8O  Още изтръпвам като се сетя.. Нищо не оправдава опита да ни претупат ! Затова аз пак съветвам момичето да смени лекаря !
 Скарлетт, бързо да се оправя сестричката ти. На Жасмин-Вени също, бързо да се прибира у дома!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.