0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #260 -: Февруари 20, 2013, 14:13:02 pm »
Много ви благодаря! Само може ли да ви помоля да ми препоръчате някой от когото имате добри лични впечатления... и евентуално да работи събота?  :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #261 -: Февруари 20, 2013, 14:38:52 pm »
Това са адресите на всички клиники по репродуктивна медицина в България http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109 разгледай и форума, има теми за клиниките, за специалисти и т.н. ако се интересуваш от нещо питай :) А всички работят в събота ;)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #262 -: Февруари 20, 2013, 14:55:36 pm »
МНОООГО, много ви благодаря...  :bighug: ще изчета всичко което мога.. и се надявам скоро да пиша и нещата да се развият добре :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #263 -: Февруари 20, 2013, 14:56:15 pm »
Дано, пожелаваме ти успех, а като имаш въпроси ние сме насреща :)

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #264 -: Февруари 20, 2013, 23:06:43 pm »
Starshine, здравей! Така изследвани повечето ти хормони/половите/ са с нереални стойности. Момичетата вече са ти обяснили защо. Аз също като Маги мисля, че проблемът при теб е хормонален. Ако трябва да коментирам тези ти резултати сега мога да кажа, че ясно говорят за СПКЯ. Но, явно има някакъв дисбаланс, трябва да посетиш специалист и да намерите начин как да действате.
Имаш проблем с кръвната захар. Инсулинът ти е в норми, но захарта е малко височка. Ходи ли на ендокринолог, за да ти разчете резултатите?
Не си глупава, нито невежа. Не си лекар и не си длъжна да знаеш всичко. Слава Богу, има добри лекари, които ще ти помогнат. Дали са ти вече линкове към клиниките момичетата, разгледай, избери, запиши час и нещата малко по малко ще тръгнат в правилната посока.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #265 -: Февруари 21, 2013, 13:50:19 pm »
Здравей sixsens, здравейте момичета... :) много ви благодаря отново за съветите. Посъветвах се с лекар по репродуктивно здраве. Тя от своя страна разгледа всичките ми изследвания и ми даде допълнителни съвети, едни от които бяха да посетя добър ендокринолог за да се провери хипофизата, щитовидна жлеза, надбъбречна жлеза и да се направи тест за инсулинова резистентност. И ако тези изследвания излязат както трябва - тогава вече може да се наложи да се направи лапароскопия. Вече съм правила изследвания за проблем с щитовидната жлеза - нямам проблем там. Освен това преди година правих ЯМР, с който установихме, че няма аденом на хипофизата. Остана надбъбречната жлеза и теста. Бях при много добър ендокринолог снощи (истинско щастие е да познаваме такъв дори в град като Петрич, работещ и в София, каза ми да отида още вечерта и прегледа отново всичко)... днес сутринта пуснахме за изследване 2 хормона, отделяни от надбъбречната жлеза, понеже за кратко време можем да направим само това; освен това направихме тест за инсулинов толеранс/ обременяване с инсулин; + съпоставяне с кръвна захар(или не знам точно как се води, извинявайте за което)... очаквам резултати за инсулина в понеделник, хормоните ще станат в средата на другата седмица, най-вероятно... моля ви, ако изпускам нещо да ми кажете. Дали съм направила достатъчно поне за това? Всъщност след вчерашната консултация с лекаря по репродуктивно здраве и с ендокринолога съм много по-спокойна и уверена. Надявам се всичко да върви добре. Благодаря ви отново и на всички ви пожелавам успех!  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 15:44:27 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #266 -: Февруари 21, 2013, 18:25:33 pm »
Правя вече 2 месеца изследвания на хормони назначени от специалисти по стерилитет-на 3 ти ден от МЦ.Първия път - LH -      7.92mIU/ml-реф. стойност до 12,6
                          - FSH-      16.21mIU/ml-реф. стойност до 12,5

и следващия месец         - LH -      8,9mIU?ml-реф. стойност 1,7-13.3
                          - FSH-      15,99mIU/ml-реф, стойност 4.5-11
                          - ESTRADIOL-24,2mIU/ml реф, стойност 11-69
                          - PROLAKTIN-1016mIU/ml реф, стойност 86-613
ЦС, спермограма и хламидия без проблеми. Озадачава ме факта че нищо не ми беше изписано и да продължаваме с опитите. Можело да помислим за инсеминация или инвитро но прогнозите не били добри. На 38 г. съм и от 2 години опитваме, следва ли да се продължава така без лечение.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #267 -: Февруари 21, 2013, 19:31:31 pm »
Не, трябва да пристъпите към действие.ФСХ-то е височко.Аз на твое място бих сменила лекаря.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #268 -: Февруари 22, 2013, 00:00:58 am »
Абсолютно подкрепям Маги. Не чакайте, сменете лекаря, пристъпете към действие възможно най-бързо. Тези стойности на FSH са височки и не са добри. Откъде си, за да ти препоръчаме някого за второ мнение?

