0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Цитат
Криска направи 1 тест може да ти покаже Винаги съм имала точен резултат
8Oна 7ми ден от ову....едва ли говориш сериозно....Ама като се има предвид колко си веща ..все пак след 5 дъъълги месеца забременя.. :lol:

Честито на Радостинка :D
Весел ден момичета :D

Няма как да покаже  :wink: права си. Остава да се моля всичко да е наред. Все пак започна АБ защото положението ми е мн сериозно. Консултирах се и с гинеколога и той каза че не е проблем. Ще чакам и ще видиме
*
Криси,мисля че АБ в първи месец не вреди,а и док си знае работата,щом е казал че може...значи така е :DУспех мила и да се оправяш бързо,а аз ще стискам наистина да си бременна :crossfingers:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Криси,мисля че АБ в първи месец не вреди,а и док си знае работата,щом е казал че може...значи така е :DУспех мила и да се оправяш бързо,а аз ще стискам наистина да си бременна :crossfingers:

Благодаря ти мила от сърце за стиснатите палци  :D
*
Здравейте, момичета!
Може ли да питам?
При прегледа ми се установи, че има задържан фоликул от предния месец, който е станал киста 4см. Това след стимулацията с клостил. Миналия месец пих Утрогестан през втората фаза, но имах много болезнени гърди, измести се цикъла и сега док. каза да го сменя с оргаметрил (вероятно и заради кистата). Чета обаче не много добри отзиви за този препарат при опити за бебе. Моля, подскажете?
Много ви благодаря!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте, момичета!
Може ли да питам?
При прегледа ми се установи, че има задържан фоликул от предния месец, който е станал киста 4см. Това след стимулацията с клостил. Миналия месец пих Утрогестан през втората фаза, но имах много болезнени гърди, измести се цикъла и сега док. каза да го сменя с оргаметрил (вероятно и заради кистата). Чета обаче не много добри отзиви за този препарат при опити за бебе. Моля, подскажете?
Много ви благодаря!

По време на стимулацията не те ли следиха на УЗ? При такива стимулации се ходи доста често на преглед именно с цел да не се получи хиперстимулация или да се задържи фоликул. С цел да не се задържи фоликула като достигне определени размери се бие Прегнил
*
По време на стимулацията не те ли следиха на УЗ? При такива стимулации се ходи доста често на преглед именно с цел да не се получи хиперстимулация или да се задържи фоликул. С цел да не се задържи фоликула като достигне определени размери се бие Прегнил
Следиха ме, всичко беше наред, имах ову на 11-ти ден (според теста и размера на фк). Прегнил не сме били, не сме проверявали спукване. Сега като питах ми казаха, че в Бг вече нямало прегнил. Клостил вземам най-малката доза по 1т на ден.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Snegina нещо не ми стана ясно?! Видя ли се на ултразвук че фоликула го няма? А и с клостила може да си развила повече от 1 фоликул.
Относно Прегнила - има го и аз си го купих предния месец но така и не ми се наложи да го използвам защото няколко часа преди да го бием фоликула се беше спукал.
*
Snegina нещо не ми стана ясно?! Видя ли се на ултразвук че фоликула го няма? А и с клостила може да си развила повече от 1 фоликул.
Относно Прегнила - има го и аз си го купих предния месец но така и не ми се наложи да го използвам защото няколко часа преди да го бием фоликула се беше спукал.
Да, спомням си твоята ситуация. Аз не съм проследявала дали доминантния фк се е спукал, освен него имаше още един, така че не знам кой е останал...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Мога само да те посъветвам ако продължиш със стимулациите да ходиш на прегледи и преди и след овулацията за да избегнете такива неприятности! Направи ли си за всеки случай един тест?
*
Направи ли си за всеки случай един тест?
Ову тест - да. Благодаря ти, ще проверя сега след ову какво се е случило... Все пак оргаметрила да рискувам ли с него?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Тест за бременност имам в предвид
*
Тест за бременност имам в предвид
При положение, че имам цикъл :ask:
Явно нещо не съм обяснила както трябва... След първия месец стимулация, ми дойде, сега правя втори месец.
Но стига вече досаждах. Само ако може някой да ми каже дали да се откажа от оргаметрила?
 
Снежи, мога да те посъветвам само - Недей да пиеш никакви лекарства на своя глава!

Няколко пъти четох постовете ти и нещо не разбирам, оставам с впечатлението, че си имала задържан фоликул и сте почнали нова стимулация. Както и че лекаря ти, ти е предписал Оргаметрил, за след овулацията, както и че не сте проследили дали наистина се е спукал фоликула.

