0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #520 -: Февруари 21, 2010, 13:13:30 pm »
Здравейте Бърди!
Имам дъщеричка на почти 9 месеца. На 4-ти февруари и сложиха третата ваксина против Хеп.Б. Тогава имаше леко похъркване на нослето, което лекарката каза, че е нормално секретиране на лигавиците, предвид и подутият и венец отгоре. На следващият ден похъркването се чуваше повече. Забелязах и обрив по вратлето, зад едното ушенце и горе по гръбчето- няколко малки червени пъпчици и я заведох при лекарката да я види. Тя каза, че се е изпотила и всичко е наред за нослето-стеримар. На 09.02 вечерта детето вдигна температура 38,3, която свалихме с една свещичка Ефералган. Мисля си, че е имала температура и предният ден, защото дишаше учестено вечерта,но за това на ледващият ден се сетих. След Ефералгана сутринта след като се събуди вдигна 37,6 и я свали след като изпи млякото си. Вече имаше доста пъпчици по врата и гръбчето и отидохме пак при лекарката. Тя каза "от косата са". Сополите се увеличаваха. Направихме кръвно изследване, за което лекарката каза, че всичко си е наред и ни отпрати. Не спах цяла нощ в чудене как може да има такъв обрив от косата и на сутринта я заведохме при друг педиатър. Той каза "Тридневна треска" Очакваняита бяха да минава вече, но тя започна да кашля  от сополите, а  обривите ту завяхваха, но не напълно, ту се появаваха. В деня, в който започна да кашля от сополите вдигна темперарура, която пак свалих с свещичка ефералган. Заведох я при лекаря и той каза, че е от сополите - Стеримар, Виброцил и Зиртек да давам. След два дни след 40 минутен рев и дадох Панадол и я заведох пак- възпалено ушенце заради сополите. Вечерта температура 38гр. През деня температурата и беше около 37,2-3. До тук обривите си ги има и уж започват да изчезват, но все си ги има.
След два дни аз се разболях -гърло и кашлица.   Детето стана сутринта с кашлица, която си личеше, че  е различна ( не от сополите) Завдохме я и ни изписаха Мукоплант-сироп. Вчерта вдигна пак температура, която спадна за 3 часа от свещичка, после пак се вдигна-38,3. От едното и оченце започна да тече секрет и да залепва,  почервеня. Правех промивки с лайка през ноща.
Изписаха ни Аугментин 3х4мл. Сополите междувременно спряха. Остана кашлицата и температурата. Това в петък. Вчера последно вдина 37,6 преди приема на антибиотика. Сама спадна. Вчера сутрнта обаче, забелязах нови обриви вече отпред "на деколтето" и по рамото на ръчичката. Вечрта имаше нови по гръбчето, които днес ги нямаше. Сутринта дадох сиропа за кашлица и след 30мин Аугменитна. След това забелязах нови обриви...Дадох Зиртек-новите изчезнаха.
Не мога да се свържа с доктора и , а в листовката на антибиотика пише при обрив да го спра... Не знам обаче дали е от него това и дали не е възможно да е от сиропа?

Хем ме е стах да дам антибиотика, хем да го спра...

Надявам се да имате търпението да изчетете този дълъг пост! Моля дайте ми някаква насока.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #521 -: Февруари 21, 2010, 14:08:03 pm »
Морбили?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #522 -: Февруари 21, 2010, 14:16:56 pm »
За Морбили питах специално, каза, че не е. Но обрива е подобен, но е само по гърба, вратлето и деколтето.
Дъщеря ми през цялото време е в добро настроение, гука, смее се, заиграва се. Само ноща, в която температурата се покачи повторно изглеждаше отпаднала.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 14:22:04 pm от Mo »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #523 -: Февруари 21, 2010, 14:58:50 pm »
Дано се оправи детенцето.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #524 -: Февруари 21, 2010, 19:17:58 pm »
Здравей tan,
Голяма мъка е с тоя NAN AR, но не е невъзможно да се справиш с буците.
Различното в начина на приготвяне според производителя е, че се изсипва половината вода, разклаща се и след това се изсипва останалата вода. На мен лично това не ми помогна много. Аз го правех със загрята, но не прекалено вода, сипвам необходимото количество, след това много бързо добавям лъжичките, веднага затварям и раздрусвам колкото сила имам. В интерес на истината само аз от всички наоколо се научих да го приготвям без буци. Е, понякога се получаваха една, две, но ги махах с лъжичка. Андрей почти веднага намали повръщането, но не мога да кажа, че го е спрял от това мляко. Дано скоро свикнеш с приготвянето и най-вече да има ефект! :D

