0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #500 -: Февруари 11, 2010, 22:26:05 pm »
Разбира се че козметичен препарат може да даде локална реакция по тип алергична. Но е локална, от даден препарат.

Не даваме лекарства при деца без ясна обосновка за какво са ни във  всеки конкретен случай и какво целим с даването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #501 -: Февруари 13, 2010, 19:56:44 pm »
Здравейте д-р Birdie, направихме контролните изследвания на сина ми. Искам да ви помоля да коментирате резултатите му, като ме притесняват завишените лимфоцити. При изследването на 6 месеца няма изследвани лимфоцити и няма как да ви кажа какви са им били стойностите тогава
HGB ( Хемоглобин ) 125 g/L М (135-180 ) Ж ( 120-160 )
RBC ( Еритроцити ) 4.53 T/L М ( 4.4-5.9 ) Ж ( 3.7-5.3 )
HCT ( Хематокрит ) 0.36 L/L М ( 0.4-0.53 ) Ж ( 0.36-0.48
WBC ( Левкоцити ) 13.0 G/L 3.5 -10.5
MCHC ( ср.конц.на Нgb в еритр ) 351 g/l 300-360
MCH ( ср.Hgb съдърж. в еритр. ) 27.6 pg 27.0-33.0
MCV ( ср. обем на еритроцитите ) 78.6fL 82.0 -96.0
PLT ( Тромбоцити ) 119 G/L 100-440
MPV ( ср.обем на тромбоцита ) 9.5 fL 7.5-11.0
RDW% ( Девиация на еритр. р-ие ) 14.0% 11.6 - 15.7
LYMF ( Лимфоцити - бр )9.2 G/L 0.9 - 5.3 ( 1.3 - 7.4 за деца до 4 г. )
GRAN ( Гранулоцити - бр. ) 2.9 G/L 1.3 - 7.4 ( 0.9 - 5.3 за деца до 4 г. )
MID ( Междинни по обем клетки - бр.) 0.8 G/L
LYMF% ( Лимфоцити - % ) 71.00% 20.0 - 50.0 ( 50.0 - 70.0 за деца до 4 г. )
GRAN% ( Гранулоцити - % ) 22.50% 30.0 - 70.0 ( 20.0 - 50.0 за деца до 4 г. )
MID% ( Междинни по обем клетки - % ) 6.50 %
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #502 -: Февруари 15, 2010, 09:48:13 am »
Здравейте!
Моля за съвет!Малката днес направи 9 месеца. Като седи все още се подпира с ръчички напред, и след малко време се килва настрани, не седи хубаво с изправено гръбче. Обръща се в двете посоки, не се изправя сама, лази/тътри се по коремче/. Казва срички, но не маха за чао с ръчичка. Та затова сядане, педиатърката ни прати на невролог. Тя отсече, че трябва кариограма, чернодробни изследвания и електролити. Чакаме резултатите. Но кажете си и вашето мнение, моля!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #503 -: Февруари 15, 2010, 10:58:12 am »
...Малката днес направи 9 месеца. Като седи все още се подпира с ръчички напред, и след малко време се килва настрани, не седи хубаво с изправено гръбче. Обръща се в двете посоки, не се изправя сама, лази/тътри се по коремче/. Казва срички, но не маха за чао с ръчичка. Та, за това сядане, педиатърката ни прати на невролог...