Оргаметрила по принцип го изписват когато има задържан фоликул, за да може да се спука. Аз съм пила поне 3 пъти, след като на преглед с узи се види, че има задържан фоликул, за да предизвикаме цикъл, с който евентуално да се махне кистата.
Не съм срещала случай, в който да го изписват като прогестеронов препарат за след овулация, както правят с дуфастона и утрогестана, но не отричам, че е възможно, все пак не съм лекар  :wink:.

Да не би да имаш предвид, че след като предния месец си била на стимулация с Клостилбегит, този цикъл на обикновен преглед, за да се види състоянието ти след нея, се е видяла фоликулярна киста? И след този преглед док ти е изписал Оргаметрил? Ако е така ситуацията е друга.

Наистина се обърках...
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 17:56:17 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Здравейте,сладурки!
Искам само да споделя,че утре следобед ми е 1-вия час при лекаря и много се вълнувам..Надявам се,че всичко с бебчо ще е наред и развитието му ще е нормално..
След прегледа ще ви пиша,за да ви кажа как е минало и какво са ми казали..Стискайте палци!  :bighug:
Здравейте момичета,добре дошли на новодошлите и бързо изнасяне към бременната темичка.Сън сън успех утре  :wink:
 Аз да се отчета,взех си резолтатите от всички изследвания и се оказа че пролактина ми е доста завишенот 619 горна граница моя е 1046,пуснах го пак и утре ще видим какъв ще е резолтат.Всичко останало и при мен и при мъжа ми е ок,поне до сега... :)
 А някой с две думи да ми кажа как вреди това ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Исе, не вярвай много на резултата в АГ, защото както съм чела вече в различни теми и дневници (виж и дневника на Елина0102), според Александров често изкарват висок пролактин на момичетата (точно в тази лаборатория). Може би е някаква грешка, знам ли ... Все пак най-добър съвет ще ти даде именно д-р Александров. А може и да си била превъзбудена или неспокойна.
 Иначе много високия пролактин води до липса на овулация, каквато ти както знаем си имаш. Това пак ме кара да си мисля, че не е там проблема ти. Ако искаш пусни си още веднъж това изследване. Доколкото си спомням в "Лаборекспрес" струва около 12-13 лева изследването на Пролактин и водят тази лаборатория за много добра, с достоверни резултати.
 Не се шашкай, а провери пак. Както и говори с д-р Александров (предполагам, че може и по телефона да го питаш). Пиши после !
 Целувки :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Благодаря ти Гарче,той докито каза пак да го пусна и аз така и направих,ама пак в АГ и сега ме е яд,ама ако трябва и там където казваш ти ще го пусна...знам ли.Да имам ову а сега за пръв път ми е нещо не наред ,иначе се съм си била с всичко в норми.Утре ще видя и ще се отчета.Гушшшшшшшшшшшшш  :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 18:47:09 pm от iskra.p.dimitrova »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Исе, спазили всички изисквания?
Трябва да си била спокойна, а не на бегом в лабораторията...имаше и нещо да не се пипат гърдите от предния ден, даже препоръчват преди изследването да се полежи малко в покой.
И задължително го пусни още веднъж, а док вече ще прецени :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Исе,аз от година и половина съм на достинекс заради висок пролактин,следя го през 2-3 мес.,пускам изсл.в лаборат.Статус.Там задължително те карат да седеш за 20мин.поне и тогава ти взимат кръв.Ама не се шашкай с добър ендокринолог бързо ще го вкараш в релси.
Снежина,и аз нищо не можах да разбера от написаното.Как така са те стимулирали пък не са следили фоликлите?Аз също единия мес.имах задържан фоликул и пих Оргаметрил,както и Радостинка ти е обяснила,за предизвикване на цикъл и евентуално да се изчисти кистата,ако ли не се пунктира.При мен се изчисти с цикъла.Но ти много объркано говориш.Питай док.точно да ти обясни за какво иде реч.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Здравейте,сладурки!
Искам само да споделя,че утре следобед ми е 1-вия час при лекаря и много се вълнувам..Надявам се,че всичко с бебчо ще е наред и развитието му ще е нормално..
След прегледа ще ви пиша,за да ви кажа как е минало и какво са ми казали..Стискайте палци!  :bighug:
sun-sun, много се радвам за бременността ти. Много се радвам и когато бременни момичета, тръгнали от тая тема, наминават да ни окуражат и подкрепят с добра дума или съвет.
Но откровено ми е криво от коментарите ти последните дни - има теми на бременните, където да се споделят подробности, вълнения и емоции покрай бременността. Тук съм, за да стискам палци на опитващите да забременят. Лично за мен чуруликането ти показва липса на чувствителност и зачитане.