0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #220 -: Януари 24, 2013, 16:10:34 pm »
Forest rain, недоумявам, че гинекологът не е назначил изследване на LH ( литеинизиращ хормон) заедно с другите хормони.
Трябва да изследваш и Прогестерон. Неговото изследване става 7 дни след доказана с фоликулометрия овулация.

Полезна статия от библиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=791&Itemid=20

Други статии:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=175&Itemid=39

Можеш да си направиш овулационен календар:
http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

Има форум "Опити за забременяване". Към него има подфорум "Покажете си графиката" ( от овулационния календар).
Там ще намериш полезни теми и съвети.

Форум "Опити за забременяване":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=1.0

Подфорум "Покажете си графиката":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0

« Последна редакция: Януари 24, 2013, 16:14:55 pm от Мецани »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #221 -: Януари 24, 2013, 16:25:51 pm »
Мецани, аз прогестерон съм изследвала на 24-ти ден, но не след доказана с фоликулометрия овулация. Не знам защо гинеколожката не ми е назначила хормона. Тя ми каза, че засега не е нужно да изследваме всички хормони. Правим опити от по- малко от месец. Когато отидох при нея, още не бяхме започнали и тя каза, че в процес на опитите, ако има проблем, ще пусне и други изследвания. Благодаря за линковете. Ще се разровя повече из темите.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #222 -: Януари 24, 2013, 21:24:22 pm »
Ами, тогава следващият път ще трябва да пуснеш всички хормони наново. Не се пускат така, един месец един, другия месец - друг, хаотично. Особено пък LH,FSH и Прогестерон задължително трябва да са в един цикъл. Иначе поотделно, тези хормони не дават никаква информация. Те си влияят, а при LH и FSH е много важно съотношението между тях. Изобщо, смени си гинеколога е моят съвет. Половите хормони се пускат винаги в рамките на един цикъл, всеки цикъл е различен и нивата могат да варират, затова поотделно няма полза да се изследват.
Другото Мецани го е казала изчерпателно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #223 -: Януари 24, 2013, 21:30:34 pm »
Ако правите опити от по-малко от месец т.е. сега ви е първия месец, това значи че сега започвате.Правете секс, направи си необходимия набор обикновенни изследвания и се обичайте, ако до 1г, ако си под 35 и 6 месеца ако си над 35г, не стане бебето тогава тръгни по доктори.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #224 -: Януари 24, 2013, 21:52:50 pm »
То че за 1 път пия Достинекс да но Бромокриптин не за 1 път определено.
Последно съм говорила с моя АГ има няма 3 месеца , но вместо контролно изсрледване получих директно нова терапия а сега успях след нея да направя и контролата. Все пак се надявам и на други мнения!  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #225 -: Януари 24, 2013, 23:04:33 pm »
Фанта, в друга тема бях чела, че не си започнала терапията за пролактина на време. Това е от значение за крайния резултат. Нивата на този хормон варират и зависят от много фактори. Терапията, която ти е била изписана след първото изследване е била на база на стойностите от него. Ти, обаче ако си започнала лечението по-късно, е възможно нивата на пролактина вече да са били други, съответно и резултатът е различен. Затова е важно всяко едно лечение да се започне навреме. Редно е да уведомиш лекаря си за закъснялата терапия, за да прецени той дали да прави контрола и евентуално да назначи нова терапия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #226 -: Януари 30, 2013, 16:57:53 pm »
Моля ви за помощ пак  osi_1 Както и миналия месец фсх 12.50(реф.3.5-12.50) и лх 13.9(реф.2.4-12.60)-това е днес на 2-ри ден от МЦ. Звънях на моя доктор по тел., но той тотално ме отсвири-каза ми че нямало да ми изнася лекции по тел. и че при това фсх да решавам къде да се прави инвитро с донорска яйцеклетка. Питах го да изследвам ли инхибин Б и антимюлеров хормон-той ми каза, че нямало смисъл. Наистина ли сам по себе си фсх говори за изчерпан яйчников резерв, без да е необходимо друго изследване. Просто и аз не знам какво очаквам да чуя. В пълен шок съм-аз се надявах, че само миналия месец нещо не е било като хората, защото имах проблем с един зъб и последвала операция. Изобщо утре да пускам ли АМХ и Инхибин или няма смисъл? Моля за спешен отговор-утре ще ми е трети ден и не ми се иска да го изпускам. Ако това за резерва е вярно дайте препоръки към кой точно доктор да се обърна-някой специалист точно в тази област?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #227 -: Януари 30, 2013, 17:22:29 pm »
Съвет дали да пуснеш Антимюлеров и инхибин не мога да дам, за съжаление.Пила ли си противозачатъчни?Те дават отклонения.

