0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Цвети, по-нагоре д-р Бърди беше отговорил на подобно питане. Дори майката беше писала, че се изолира някаква бактерия, но без никакви симптоми и доктора отговори, че не е проблем да се слози ваксината. Дано не бъркам де, но това ми се върти в главата.

Стеф, да, четох по-назад, ама не съм видяла да е коментирано в тази насока. Коментирано е хъркащото носле, но по-скоро става въпрос, че ако излезе нещо в носния секрет, дори и детето да няма никакви други оплаквания (освен хъркащия нос) - трябва да се лекува. И в този смисъл беше чуденето ми - мога ли спокойно да слагам Пентаксима, ако има вероятност да се окаже, че се налага да лекувам нещо в нослето.
Но, както писах, д-р Масларски ме увери, че няма повод за притеснение, да слагам без да чакам да излезе секрета. Но все пак исках и тук да чуя мнения.
Може да поставите ваксината при условията,които описвате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря за изказаното мнение, Докторе!

И на теб, Стефи, че винаги ми изтърпяваш питанките и чуденките по всякави въпроси :hug2:
*
Благодаря за изказаното мнение, Докторе!

И на теб, Стефи, че винаги ми изтърпяваш питанките и чуденките по всякави въпроси :hug2:

за какво са приятелите :bighug:
*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Цитат
Грешно сте интерпретирали "запек"-а. От там и тази "какафония" с млеката.
"Запек" при изкуствено хранени кърмачета се дължи изключително на недостиг на АМ.
Може да дадете Хумана ХН още седмица,след което да преминете на НАН Сензитив. Или на обикновена Хумана.
6-7 хранения дневно, свободни количества, стига да не повръща от тях.

Благодаря за отговора .
В момента яде 130 гр мляко и има обикновенно 6 храненя много рядко 5 като последното е в 0.00ч и после в 5 или 6 сутрин.Какво количество мляко да му правя?Не давам сокове все още въпреки ,че докторката ни каза като навършихме 1 месец да ги почнем но аз не съм на това мнение.
« Последна редакция: Март 05, 2010, 18:33:14 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Оставете го да изяжда колкото иска. Стига да не повръща.
Ако с увеличените количества храненията станат 5 или 6, не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
А според вас диарията която имахме от фризовома ли е при положение че го ядем над месец и до онзи ден трудно акаше.??
*
Само с катетеризация/ супрапубична пункция може да имате достоверен резултат дали има реална уроинфекция.
Това ще улесни избора на АБ - Моракселата е по-лесна за лечение с пер ос АБ ако няма уроинфекция.
Ентерокок е замърсяване...ако има реална инфекция с Ентерокок, то тя едва ли би била безсимптомна. Ако не е безсимптомна бактериурия... .

Ако не можете да направите горните неща:

* избор на АБ по разширена АБиограма
* венозен АБ, покриващ и двете находки.



В крайна сметка прегледа при нефроложката не показа никакви аномалии и според нея няма причина да се смята, че има уроинфекция. Най-вероятно ентерококите са от замърсяване, след като ни обясни как всъщност се взима стерилна урина от момче. Другото важно нещо беше съвета й за пускане на стерилна по време на боледуване след надлежен тоалет. Ако в такъв момент няма изолирани бактерии, значи няма наличие на уроинфекция. Това правилно ли е, д-р Бърди? Остава да смятам, че на детето просто не му се яде и да видя дали след месец ще наддаде изобщо?!
Междувременно докато чакахме във вторник за преглед Юли започна да повръща обилно. В сряда вечерта вече беше с температура 38.5, а следобед я докара до 39.9. Преглед при педиатърката - кърваво червено гърло на мехури. Назначи антибиотик Седакс, който започнахме от вечерта. (Баткото ни е със същата диагноза + ларингоспазъм и респективно Аугментин). Хубавото е, че Седакс покрива и моракселата, та поне няма да се мъчим после пак.
Заради хреми, обриви и т.н. до момента Юли е имунизиран на 5 месеца с пентаксим. Трябваше да слагаме тази седмица хепатит, но предвид обстоятелствата го отлагаме. Искам да сложат и превенар.
Д-р Бърди, след оздравяването на Юли как и с какво би трябвало да направим правилно имунизирането?

Само посявка,взета по достоверен начин, изключва уроинфекция.
Колко наивни хора, Боже. Каква наивност... .
Значи в понеделник нова стерилна урина. Добре. А следния тоалет правилен ли е: две-три вечери преди да се вземе, след баня, детето се измива в леген с вода и калиев перманганат, като миенето включва и забелване на препуциума. В деня на пробата, веднага след ставане, отново бързо измиване с калиев перманганат, и както е с дръпнат препуциум се слага колектора. Пробата се носи в лабораторията най-късно след час.    ????


Цвете, поради същата причина - хъркащо носле и все чисти секрети обаче и на Юли първия пентаксим го сложихме едва на 5 месеца. Тогава разбрах, че това не е повод за отлагане :wink:


*
Вени, аз не съм мила никога с калиев перманганат. Иначе другото е така, сутрин веднага като се събури я измивам хубаво и слагам колектора. Урината я нося веднага, до 15-20 мин.
*
Виа, аз не мисля, че чак такива инквизиции са нужни за една стерилна урина. Качествено измиване е достатъчно вечерта и сутринта, като само леко се издърпва препуциума, че там се събира доста смега и дава фалшив положителен резултат.

Бързо оздравяване да двете дечица.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
И аз утре ще давам стерилна урина. И понеже не ми се е налагало от година съм забравила сутрешното измиване със сапун или без?
Но пък вие сега с дърпането на препуциума ме изненадахте. На Боян няма какво да му се дърпа.
*
Със сапун и хубаво изплакваш под течаща вода.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
А според вас диарията която имахме от фризовома ли е при положение че го ядем над месец и до онзи ден трудно акаше.??
Не. По-скоро диарията е от нещо друго- диспепсия или вирусна... . Не знам.
Освен това, аз лично НЕ ползвам и не препоръчвам Фризовом. Не го харесвам просто.

