0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хайде на диета
« Отговор #100 -: Февруари 08, 2010, 19:07:00 pm »
Здравейте и хайде на отчет при вас :balk_48:
Познайте колко съм доволна в сряда стартирах от 83 кг. от четвъртък реално започнах и днес кантарчето у дома ми показва резултат 79кг. Да вярвам ли че е само от диетата? Да поясня не спортувам нищо. Имам да свалям доста килца и дано това не са само течности , които чистя?!?
Храната ми за днес:
до обяд -две ябълки, чаша чай
обяд  - пилешко бутче с гарнитура пюре от спанак
вечеря - печени кюфтета със салата зеле и моркови
Сега да кажа какви грешки допускам : Първо не съм свикнала да пия течности и се наливам само с чай, но не мога да стигна до 2 л. дн.Второ вечерята винаги ми е към 21 часа/ не зависи само от мен/.
Re: хайде на диета
« Отговор #101 -: Февруари 09, 2010, 10:03:41 am »
Благодаря ти Сия! То и аз гледам да не ги смесвам, ама не винаги успявам :oops: По въпроса за сантиметрите в талията и ханша, аз не съм ги мерила, но важното е, че има ефект от диетата:D Иначе и аз не винаги успявам да наваксам с водата :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: хайде на диета
« Отговор #102 -: Февруари 09, 2010, 13:13:30 pm »
Ох, аз пак съм тук, че работата е сериозна.
Искам да попитам-ограничавате ли се в количеството храна, което поемате или си ядете нормални количества, просто се съобразявате какво ядете?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: хайде на диета
« Отговор #103 -: Февруари 09, 2010, 13:27:55 pm »
Ох, аз пак съм тук, че работата е сериозна.
Искам да попитам-ограничавате ли се в количеството храна, което поемате или си ядете нормални количества, просто се съобразявате какво ядете?


Коя работа е сериозна, че не разбраХ, къш от тая тема, веднага!  :lol: :lol: :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: хайде на диета
« Отговор #104 -: Февруари 09, 2010, 13:37:26 pm »
Работата, която е сериозна се намира в подгръбното пространство.
Не се бъзикам, наистина ме интересува, та чакам да се включи някой, който е по-наясно с тази диета. Ограничавате ли се в количеството храна, което консумирате?
Re: хайде на диета
« Отговор #105 -: Февруари 09, 2010, 13:45:22 pm »
Ами аз лично никога не съм поглъщала големи количества храна и сега е така, нормална порция, но просто за вечеря е наполовина! Освен това хляб почти не ям или ако хапвам, то задължително е пълнозърнест и само една филийка за обяд, за вечеря, която е най-късно до 20 ч задължително без хляб! Просто комбинацията от храните е такава, че не се чувствам особено заситена :? Иначе салатка от зелечуци можеш да хапваш повечко! Аз често прибавям и маслинки черни и гледам да не са много солени
Стартирах на 2 януари от 61 кг, сега съм 53 кг и вече си обличам дънките, които носех преди да забременея, само че са ми по-прилепнали В началото свалях по 2 кг на седмица, но сега нещо има застой! В общи линии е това, успех Мимка :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: хайде на диета
« Отговор #106 -: Февруари 09, 2010, 14:20:17 pm »
Мимка, аз в общи линии спазвам порциите от диетата. В началото може да хапваш повечко, пък постепенно да намаляваш.
Например: На обяд хапваш 2 пържолки със  салатка, на вечеря една+ салатка. За въглехидратния макароните в сурово състояние са 120 грама, това е четвърт пакет приблизително. Вариш, слагаш си сос какъвто ще си правиш и това ти е обяда.
В плодовия аз лично ако чувствам глад хапвам през 2 - 3 часа.

Успех!
Re: хайде на диета
« Отговор #107 -: Февруари 09, 2010, 16:25:24 pm »
Сия май ти ни отсрамваш всички  :oops: Не съм мръднала ям си и туй то!
Само се записах тук за камуфлаж. Като наистина стартирам ще докладвам!