Това е списъка на клиники в страната http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109 в коя да отидеш само ти можеш да решиш.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #228 -: Януари 30, 2013, 17:26:30 pm »
Противозачатъчни не съм пила от година и половина. А за клиниките-и аз не знам в коя да отида и затова исках мнения за някой добър специалист при изчерпан резерв. Благодаря за бързия отговор
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #229 -: Януари 30, 2013, 17:35:45 pm »
В този подфорум има теми за няколко клиники в страната, ако можеш оот него да си създадеш мнение, не знам.Най-добре е да се срещнеш с определен доктор, да поговориш и да видиш дали се чувстваш спокойна при него.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #230 -: Януари 30, 2013, 17:54:12 pm »
Лиони, за да се постави диагноза ИЯР освен FSH и LH са необходими Инхибин Б , АМХ, както и преброяване на антралните фоликули. Пусни ги ако искаш. По принцип е хубаво хормоните да бъдат пуснати в един ден и съчетани с УЗ преглед.

Виж тази статия:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=995&Itemid=17
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=529&Itemid=17

Несериозно ми е по телефона да изпратиш някого за ин витро с донорска яйцеклетка.

Ако искаш първо избери клиника по репродуктивно здаве, запиши си час и изчакай лекаря да ти назначи какво точно да изследваш.
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 17:55:48 pm от Мецани »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #231 -: Януари 30, 2013, 20:11:48 pm »
Благодаря, Мецани! Линковете ми бяха много полезни. Аз до сега ходех при Филипов от Майчин дом, но имам чувството, че той изобщо не се интересува, претупва ме, въпреки, че негов колега и приятел му се беше обаждал да каже две думи за мен. За петък имам час в 16,00ч. при д-р Йосиф Димитров-пак препоръчан от негов колега от Майчин дом. Въпроса е, че не искам да изпускам утрешния 3-ти ден за Инхибин б и АМХ. Но пък утре няма как да броя антралните фоликули. Тези трите неща задължително заедно в един ден ли трябва да са изследвани или без антралните фоликули няма да е достатъчна информацията?
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 23:39:25 pm от sixsens »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #232 -: Януари 30, 2013, 20:24:21 pm »
Лиони, специалист по ИЯР е д-р Владимиров. Ако искаш запиши час и при него.
Според мен хормоните трябва да се пуснат в един ден, след което да се направи и преглед за преброяване на антралните фоликули.

Прочети темите за ИЯР и пиши в тях, така вероятността да ти се отговори на въпросите, свързани с ИЯР е по-голяма. Темите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44965.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44105.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #233 -: Януари 30, 2013, 20:42:43 pm »
Още веднъж, благодаря ти! Просто не ми се чакаше пак до другия цикъл-самата идея че трябва да чакам до другия месец ме побърква. Утре ще звънна и до д-р Владимиров да видя за кога ще ми дадат час.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #234 -: Януари 30, 2013, 21:02:57 pm »
 lioni1985, знам че не ти се чака, но е по-добре да не бързаш и да направиш всичко както трябва. Един месец не е от голямо значение.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #235 -: Януари 30, 2013, 23:42:28 pm »
Благодаря, Мецани! Линковете ми бяха много полезни. Аз до сега ходех при Филипов от Майчин дом, но имам чувството, че той изобщо не се интересува, претупва ме, въпреки, че негов колега и приятел му се беше обаждал да каже две думи за мен. За петък имам час в 16,00ч. при д-р Йосиф Димитров-пак препоръчан от негов колега от Майчин дом. Въпроса е, че не искам да изпускам утрешния 3-ти ден за Инхибин б и АМХ. Но пък утре няма как да броя антралните фоликули. Тези трите неща задължително заедно в един ден ли трябва да са изследвани или без антралните фоликули няма да е достатъчна информацията?