Вие сте сбъркали от начало с понятието "запек".
От там са Ви и всичките премеждия.
« Последна редакция: Март 07, 2010, 23:31:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Само с катетеризация/ супрапубична пункция може да имате достоверен резултат дали има реална уроинфекция.
Това ще улесни избора на АБ - Моракселата е по-лесна за лечение с пер ос АБ ако няма уроинфекция.
Ентерокок е замърсяване...ако има реална инфекция с Ентерокок, то тя едва ли би била безсимптомна. Ако не е безсимптомна бактериурия... .

Ако не можете да направите горните неща:

* избор на АБ по разширена АБиограма
* венозен АБ, покриващ и двете находки.



В крайна сметка прегледа при нефроложката не показа никакви аномалии и според нея няма причина да се смята, че има уроинфекция. Най-вероятно ентерококите са от замърсяване, след като ни обясни как всъщност се взима стерилна урина от момче. Другото важно нещо беше съвета й за пускане на стерилна по време на боледуване след надлежен тоалет. Ако в такъв момент няма изолирани бактерии, значи няма наличие на уроинфекция. Това правилно ли е, д-р Бърди? Остава да смятам, че на детето просто не му се яде и да видя дали след месец ще наддаде изобщо?!
Междувременно докато чакахме във вторник за преглед Юли започна да повръща обилно. В сряда вечерта вече беше с температура 38.5, а следобед я докара до 39.9. Преглед при педиатърката - кърваво червено гърло на мехури. Назначи антибиотик Седакс, който започнахме от вечерта. (Баткото ни е със същата диагноза + ларингоспазъм и респективно Аугментин). Хубавото е, че Седакс покрива и моракселата, та поне няма да се мъчим после пак.
Заради хреми, обриви и т.н. до момента Юли е имунизиран на 5 месеца с пентаксим. Трябваше да слагаме тази седмица хепатит, но предвид обстоятелствата го отлагаме. Искам да сложат и превенар.
Д-р Бърди, след оздравяването на Юли как и с какво би трябвало да направим правилно имунизирането?

Само посявка,взета по достоверен начин, изключва уроинфекция.
Колко наивни хора, Боже. Каква наивност... .
Значи в понеделник нова стерилна урина. Добре. А следния тоалет правилен ли е: две-три вечери преди да се вземе, след баня, детето се измива в леген с вода и калиев перманганат, като миенето включва и забелване на препуциума. В деня на пробата, веднага след ставане, отново бързо измиване с калиев перманганат, и както е с дръпнат препуциум се слага колектора. Пробата се носи в лабораторията най-късно след час.    ????


Цвете, поради същата причина - хъркащо носле и все чисти секрети обаче и на Юли първия пентаксим го сложихме едва на 5 месеца. Тогава разбрах, че това не е повод за отлагане :wink:
Започнахте ли АБ лечение? Седакс?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да, вчера беше втория прием. Означава, че и да пуснем урина няма да са верни резултатите пак ли?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, няма да са.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Как да взема коректно секрет от носа?
Купих стерилни апликатор и туба.
Предполагам с един и същи апликатор първо в едната, после в другата ноздра?
Нямаме изтичащи секрети, нослето е сухо. Внимателно се обира отвътре?
*
Цвети, това се прави от педиатър или в лабораторията.
*
Цвети, това се прави в лабораторията.

Ок, това ме устройва. Мерси!
*
Изследванията на Антон показаха наличие на пневмококи ( носен, гърлен и очен секрет). Назначиха му Аугментиин за 7 дена, днес му е третия ден.
Обикновено се изхожда веднъж или два пъти седмично (изцяло на кърма е, не езахранван още), след започването на антибиотика започна по няколко пъти дневно, с по - рядка консистенция (попиват по памперса) и изпражненията са без абслютно никакъв мирис, т.е. липсва обичайния млечно - кисел мирис или какъвто и да е друг.

Мога ли да приема, че всичко е в рамките на нормалното?
Предполагам не става въпрос за диария...
*
Д-р Бърди, Моника от петък вечер е с Т 37,1-37,2, която вечерта достигна 37,8, а на сутринта имаше и 38,1. Давала съм Панадол само. При прегледа лекарката ни каза вирусна инфекция, гърлото не е зачервено, гърдичките са чисти, не кашля. Изписа ни освен Панадола, Беладона и Осцилокцинум. Тях не съм ги давала. От вчера сутрин не съм я уловила да има Т. Наред с Т имаше и леко хъркащо носле и понякога потичаше воднист секрет. Освен еднократно обилно повръщане вчера сутрин други симптоми не е имала. Тъй като нашата лекарка от днес ще отсъства за седмица, ни каза ако продължи да вдига Т и след 3-я ден или се зарзвият и др. симптоми да търсим друг лекар, който да ни назначи АБ. Засега мисля нещата вървят към подобрение. Обаче днес като сменях памперса видях лек обир, ситни пъпчици около линията на памперса и няколко пъпчици около гърцичките. Ситни, не така силно изразени. Молбата ми е да погледните обрива, възможно ли е да е алергична реакция от Панадола? В деня в който вдигна Т бях дала за първи път пуешко, но преди това тя вече е опитвала пилешко. От пуешкото? Малко сигурно глупаво звучи, но дали може да са от това, че вече 2 дни не сме я къпали, заради Т. Пъпчиците ми се струват по-силно изразени по линията на памперса.
http://tanit.snimka.bg/other/kr-shtene.297424.17800464.big