0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #20 -: Септември 18, 2009, 16:13:28 pm »
... ами изглежда не са различни наредби. И аз доста се почудих в началото, защото в различните сайтове има различни варианти. Но наредбата е една и съща "НАРЕДБА № 28 от 20 юни 2007 г., Приложение № 1 към чл.1, ал.1, т.1, Медицински стандарт "Асистирана репродукция"
Изглежда в ДВ бр.55/2007 г. е обнародвана редакцията с по-рестриктивния текст и тя е валидна... така си мисля.. защото този текст ми показаха и в клиниката.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #21 -: Септември 18, 2009, 16:20:57 pm »
ra40, въпросът не е в това дали вашия областен ще се усети или не...Проблемът е в това, че дори и да мине този Правилник и одобрената жена е успяла да премине през всички предварителни "кастинги", стигне ли до клиниката за процедура - там ще и откажат със сигурност заради тази безумна наредба. Трябва да се преборим за нейната промяна! Това е абсолютна дискриминация! Надявам се чрез вашия Правилник да помогнете за нейната промяна в най-скоро време...Успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #22 -: Септември 18, 2009, 17:26:07 pm »
Сдружение Зачатие прави всичко възможно, за да се промени Наредбва 28. Това, обаче не е толкова лесно, колкото си мислим, за съжаление. Въпреки това, ние не сме се отказали от опитите си, още от създаването на Фонд асистирана репродукция.
Надявам се, че усилията ни ще се увенчаят с успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #23 -: Септември 18, 2009, 17:43:37 pm »
За съжаление,не съм толкова запознат с тези наредби,просто защото въобще не съм си и помислял,че може да има такова отношение! Това е пълно безумие! Та всеки ден показват случайи на жени родили дори и след 60 годишна възраст! И в крайна сметка ,кой определя дали една жена след 43 не може да роди нормално и да е пълноценна майка!? Амиии,аз не знам какво друго да кажа,но давайте да пускаме петиции,подписки или не знам какво! не може ли да се инициира промяна на 28ма в комисията по здравеопазване! Или да се атакува в комисията по дискриминация?? Каквото кажете,аз съм с две ръце -за- и ще помагам!! Никакво отчаяние! Виж ги ти ,те ще казват кой става и кой не!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #24 -: Септември 18, 2009, 17:55:48 pm »
Има подготвена жалба от името на сдружението.
Трябва реален човек, който е получил отказа за лечение на база т.3.10.7 за да може да се повдигне конкретен казус и да се придвижат нещата напред. За съжаление никой все още не се отзовава.
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 17:58:54 pm от cygnus »
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #25 -: Септември 18, 2009, 18:28:26 pm »
Комисията може да бъде сезирана и със сигнал не жалба и тогава не е необходимо конкретно жена на която да е отказано. Комисията за защита от дискриминация образува производство по сигнал или жалба.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #26 -: Септември 18, 2009, 18:40:06 pm »
cygnus, има такива момичета с писмени откази, но те сами трябва да решат дали искат конкретния техен случай да се афишира.
Ако както nyny казва Комисията може да образува производство само по сигнал, нека да действаме...Успех.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #27 -: Септември 18, 2009, 20:57:52 pm »
..... Успяхме да премахнем нацяло въпросната точка и възрастово ограничение НЯМА ДА ИМА![/b][/i]

sixsens, това, което сте постигнали е супер! Първи пробив по проблема. Браво на вас, момичета!  osi_9
Но Наредба 28 си стои непроменена и ако Общински съвет Бургас отпусне пари на жена над 43 години, тогава какво следва?  :ask:

Ако няма изискване средствата да се използват в Бг, то женета над 43г. получила фин.помощ, може да направи процедура в друга държава /дори и съседна/. Другия вариант е да пробва в клиника, която не спазва безумната наредба. Това е успех за Бургас. Браво.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #28 -: Септември 18, 2009, 22:05:46 pm »
Няма такава клиника, все пак това е подзаконов нормативен акт, който трябва да се спазва. Още повече че няколко пъти написах, че няма как да се отпуснат средства от Фонда в разрез с наредбата.
така че твоите варианти отпадат.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #29 -: Септември 18, 2009, 22:29:13 pm »
Да, успех е. Защото ако успеем да се преборим с прословутия член в Наредбата , тогава няма да има нужда да се преработва допълнително и правилника. В правилника на Фонда също няма такова ограничение черно на бяло - единствено има "линк" към наредбата.
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #30 -: Септември 18, 2009, 22:43:11 pm »
cygnus, има такива момичета с писмени откази, но те сами трябва да решат дали искат конкретния техен случай да се афишира.
Ако както nyny казва Комисията може да образува производство само по сигнал, нека да действаме...Успех.

