0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #480 -: Август 14, 2013, 22:37:41 pm »
Здравейте момичета,мога ли да помоля за коментар на изследванията ми ,на лекар съм в края на месеца,а до тогава ще се тревожа.Мога ли с тези резултати да се надявам ,че мога някога да забременея?Изследванията са на трети ден от цикъла.
    LH    

12.19
   mUI/ml    Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
   FSH    

16.26
   mUI/ml    Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
   Testosteron    

0.70
   nmol/L    M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
   Estradiol    

118.60
   pmol/L    Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
   Prolactin    

123.00
   mkIU/mL    Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
   DHEA/S    

3.61
   mkmol/L    М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )
   Манипулации и консумативи
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #481 -: Август 24, 2013, 14:17:03 pm »
Здравейте момичета. Направих си изследвания на хормоните и тъй като скоро няма да съм на лекар исках да Ви питам дали според вас са добре стойностите:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.590   mIU/l   0.27 - 4.20
Prolactin ( Пролактин )   283.10   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   9.10   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.74   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   153.40   pmol/l   М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone ( Тестостерон )   0.90   nmol/l   Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
Правени са на 4 ден от цикъла.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #482 -: Август 24, 2013, 23:10:21 pm »
Здравей, добре са ти хормоните. Може би имаш лека поликистоза, тъй като LH ти е малко по-високо от FSH. Разбира се, трябва да посетиш лекаря си, за да ти даде точно становище.

Perunika, доста са ти високи LH и FSH, особено FSH. Необходимо е да се направи оценка на резерва. Приемаш ли някакви хормонални лекарства в момента? На колко си години? Друг път изследвала ли си ФСХ? Ние не можем да ти кажем дали ще можеш да забременееш, на база на едни хормонални изследвания само. Факторите са много и комплексни, има и други изследвания, които трябва да се направят. Но високата стойност на ФСХ не е много добра и индикира за проблеми с резерва, освен ако не е лабораторна грешка или моментно състояние. Задължително обсъди резултатите с лекаря си,  повтори изследването на този хормон и поискай да ти направят оценка на яйчниковия резерв.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #483 -: Август 25, 2013, 00:23:43 am »
sixsens много благодаря! Аз съм при д-р Владимиров на 08.10, но исках да те попитам тази възможна поликистоза може ли да е от този месец например, защото през юли ми се видя много хубав фоликул и всичко беше наред. Предполагам, че на УЗ може да се видят кисти, ако има такива. През август АГ ме гледа и каза, че има фоликули, но е рано за пукане и пак не видя нещо подозрително  osi_10
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #484 -: Август 25, 2013, 21:28:40 pm »
Ами не мога да кажа. Не винаги поликостозата се характеризира с кисти, особено като е лека. Това че има доминантни фоликули, нищо не значи. Важно е да се проследят и да се види дали се пукат. Аз например имах редовно доминантни, но нямах овулация, редовно задържах фоликули. Кисти съм имала само фоликулярни и то съм ги засичала, ако точно тогава съм била на преглед, например ако ми е закъсняло. След това със следващия цикъл са изчезвали. Но яйчниците ми са видимо поликистозни, то точно това е един от симптомите - в началото на цикъла на УЗИ се забелязват множество малки фоликули, яйчника стои като на точки.
Сигурна съм, че д-р Владимиров ще ти постави точна диагноза и ще ти обясни всичко подробно. Аз не казвам, че задължително имаш поликистоза, а че е възможно предвид съотношението между LH и FSH, което по принцип трябва да е 1:1/горе-долу/ и в двете посоки, за да се каже, че всичко е наред. Когато LH превишава FSH и съотношението отиде над 1-ца, тогава се говори за евентуална поликистоза. Когато FSH превишава и особено ако е над горна граница, тогава става дума за вероятен намаляващ или изчерпан резерв. Но хормоналните изследвания са само част от картината, правят се и други изследвания, за да се установи точното състояние.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #485 -: Септември 21, 2013, 15:24:13 pm »
здравейте
нова съм тук
ето и моите резултати, изследване на 5 ти ден от мц - лутеална фаза
TSH-5,78 ,реф ст. лут. ф. - 0.27 - 4.20
ANTI TPO MAT 20,89, реф стойност под 34
FSH 9,64 реф. ст. 3.5 - 12.5
LH 9,63 реф. ст. 2.4 - 12.6
Е2 119.3, реф ст. 90.1 - 716
тестостерон 1.16 реф ст ж - 0.22, 2.90
пролактин 854.6 реф ст. жени 72 - 511...

