0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #500 -: Септември 22, 2013, 11:15:22 am »
Аз бях с много завишено ТСХ и д-р Начев, ендокринолога при който ходих ми каза, че докато не оправим щитовидната жлеза няма смисъл да пускам полови хормони тъй като няма да са коректни.При мен имаше разлика във ФСХ при високо ТСХ и при нормално ТСХ.Беше се покачило ФСХ-то при високо ТСХ.Това го казвам, защото си бях пуснала полови хормони и ФСХ ми беше над нормата, след като вкарах ТСХ в норма пуснах отново полови хормони и ФСХ беше с добри показатели.Но не знам дали при всички е така или само при мен.Говори с ендокринолога си на тази тема, как точно щитовидната влияе на половите хормони нека той ти обясни.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #501 -: Септември 22, 2013, 12:05:03 pm »
спермограмата във велико търново, спеециалист уролог от плевен, доктор Цеков ще оперира варикоцелето, той лекува според антибиограмата. а аз изследванията ги правих в Геника, софия, една част от тях - там

Моят мъж също имаше правена спермограма във В.Търново, тъй като живеем тук. Преди да тръгнем към София стартирахме с изследвания в града, от който сме. Интересното е, че според ембриолога тук моят мъж беше с много лоша спермограма. Когато направихме в клиника по стерилитет излезна, че спокойно може да бъде донор.
Моите хормонални изследвания също не отговаряха на картинката, която се появи в София. В моят случай - в обратна посока.
Моят съвет е също като на Маги, ориентирайте се към репродуктивен специалист и не губете време при търновските гинеколози !!! Успех !
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #502 -: Септември 28, 2013, 12:26:41 pm »
Момичета,
Някой чувал ли е за Овариамин?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #503 -: Октомври 11, 2013, 22:28:34 pm »
Здравейте, моля за коментар на стойностите ми, правени са на 3ия ден от МЦ:

FT3    3.193     РС: 2.02 - 4.43
FT4   1.310    РС:   0.93 - 1.7
Anti TG   38.16    РС:   0 - 115
Anti TPO   5.42    РС:   0 - 34
TSH   1.680    РС:   0.27 - 4.20
LH   10.70   РС: фолик.1,5-12,6
FSH   6.67            РС:   фолик.:3,5- 12;5
Estradiol   68   РС:   фолик.: 12.5 - 166
Testosteron   0.44   РС:   0.06 - 0.476
DHEA-S   2,6          РС:     (0.9 - 3.6)
17-алфа-ОН progesteron 1,1    РС: 0.2-1.3
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #504 -: Октомври 12, 2013, 22:17:52 pm »
Здравей! Изследванията са ти добри. Има леко завишаване към горна граница на андрогените, както и на LH, което може да е индикация за лека поликистоза. Щитовидните хормони са в норми, TSH е с оптимална стойност, FSH също е наред. Овулация следила ли си? Добре е да се направи фоликулометрия, за да се докаже овулация и ако се докаже, 7 дни след нея да се пусне Прогестерон. Пролактин не видях да си изследвала, хубаво е да пуснеш и него.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #505 -: Октомври 12, 2013, 22:58:56 pm »
Благодаря ти! Прогестерон и пролактин ще ги изследвам м/у 18 -24 ден, да. Освен това чакам резултат и за SHBG и андростендион.
Овулацията съм я следила с тест, има я; миналия месец дори я усетих физически, беше болезнена. Само че съм забелязала, че характерното напрежение в гърдите, което започва след овулацията, не е всеки месец, предполагам, че е свързано с пролактина и / или прогестерона?
Тази поликистоза на ехограф не се ли вижда?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #506 -: Октомври 15, 2013, 13:09:55 pm »
Излязоха ми и другите 2 резултата:

Aндростендион   4.1   /0.75-3.1/
SHBG                   180,0    /18-114)

