0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #160 -: Октомври 17, 2009, 12:17:59 pm »
Да прочела съм  според вас какво ви е мнението грешка ли е ако започна с плодово пюре в 4 м и половина от круша или ябълка? И кои пюрета са по хубави на Хип или на Гербер какво ще ми препоръчате ? И за иследванията не разбрах дали трябва да правя? Благодаря предварително за коментара
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 12:46:48 pm от isev »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #161 -: Октомври 17, 2009, 18:17:28 pm »
Да прочела съм  според вас какво ви е мнението грешка ли е ако започна с плодово пюре в 4 м и половина от круша или ябълка? И кои пюрета са по хубави на Хип или на Гербер какво ще ми препоръчате ? И за иследванията не разбрах дали трябва да правя? Благодаря предварително за коментара

Аз не съм доктора :wink:, но ти отговарям
Ти сама решаващ за захранването, но според мен из4акай о6те няколко седмици.
Може сама да приготвищ пюре от ябълка и круша,да опита детето отделно или смесено, както му харесва.
Поздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #162 -: Октомври 17, 2009, 19:27:53 pm »
isev Изчакай поне детето да стане на 5 месеца. Иначе на Гербер плодовите пюрета са чисти(само плод), докато в тези на Хип има и оризово брашно.

Аз захраних късно на 6 навършени месеца, дори до преди седмица детето отказваше да яде зеленчукови и месни пюрета повече от 1,5м. Не я насилвах и ето резултата проби един зъб и детето яде отново. Доста сме назад със захранването, но това не ме притеснява изобщо. Ще прояде няма къде да ходи  :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #163 -: Октомври 17, 2009, 21:56:20 pm »
Захраних с буркани (хип) и после домашно. Сега е сезона и на крушите и на ябълките.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #164 -: Октомври 18, 2009, 16:34:36 pm »
Благодаря момичета значи е добре да се захрани на 5 месеца с плодово пюре на гербер от круша?А имам още един въпрос малкия доста хълца от какво може да е
вече съм притеснена днес е хълцал поне 5 пъти? :?Мерси но все пак искам да чуя и мнението на д-р Бърди и за допълнителни иследвания на детето дали са нужни?
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 16:42:13 pm от isev »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #165 -: Октомври 18, 2009, 19:15:30 pm »
Позволявам си да отговоря със самите думи на доктора относно хълцането,защото неотдавна му бях задавала същия въпрос :)
...Нормално е да хълцат бебета на тази възраст.
Поставяте за минутка на гърдата и спира хълцането.
Понякога хълцат и от преохлаждане...

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #166 -: Октомври 18, 2009, 21:10:19 pm »
Благодаря момичета значи е добре да се захрани на 5 месеца с плодово пюре на гербер от круша?
Аз точно с такова захраних на 5 месеца и една седмица!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #167 -: Октомври 18, 2009, 22:09:29 pm »
Здравейте Докторе, моля за съвет и помощ.
Имаме 2 близначета на  4 мес. и половина / коригирана възраст 3 м. /
От 18.09 са със хрема, нямат кашлица, дробовете им са чисти. Педиатърката ни предписа Калциев глюконат, Тобрекс и адреналин. На мен ми се видя за хремата много драстично това лечение и правих промивки на нослето само със физиологичен разтвор. След няколко дни имаха подобрение, но от 3-4 дни се започна отново. Това което ме притеснява е че много им хъркат нослетата. Видимо са чисти, но явно има секрет който слиза в гърлото и започват да се давят. В стаята в която спят има включен радиатор, но за да не е сух въздуха има поставен съд с вода.

Моля за съвет.
Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #168 -: Октомври 18, 2009, 22:35:44 pm »
*вземете помпичка за нослетата.
*направете посявки на носен/фарингеален секрет, ако до седмица нещата не се подобрят.

До тогава само помпичката е достъчна.
Естествено НЕ даваме никакъв Калциев глюконат! Адреналин ИЗОБЩО! в тази възраст и за това (запушени нослета).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #169 -: Октомври 20, 2009, 21:58:08 pm »
Здравейте, Докторе!