и въпреки тази картина, имам доказана овулация със фоликулометрия,на 16 ден от мц, и 7 дни по късно изследване на прогестерон, резултата ми е 82.49, реф ст. овулаторна фаза 5.3 - 86

ще бъда благодарна на всички ваши мнения..
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #486 -: Септември 21, 2013, 15:51:12 pm »
Здравей! TSH ти е над норма, затова трябва да посетиш ендокринолог. FSH ти е към горна граница, но все пак е в норми. Пролактинът е над нормата, спази ли всички изисквания за взимане на проба за пролактин? Покой 15-30 минути преди взимането на кръв, без кафе и сладко, без секс и физически натоварвания предната вечер?
Прогестеронът изглежда наред след овулация. Може би проблемът се крие във високите TSH и Пролактин. Какво казва лекаря ти? Направи задължително консултация с ендокринолог.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #487 -: Септември 21, 2013, 15:57:04 pm »
sixsens, много благодаря за бързия отговор, именно ендокринолог ми назначи изследвания, примемам dostinex, предписан от ендокринолога, тези изследвания са от преди месец, въпроса ми свързан с тях е - значи ли тази картина че не мога да забременея по нормален начин?
относно пролактина всичко е спазено, от 19 годишна имам проблем с този хормон, понеже имам и пролактином, въпроса ми е по скоро около забременяван, овулация така или иначе имам.
не разбирам дали тсх и лх говорят за изчерпан яйчников резерв, колкото и да чета, не се ориентирам... благодаря предварително
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 15:59:06 pm от PrincessG »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #488 -: Септември 21, 2013, 16:22:50 pm »
FSH и LH са хормоните, които на първо време могат да дадат индикация за проблем с резерва, както и броя на на антралните фоликули в началото на цикъла. При теб FSH отива към горна граница, не бих казала, че имаш изчерпан резерв, но да речем, че трябва да се обърне внимание в тази посока и да се следят нещата, защото знаеш, с времето резерва започва да намаля. На колко години си?
Не можем да кажем на база тези изследвания дали можеш да забременееш нормално. Напълно вероятно е да можеш. Пролактинома може да бъде причина, но с правилната терапия, нещата се наместват. Трябва да сведеш TSH в нормални граници и би следвало нещата да се получат, но това няма как да твърдим със сигурност, все пак не сме лекари. Но моето мнение е, че имаш шансове за естествено забременяване, стига да няма някакъв друг проблем. Тръбите как са? Спермограма на партньора правихте ли, какви са резултатите?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #489 -: Септември 21, 2013, 16:28:16 pm »
На 33 години съм, спермограмата на партньора е зле, от преди 3 месеца, лекува се с антибиотици, последния резултат от преди 3 седмици на микробиология е ентерококи, не много, но все пак ги има, продължава с лечението, зная че тсх трябва да бъде максимум 2 при желание за забременяване. ако пролактина падне, няма ли логика и тсх то да влезе в норма, или да разбирам че щитовидната жлеза влиае на хипофизата?
извини невежия ми въпрос - не съм правила изследване за тръби, но ми се иска да проверя как са нещата там...
просто не знам какво да направя, след като ми е даден достинекс, и имам овулация, и ... не знам просто съм отчаяна вече
още един въпрос, естрадиола нисък ли е за тази фаза?
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 16:55:20 pm от PrincessG »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #490 -: Септември 21, 2013, 17:03:00 pm »
Пеинсес, в клиника по репродуктивно здраве ли ходиш или при обикновен гинеколог?

