0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #360 -: Април 29, 2013, 16:13:29 pm »
t-hea, ниско ти е ЛХ-то и естрадиола, ФСХ е в норми, но пък съотношението ЛХ/ФСХ е над 1.5 и не е добре.Ниския естрадиол говори, че няма зреещи фоликули, най-общо казано.Но това може да е ановулаторен цикъл или при приема на медикаменти може да се повлияе.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 22:15:27 pm от sixsens »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #361 -: Май 08, 2013, 12:51:06 pm »
Благодаря за разяснението на резултатите. ;*)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #362 -: Май 09, 2013, 13:09:13 pm »
Момичета, бихте ли ми казали нещо за тези изследвания... На ДЕН 3
   LH   
7.53
mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   
5.73
mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   
0.90
nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
Estradiol   
164.60
pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   
221.30
mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
       
 НА ДЕН 16

Забележка : РЕФЕРЕНТНИ ГРАНИЦИ :    LH :    Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 ) Овулационен пик ( 8.7 – 95.6 ) Лутеална фаза ( 0.5 – 11.4 ) Менопауза ( 15.9 – 54 ) Бременност ( 0.10 – 0.15 ) Мъже ( 1.5 – 8.6 )

FSH : Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 ) Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 ) Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 ) Менопауза ( 23 – 134.8 ) Бременност ( 0 – 0.9 ) Мъже ( 1.4 – 12.4 )
Estradiol : Фоликуларна фаза ( 46 - 607 ) Овулационен пик ( 315 - 1828 ) Лутеална фаза ( 161 - 774 ) Менопауза ( < 18.4 - 201 ) Бременност (789 - >15 781 ) Мъже ( 28 - 156 ) Момичета ( 22 – 99.1 ) Момчета ( 18.4 – 73.4 ) *
Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници
LH   
9.91

mUI/ml   Виж в забележка
FSH   
2.89

mUI/ml   Виж в забележка
Estradiol   
1464.70
pmol/L

Хормони   НА 22 ДЕН

Забележка : РЕФЕРЕНТНИ ГРАНИЦИ :    Progesteron : Фоликуларна фаза ( 0.6 – 4.7 ) Лутеална фаза ( 5.3 – 86.0 ) Овулационен пик ( 2.40 – 9.4 ) Менопауза ( 0.30 – 2.50 ) Мъже ( 0.7 – 4.3 )    Бременност : І-во тримесечие ( 35.68 – 286.20 ) ІІ-ро тримесечие ( 81.25 – 284.29 ) ІІІ-то тримесечие ( 153.91 – 1343.55) *
Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници
Progesteron   
2.87
nmol/L   
DHEA/S   
3.80
mkmol/L   М.( 2.17 - 15.9 );Ж.( 0.94 - 11.67 )