И двата са ми над нормата...
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #507 -: Октомври 17, 2013, 05:51:09 am »
Здравейте,
Бихте ли могли да помогнете с разчитането на мойте изследвания - правени на трети ден от МП

Прогестерон - 0,273 - референтни граници 0,2-1,5

TSH - 0.830 -референтни граници 0.27-4.2

LH - 1.41 -референтни граници 1.5-8.0

FSH -7.23-референтни граници 2.9-12

Prolactin - 181.1 -референтни граници 102-496

Estradiol - 29.41 - референтни граници18-147

Testosterone - 0.648 -референтни граници 0.29-1.67

LH ми е малко под границата, но докторката каза, че всичко е нормално. Разбрах, че трябва да има някакво съотношение на LH и FSH, ако не бъркам 1:1
Ако някой може да помогне с повече информация за това хормонално съотношение или какво означава този занижен LH и дали може да бъде повишен с някакви медикаменти или билки.
Благодаря предварително л
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #508 -: Октомври 17, 2013, 12:09:44 pm »
Здравей! Как ще е нормално тази ниска стойност на ЛХ 8O Това е лутеинизиращ хормон, който отговаря за зреенето на фоликулите, при неговия пик става овулацията. Колкото до съотношението - трябва да е приблизително 1:1. При теб той е много нисък, трябва да се пуснат допълнителни изследвания, да се направи ултразвуков преглед. FSH ти е добре, TSH е ниско, трябва да посетиш ендокринолог. Според мен трябва да се насочиш към репродуктивен специалист и да си смениш лекаря.
Успех!

