0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #480 -: Февруари 10, 2010, 20:17:05 pm »
Мини и педиатъра може да вземе секрета. Аз и по двата начина съм го правила упражнението  :lol:

Туто Бене, аз бих лекувала стафилококите преди да са ми създали грижи.

Лис, при дълга  хрема се прави изследването, а при Боби го правихме понеже не можеше да диша през носа.

Между другото от всички у дома аз бях най-зле от тези стафилококи - носът ми отвътре беше станал целия една голяма рана. Болеше ужасно и кървеше  :?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #481 -: Февруари 10, 2010, 20:23:34 pm »
То детето няма проблеми в момента. Не знам дали тя ще се съгласи да вземе секрет, ако няма сополи.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #482 -: Февруари 10, 2010, 21:29:39 pm »
Ние правихме такова изследване на носен секрет-няма нищо. После ходихме 5 дни на физиотерапия и му правиха кварц-той убива бактериите, ако има такива.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #483 -: Февруари 10, 2010, 22:28:56 pm »
Заради хъркащо носле пуснах носен секрет на малкия преди месец и беше чист. Брат му тръгна на градина и две седмици беше с хрема. Пуснахме и на него секрет - S.pneumoniae - масово. В момента е на Клацид.
Обаче малкото човече упорито не ще да се храни и не знам кое е нормално и кое -не. Не беше захранен допреди няколко дни. Започнах с оризова каша, а от вчера и с пюре от картоф. Не се мръщи, но изяжда по около 20-30 мл. и смята, че му е достатъчно. Следва връткане и огъване или ако е благосклонен държи бибероната в устата си, но само за да си я върти. С много мъки и задължителното време от час изяжда едва-едва около 70-90 мл. Когато яде спейки изяжда около 140-160 мл. На 4 хранения дневно е. Спокоен, жизнен, весел.
Пуснахме и на него секрет от носа и стерилна урина. От носния секрет резултата е мораксела масово, а от стерилната урина- ентерококи 10 на 4-10 на 5. Според педиатърката и двете находки не изискват лечение. Това така ли е? Възможно ли е това да е причината за неяденето, да я търся ли другаде или просто наистина му е достатъчно?!


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #484 -: Февруари 10, 2010, 22:51:30 pm »
Пуснахме и на него секрет от носа и стерилна урина. От носния секрет резултата е мораксела масово, а от стерилната урина- ентерококи 10 на 4-10 на 5. Според педиатърката и двете находки не изискват лечение. Това така ли е? Възможно ли е това да е причината за неяденето, да я търся ли другаде или просто наистина му е достатъчно?!
Не мисля, че не трябва да се лекува.Потърсете и второ мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #485 -: Февруари 11, 2010, 01:11:27 am »
Заради хъркащо носле пуснах носен секрет на малкия преди месец и беше чист. Брат му тръгна на градина и две седмици беше с хрема. Пуснахме и на него секрет - S.pneumoniae - масово. В момента е на Клацид.
Обаче малкото човече упорито не ще да се храни и не знам кое е нормално и кое -не. Не беше захранен допреди няколко дни. Започнах с оризова каша, а от вчера и с пюре от картоф. Не се мръщи, но изяжда по около 20-30 мл. и смята, че му е достатъчно. Следва връткане и огъване или ако е благосклонен държи бибероната в устата си, но само за да си я върти. С много мъки и задължителното време от час изяжда едва-едва около 70-90 мл. Когато яде спейки изяжда около 140-160 мл. На 4 хранения дневно е. Спокоен, жизнен, весел.
Пуснахме и на него секрет от носа и стерилна урина. От носния секрет резултата е мораксела масово, а от стерилната урина- ентерококи 10 на 4-10 на 5. Според педиатърката и двете находки не изискват лечение. Това така ли е? Възможно ли е това да е причината за неяденето, да я търся ли другаде или просто наистина му е достатъчно?!
Не, не е така.
Моракселата се лекува задължително!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #486 -: Февруари 11, 2010, 11:25:07 am »
Лис, при нас хъркаше детето и затова му пуснаха секрет. Ние се изследвахме по съвет от форума, а не че педиатъра каза.

Според мен е задължително да се лекуват стафилококите. Аз лекувах 15 години "упорито акне", което след ранев секрет се оказа стафилококи епидермидис и с 5 или 7 дни антибиотик се реши проблема. От тогава съм твърде чувствителна на тази тема.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #487 -: Февруари 11, 2010, 11:31:41 am »
Много ви благодаря за отговорите момичета.
Алекс понякога хърка като спи но не съм обръщала внимание дали като му махна сополчетата пак хърка а Никол спи почти винаги с отворена уста и не съм се замисляла дали е защото и е трудно да диша през носа, но понякога като плаче звука е...носов (не се сещам за друга дума). Ще обърна внимание и на двамата. Скоро сме на консултация и ще го коментирам с лекарката ни за мое успокоение да пуснем изследвания.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #488 -: Февруари 11, 2010, 13:20:42 pm »
Вени, аз бих лекувала и двете находки, ако искаш повтори урината но 10 на 5 си е за лечение. :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #489 -: Февруари 11, 2010, 13:36:21 pm »
Аз едно не мога да разбера, когато се изолират бактерии и детето изглежда здраво /освен намалелият апетит, хъркащо носле и прочие/, защо винаги лекарите казват, че изолираното не се лекува. Това е масово и почти всеки път от 3 години на сам се боря с това. Аргумента им е, че тези бактерия/и са нормална флора... толкова ли сме зле, просто думи нямам  :x
Смятам, че щом се изолира бактерия/ии, това зължително трябва да се лекува, макар и да е факт, че съществуват в нормалната флора на нос,гърло и т.н. Лабораториите не отчитат бактерии във флората, а тяхното завишаване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #490 -: Февруари 11, 2010, 13:38:55 pm »
Липсват знания по Инфекциозни болести, които традиционнно се преподават в Бг по много много остарели четива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #491 -: Февруари 11, 2010, 13:49:00 pm »
Явно е така, то при нас какво ли не, не е "де моде"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #492 -: Февруари 11, 2010, 17:41:56 pm »
Вени, аз бих лекувала и двете находки, ако искаш повтори урината но 10 на 5 си е за лечение. :(
Ами не че не подозирах, а и знам какво съм чела в ИНТЕРНЕТ!!!, но реших най-после да й се доверя  :?
Както и да е. Днес се чухме и с частната педиатърка и назначи аугментин в комбинация със зиртек за 7 дни. След като го изпие се надявам и да прояде :wink:


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #493 -: Февруари 11, 2010, 17:55:33 pm »
Вени, аз бих лекувала и двете находки, ако искаш повтори урината но 10 на 5 си е за лечение. :(
Ами не че не подозирах, а и знам какво съм чела в ИНТЕРНЕТ!!!, но реших най-после да й се доверя  :?
Както и да е. Днес се чухме и с частната педиатърка и назначи аугментин в комбинация със зиртек за 7 дни. След като го изпие се надявам и да прояде :wink:
Хм, че Зиртека за какво?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #494 -: Февруари 11, 2010, 18:08:17 pm »
За нищо... по "инерция". :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #495 -: Февруари 11, 2010, 18:08:44 pm »
Научила съм си урока  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #496 -: Февруари 11, 2010, 19:03:26 pm »
Защото е силно предразположен към алергии и доскоро се борихме с непрекъснати обриви по лицето и гърба (д-р Бърди, Юли е бебето, което се изрина ужасно от А-дерма преди няколко месеца).

Кога е уместно да се пие и противоалергично лекарство? Когато след прием-два на антибиотика се появят сърбящи пъпки или успоредно с първия прием?

Питам, защото и баткото ни е по същата схема. Започнахме клацид, след втория прием целите му крака се обзаведоха със сърбящ обрив и включихме зиртек и сега всичко е спокойно.
Ако е такъв подхода по принцип бих го направила и по същия начин с бебето?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #497 -: Февруари 11, 2010, 20:12:37 pm »
Да, помня. Но това бе локална реакция, която не се повтори от друг хидратантен крем.
Не е обезателно да изисква системно антиалергичен медикамент непрекъснато.

Нужно е внимание и в интерпретацията какво се вижда и на какво може да се дължи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #498 -: Февруари 11, 2010, 21:10:10 pm »
via, аз също си спомням много добре снимките, които беше публикувала, защото при моето бебе се получи същото. Появи се обрив по лицето, после  малко зад ушичките и вратлето. Този обрив се появи към кр. на 1-ят месец.Абсолютно по същият начин лицето "пламваше" всеки път след като намажех А-дерма. Не зная от какво се получи обривът,остана си мистерия за мен, но бях сигурна че не е алергична реакция, макар и такива становища да чувах. Аз упорито си поддържах кожата с А-дерма и за около месец всичко отшумя. Случваше се пак да се появяват по няколко пъпчици, но след дни изчезваха от само себе си. Сега лицето и гладко. Е не че сега пак не се случва да се появи пъпка, две,три, но от д-р Birdie съм научила, че не всяка пъпка е алергия.
Качила съм ти три снимчици, за да видиш нашият обрив. Първата е направена непосредстевно след намазване с А-дерма.
http://tanit.snimka.bg/other/kr-shtene.297424.17366406
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #499 -: Февруари 11, 2010, 22:01:22 pm »
Да, Tan, наистина прилича на обрива на Юли. Само че Юли беше плътно покрит - цялото лице, зад ушите, цялото гръбче, а в последствие мина и по краката. Тогава бях пред дилемата да минаваме ли на Фризопеп заради "алергия ъм млякото", респективно обрива, но реших че няма да се поддам на тази мода, защото и баткото беше абсолютно същия случай. С него обаче не бях сигурна в подхода си и пи фризопеп до 7-8 месечна възраст, объркахме му яденето та до днес си влача последиците.... Затова с Юли експериментирах и направих няколко неща: минахме на НАН ХА, започнах да къпя със сапуна на Юсерин, махнах всякакви мъхести работи и започнах да го мажа ей така за проба с крем на Бюбхен с невен.(преди това намазах с хидратантен крем на Юсерин, който д-р Бърди ми препоръча, но и от нега моментално "пламна") И малко по малко започна да отшумява. Да, след "оправянето" изкарваше чист най-много седмица и пак наново се изриваше от главата до краката. Тази цикличност без абсолютно никаква промяна в начина на гледане ме отказа напълно от теорията за алергията :wink: И аз не знам какво беше. Важното е, че го "израства" :D

Д-р Бърди, всъщност вреди ли в нашия случай зиртека или просто няма смисъл от него?