Miriam, наистина с по-топла водичка се разтваря по-лесно. Но мен ме смути това, че на опаковката пише, че за да се запази количеството на живите култури водата трябва да се охлади до телесна температура преди да се сложи прахообразната смес.
А ти колко време изчакваш след разтварянето за да сгъсне? Аз го оставям ок.5 мин.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #525 -: Февруари 22, 2010, 09:30:51 am »
Tan, аз лично не вярвам много на това с живите култури в адаптираните млека и изобщо в продукти със срок на годност от няколко години. Не знам може и да греша.
А иначе не съм го чакала, просто го раздрусвах по-продължително време и ако няма буци, давам. Успех! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #526 -: Февруари 22, 2010, 10:19:52 am »
Здравейте Бърди!
Имам дъщеричка на почти 9 месеца. На 4-ти февруари и сложиха третата ваксина против Хеп.Б. Тогава имаше леко похъркване на нослето, което лекарката каза, че е нормално секретиране на лигавиците, предвид и подутият и венец отгоре. На следващият ден похъркването се чуваше повече. Забелязах и обрив по вратлето, зад едното ушенце и горе по гръбчето- няколко малки червени пъпчици и я заведох при лекарката да я види. Тя каза, че се е изпотила и всичко е наред за нослето-стеримар. На 09.02 вечерта детето вдигна температура 38,3, която свалихме с една свещичка Ефералган. Мисля си, че е имала температура и предният ден, защото дишаше учестено вечерта,но за това на ледващият ден се сетих. След Ефералгана сутринта след като се събуди вдигна 37,6 и я свали след като изпи млякото си. Вече имаше доста пъпчици по врата и гръбчето и отидохме пак при лекарката. Тя каза "от косата са". Сополите се увеличаваха. Направихме кръвно изследване, за което лекарката каза, че всичко си е наред и ни отпрати. Не спах цяла нощ в чудене как може да има такъв обрив от косата и на сутринта я заведохме при друг педиатър. Той каза "Тридневна треска" Очакваняита бяха да минава вече, но тя започна да кашля  от сополите, а  обривите ту завяхваха, но не напълно, ту се появаваха. В деня, в който започна да кашля от сополите вдигна темперарура, която пак свалих с свещичка ефералган. Заведох я при лекаря и той каза, че е от сополите - Стеримар, Виброцил и Зиртек да давам. След два дни след 40 минутен рев и дадох Панадол и я заведох пак- възпалено ушенце заради сополите. Вечерта температура 38гр. През деня температурата и беше около 37,2-3. До тук обривите си ги има и уж започват да изчезват, но все си ги има.
След два дни аз се разболях -гърло и кашлица.   Детето стана сутринта с кашлица, която си личеше, че  е различна ( не от сополите) Завдохме я и ни изписаха Мукоплант-сироп. Вчерта вдигна пак температура, която спадна за 3 часа от свещичка, после пак се вдигна-38,3. От едното и оченце започна да тече секрет и да залепва,  почервеня. Правех промивки с лайка през ноща.
Изписаха ни Аугментин 3х4мл. Сополите междувременно спряха. Остана кашлицата и температурата. Това в петък. Вчера последно вдина 37,6 преди приема на антибиотика. Сама спадна. Вчера сутрнта обаче, забелязах нови обриви вече отпред "на деколтето" и по рамото на ръчичката. Вечрта имаше нови по гръбчето, които днес ги нямаше. Сутринта дадох сиропа за кашлица и след 30мин Аугменитна. След това забелязах нови обриви...Дадох Зиртек-новите изчезнаха.
Не мога да се свържа с доктора и , а в листовката на антибиотика пише при обрив да го спра... Не знам обаче дали е от него това и дали не е възможно да е от сиропа?

Хем ме е стах да дам антибиотика, хем да го спра...

Надявам се да имате търпението да изчетете този дълъг пост! Моля дайте ми някаква насока.
Това са обриви, и без да се видят, нищо не може да се каже.
Обривите при вирусните екзантеми ( розеола, например) се появяват СЛЕД като температурата спадне окончателно.
Следователно, обриви и температура, съществуващи заедно, не са в тази група и се изисква особено внимание!
Стреп-тест е добре да се направи, изследвания също. Ако не сте почнали вече АБ лечение.