Lork@, както казах, андрогените ти са завишени, вероятна поликистоза. Говори с лекаря си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #509 -: Октомври 17, 2013, 12:36:17 pm »
Да, ще говоря, разбира се, ама нямам търпение докато ида  :). Пък и е добре да съм горе - долу наясно, да не гледам като овца  :).
Благодаря ти още веднъж за вниманието!
 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #510 -: Октомври 17, 2013, 12:44:11 pm »
Няма защо, добре е човек да е информиран и да знае какво да пита.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #511 -: Октомври 17, 2013, 16:12:23 pm »
Благодаря ти, sixsens!
Докторката е точно репрудуктивен специалист, май май не и се е занимавало с мен, добре че друг доктор от нейния екип си отвори устата и ми каза иронично с такива резултати и цял живот да пробваш няма да успееш, което ме наведе на мисълта да се поровя из интернет.
Имате ли представа дали може да някакви билки или хранителни добавки да повлияят за повишаването ЛХ.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #512 -: Октомври 18, 2013, 14:16:14 pm »
Изумена съм от липсата на професионализъм у някои лекари. Сблъсквам се редовно с това, къде лично, къде косвено и пак се изумявам... Ще ми мине някой ден.
Не знам за билки и други такива методи, но не те съветвам да си правиш експерименти с тези неща на база чуто и четено някъде си. Има лекари за тази работа, има и добри професионалисти сред тях. Не знам тази репродуктивна "специалистка" в клиника по стерилитет ли работи или в някое ДКЦ, но според мен трябва да се насочиш към някоя друга клиника. Може да разгледаш в раздела за клиники и лаборатории, има теми за почти всички клиника в страната. Попрочети отзиви, състави си мнение и избери някоя.
Пак повтарям, не си прави експерименти с лечения, за които нямаш компетенции, може да стане по-лошо. Билките не са толкова безобидни, колкото хората си мислят. Необходимо е да се установи точното ти хормонално състояние, евентуалните причини за него и чак тогава да се пристъпи към лечение. Според мен е добре да посетиш и ендокринолог. За целта ти е необходим качествен специалист.  Слава богу, има такива!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #513 -: Октомври 25, 2013, 17:26:49 pm »
Здравейте, може ли помощ  при разчитането. Пуснах си изследвания на Естрадиол на 15 ден от МЦ. Да отбележа, че овулацията не е отминала. Фоликула е 16мм, а естрадиола е 640 pmol/l.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #514 -: Октомври 28, 2013, 16:06:14 pm »
Здравейте, може ли помощ  при разчитането. Пуснах си изследвания на Естрадиол на 15 ден от МЦ. Да отбележа, че овулацията не е отминала. Фоликула е 16мм, а естрадиола е 640 pmol/l.
На мен ми звучи много добре като размер към ст-ст. При мен обикновено такива стойности има около 11-12-ти ден, но това зависи от дължината на цикъла и ако твоят е по-дълъг може би няма от какво да се притесняваш. Успех!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #515 -: Октомври 31, 2013, 15:19:52 pm »
Моля,коментирайте и моите изследвания;TSH-1.350 ulU/ml , Prolactin-15.29 ng/ml , Progesteron-13.59 ng/ml(фолик.-0.2-1.5 лутеална-1.7-27 менопауза-0.1-0.8 Anti TG-29.65lU/ml.изследванията са правени на 21 ден от цикъла
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #516 -: Ноември 01, 2013, 19:05:48 pm »
Здравейте, момичета. До сега не съм писала, но отдавна ви чета. Ще ви помоля да разчетете и моите резултати.,докато ги види ендокринилога ще полудея. Случаят при мен е следният. На 32 съм, правим опити за бебе от няколко месеца - неуспешни. Сама си назначих хормонални и това е резултата:
ТСХ 5.26 (0.27-4.2) H
ЛХ  7.8 (2.4-12.6)
ФСХ 7.3 (3.5-12.5)
Естрадиол 209.7 (46-607)
Прогестерон 2.24 (0.6-4.7)
Тестостерон 1.2 (0.2-2.9)
ДХЕА-С 1.7 (2.7-9.2) L
Андростендион 2.4 (0.75-3.1)
17 ОХ Прогестерон 1.4 (0.2-1.3)
SHBG 47 (26.1-110)
Свободен тестостерон 0.015 (0.117-0.558) L
Кортизол 196.3 (171-536)
Пропуснала съм пролактина, но тия дни ще го изследвам и него.
Инам окосмяване, мазна коса, целулит, преди години при друга коремна операция ми бяха направили и електрофенестрация на яйчниците заради по удебелена обвивка, което може би означава, че съм с поликистоза, иначе имам редовен цикъл и според лекарите сега всичко е наред с яйчниците, нямам кисти.
Много ще съм ви благодарна да ми кажете и вие какво мислите. Очаквах високи нива на дхеас и малко се втрещих от това ниско ниво. И свободния тестостерон никакъв го няма - незнам той какво показва.
Всички съм ги пускала на 3-ти ден от МЦ
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #517 -: Ноември 01, 2013, 20:20:49 pm »
ТСХ е много високо, отиди на ендокринолог.Пусни и другите хормони и антитела на щитовидната, там със сигурност имаш проблем.Част от симптомите който описваш са точно от щитовидната, така че наистина обърни и внимание.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #518 -: Ноември 02, 2013, 00:32:41 am »
Подкрепям Маги. Обърни внимание на щитовидната жлеза. Колкото до поликистозата - поне според хормоните, няма индикации. Съотношението ЛХ/ФСХ е 1:1, което е оптималното по принцип.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #519 -: Ноември 02, 2013, 12:21:31 pm »
Много ви благодаря. Днес ходих да си пусна отново тсх и останалите на щитовидната жлеза и минах през ендокринолога, който е там в лабораторията. На ехографа каза, че не вижда изменения, нормална големина на жлезата, само каза, че има някаква мозаечна структура. Назначи ми да изследвам фт4, тат и мат и след това ще ми определи дозата л тироксин. Но аз мисля да отида при Тодорова и едва тогава да започна да пия хапчета. Не разбрах защо не ми написа фт3. Аз много настоявах, а той каза, че нямало нужда. За ниските нива на дхеас и свободния тестостерон нищо не каза, тросна ми се да не си търся сама болести, той по добре разбирал.