HА ДЕН 22
  Много се тревожа...Бебеправим и не става...
 :(
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #363 -: Май 09, 2013, 14:19:02 pm »
Да вметна, че щитовидните хормони са ми в норма, но според лекаря ми са 2 причини - СПЯ или прогестеронов дефицит. Това според мен ще рече, че имам не оволаторен месец? Или греша? Ох ще се побъркам. Преди няколко години ми се наложи аборт по други причини и то след половин месечно прекъсване на диане 35 - не са били предписвани с друга цел освен като анти бебе. В 12 г.с. се наложи аборт. От 2010 до преди няколко месеца пих анти бебе- от като ги прекъснах пълнея, а бебо не става, както мислихме с мъжът ми.
Предварително ви благодаря!
« Последна редакция: Май 09, 2013, 22:16:26 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #364 -: Май 09, 2013, 22:22:29 pm »
Здравей!
Прогестеронът ти е твърде нисък в лутеалната фаза, възможно е да става дума за прогестеронов дефицит. Изследванията на 3-ти ден не дават индикации за СПКЯ, какво се установи от УЗ прегледа по този повод? Виждат ли се кистички? ЛХ също е нисък във фазата на овулационния пик, което значи, че вероятно овулация е нямало. Добре е да направиш фоликулометрия поне в два последователни месеца, за да се установи дали има овулация. Казвам минимум два месеца /по принцип се прави 3/, защото е нормално веднъж в годината да има ановулаторен цикъл и е възможно да е бил сега, когато си правила изследванията. Какво казва докторът ти по повод тези резултати?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #365 -: Май 10, 2013, 08:37:59 am »
Здравей и много благодаря за бързият отговор! Нищо не се оътановява - няма кистир няма нищо... Днес ми е 3 ти ден от МЦ и ще пусна всичко наново. Фоликомерия ще правя на 7-8 ден, защото Цикълът ми е 24-25 дни и ще наблюдаваме...Наистина вярвах, че всичко ще е наред и всеки ден се измъчвам за преустановената бременност преди години. 
Аз разчитах на ОВУ тестове през периода и те ми показаха 2 ярки черти на 9 и 10 де от МЦ предният месец, което ме успокои. Този месец ще включа всички методи за проследяване на ОВУ.
Благодаря....Зная че тук всички се борим за едно нещо и се надявам и аз да съм помогнала.
Днес ще пусна ( 3 ден от МЦ) 
-LH
-FSH
-Prolactin - не се прави секс 1-2 дни, не се пипат гърдите, преди взимане на кръв 30 мин почивка
-Inhibin B
-AMN
ЩЕ пусна следобед!
Благодаря sixsens
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #366 -: Май 10, 2013, 15:27:24 pm »
Момичета!Много зле! Моля за помощ!
ормони   
Забележка : РЕФЕРЕНТНИ ГРАНИЦИ :    LH :    Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 ) Овулационен пик ( 8.7 – 95.6 ) Лутеална фаза ( 0.5 – 11.4 ) Менопауза ( 15.9 – 54 ) Бременност ( 0.10 – 0.15 ) Мъже ( 1.5 – 8.6 ) FSH : Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 ) Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 ) Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 ) Менопауза ( 23 – 134.8 ) Бременност ( 0 – 0.9 ) Мъже ( 1.4 – 12.4 ) Estradiol : Фоликуларна фаза ( 46 - 607 ) Овулационен пик ( 315 - 1828 ) Лутеална фаза ( 161 - 774 ) Менопауза ( < 18.4 - 201 ) Бременност (789 - >15 781 ) Мъже ( 28 - 156 ) Момичета ( 22 – 99.1 ) Момчета ( 18.4 – 73.4 ) *
Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници
LH   
3.31

mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   
2.69

mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Estradiol   
1016.00

pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   
220.20

mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
hGH ( STH )   
0.14

ng/mL   мъже ( 0 - 3.0 ); жени ( 0 - 8.0 )
Инсулин   
Забележка : Няма
Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници
IRI ( Инсулин )   
6.78