Щом има отит- изписва се незабавно АБ... не виждам нужда от Мукоплант и "разсъждения" с дни.
Какво се чака? отита да се оправи сам? трудно, особено в тази възраст.
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 10:24:10 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #527 -: Февруари 22, 2010, 11:49:11 am »
Влизам за сверка на АБ. От петък Тони кашля, а от снощи е и с температура.
Днес при прегледа се установи силно възпален и оточен ларингс и надолу. Гърди чисти, както и ухото вече е ОК.
Започнахме Аугментин ЕС в дозировка 6 мл. на 12 ч.
Тони ориентировъчно тежи между 14.5-15 кг..
Докторе какво ще кажете за дозировка и АБ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #528 -: Февруари 22, 2010, 12:08:17 pm »
Бърди, благодаря за отговора. Аз в поста си писах, че вече давам Аугментин- антибиотик. Има подобрение, но го спряхме след консултация с лекарят ни, защото детето се обрина. Мукопланта е изписан заради кашлицата.
За щастие лекарят ни вчера ни потърси, прегледа я и обсъдихме.
Благодаря за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #529 -: Февруари 22, 2010, 12:16:33 pm »
Какво е заключението от обсъждането? отита не може да се остави без лечение... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #530 -: Февруари 22, 2010, 12:18:07 pm »
Влизам за сверка на АБ. От петък Тони кашля, а от снощи е и с температура.
Днес при прегледа се установи силно възпален и оточен ларингс и надолу. Гърди чисти, както и ухото вече е ОК.
Започнахме Аугментин ЕС в дозировка 6 мл. на 12 ч.
Тони ориентировъчно тежи между 14.5-15 кг..
Докторе какво ще кажете за дозировка и АБ.
Аугментина е? от колко? 312/5? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #531 -: Февруари 22, 2010, 12:22:33 pm »
Влизам за сверка на АБ. От петък Тони кашля, а от снощи е и с температура.
Днес при прегледа се установи силно възпален и оточен ларингс и надолу. Гърди чисти, както и ухото вече е ОК.
Започнахме Аугментин ЕС в дозировка 6 мл. на 12 ч.
Тони ориентировъчно тежи между 14.5-15 кг..
Докторе какво ще кажете за дозировка и АБ.
Аугментина е? от колко? 312/5? или?

Augmentin ES или 642,9 mg/5 ml., съжалявам объркала съм, писала съм в друга възрастова група.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #532 -: Февруари 22, 2010, 12:58:00 pm »
Ако е наистина от 642мг/5 мл

6млх2 = 12 мл = 1540 мг/ 24 часа.
Разделено 1540 мг/15 кг = 102 мг/кг.

ОГРОМНА доза за дете 15 кг. Почти и над два пъти над нужната 50мг/кг/24 часа. Резултат? диария и после "АБ не му понася". После мезим-форте, Ентерол, пребиотици... .
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 13:01:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #533 -: Февруари 22, 2010, 13:19:11 pm »
Докторе на листовка пише 90 мг. на кг., че се дозира.
Той току що повърна и му се гади,отказва да се храни, аз вече дадох една доза сутринта час и половина след закуската.

3.5-4 мл. по добре ли е, за да не го изхвърлям сега.
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 13:20:53 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #534 -: Февруари 22, 2010, 14:57:50 pm »
Горната граница за Аугментин е 50мг/кг/24 часа.
Формата ЕС не е за деца, по принцип.
Да, прави сте че клавулановата киселина е с различно съдържание в различните форми, но ако дозирате разумно се получава същото, защото 2 мл от едната форма е пропорционално по-малко от другата. И обратното.

Всичко над 50 мг/кг/24 часа Аугментин дава при деца силна диария и безапетитие.
Дозирайте съответно и разумно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #535 -: Февруари 22, 2010, 16:00:19 pm »
ОК на своя глава ще давам малко над 3.5 мл., горе долу 750 мг. за 24 ч. разделено на 2 приема, така става нали.
Принципно да купя ли нов Аугментин или този с коригирана доза ще свърши работа?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #536 -: Февруари 22, 2010, 17:26:51 pm »
Формата ЕС не е за деца, по принцип.
Чета Ви и си мисля, че в последните години, когато голямата се е налагало да пие Аугментин все във формата ЕС са й изписвали. Не знаех, че не е за деца.
Перденце, бързо оздравявайте.
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 17:29:26 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #537 -: Февруари 22, 2010, 17:31:14 pm »
Докторе на листовка пише 90 мг. на кг., че се дозира.
Той току що повърна и му се гади,отказва да се храни, аз вече дадох една доза сутринта час и половина след закуската.

3.5-4 мл. по добре ли е, за да не го изхвърлям сега.
2 ml на всеки 8 часа е добра доза от формата 642мг/5мл. = 6 мл/24 часа = 770 мг/24 часа; 770:15 = 51 мг/кг/24 часа.

Да, знам че дават дозата 90 мг/кг/24 часа. Но това е много и води до диарии в 99% от случаите при деца.
Формата ЕС е за 12 часов прием и за възрастни, по принцип.
Даването и на 8 часа е по принцип нестандартно. Не че е грешно... но за 8 часов прием има други форми на Аугментин!
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 18:22:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #538 -: Февруари 22, 2010, 17:41:48 pm »
OK ще давам по 2 мл. на 8 часа.
Ако продължава и отказва да се храни ще мина на вариант 2 пъти дневно по 3 мл., защото се надявам поне две хранения да имаме.
Нещо против гадене мога ли дам, защото щом отвори уста да хапне и повръща. Така сме винаги в началото при всяко едно лечение.
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 17:43:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #539 -: Февруари 22, 2010, 17:44:50 pm »
Формата ЕС не е за деца, по принцип.
Чета Ви и си мисля, че в последните години, когато голямата се е налагало да пие Аугментин все във формата ЕС са й изписвали. Не знаех, че не е за деца.
Перденце, бързо оздравявайте.

ЕС е много концентрирана форма. Грешките са много възможни, особено при по-малки деца.
Затова се ползват предимно формите 457/5 и 312/5.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.