 8O А,педиатърката ви не я ли изпита за азбуката?И не я ли накара да направи задно салто?Не мисля,че тези "симптоми" са повод за тревога...не всички деца се развиват като по учебник.Или пък,наскоро гледах в "На кафе",как една логопедка каза,че детето трябва след 5 месеца задължително да казва "П" , "М" , "Б"...или онова прословуто "задължително" преобръщане на бебчето.Много деца и след година и половина не махат с ръчичка...оф  8O Например ,момиченцата-наборчета на нашия Митя вече ходят с проходилки,а ние още не...не можем да сядаме стабилно още и т.н....мноооого мога да пиша,но ще спра...моят съвет е :"Успокой се!"...Да видим какво ще излезе от тези изследвания...И разбира се чети в тази тема:Оценка на моториката
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #504 -: Февруари 15, 2010, 11:17:42 am »
Права си. Изчетох де, що видях, на български и на английски, някъде прочетох до 8 месеца трябва да седи без подкрепа, според СЗО- до 9 м. и малко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #505 -: Февруари 15, 2010, 12:50:02 pm »
Винаги са ориентировъчни срокове обаче ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #506 -: Февруари 16, 2010, 19:32:03 pm »
И моята дъщеря не седеше стабилно на 9 месеца. Не можеше да пълзи до 1г и1м, исе научи да се надига хващайки се за диван или решетката на кошарата чак след годинката. Всичко това е много относително. При нас причината за да не може да се надига е, че спеше в чувалче и няма как да се изправи с него. Но сега е толкова подвижна че немога да сваря да я гледам :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #507 -: Февруари 16, 2010, 20:50:26 pm »
Благодаря за отговорите! Сега съм по-спокойна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #508 -: Февруари 16, 2010, 22:50:12 pm »
Моят пък седи добре и седнал може да се завърти, за да вземе играчка, но от гръб да се завърти по корем и обратно - няма. Особено му е неприятно като го сложа по корем - почва да се мята като риба на сухо. Но за момента не се притеснявам.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #509 -: Февруари 18, 2010, 08:52:10 am »
Здравейте!
При нас възникна следния проблем. Бебчо е на 3 месеца и е със запек /по думите на педиатрите, които обиколихме/. Изхожданията са с добра консистенция - по моя преценка, но се изхожда на 5-6 дни. Основния проблем който аз намирам са многото газове в червата, издуват го и постоянно реве /особено след хранене е нещо страшно/.  Вчера при поредния педиатър му беше направено УЗИ, на което се видя че червата му са пълни с газове. Детето се храни с кърма, но дохранвам с Nan 1. Педиатрите, при които сме ходили препоръчват преминаване на Nan AR, Frutilex и вода от овесени ядки. Водата от овесени ядки въобще не мисля да я давам, но да сменям ли млякото и дали от смяната ще изчезнат газовете? Моля дайте ми съвет какво да предприема.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #510 -: Февруари 18, 2010, 12:11:23 pm »
Ако си имаш достатъчно кърма, повече от това не му е нужно на детето.
Запек при кълмачета е изхождане на барабонки.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #511 -: Февруари 18, 2010, 13:02:48 pm »
Здравейте, искам да помоля доктор Бърди за мнение.
Синът ми е на 3 месеца и 10 дни. От около 3 седмици нослето му е като запушено. Чува се че трудно диша, но не се вижда секрет за почистване. Започна да похърква вечер, а по някога и през деня сумти и се затрудява да диша. В началото започнах да му впръсквам Стеримар сутрин и вечер, пробвах и с физиологичен разтвор, но нямаше подобрение. Педиатърката ни изписа Коларгол, но и с него подобрението е минимално. Сега ни изписа Бактробан, който да се маже три дни - сутрин и вечер в продължение на три месеца. Само че от аптеката са казали, че няма да дадат такова лекарство на три месечно бебе и че е за по-големи.
Въпроса ми е адекватно ли е лечението до момента, да търсим ли друга аптека, от където ще ни дадат лекарството или да предприемем друго.
Благодаря предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #512 -: Февруари 18, 2010, 13:04:29 pm »
Направете посявки в ДОБРА лаборатория... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #513 -: Февруари 19, 2010, 10:25:11 am »
Докторе, пак аз, пак с моите притеснения.... относно повръщанията на Моника. Храни се 4 пъти на ден по 210мл. Само на обяд яде зеленчуково пюре 125гр. + 90мл мляко. всички останали хранения са НАН ХА. До скоро и давах плодово пюре следобед м/у храненията, но ми се струва че от тях по-често се уригваше и ги спрях. Повръща средно около 3-4-5 пъти на ден. Понякога доста обилни повръщания.
Вчера за пореден път споделих притесненията си с личната, но имам чувството че по този въпрос с нея говорим на различни езици. Тя си говори нейното, аз мойто. Тя  повтаря, че инцидентни повръщания не трябва да ме притесняват и това е по-скоро регургитация, а аз и повтарям, че това не са инцидентни повръщания, а си повръща всеки ден. Казва също, че щом засега си качва нормално / на 7м. и 1 седмица е 7700 и 69см/ дори и да повръща така няма да обръщаме внимание. Ако продължат тези повръщания и след годинката тогава ще мислим.