mkU/ml   2.6 - 24.9

Проблем голям...От къде да започна-незнам!
Благодаря ви
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #367 -: Май 11, 2013, 20:15:16 pm »
Хмммм, нещо не е наред, почти никакво ЛХ, ниско ФСХ, а Естрадиола доста висок.  Много странни резултати. Явно има някакъв проблем с хормоните, но не мога да кажа какъв. Посещаваш ли клиника по стерилитет? Какво казва докторът ти за тези резултати? Пила ли си скоро или в момента някакви лекарства? Дай ни повече информация, за да дадем правилните съвети. Но на първо място, ако не посещаваш клиника по стерилитет, те съветвам да започнеш. На първа страница на сайта за изброени всички клиникив страната, можеш да си избереш - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Можеш и да ни кажеш откъде си и ние ще те насочим.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #368 -: Май 12, 2013, 10:21:18 am »
Здравейте! От Бургас съм и тук доста често ходя на рутинни прегледи, но не мога да кажа, че са диагностици по тези неща, тъй като чух- Всичко ти е наред, спри да правиш изследвания!Тъй като за най малкото хуквам по лекари при най-малко съмнение в нещо...Преди 8 месеца рутинно се изследвах в Малинов-Сф(все още бях на диане 35) Всичко беше повече от отлично. Обърнах се отново към тях, след като виждам проблем, но тук в Бургас не виждали. В Малинов ми казаха - Не е СПК не ер но е подобно, което ще рече, че имам много малки фуликулчета в яйчниците...И следва тази седмица да ги посетя, за да направим Лапароскопия, която вагинална, няма видим белег след нея, която ще позволи на яйчниците да функционират правилно. Вече всичко там. Не съм имала проблем със забременяване преди - имам един асистиран аборт от един месец без анти бебе. След тази операция, за период от 4 год, всичко щяло да се нареди.
Аз изчетох всичко що се отнася до доминация на естроген
едни от най- страшните прогнози са
- рак на гърдата, яйчниците
-ендометриоза
-рак на хипофизата
-ПМС
-Оскъден или кървене повреме на цикъл
-Симптоми на менопауза
-Нощно изпотяване
-Изтощение
-Липса на либидо
-Нервно напрежение
-мигрена
-Нарушаване функцията на тироидните хормони-щитовидната жлеза-Там аз съм TSH-0.976
-трупане на мазнини около типично женските форми
Всичко друго супер
И още и още, които сега ми обягват...
Само не разбирам как точно тази лапароскопия ще повлияе и нормализира хиперактивността на Естрогените?
Тъй като естрогена и прогестерона са в "кореспонденция" Е2 когато е високо какво става с прогестерона, който в моят случай е нисък?
Анализирам, разсъждавам и не стигам до никъде..
Благодаря ви момичета и се надявам с моята информация да помогн а и на други жени, които имат проблеми  от този сорт...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #369 -: Май 13, 2013, 17:14:59 pm »
Недей да бързаш с лапароскопията. Доста объркано пишеш, но доколкото разбирам, сигурно ще искат да ти правят фенестрация. Направи консултация в още една клиника. Най-близо до Бургас ти е Варна. Високият Естрадиол може да се дължи на задържан фоликул.
С две думи, потърси задължително второ мнение преди да предприемеш каквото и да е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #370 -: Май 13, 2013, 17:26:00 pm »
Таня, а защо не дойдеш със изследванията си на Денят на репродуктивно здраве в Русе, можеш безплатно да се консултираш с доста специалисти от тази сфера.Ето повече информация:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1258&Itemid=31