*
Re: хайде на диета
« Отговор #108 -: Февруари 09, 2010, 22:34:02 pm »
Днес съм цял ден на един боб, но лошото е че кантара не мърда :? .Утре с тези въглехидрати да не би да взема да си ги върна килцата? 8O
*
Re: хайде на диета
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2010, 09:30:41 am »
Аз пък нямам кантар тук в София, така че ще карам "на око".
От днес започвам.
И пак имам въпрос.
Как стоят нещата с пушените меса в белтъчния ден? Че за днес това съм си взела за обяд...
Re: хайде на диета
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2010, 09:38:25 am »
Мимка, няма проблеми, предполагам, че месото е чисто в смисъл не е със сланина, за да е мазно! Гарнирай го със зелена салата или със зеле и си готова! Ако прецениш раздели го, за да имаш и за вечеря, но гледай на обяд да хапнеш малко по-голямото парче!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: хайде на диета
« Отговор #111 -: Февруари 10, 2010, 09:43:07 am »
Абсолютно чисто, пуешки бут е. А на работа няма как да извадя и салата на бюрото, затова едно парче разделих на 2/3 и 1/3, тато 2/3 нарязах на филийки и взех кук, а другото го оставих у дома :)
Благодаря, че ми отговаряте.  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 09:55:01 am от Мимка »
Re: хайде на диета
« Отговор #112 -: Февруари 10, 2010, 10:37:17 am »
Пуешкото месо е отличен избор, а салатката ще си я хапнеш за вечеря и без друго месото тогава ще ти е по-малко :)
Хайде успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: хайде на диета
« Отговор #113 -: Февруари 10, 2010, 14:12:11 pm »
Мимка, а вие нямате ли стол някакъв където да се храниш?
Иначе по супер маркетите съм виждала едни салатка готови, само ги ядеш, и са малки разфасовки. Ама верно си е неудобно да ги фраснеш на бюрото.
А за пушеното, аз лично съм скептична. Реално  месата вече не се опушват, а се топят в едни готови смеси, които им придават вкус на пушено месо. Те са и много солени, та за диета не се препоръчват.
Също, много е важно да пиеш много вода. Тя е в основата на засилването на метаболизма и изхвърлянето на токсините.
И последно: Щом нямаш кантар, измери си обиколките с шивашки метър талия, ханш, крака, гр. обиколка. И след 29 дена ще се учудиш колко много сантиметри си свалила.
*
Re: хайде на диета
« Отговор #114 -: Февруари 10, 2010, 14:32:54 pm »
Мимка, може да си вземеш 2 моркова или 1/2 краставица. Предполагам не ти е проблем да си ги извадиш и хрупаш :-)


Re: хайде на диета
« Отговор #115 -: Февруари 11, 2010, 06:13:56 am »
В бгмаммата четох, че бульон се консмира само в белтъчният ден, а пък в сайта, който е даден тук се казва, че бульон се пие в белтъчният и в бобовия ден. Вие на кой вариант се спряхте?
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 06:26:33 am от Melissa »

[/url]
*
Re: хайде на диета
« Отговор #116 -: Февруари 11, 2010, 07:52:18 am »
И аз пак въпрос, за което се извинявам  :oops:

Днес ми е ден 2, сложила съм сега в йенското картофи и моркови да се задушават и пекат, с тях ще обядвам и вечерям. (реших да се прибирам до тук в обедната почивка).
Въпросът ми е следния:
може ли вмести една лъжичка олио при задушаване и печене да слагам бучка маргарин? А за подправките-може ли вместо сол да слагам малко Вълшебен вкус Пиле?(малко, разбира се).
« Последна редакция: Февруари 11, 2010, 07:57:29 am от Мимка »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: хайде на диета
« Отговор #117 -: Февруари 11, 2010, 09:39:50 am »
Мимка ,аз не съм  запозната с диетата  ,но моето мнение  е -забрави за маргарина ! Ако  позволява диетата  - масло -натурален продукт е ,зехтин ,има много видове  растителна мазнини -олио от какво ли не/ сусам,орехи и т.н./ ,но  в маргарина   няма нищо полезно . 


*
Re: хайде на диета
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2010, 10:24:55 am »
То вече е късно, ама и аз ще ти кажа - забрави за маргарина. За приготвянето на салатите и ястията е позволено по една лъжичка зехтин, ама и повече да сложиш не е фатално, предвид че ти имаш малко да сваляш. Ако те кефи тая поправка Вълшебен вкус толкоз много слагай я, но имай предвид че тия миксове са пълни с химия. Аз предпочитам аз да си избера какви подправки да си сложа. И си слагам сол, колкото си ям, аз ползвам калиева.

Мелисса, в книгата с рецептите бульона присъства и в белтъчния и в бобовия ден. Аз пия бульон и двата дни, когато не забравя.  :lol: Пише и филийка хляб, ама аз в повече случаи я пропускам.
Re: хайде на диета
« Отговор #119 -: Февруари 11, 2010, 10:32:27 am »
Сия, благодаря ти за отговора. Ще пия бульон и в двата дни. Много се възхищавам на постигнатия ти резултат до сега. Направо не е за вярване  :lol: :lol: :lol:

[/url]