0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #620 -: Януари 17, 2014, 17:22:00 pm »
Да, доста са високи, вероятно това е една от причините за липса на цикъл. Високият естрадиол говори, че може да имаш задържан фоликул. Прави ли УЗИ? Тестостерона също отива към горна граница. Много е вероятно да си със СПКЯ.
Днес бях на лекар и ми направиха стандартния преглед без да ми прави УЗИ, не откри нищо проблемно и ме прати на изследвания и каза, че след като ги види ще прецени какво да ми изпише и т.н. През октомври преустанових приема на Ясмин, а го пих доста дълго време, около 5 години и предполагам на това се дължат част от проблемите. След спирането на хапчетата цикълът ми дойде веднъж - на 2-ри декември и оттогава никакъв го няма...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #621 -: Януари 17, 2014, 19:43:02 pm »
Здравейте момичета,
моля ви за коментар на резултатите от хормоналните изследвания, правени днес на 4-ти ден от цикъла.

FT 4 /свободен Т 4/ - 17.37       реф.стойности    12.00 - 22.00
TSH                          - 1.75                                      0.27 - 4.20
Prolactin                   - 427.3                                    127 - 637
LH                            - 6.69                                       2.4 - 12.6
FSH                          - 7.4                                         3.5 - 12.5
Estradiol                  - 212.7                                     46 - 607
Testosterone           - 1.2                                         0.22 - 2.9
DHEA-S                    - 5.9                                         <9.85

Предварително ви благодаря. Хубава вечер.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #622 -: Януари 18, 2014, 00:55:02 am »
Сиса_1974, изследванията ти са много добри. Всичко изглежда наред. Успех!