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #371 -: Май 13, 2013, 18:57:34 pm »
Благодаря ви! Тази седмица ще се подложа на транс вагинална лапароскопия и ще ви разкажа след нея какви са позитивите и приложенията и.За сега относно Естрогеновият доминас...прочетах куп литература. Хора които страдат от това могат да почерят информация за продукт- Прогестеронов крем в мрежата, на който мисля да се подложа, за да регулирам хормоните си след прием на противозачатъчни. В БГ не е достъпен-тук има само ПРОГЕСТИН, което не е прогестерон.
Отново благодаря.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #372 -: Май 13, 2013, 20:45:45 pm »
Днес ми излезе и резултата на Прогестерона 72.32 nmol/l (реф.стойност 5.30-86) .
Предполагам е добре  :roll: Понеже трябва да изчакаме още 2-3 месеца за нови опити, смятам да си ги пусна пак.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #373 -: Май 14, 2013, 00:19:08 am »
Благодаря ви! Тази седмица ще се подложа на транс вагинална лапароскопия и ще ви разкажа след нея какви са позитивите и приложенията и.За сега относно Естрогеновият доминас...прочетах куп литература. Хора които страдат от това могат да почерят информация за продукт- Прогестеронов крем в мрежата, на който мисля да се подложа, за да регулирам хормоните си след прием на противозачатъчни. В БГ не е достъпен-тук има само ПРОГЕСТИН, което не е прогестерон.
Отново благодаря.
А кой ти каза, че имаш Естрогенов доминанс? Някой постави ли ти диагноза, че чак и лечение си самоназначаваш? Момиче, не си прави експерименти с тялото си. Това, че ти е завишен естрадиола, не значи, че имаш това заболяване. Както ти казах, може да имаш задържан фоликул. Може и да е друга причината. Мисля, че на този етап е рано за лапароскопия. Повярвай ми, по-добре от теб знам какво представлява тази процедура, няма нужда да ни я разясняваш - имам тамън две лапароскопии :lol: Въпросът е ти наясно ли си какво представлява и кога се прави? Надявам се, че не разчиташ да получиш тази информация СЛЕД процедурата, а си проуччила предварително. На този етап, освен да ти проверят тръбите и матката /което не е лошо, но има и други начини, ако не се налага друго/, кой знае каква полза нямаш. Трябва да се изясни причината за хормоналния дисбаланс. Къде ходиш на лекар и кой ти назначи лапароскопията? Кой ще ти я прави? Не си поставяй сама диагнози, а още по-малко си назначавай лечения. Първо трябва да се изясни проблема, пък тогава да се пристъпи към прием на лекарства.
« Последна редакция: Май 14, 2013, 00:20:39 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #374 -: Май 14, 2013, 10:46:38 am »
Здравей и отново благодаря...Лекарят ми е др. Калчев от Малинов. Там е назначена и лапароскопията. В четвъртък съм на преглед и зависи от него дали ще поподна под ножа. Планирана съм за петък, но все още не се знае. Моля да ми разкажеш ако е удобно какво да очаквам от тази операция. Аз нищо не си назначавам, а следвам съвет на лекарят ми, който ме гледаше докато бях студентка в Германия, който е против синтетичният прогестин. Но и до там не съм стигнала. Само търся мнения и си сглобявам пъзела.
Наистина се обърках.
Хубав ден и съм много благодарна.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #375 -: Май 15, 2013, 13:57:26 pm »
Ясно. Заповядай темата за лапароскопията, там е обсъждано абсолютно всичко - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48093.0;all Ако имаш въпроси, задавай ги там, ще ти отговорим. Отдели малко време да прочетеш какво е коментирано, има е още една тема, за нея има линк в този, който сега ти давам, на първа страница. Доста неща ще ти се изяснят.
А би ли казала защо лекарят ти назначи лапароскопия? Не ти ли обясни защо иска да ти направи тази процедура?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #376 -: Май 17, 2013, 11:53:38 am »
Здравейте, моля ви за помощ и съвет при разчитане на резултатите ми! Последната ми менструация беше преди 70 дни Sad. От една година насам ми се случиха доста стресиращи неща и ми се обърка доста цикъла, преди това ми е бил абсолютно винаги редовен. Ходих при няколко гинеколога, абсолютно здрава съм- яйчници-ОК, без кисти, освен задържан фоликул 2см, 1-ва група цитонамазка. Д-р Георги Коларов ми пусна полови хормони(в норма са..ако въобще може да са в норма при аменорея), но TSH=4.39 (реф.ст-ст 0.27-4.2) Изписа ми Фемоден, за да ми предизвика цикъла и каза да не се притеснявам за сега за повишеното TSH?!
Аз на своя глава пуснах хормоните на ЩЖ само че в друга лаборатория (Цибалаб)

FT 3    3.80   pmol/l   3.10 - 6.80
FT 4   12.54   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH    3.850   mIU/l   0.27 - 4.20
ТАТ    15.11   IU/ml   < 115
МАТ    6.06   IU/ml   < 34

Възможно ли е такава разлика в TSH (от 4.39 до 3.85) за 2 дена! Знам, че дори и в граници продължава да е висок. Възможно ли е липсата ми на цикъл (случва ми се за първи път, на 27год съм) да е свързано с повишено TSH? Можете ли да ми препоръчате какво да направя от тук нататък- първо Фемоден, за да оправя цикъла и овулацията или първо среща с ендокринолог?
пс: към днешен момент нямам за цел бебе
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Май 17, 2013, 12:01:33 pm от ive85 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #377 -: Май 18, 2013, 14:00:33 pm »
Здравей! Моят съвет е да отидеш на ендокринолог. Правилно си преценила, че резултатите от половите хормони не са особено реални, поради липсата на цикъл. Разликата в ТСХ за двата дни мисля, че не е много фрапираща, но е малко височка стойността, макар и в граници. Посети читав ендокринолог и обсъдете нещата, другите хормони на ЩЗ са ти ок.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #378 -: Май 20, 2013, 22:24:55 pm »
Здравейте,
Тук съм с отчаянието, страховете и изследванията си.