Мислите ли, че е права в случая. Не зная дали тези повръщания изглеждат така стресиращи само в моите очи. Заради тези повръщания съм много плаха и в самото захранване. Засега имаме въведени само картоф, марков, тиквичка, царевица, от два дни давам и карфиол. От плодовете въведох круша, ябълка, банан, но и тях не давам вече.
Трябва ли да се замисля за НАН АР?
Или да оставя така нещата, да си я захранвам по-смело и засега да не обръщам внимание на това повръщане?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #514 -: Февруари 19, 2010, 10:39:10 am »
Да, АР мляко би било добър подход. Ако го пие. НАН АР или Хумана АР.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #515 -: Февруари 19, 2010, 10:58:38 am »
Благодаря Ви.
Още днес ще поръчам НАН АР. Дано да се оправят нещата.
Ето от сутринта е повърнала 2 пъти. Като от едното повръщане имаше и по панталончето.
Усмихнат и успешен ден от нас!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #516 -: Февруари 20, 2010, 15:52:04 pm »
Незнаех, че има такава тема за въпроси, свързани с нашите бебоци
та бързам и аз да задам своя, който от няколко дена ме мъчи  :?
забелязвам, че Михаела (на 17 дена е) много често с еобтяга докато спи. и всеки пър плаче и пак заспива.струва ми се че нещо я боли, защото това се случва винаги когато вземе да с епротяга  :?
и нещо друго да ви питам
нормално ли е за новородено да е с хъркащо носле, или има проблем?
особено когато суче е най шумно хъркането. понякога спи и с отворено уста  :?
Благодаря предварително
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #517 -: Февруари 20, 2010, 21:17:40 pm »
Пиша с молба към майките, ползващи АР мляко. От днес започнахме да пием НАН АР, обаче май нещо не мога да се справя с приготвянето му. На опаковката пише, че се разтваря във вода с телесна температура. Обаче ми остана в шишето доста неразтворено мляко. Друго, че след като се разтвори беше редичко като прясно мляко. Хайде затова се усетих, че след като има нишасте вътре би трябвало да се остави за да сгъсне. Оставих го около 5мин. и наистина сгъсна, но явно все пак има още нещо, което не правя, щом остават вътре буци неразтворено мляко. Чета, но на опаковката не виждам никакви конкретни инструкции, освен за телесната температура на водата.

Малко страничен въпрос.... след колко време имаше видим резултат от АР млякото? Разбира се, не очаквам мигновен ефект...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #518 -: Февруари 20, 2010, 23:20:57 pm »
Здравей tan,
Голяма мъка е с тоя NAN AR, но не е невъзможно да се справиш с буците.
Различното в начина на приготвяне според производителя е, че се изсипва половината вода, разклаща се и след това се изсипва останалата вода. На мен лично това не ми помогна много. Аз го правех със загрята, но не прекалено вода, сипвам необходимото количество, след това много бързо добавям лъжичките, веднага затварям и раздрусвам колкото сила имам. В интерес на истината само аз от всички наоколо се научих да го приготвям без буци. Е, понякога се получаваха една, две, но ги махах с лъжичка. Андрей почти веднага намали повръщането, но не мога да кажа, че го е спрял от това мляко. Дано скоро свикнеш с приготвянето и най-вече да има ефект! :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #519 -: Февруари 21, 2010, 12:27:34 pm »
Незнаех, че има такава тема за въпроси, свързани с нашите бебоци
та бързам и аз да задам своя, който от няколко дена ме мъчи  :?
забелязвам, че Михаела (на 17 дена е) много често с еобтяга докато спи. и всеки пър плаче и пак заспива.струва ми се че нещо я боли, защото това се случва винаги когато вземе да с епротяга  :?
и нещо друго да ви питам
нормално ли е за новородено да е с хъркащо носле, или има проблем?
особено когато суче е най шумно хъркането. понякога спи и с отворено уста  :?
Благодаря предварително
На мен ми прилича на колики това , което описваш. Обърни внимание колко време след храненето започва да го прави и можеш да и вземеш някакви капки за колики..