Starshine, къде ходи на репродуктивен специалист? Избра си вече клиника и успя да идеш на преглед ли? Колкото до изследванията, като излязат - постни да ги видим. За ЩЗ кога си правила последно, ако са старички, е добре да ги повториш. Обременяването с глюкоза как го прави, от къде ти взеха кръв и колко пъти?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #269 -: Февруари 22, 2013, 10:28:20 am »
Здравей sixsens, не съм успяла да запиша час, на моят мъж баща му познава лекарка, която се занимава с репродуктивна медицина. За съжаление няма как да запазя час за следващите 1-2 дни, а исках да действам по-бързо, реших, че нямам време за губене, а и по принцип по план лапароскопията трябва да се случи около средата на месец март, затова направихме консултацията он-лайн  :oops: Сканирах всичките си изследвания и обясних детайлно всичко. Както казах - за 2 дни за съжаление мога да направя само това... а и работата ми е такава, че не мога да отсъствам много :( Щитовидна жлеза правих миналата година, ендокринологът ми гарантира, че нямам никакви проблеми с нея и сега. Обременяването с глюкоза го правих по съветите на ендокринолога така: сутринта 75 гр. прах глюкоза разтворих в 200 мл. вода (стайна температура), отидох в болницата (разтворих си глюкозата предварително, защото пътят ми до там е 5 мин.), взеха ми кръв венозно, след това седнах на столчетата и започнах да пия глюкозата - точно за 5 минути на глътки. След точно час ми взеха отново кръв венозно. И след още час - още веднъж. Т.е. на 0-ва, 60-та и 120 мин. Като през това време не съм яла, пила нещо или каквото и да било... просто си чаках. Надявам се, че всичко съм направила както трябва... След като излязат резултатите вече ще трябва да отида при ендокринолога да ги разчете, да ги изпратя на лекарката с която се консултирах и тогава вече да запазя час в клиника по репродуктвина медицина. Добре ли съм направила?
Забравих да добавя, че сега пия дуфастон 10 дни 3 х 1... само така мога да получа менструация, на 1-2 март очаквам да дойде, след това може би ще трябва да се определи дата за лапароскопията - общо взето с всички с които съм се консултирала ми казаха, че лапароскопия май ще трябва да се направи... вие какво мислите за това?
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 10:41:50 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #270 -: Февруари 22, 2013, 17:16:04 pm »
Момичета, помагайте да си разясня и моите резултати
 (TSH)         1.8        uU/ml    0.34-2.50    
 (TAT)         1        IU/ml    N<4    
 (MAT)         3.2        IU/ml    N<9
FSH         6.38        mIU/ml     фоликуларна фаза-3.85-8.78,
                                         овулация-4.54-22.51,
                                         лутеална фаза-1.79-5.12,
                                         постменопауза-16.74-113.59    
LH         2.53        mlU/ml    фоликуларна фаза-2.12-10.89,
                                        овулация-19.18-103.3,
                                        лутеална фаза-1.20-12.86,
                                         постменопауза-10.87-58.64,    
Estradiol (Е2)         165        pg/ml    фоликуларна фаза-24-114,
                                        овулация-62-534,
                                        лутеална фаза-80-273,
                                         постменопауза-20-88    
Prolactin         12.77        ng/ml    3.34 - 26.72
Виждам че естрадиола е висок.Знаете ли какво означава това? И съотношението на FSH и LH е повече от 1:1,2.
Дайте мнение моля! На 44 години съм и искам да имам трето детенце.Втори брак ми е .Опитваме от декември 2011.През август забременях , но за съжаление се оказа кухо яйце и ме кюртираха на 26.10. Имам проблем с цикъла след аборта. Първият беше много оскъден и ми дойде на 25-ия ден. Втория на 34-ия ден-нормален. Но третият на 56-ия ден много обилен .По принцип никога не съм имала каквито и да било проблеми с цикъла.
Благодяря предварително !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #271 -: Февруари 22, 2013, 17:34:15 pm »
sixsens живея във Варна. В случая мнението ще е трето д-р Халачева каза че съм поизтървала влака, а д-р Александров явно е предубеден към по възрастните жени.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #272 -: Февруари 22, 2013, 18:30:01 pm »
svetllla Защо не дойдеш на преглед в Плевен при доц.Конова? Страхотен човек и страхотно отношение към пациентите.Аз съм на 44 год. и останах очарована,обнадеждена и много по-спокойна след срещата си с нея. Просто всеки трябва да си намери "своя" лекар. Успех ти желая!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #273 -: Февруари 22, 2013, 18:54:23 pm »
Чудесно, дотук всичко си направила много добре. Чакаме сега резултати, цикъл, преглед. Ще се наредят нещата, ще видиш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #274 -: Февруари 22, 2013, 19:18:18 pm »
Може ли да коментирате и моите резултати. На 28 год. съм, изследването е правено на 3-ия ден. Благодаря!