Лиони, извинявай, не съм ти редактирала поста, исках да цитирам, но явно без да искам съм натиснала редактирай.
Та, исках да кажа нещо за д-р Филипов. Била съм негова пациентка, имам същите впечатления като теб, не останах доволна. Препоръчвам ти да смениш лекаря. Момичетата вече са ти дали насоки. Важно е да се проследят антралните фоликули, както и инхибина и АМХ, за да се постави диагноза. Възможно е да имаш високи стойности на FSH по друга причина. Изследвала ли си щитовидна жлеза, имаш ли някакви ендокринни проблеми?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #236 -: Януари 31, 2013, 09:45:44 am »
TSH: 1.45 uIU/ml (ref. 0.27-4.2)-това ми е единственото изследване за щитовидната и там трябва да съм ок. И на мен ми се искаше първо да ми обясни всички опции и след това да видим какво ще се прави, но по тел. си ме отсвири-оставало ми само да реша в коя клиника ще е инвитрото с донорска яйцеклетка. Знам, че той приема вторник, но при първия разговор ми даде 2 телефона и каза каквото и да има да му звъня-та аз затова реших веднага да му звънна.А той направо ме разби.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #237 -: Януари 31, 2013, 12:31:10 pm »
Ами да, така прави той. Не се ядосвай, избери си друг лекар и действай там. Както ти казаха и момичетата, д-р Владимиров е специалист по ИЯР. Можеш да се консултираш с него, той е и репродуктивен ендокринолог, ще ти помогне да установите причините и ще ти предложи план за действие. Иначе TSH е с чудесни стойности, но има и други хормони и антитела на щитовидната жлеза, които е добре да се изследват. Извинявай за въпросите, но на колко години си, имаш ли проблеми с теглото, с цикъла?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #238 -: Януари 31, 2013, 13:04:46 pm »
Здравейте момичета!Може ли коментарче и на моите изследвания :) Правени са на 3-ти ден от МЦ:
Prolactin ( Пролактин ) 468.70 mIU/l М(86.0 - 324.0); Ж(127 - 637)
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 6.78 IU/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 8.68 IU/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол) 204.60 pmol/l М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
TSH ( Тиреотропен Хормон ) 3.190 mIU/l 0.27 - 4.20
Progesterone ( Прогестерон ) 66.60 nmol/l М(0.7-4.3) Ж(фол 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут 5.3-86, мен. до 2.5) - правен е на 7-ми ден след О (доказана и от лекар)

Момичета да ви попитам не ли малко вистоко това TSH?Ходя в клиника по репродуктивно здраве и докторката нищо не ми каза, че не е както трябва, а сега февруари трябва да си запиша час за преглед и да започнем подготовка за инсеминация?Почивахме няколко месеца защото прявих цветна снимка и лекарката каза, че много често след цветната снимка се забременява и затова каза да изчакаме и да продължим с опитите още 2-3месеца, но за съжаление нямаме + резултата :( Трябва ли да се притеснявам от нивата на TSH в случай, че не ми назначи никакво лечение преди инсеминацията?Благодаря ви много за отделеното внимание и успех на всички момичета :)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #239 -: Януари 31, 2013, 13:15:50 pm »
Вече имам и час при д-р Владимиров за 06.02.2013. На 27 години съм, сравнително слаба(53кг.)Никога не съм имала проблеми с цикъла-винаги навреме(+-1ден), без пропускане или забавяне. До преди година и половина съм пила 4-5 г. противозачатъчни. След като ги спрях за 2-3 месеца качих около 8 кила(преди това бях 45кг.) След това качване преди повече от година пак си заковах килата и нямам резки промени. Обаче имам проблем с бъбреците-често образувам камъни и ходя да ми ги разбиват. Целия януари пък имах проблем с един зъб и пих доста хапчета и антибиотици и се надявах затова да са лошите нива на фсх, но док. каза че това нямало значение