0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #460 -: Февруари 05, 2010, 16:10:02 pm »
Дани, аз първите 2 дни не го забелязах и на третия като я мажех след баня го напипах. И при Никол стоя доста дни след като вече не е имала антибиотик.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #461 -: Февруари 05, 2010, 16:27:54 pm »
лисе и на мен Тея ми се е случвало да повръща през носа,храни я по права и я разнасяи след това,не бързай да даваш Frisovom,ако не е практика ,понеже е отврат
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #462 -: Февруари 05, 2010, 16:46:15 pm »
лисе и на мен Тея ми се е случвало да повръща през носа,храни я по права и я разнасяи след това,не бързай да даваш Frisovom,ако не е практика ,понеже е отврат
Не не е пратктика. Два или три пъти преди това е връщала съвсем амлко храна, дори немога да кажа, че е повръщала. Ще изчакам.
А защо е отврат? На вкус или има "странични ефекти"?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #463 -: Февруари 05, 2010, 16:59:31 pm »
Лисе и аз чух че фризовома и въобще хипоалергенните млека били отврат миришели на накипнато сено така се изрази една моя позната която е пробвала да дава на детенцто си така че изчакай !
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #464 -: Февруари 05, 2010, 17:24:13 pm »
На тея и предизвикваше дискомфорт на стомахчето,малко по -гъсти са и по трудно се обработват може би
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #465 -: Февруари 05, 2010, 20:13:21 pm »
Д-р Бърди, искам да Ви питам трябва ли вече да ни притесняват повръщанията на Моника, или все още можем да ги приемем като част от израстването? Понеделник, вторник и сряда не беше повръщала /връщанията, които се стичат по устичката или видимо връща, но не излиза от устата не ги броя/, но вчера и днес повърна веднъж сутринта и  след едно от вечерните хранения 3 пъти, по-обилни повръщания.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #466 -: Февруари 05, 2010, 23:42:48 pm »
eliq, защо ксилометазолин не, виброцил също го дават над 1г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #467 -: Февруари 06, 2010, 14:12:05 pm »
Olinth o,5 e от 2-6 год,но какъвто и да е е капи най-много 3 дни защото набъбва ноната лигавица ,докато жиброцил капките е капят от няколко мееца
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #468 -: Февруари 06, 2010, 14:14:03 pm »
Оле бързам и правя правописни грешки .Виброцил капки е от няколко месеца,а олинт 0,5% е от 2-6 год
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #469 -: Февруари 10, 2010, 12:40:01 pm »
Здравейте!Имам бебче на 2 и половина месеца. Това, което ме притеснява, че от 3 седмици му меря температурата и тя все е 37,1-37,2. Започнах да я меря по повод хрема, която вече отзвуча. Правихме микробиологично изсл. на носен секрет и на урина-няма нищо. Кръвната картина също е добре.Не е претоплен,защото е леко облечен,темп. в стаята е 20градуса. Той е спокоен,смее се, храни се, ака 2-3 пъти на ден.Притеснява ме това, че наближава времето за ваксина.Някой имал ли е такъв проблем? Благодаря ви предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #470 -: Февруари 10, 2010, 14:29:08 pm »
Здравей sa6una!
Според мен е много важно в случая с какъв термометър се мери температурата и къде.
Нашият педиатър ни каза да мерим с дигитален термометър (съвсем обикновен, не от тези за ухо)и да я мерим в дупето (ректално, както обичат да се изразяват докторите). Също така ни каза, че така измерена температурата до 37,6 градуса е нормална - нагоре вече се счита, че има температура.
Друго нещо, което се сещам е, че моята сестра на три месеца е боледувала от грип и след това е поддържала такава температура. Педиатърката така и не е открила нищо, но майка ми я е завела на частен УНГ доктор, който е открил инфекция в ухото. И оттам нататък вече нещата са се оправили със съответното лечение.
Поздрави!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #471 -: Февруари 10, 2010, 14:50:21 pm »
Сашуна, това е нормална температура при децата 37,1-37,2. Не се притеснявай излишно. Говори с педиатъра си. Мойта не е особено любезна и почти на нито един въпрос не ми е отговорила, но се консултирам с приятелки с по 2,3 деца, които имат доста опит. На мен ми се случваше в началото да звъня по тел. на педиатърът по няколко пъти, но понеже тя не благоволи да ми каже, че това е нормално аз продължих да я тормозя, защото се бях притеснила доста. Щом сте направили изследвания и няма нищо - това е най-сигурно. А моята педиатърка взе секрет от носа на детето и се установи, че има стафилококи(от родилния дом било). Каза, че не се лекувало и да съм промивала с физиологичен разтвор-щял да го израстне. Аз и повярвах, но от това, което чета тук излиза, че това нещо се лекува само с АБ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #472 -: Февруари 10, 2010, 15:33:08 pm »
sa6una, моята педиатърка пък казва, че температурата на бебета е като на възрастните, т.е. над 37 се смята за температура. Това не важи само за новородени и той най-вече за недоносени.Според мен направи още една консултация с педиатър, още повече че става въпрос за бебе. А ушичките погледнахте ли, както е споменала Miriam.
Аз не бих рискувала с ваксината, докато не се изясни от къде идва тази Т.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 15:38:49 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #473 -: Февруари 10, 2010, 16:05:26 pm »
Туто Бене, стафилококите трябва да се лекуват!
Освен това всички от обкръжението на детето трябва да се изследват и, ако има нужда, също да се лекуват.
В нашето семейство всички се лекувахме  :? /също от АГ-то си ги носихме/
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #474 -: Февруари 10, 2010, 16:19:38 pm »
Благодаря ви за отговорите! Меря темп. ректално и това са стойности след като махна 0,5 гр. Ушите не сме гледали.И аз мисля да направим консултация с още някой педиатър.Докато не се изясни тази темп. нормална ли е или не, няма да позволя да му се правят ваксини.Ох, това не ми излиза от главата...Утре мисля да го заведем на преглед при някой друг и ще видим какво ще каже той.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #475 -: Февруари 10, 2010, 16:39:36 pm »
Туто, и ние бяхме със стафилококи от родилното. Пуснахме на всички секрет, но само малчо беше с положителна проба. Лекувахме с Бактробан. Май пак трябва да му пуснеш.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 17:29:55 pm от Birdie »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #476 -: Февруари 10, 2010, 17:14:48 pm »
А има ли някакви признаци за наличие на стафилококи? и сама ли трябва да настоявам за такова изследване или се назначава за първи път в определена възраст на детето???
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #477 -: Февруари 10, 2010, 18:38:24 pm »
Честно казано педиатърката ме караше да му капя коларгол, но знам вече, че се отрича и не е хубав. Питах я за бактробан и тя ми отговори, че било много скъпо и ефекта бил същия.. Следващия път когато ходим при нея ще я накарам да пуснем пак проба. Сега нямаме сополи, но аз при най-малкия признак веднага промивам с физиологичен разтвор с малко клеева тинктура, че като се сетя как се задушаваше и повръщаше сополите, които не можех да му извадя.. Не искам да си спомням!
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 20:13:32 pm от Tutto_bene »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #478 -: Февруари 10, 2010, 19:35:39 pm »
Туто, как така педиатър взема секрет на детето, не се ли прави в лаборатория това
Лиси- принципно продължителна хрема е фактор за такова изследване, но ако желаеш можеш да си пуснеш по всяко време
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #479 -: Февруари 10, 2010, 20:15:30 pm »
Ами тя взе секрет и после го носи в лабораторията.