И аз се присъединявам към dsd.
Трудно е да понесеш удара, че те обявяват за "престаряла", когато само до преди миг си се чувствала изпълнена с живот и готова да дадеш живот. Трябва ти време да се справиш с чувствата си и още повече време - да понесеш обшественото внимание.
Аз смата много се колебая и още не се чувствам готова за това. Да, искам да направя всичко възможно за мечтата си, но дали съм толкова силна, да разбивам стени? До тук не беше лесно, а сега става страшно..

Ако всички момичета в моето положение се колебаят като мен (предполагам, че е така) скоро няма да имаме "казус". Ако това е единственият начин... страх ме е да си го помисля.

Не може ли молбите и отказите по Фонда да бъдат повод за сигнал? Да, Фонда не е отговорен за Наредбата. Но нали на нейно основание са направени отказите, т.е. това са реални хора, които са получили отказ за лечение на база т.3.10.7?
... даа.. по точно е, че са получили "отказ за финансиране на лечение", а не отказ за самото лечение... Почти се отказвам сама от идеята си, но все пак ще пусна постинга. Дано на някого му идват по-умни мисли. :)


p.s. Аз така се смачках, че дори молба не посмях да подам навреме, къде съм тръгнала да се чудя, дали ставам за "казус"...  :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #31 -: Септември 18, 2009, 23:23:56 pm »
Като се върне Ани ще видим. Ако наистина със сигнал може да се задвижи ще е супер.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #32 -: Септември 19, 2009, 07:02:26 am »
Няма такава клиника, все пак това е подзаконов нормативен акт, който трябва да се спазва. Още повече че няколко пъти написах, че няма как да се отпуснат средства от Фонда в разрез с наредбата.
така че твоите варианти отпадат.

Става въпрос не за пари отпуснати от фонда.Чети по внимателно.  А  ако община Бургас не държи сметка дали парите ще се използват в Бг  може да се направи процедурата в Гърция /страна също член на ЕС/ няма да е кой знае каква разликата в цената. Така че БРАВО на ОС на Бургас. И вариантите ми не отпадат, но уточнявам че коментара ми не е за средствата от фонда, а за тези отпускани от Община Бургас.
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 07:15:25 am от nyny »
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #33 -: Септември 19, 2009, 07:32:50 am »
Като се върне Ани ще видим. Ако наистина със сигнал може да се задвижи ще е супер.

Най добре е да се проведе консултация с адвокат който има опит с такива дела /пред Комисията за защита от дискриминация/.
Ромски организации / не само/ често атакуват разни наредби в които считат, че има текстове които са дискриминационни за ромите, макар естествено никъде в тези наредби да не се визират конкретно ромите и успяват.
В сайта на комисията може да се прочетат такива решения.
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 07:39:19 am от nyny »
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #34 -: Септември 19, 2009, 07:56:24 am »
Аз чета, ама защо ти не четеш, тази тема е за Център "Фонда асистирана репродукция" към МЗ.
Защо не пуснете отделна тема за средствата отпуснати от община Бургас, защото така става голямо объркване. Някой ще реши да пише и за средствата които общините Русе, Варна и т.н. също отпускат на двойки със стерилитет.

*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #35 -: Септември 19, 2009, 08:45:29 am »
Момичета, малко спам от мен, но като ви чета си мисля за нещо... Учителката Зоя, която роди своите две дъщерички, не беше ли забременяла след ин витро процедура, макар и финансирана из цяло от нея? Тя нали все пак е над 43 години? Как така д-р Стаменов не и е отказал процедурата? Извинете ме, ако греша и още веднъж се извинявам за спама!

*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #36 -: Септември 19, 2009, 09:13:20 am »
душе, наредбата е от 2007 г., мисля тази жена преди това прави.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #37 -: Септември 19, 2009, 10:10:55 am »
Аз чета, ама защо ти не четеш, тази тема е за Център "Фонда асистирана репродукция" към МЗ.
Защо не пуснете отделна тема за средствата отпуснати от община Бургас, защото така става голямо объркване. Някой ще реши да пише и за средствата които общините Русе, Варна и т.н. също отпускат на двойки със стерилитет.


Напротив аз съм цитирала поста който е за финасирането от община Бургас защото там няма възрастово ограничение  и става ясно какво коментирам. Така че чета и то внимателно.
Защо темите са сляти не знам, но това често се случва..... може  би става  объркване при определени обстоятелства.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #38 -: Септември 19, 2009, 10:45:51 am »
Нека поста на Сиксенс от 17.09 на 2 страница се изтрие и всичко свързано с него се премести в темата
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34197.msg620555#msg620555

Явно е станало объркване, защото Злати е писала същото и в темата за Бургас.
*
Бургас - отпуснати средства от общината за ин витро
« Отговор #39 -: Септември 19, 2009, 11:16:29 am »
това е щото ра пита тука и да му се отговори и тук. Можем да сплитнем темата там точно.