Kata77, необходимо е да се направи УЗИ. Мануален преглед в днешно време не е стандартен преглед, а само част от прегледа. При тези изследвания особено, е задължително да те видят на ехограф.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #623 -: Януари 18, 2014, 08:39:02 am »
Kata, sixsens е права.Задължително преди пускане на хормони се прави преглед с Узи, за да се установи дали няма задържан фоликул.Ако има просто се отлага изследването за следващия месец и се изписват хапчета за пукането на фоликула.На мен са ми отлагали изследване на половите хормони точно заради задържан фоликул.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #624 -: Януари 18, 2014, 15:04:04 pm »
sixsens, magi_st - благодаря ви за отговорите.  :grouphug2: Ще видя в понеделник какво ще ми кажат вече като занеса изследванията... :?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #625 -: Януари 19, 2014, 13:30:01 pm »
Sixsens, благодаря за отговора. До няколко дни трябва излязат и резултатите за АМХ, Инхибин Б и Хламидия. Дано и там всичко е наред.
Приятна неделя момичета  :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #626 -: Януари 20, 2014, 13:37:22 pm »
Дано и там всичко е наред. По тези изследвания няма индикации да има проблем с АМХ и Инхибин Б /предвид стойностите на ФСХ/ , дано наистина е така. И за хламидията стискам палци да е наред.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #627 -: Януари 20, 2014, 18:13:57 pm »
Здравей sixsens, благодаря за отговора. Още малко ще те притеснявам, днес излязоха резултатите от Хламидията:  IgM - 0.54;  IgG - 0.31    Виждам, че са <0.8, което означава отрицателен резултат, но все пак моля за коментар. Утре ще правя хидротубация при д-р Владимиров. Малко се притеснявам, дано резултатът е добър :)
Знаете ли за колко дни излизат резултати за АМХ и Инхибин Б? Само те останаха.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #628 -: Януари 20, 2014, 23:14:06 pm »
Здравей, Sisa_1974! Ако референтните стойности и за двата показателя е <0,8, то резултатите са отрицателни, включително и за стара инфекция. Това е повече от чудесно, честито!
За Инхибин Б и АМХ, не помня добре, но мисля, че ставаха готови за около 2 седмици, дано не те подвеждам. Забравила съм, отдавна ги изследвах и не си спомням точно колко време отнемаха, но помня, че отнемаше повечко. Правих ги точно при д-р Владимиров.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #629 -: Януари 21, 2014, 01:10:15 am »
Аз изследвах Инхибин Б и АМХ при Владимиров наскоро. Бяха готови за 2-3 дни.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #630 -: Януари 21, 2014, 10:02:13 am »
Значи вече по-бързо стават, това е добре. Преди няколко години помня, че чаках повечко за резултатите. Дано са добри и всичко е наред.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #631 -: Януари 21, 2014, 13:13:16 pm »
Здравейте,
Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е в темата...
Преди седмица имам направен преглед по време на цикъл, при което се установи, че на единят яйчинк имам 15 антрални фоликулчета, а на другия - 20 и нещо... Лекарката /репродуктивен специалист/ отсече - поликистозни яйчници  8O  Стана ми странно, че без други изследвания и признаци реши, че съм с поликистоза. Както и да е, преглътнах диагнозата, назначи ми Антимюлеров хормон, който ще стане в петък и сега се чудя след многото прочетени материали и истории в интернет - възможно ли е само на базата на повечето фоликули да се постави тази диагноза /без завишени пролактин и др. хормони, с редовен цикъл, без окосмяване и акне, със спонтанна овулация/? Друг е въпросът, че друг репродуктивен специалист ме е гледал пак по време на цикъл и не е казвал, че яйчниците са поликистозни...
Според вас още какви изследвания трябва да направя, за да се установи напълно, че съм с поликистоза?
Благодаря ви предварително  :)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #632 -: Януари 21, 2014, 13:53:46 pm »
Благодаря ви още веднъж. В края на седмицата пак ще ходя в клиниката, а дотогава би трябвало да излязат.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #633 -: Януари 21, 2014, 14:02:12 pm »
Бонболини, аз бих те посъветвала да пуснеш полови хормони, между 3-5 ден на МЦ и да не разчиташ само на един преглед.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #634 -: Януари 21, 2014, 16:04:22 pm »
Подкрепям Маги. Само да попитам - как е установена спонтанната овулация? Не е редно да се поставя категорична диагноза само на база УЗИ, но определено находката от прегледа може да даде доста сериозно основание да се смята наличие на поликистоза. Което, обаче е индикация за по-нататъшни изследвания, а не за поставяне на диагноза, не и официална.
Сега се сещам, че преди години на мен д-р Владимиров ми постави диагнозата СПКЯ точно след преброяване на антрални фоликули, НО в същия ден ми пусна и полови хормони за потвърждение. Така че, да, може да се направи заключение на база УЗИ, СПКЯ се вижда доста ясно, а в същото време не е задължително да има всички симптоми за това. Пролактинът, например, няма много общо. Не зная какви други хормони са ви изследвали, освен това е важно кой ви е разчитал резултатите. На мен един гинеколог така и не ми разчете СПКЯ по изследвания, въпреки, че съотношението между LH и FSH беше над 2  :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #635 -: Януари 21, 2014, 16:09:48 pm »
Извинявам се, сигурно въпросът ми е много глупав, но все пак ще го задам - когато има много антрални фоликули се говори за СПКЯ, а когато няма - за ИЯР. Колко е нормалния брой на фоликулите, които трябва да има в яйчниците?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #636 -: Януари 21, 2014, 16:59:43 pm »
Благодаря за отговорите,
Да, пускани са ми полови хормони в 3 ден и всичко беше ОК според доктоао, при който ми беше първият преглед /репродуктивен специалист/. Спонтанната овулация е на база поне 4 УЗ /фоликулометрии/.

lilibell, и аз това се чудя  :? лекарката ми каза, че трябвало да са до 12 фоликула, но в различни статии се дават различни бройки /даже и повече/ :wink: Не знам наистина  :?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #637 -: Януари 21, 2014, 19:01:15 pm »
Здравейте, днес си взех изследванията и доколкото прочетох във форума, май имам проблем. Направи ми впечатление стойността на TSH който е 0,046 mlU/I при референтни стойности 0,27 - 4,20. Възможно  ли е това или е печатна грешка. На всичкото отгоре след преглед при гинеколог и измерен фоликул 18мм реши ей така да и изпише и дуфастон, това преди да види резултатите от изследването. А уж сме и с мъжки фактор!!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #638 -: Януари 21, 2014, 19:06:47 pm »
Анелия с това ТСХ се насочи към ендокринолог.А само хормони на щитовидната ли пусна или и полови?

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #639 -: Януари 21, 2014, 19:12:22 pm »
Ендокринолог ми ги назначи,FT 4 - 17.40, MAT 15.29, Глюкоза 5,73 и това ниското TSH. Утре имам час при него и ще занеса резултатите, просто сега като ги видях и ми се стори странно. Значи е възможна такава стойност, а не е грешка.