Правени са през септември миналата година.

Малко предистория: страдам от окосмяване от мъжки тип. Още като дете (1ви, 2ри клас..) ми направи впечатление, че имам косми по ръцете, дълги и тъмни. Полека лека тези косми се разпростряха абсолютно навсякъде - корем, пубис, гърди (не само ареолите), бедра, лице (брадичка, шия, скули). Става дума не за мъх, а за черни, дебели, твърди косми, които сякаш растат със скоростта на светлината!!! Ужасна работа!

Не знам дали има значение, но дълго време борих гъбична инфекция по тялото с Дактакорт и Низорал шампоан (допускам, че е възможно и те да са дали отражение върху състоянието ми, ала първопричината е със сигурност някъде другаде, понеже, както посочих, още от дете си имам оплакванията. Менструация - редовна (33 дни).

Изследванията:
LH - 3.53 lU/l (норма 2.12 - 10.89)
FSH - 4.39 mlU/mL (норма 3.85 - 8.78)
Estradiol - 43.0 pg/ml (норма 20-48)
Testosteron - 0.66 ng/ml (норма 0.1 -0.9)
Prolactin 5.57ng/mL (норма 3.33 - 26.7)
DHEA-S 17.6 (норма 0.9 - 11.0) !!!!!!!!!
AMH /MIS/ Антимюлеров хормон - 3.9 (норма 0.9 - 1.7)

Progesteron - 1.87ng/ml (норма 1.7-27) - Но аз се обърках и го направих не на 21ви ден, а на 17ти от МЦ!!!! :(


С ехограф не се установи поликистоза. Започнах да приемам Ясмин, за да нормализираме хормоните, пия, като цяло не ми понасят. Цикълът ми се пообърка, космите са все така упорити.

По собствено усмотрение направих консултация с ендокринолог. В общи линии ми каза, че проблем нямам, нямала съм уголемена щитовидна жлеза, изследвания не пусна, каза, че съм била суетна. Е, не съм!!! (Мисля, че не ме разбра тази жена, понеже аз ходя абсолютно ощавена, макар че космите растат черни и твърди всеки ден), да сме правили опити за бебе...


Мнения дайте, че наистина искам бебе, но с този проблем, честно казано, не вярвам да е възможно да се получи...



*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #379 -: Май 21, 2013, 11:41:32 am »

Изследвания правени на 4 ден

естрадиол 30,4
фоликулна фаза 40,7 - 220,4
овулаторна фаза 66,1 - 411
лутеална фаза 50,7 - 242,1

fsh 7,9
фол.фаза 4,5 - 11
лут. фаза 1,5 - 10,8

lh 6,3
фол. фаза 1,7 - 13,3
лут. фаза 0,5 - 19,8

amh 9,11
тук нямам референтни стойности, при следващото посещение ще ми ги дадат.

На 20 ден са правени:

пролактин 57,08;
прогестерон 27,00;
тестостерон 2,65;
тсх 3,098

Мнението на лекаря е  че са ми много високи стойностите на мъжките хормони. Каза че в това положение явно не мога да отделя яйцеклетки ( ако правилно съм разбрала).Изписа ми достинекс по половин таблетка на всеки 3 ден, започнато от днес.
Обясни ми , че може много по бързо да вкара в релси хормоните с конски дози, но в момента в който ги спра ще се повишат отново и няма да има смисъл, затова трябва по продължително лечение ( 3 месеца), за да се нормализират нещата и да има смисъл от лечението.

Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.