Резултат               Референтни стойности

FT4    
16.22pmol/L           12.00 - 22.00
   
TSH    
1.22mkIU/ml           0.27-5.50
   
Anti - Tg
15.41IU/mL           0 - 115.0
   
Anti - TPO    
11.29IU/mL           0 - 34.0
   
LH    
7.57mUI/ml           Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
   
FSH    
9.25mUI/ml           Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
   
Testosteron    
0.92nmol/L           M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
   
Estradiol    
211.00pmol/L           Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
   
Prolactin    
363.92mkIU/mL           Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
   
DHEA/S    
7.33mkmol/L           М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #275 -: Февруари 22, 2013, 20:02:37 pm »
sixsens благодаря ти отново, на magi_st също. Ще ви пиша в понеделник за резултатите.   :bighug: Направо не зная какво щях да правя без вас.. такава съм паника в критични моменти  :roll:




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #276 -: Февруари 22, 2013, 23:27:54 pm »
Ira.EG, LH ти е малко нисичко, пък Естрадиола висок. Нали на 2-5 ден са ти правени изследванията? Съотношението FSH/LH е в полза на първото, което не е много добре. Предвид възрастта ти и резултатите от изследванията, макар FSH да е в норми сам по себе си, е редно да се направи оценка на яйчниковия резерв. Доколото разбирам, вече посещаваш клиника. Какво казва лекуващият те лекар? Аз лично не се наемам да давам категорично мнение.

Svetllla, д-р Александров е много добър лекар и не е предубеден към по-възрастните жени. Но е факт, че не обича да поема такива пациентки. Не мога да кажа със сигурност защо, но предполагам, че е защото там нещата стават трудничко, особено ако има ИЯР. Той не обича такива случаи, защото вариантите за действие са ограничени и шансовете доста по-ниски. Но това не е от комерсиалност или за да не му пада успеваемостта, както доста хора си мислят. Просто той не обича, когато малко неща зависят от него, така да го кажа. Излезе сега като реклама, за което се извинявам, не ми е това целта. Негова пациентка съм и съм го питала за тия неща, говорили сме си и с такива впечатления съм останала. Не защитавам тази му позиция, дори в някакъв смисъл го упреквам, ако мога така да се изразя, но това си е негов избор.
Ти държиш ли във Варна да посещаваш клиника? Понеже там няма много избор на подобен род специалисти, каквито на теб ти трябват. Аз бих те посъветвала да се насочиш към д-р Владимиров в София. Той се занимава точно с такива случаи и е много добър лекар.

Macherie, твоите резултати са добри, аз не виждам някакъв проблем.

Sunshine, няма място за паника. Попаднала си на правилното място при нас, ще те държим в кондиция, не се притеснявай :D Ще помагаме с каквото можем.

Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #277 -: Февруари 23, 2013, 00:30:20 am »
sixsens блг. за всичко което си написала. Аз в никакъв случай не казвам че не е компетентен, не се съмнявам в качествата му като лекар и човек. но защо след като такива случай не са му по вкуса не насочи жените към друга клиника, или изобщо да не им назначава нищо. Нямам нищо против но всички тези изследвания които направих при тях са свързани за мен със средства събирани дълго време и надежди. Д-р Владимиров сигурно е мн добър специалист, не се съмнявам, но където и да отида изследванията ще започнат наново.Извинявам се ако съм обидила по някакъв начин някого, но просто бих искала разбиране.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #278 -: Февруари 23, 2013, 01:00:38 am »
svetllla, ако отидеш при д-р Владимиров с изслвдвания, правени при д-р Александров, не ми се вярва, че няма да ти ги признае. Е, ако някои са загубили давност, вероятно ще поиска да ги повторите.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #279 -: Февруари 23, 2013, 01:08:11 am »
Светла, не знам защо не те е насочил, за това можеш да питаш единствено него. Колкото до изследванията - нормално е да ти назначи, нали затова си отишла. Как да разбере какъв е проблема без да те изследва. Не вярвам д-р Владимиров да не признае резултатите, освен ако не им е минала давността. Но той ще ти назначи и други изследвания, със сигурност. За оценка на резерва се пускат и други хормони. Разбирам те много добре, много е скъпо всичко, но за съжаление - това е положението. Всички сме минали по този път, някои още го вървят. Поставянето на точна диагноза и съставянето на план за действие, както и следването му, изискват множество изследвания, процедури и манипулации, за да се стигне до резултат. Дори и при леките случаи струва пари. Няма как да се постави диагноза без базовите изследвания поне, а те са скъпи, факт. Надявам се скоро да откриеш своя лекар и да решите проблема бързо!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!