Направи цветна снимка на маточни тръби задължително.Какви са проблемите в спермограмата на партньора ти.
ТСХ-то е високо наистина, освен МАр пусни и ТАТ, другите антитела да видиш там как е положението.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #491 -: Септември 21, 2013, 17:10:09 pm »
magi_st, всичко тръгна съвсем непринудено, както вече написах от малка имам проблеми с този пролактином. не сме ходили в клиника, просто не се получи желана бременност от първия път, и за това моят приятел отиде на спермограма - левкоцити на паваж, след това на микробиология - е..коли, клебсиела, после кандида албинакис, сега ентерококи, а аз реших да си изследвам хормоните, понеже познавам състоянието ми. ендокриноложката ме изпрати на гинеколог, и там почнахме да следим нарастване на фоликул, след това отидох отново при ендокриноложката, понеже силно се съмняваше че имам ову, на фона на такъв пролактин, но имам овулация.
от понеделник нататък съм пак на изследвания, този път т3 и т4, заради щитовидната жлеза. ще помоля да ми пуснат и ТАТ. цветна снимка - ще направя, предполагам че това е болезнено.  благодаря ти за отговора. при обикновен гинеколог - възможно ли е да се направи цветна снимка, или?
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 17:16:15 pm от PrincessG »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #492 -: Септември 21, 2013, 17:12:28 pm »
Къде е правена спермограмата?Ако е правена в обикновена лаборатория има голяма вероятност да не кажа че със сигурност не е коректна и няма нищо общо с действителността.Ако сте решили да правите изследвания се насочете към клиника, за съжаление много малко лекари в БГ извън клиниките знаят за какво става на въпрос и са компетентни.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #493 -: Септември 21, 2013, 17:15:38 pm »
спермограмата от ембриолог, наистина е много зле. но не е в такъв център, еякулата дори на вид не е добър, което се потвърди и по късно от микробиологията. освен всичко той има и варикоцеле, което обяснява от трета страна количеството.
понеже спермограмата и микробиологията са правени на две коренно различни места - съм сигурна че резултатите съвпадат, проблем определено има. мисля че следващата седмица отново ще прави микробиология той, след това ако всичко е на ред, отива отново на спермограма, но предвид варикоцелето, едва ли количеството ще бъде задоволително
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #494 -: Септември 21, 2013, 17:24:25 pm »
Извинявай, но кой и къде е правил спермограмата?Отидете при специалист за варикоцелето, за да ви каже какво да правите с него, не при обикновен уролог!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #495 -: Септември 21, 2013, 17:36:07 pm »
спермограмата във велико търново, спеециалист уролог от плевен, доктор Цеков ще оперира варикоцелето, той лекува според антибиограмата. а аз изследванията ги правих в Геника, софия, една част от тях - там
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #496 -: Септември 21, 2013, 17:43:47 pm »
В Търново няма специалисти който да ти направят спермограмата.Обикновен уролог, аз не бих рискувала без да коментираме варикоцелето и с андролог.

Съвет и то много настойчив, направете спермограма в специализирана клиника, нищо не губите, направете и консултация с андролог за варикоцелето.Аз съм от Плевен и лично не бих разчитала на уролозите тук!Лично мнение!

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #497 -: Септември 21, 2013, 18:11:58 pm »
magi_st, смяташ ли че позателя на Е2 ми е нисък?
освен всичко заради това тсх не мога да мисля нормално, заради пролактина ми се спи, изобщо... не ми се мисли
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #498 -: Септември 21, 2013, 18:42:09 pm »
Аз да си призная разбирам от щитовидна от полови хормони не.С Хашимото съм и от там съм се интересувала доста за щитовидната.Но за спермограмата казвам от собствен опит, тъй като имахме проблеми, една не коректна спермограма, не правилно изписани хапчета и там много проблеми здравословни.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #499 -: Септември 21, 2013, 20:25:33 pm »
Тогава да питам, ако ТСХ ми е завишен, като вторичен резултат възможно ли е да ми е завишено и фсх-то? или нямат общо, по точно такова взаимодействие?