Малката е на 5 месеца и е с диагноза спастичен бронхит. Изписан ни е флудитек и вентулин. Симптомите са кашлица и обилна хрема, без нищо друго.Утре ще вземем фарингеален секрет. Та, да започвам ли със сиропите, или да чакам секрета. Ако инфекцията е вирусна, как се лекува?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #170 -: Октомври 21, 2009, 19:37:38 pm »
Здравейте д-р Бърди,детето ми е на 3 месеца и запърви път е болен. Преди няколко часа загуби почти напълно гласа си ,температурата му е 37.5 -измерена в дупето. За сега е още веселичък и има добър апетит,даже доста.Обадих се на педиатърката ни и тя ме посъветва да му дам панадол,калциев глюконат и витамин ц(по половин ампула от последните две).Чета,че давате съвет на други майки да не дават калциев глюконат,бихте ли добавили нещо или така е добре за сега ? Доста съм притеснена,защото миналаия четвъртък претърпя операция на устната и организма му е доста изтощен. Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 19:46:12 pm от Luba_ »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #171 -: Октомври 21, 2009, 19:51:44 pm »
аз бих завела детето незабавно на преглед, става дума за 3м. бебе все пак. загубата на глас може да се дължи на много неща.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #172 -: Октомври 21, 2009, 20:03:54 pm »
Здравейте д-р Бърди,детето ми е на 3 месеца и запърви път е болен. Преди няколко часа загуби почти напълно гласа си ,температурата му е 37.5 -измерена в дупето. За сега е още веселичък и има добър апетит,даже доста.Обадих се на педиатърката ни и тя ме посъветва да му дам панадол,калциев глюконат и витамин ц(по половин ампула от последните две).Чета,че давате съвет на други майки да не дават калциев глюконат,бихте ли добавили нещо или така е добре за сега ? Доста съм притеснена,защото миналаия четвъртък претърпя операция на устната и организма му е доста изтощен. Благодаря ви предварително!
Каква е тази "операция на устната"? вродена цепка, или?
Естествено никакъв Калциев глюконат не даваме в тази възраст и ИЗОБЩО (освен по две,три, много специални показания).
Панадол защо? Детето няма т-та, от това,което пишете.
Витамини? на 3м бебе? това не е сериозно изобщо.

Незабавно извикайте Педиатър да види детето... или заведете детето да го видят и прегледат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #173 -: Октомври 21, 2009, 20:12:59 pm »
Да,вродена цепка на устна,меко и твърдо небце и венец. Просто незнам къде да го заведа,педиатърката заключи че има вируси и това беше,незнам къде да го заведа сега. Обадих се на друг педиатър,който ме посъветва да му направя инхалация в банята,да стои на пара, и утре да се обадя ако се влоши.Той също каза че калциев глюконат не е необходим,а витамините нито вредят нито ще му помогнат особено... Вече съвсем се ошашках...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #174 -: Октомври 21, 2009, 20:15:55 pm »
От разстояние съвет без преглед не може да се даде.
Може да е пост-оперативен проблем, може вирусен ларингит да е... без преглед?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #175 -: Октомври 21, 2009, 20:20:20 pm »
Много благодаря д-р Бърди,ще помисля още малко къде да го заведа още тази вечер..
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #176 -: Октомври 21, 2009, 20:44:00 pm »
в Токуда има 24 часа дежурен педиатър, заведето го там в спешния център. Намира се от дясната страна на сградата, като застанете срещу входа.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #177 -: Октомври 21, 2009, 20:46:20 pm »
Заведете детето да го видят!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
!
« Отговор #178 -: Октомври 22, 2009, 19:47:07 pm »
Здравейте, Докторе!

Здравейте, Докторе!

Малката е на 5 месеца и е с диагноза спастичен бронхит. Изписан ни е флудитек и вентулин. Симптомите са кашлица и обилна хрема, без нищо друго.Утре ще вземем фарингеален секрет. Та, да започвам ли със сиропите, или да чакам секрета. Ако инфекцията е вирусна, как се лекува?
Секретът показа, че няма бактериална инфекция. Малката кашля по-зле, някак лаещо, и гласчето стана хриптиво. Няма температура и ни изписаха калциев глюконат.
Незнам какво да правя вече :(
Надявам се на отговор!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #179 -: Октомври 23, 2009, 11:14:00 am »
Трябва ли да се дава витамин Д когато  детето е на АМ?