0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
здравейте!

както вече сте разбрали, д-р Birdie преустановява своите консултации. по негова лична идея решихме да създадем нови теми, разделени по възраст, в които ние, майките, да споделяме, коментираме и се информираме взаимно по въпроси, свързани със здравето и грижата за нашите деца.

започвам първите такива теми, дано да бъдат полезни. здраве на вас и на вашите деца!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #1 -: Септември 14, 2009, 21:43:44 pm »
Здравейте,
Дано да има някой със сходен проблем,
от близо 20 дни синът ми, които е на по4ти 8 месеца, не иска да пие мляко.
Изведнъж, както си пиеШе АМ по 5 пъти на ден, запо4на да го плуе и да не иска никакво мляко, под никаква форма.
Така, запо4наха изследванията, ходенето по лекари и вси4ки казват, 4е понякога ставало така 8O Просто детето не искало мляко, а  други храни.
Сега 4акам последните изследвания на урината, да видим как е, дали има някаква инфекция(за 3 ти път му правим).
Така, той яде  плодови( 2 пъти)и по 1 път зелен4уково и 1 път телеШко или пилеШко на ден. което не е достатъ4но и не увели4ава теглото си.
Роден е в 35 г. с.2360кг.,45см.,а сега е 6900кг. 69см.
Ами за мен това не е нормално, лекарите казват да 4акаме за сега.
Съвети приемам всякакви.
Благодаря ви.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #2 -: Септември 14, 2009, 21:51:52 pm »
опита ли да смениш млякото? чувала съм за доста бебета, които след определена възраст отказват АМ. друг вариант е да пробваш с кисело мляко, ако не му хареса и смяната с друго АМ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #3 -: Септември 14, 2009, 21:56:37 pm »
Големият ми син отказваше да пие млякото си, смених го с такова с вкус на ванилия. После отказа и него, тогава го смесвах с малко плодово пюре и така го ядеше. Сменях пюрето с бисквитка (можеш да използваш тези на Плазмон без глутен).
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #4 -: Септември 14, 2009, 21:59:45 pm »
Точно в момента имам същия проблем с разликата,че моят син е на 3м.Досега си изпиваше Хуманата без никакъв проблем.От 4-5 дни е голяма мъка-плюе,плаче и изобщо се храним с голяма мъка.Не посмях да сменя млякото,защото нали казват ,че не било хубаво.В крайна сметка ако сменям какво бихте ме посъветвали-Хип или Аптамил?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #5 -: Септември 14, 2009, 22:25:32 pm »
пусни му изследване на урина :oops:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #6 -: Септември 14, 2009, 22:44:02 pm »
Здравейте,
Дано да има някой със сходен проблем,
от близо 20 дни синът ми, които е на по4ти 8 месеца, не иска да пие мляко.
Изведнъж, както си пиеШе АМ по 5 пъти на ден, запо4на да го плуе и да не иска никакво мляко, под никаква форма.
Така, запо4наха изследванията, ходенето по лекари и вси4ки казват, 4е понякога ставало така 8O Просто детето не искало мляко, а  други храни.
Сега 4акам последните изследвания на урината, да видим как е, дали има някаква инфекция(за 3 ти път му правим).
Така, той яде  плодови( 2 пъти)и по 1 път зелен4уково и 1 път телеШко или пилеШко на ден. което не е достатъ4но и не увели4ава теглото си.
Роден е в 35 г. с.2360кг.,45см.,а сега е 6900кг. 69см.
Ами за мен това не е нормално, лекарите казват да 4акаме за сега.
Съвети приемам всякакви.
Благодаря ви.
Точно в момента имам същия проблем с разликата,че моят син е на 3м.Досега си изпиваше Хуманата без никакъв проблем.От 4-5 дни е голяма мъка-плюе,плаче и изобщо се храним с голяма мъка.Не посмях да сменя млякото,защото нали казват ,че не било хубаво.В крайна сметка ако сменям какво бихте ме посъветвали-Хип или Аптамил?
Знам че повечето тук няма да повярват други няма да одобрят но моят син на 4м.и 20 дена по същия начин отказа да яде АМ (НАН)след консултация с педиатърката сменихме с АМ(Хумана) не бях мн съгласна тъй като сменянето на млека не е препоръчително но въпреки всичко взех прояде го ,но уви след 1 седмица отказа и него - рев, плюеше и правеше физиономии все едно ще повръща, обадих се отново на док.каза- ХИП или Аптамил тичах взех и от двете детето все пак беше гладно приготвих и от двете по една доза за 1 хранене да съм подготвена- нито едното нито другото  8O.......Бяхме с майка ми двете и тя му забърка кисело мляко домашно вкъщи си квасим детето се нахрани както пише по книгите от тогава сме на кисело мляко док. малко не беше съгласна но....така решихме а и нямахмме малко избор  :wink: нямахме проблеми с колики или запичане до сега си пие кисело мляко сутрин и вечер
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #7 -: Септември 14, 2009, 23:48:43 pm »
Здравейте,
Дано да има някой със сходен проблем,
от близо 20 дни синът ми, които е на по4ти 8 месеца, не иска да пие мляко.
Моля те , напиши хранителния режим на детето за деня. Според мен бъркаш именно там . Зависи и кога си захранила и с какво.
"Понякога ставало и така" от наученото от доктор Бърди го има само в бг-педиатрията, иначе се търси логично обяснение ...
Какви плодови , зеленчукови и телешки на ден яде детето  и как така го комбинираш със 5 дневно хранене с АМ?
Моят син също отказваше АМ в определени периоди - заместих първо Аптамила с Милумил , който му хареса временно, а след това със Хумана по съвет на Бърди.
Домашно квасено кисело мляко с прясно такова от "домашна крава" бих одобрила след най-малко 10 месечна възраст. Но не и за пет месечно кърмаче.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #8 -: Септември 15, 2009, 16:11:35 pm »
Здравейте,бебето ми е на 2 м и 12 дни мога ли да давам сокче от ябълка и круша? :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #9 -: Септември 15, 2009, 16:52:46 pm »
Здравейте,бебето ми е на 2 м и 12 дни мога ли да давам сокче от ябълка и круша? :wink:
мисля че е рано за сок  8O
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #10 -: Септември 15, 2009, 17:30:49 pm »
Здравейте,бебето ми е на 2 м и 12 дни мога ли да давам сокче от ябълка и круша? :wink:

Може, ако ще се водиш по съветите на повечето български лекари. (С очите си видях бебе на току-що навършени три месеца да яде по бурканче плодово и зеленчуково пюре и да пие сокове - всичките хранения бяха заместени, като вечер пиеше кисело мляко.)
Схемата на захранване на д-р Бърди е тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.msg327746#msg327746 Той е категорично против соковете, даже и в късна бебешка възраст.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 17:32:22 pm от Тик-так »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #11 -: Септември 15, 2009, 21:13:39 pm »
Здравейте,бебето ми е на 2 м и 12 дни мога ли да давам сокче от ябълка и круша? :wink:

здравей! съвременното становище на педиатрите е, че поне до навършване на 4 месеца, бебето не се нуждае от нищо друго освен кърма или адаптирано мляко. даже Световната здравна организация препоръчва само кърмене до 6-тия месец.
твоето бебе е още малко за прием на други храни, различни от кърма/АМ.
освен това, съвременните педиатри отричат ползата от соковете за неукрепналата храносмилателна система на малките бебета - тези сокове са агресивни поради киселинността си. по-добре е да се започне захранването с плодови или зеленчукови пюрета.

сокчетата запази за след годинката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #12 -: Септември 15, 2009, 22:24:45 pm »
Да благодаря ,но бебето ми ака доста твърдо ако и по веднъж на ден и затова си мислех ,че сокчето от круша може да го улесни :?КАКВО ДА му давам ???Благодаря
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #13 -: Септември 15, 2009, 22:29:53 pm »
Твърдо или запек при кърмачета (като общ опонятие за бебета на само на мляко) се приема изхождане на "барабонки", всичко друго като консистенция не е проблем.
При продължително неизхождане съм давала Лактулоза (Мип).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #14 -: Септември 15, 2009, 23:28:30 pm »
Да благодаря ,но бебето ми ака доста твърдо ако и по веднъж на ден и затова си мислех ,че сокчето от круша може да го улесни :?КАКВО ДА му давам ???Благодаря
А с какво храниш - с кърма или с АМ. Ако е на АМ - какво е? Можеш да  го сменш с Хумана 1.
Даваш ли капки срещу колики - Саб симплекса запичат от моя скромен опит. По-добре Еспумизан.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #15 -: Септември 16, 2009, 09:02:10 am »
Да давам саб симплекс и го храня с аптамил АР защото повръщаше!Педи каза че от това мляко трябва да си ака добре но щом казвате че запичат саб симплек ще почна да давам еспумизан  че много се напъва детето и се мъчи чак плаче :?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #16 -: Септември 16, 2009, 11:55:56 am »
  isev  , всички капки за колики запичат,защото всички съдържат симетикон.Нашето Митенце се запече от " Еспумизан L "  и " Colief ". Ние сме на "Аптамил-1"(не знам какво е вашето "аптамил АР",какво е АР ?).Капките за колики ги намалих и ги прилагам само 1-2 пъти в млякото и то само следобяд.В едно от сутрешните хранения давам 5 капки от пробиотик "Биогая"(много,много-полезно) и 5 мл "Лактулоза-MIP"(за лечение на  запек и забавена перисталтика).Този курс на лечение е един месец.Има ефект,но всичко това е следствие преглед при коремен специалист.Питай си педиатъра за тази комбинация,ако е съгласен да ви изпише рецепта и няма да имате повече проблеми с акането.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #17 -: Септември 16, 2009, 13:19:19 pm »
Относно Био Гая - питах Бърди преди няколко месеца и той ме посъветва да не ги даваме. Питанката беше по повод коликите на племенника ми, който бе само на кърма в посочения период
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #18 -: Септември 16, 2009, 15:19:33 pm »
По колко пъти трябва да акат бебетата? :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #19 -: Септември 16, 2009, 15:35:50 pm »
Аз също давам Биогайа и съм страшно доволна.