0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #440 -: Февруари 01, 2010, 01:50:27 am »
Цвети, точно така правят и лисичетата (по лесно е че докато ги изредя поименно:) ).
Успокояват се обаче почти веднага като ги взема в мен и ги гушна. И костилките наистина много помагат, аз ги ползвам. Те също нямат колики постоянно, понякога минава седмица без изобщо да се сетя за колики, понякога обаче вечер пищят ужасно:(
Антон и като го гушнеш ли продължава да плаче?
Понякога пищят и когато им се пръцка а немогат ли, незнам. Но когато пръцнат и пак се успокояват.
Дано тази вечер не го боли:)

И при нас картинката е съвсем същата,има цели дни  и нощи,когато Тони  е спокойна,но като я хване корема,успокоява се само от гушкане.Същото е и с пръцкането,пищи и като пръцне се успокоява.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #441 -: Февруари 02, 2010, 15:31:16 pm »
Здравейте, докторе!
Преди седмица Ви писах, защото детето ми на 8 месеца беше с гной от ушенцето. Специалист УНГ я видя, назначи Аугментин 2х 2.5 мл. Давах го 7 дена, до тази неделя. На контролния преглед докторката каза, че дупчицата от перфорацията е затворена. Днес малката отново плака и е с гной в същото ухо. Може ли да ме посъветвате нещо преди да я заведа пак на УНГ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #442 -: Февруари 02, 2010, 16:04:05 pm »
* поставете Превенар ваксината
* направете посявка от течността,която изтича.
* ограничете залъгалката колкото се може по-малко.
* обмислете за венозно АБ лечение
* направете носни и гърло посявки паралелно с ушните. Направете си и ВИЕ посявки и всички в близост с детето у дома (които го гледат).

Може би е течност, а не гной.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #443 -: Февруари 02, 2010, 16:50:15 pm »
Докторе, едната доза Превенар е поставена, чакам да се оправи,за да сложим и другите. Залагалка не ползва. Ще направим посявки. Защо мислите,че не е гной?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #444 -: Февруари 03, 2010, 20:06:50 pm »
Добър вечер на всички!
Моля за съвет майките с повече опит, а и д-р Бърди да се включи ако има тази възможност.
И така направо към нашата дилема. Бебчо е на 2 месеца и половина. Почти от началото се храним с малко кърма (20-40 мл при изцеждане) и дохранваме с адаптирано мляко NAN1 колкото изпие. Обаче към края на втория месец кърмата рязко се увеличи и в настоящия момент  се храним почти изцяло на кърма. NAN-а намаля до около 20-60 мл. Обаче какво се получи. От изхождане веднъж на дневно (или на ден и половина) започна да ака веднъж на 2 дена, следващия път на 2,5 дена  и когато стигнахме 3 дена без резултат- приложихме метода с термометъра.Акото не изглеждаше запечено – леко гъсто в началото и по-рядко към края. Веднъж добре, обаче следващите три дена отново изтекоха и отново без резултат. И сега накъде? Според педиатърката е по добре да си ползваме редовно термометъра за клизмичка отколкото да държим детето неизакано. И съответното притеснение от наша страна – ами това дали няма да доведе до лениви черва. Да добавя, че и коликите се увеличават значително на третия ден. Прочетох мнението на Др. Бърди че кърмените бебета могат да акат и до веднъж на 1 седмица обаче нашето бебе се храни и с кърма и с адаптирано мляко. Моля ви докторе дайте ни съвет кои са разумните действия в нашата ситуация. Кой е разумният срок за изчакване и какви други алтернативи всъщност имаме? Лекарства? Хомеопатия?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #445 -: Февруари 03, 2010, 20:35:09 pm »
Аз ще кажа това, което съм научила от д-р Бърди. За изцяло кърмени бебета се смята за нормално  неизхождане до 7 дни, а за бебета изцяло на АМ - до 3-4 дни. Не мисля, че имате повод за притеснение в този момент, особено ако това не създава дискомфорт на бебето. А и нормално е след 2-я месец да поразреди честотата на изхождане.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #446 -: Февруари 03, 2010, 20:37:01 pm »
Добър вечер на всички!
Моля за съвет майките с повече опит, а и д-р Бърди да се включи ако има тази възможност.
И така направо към нашата дилема. Бебчо е на 2 месеца и половина. Почти от началото се храним с малко кърма (20-40 мл при изцеждане) и дохранваме с адаптирано мляко NAN1 колкото изпие. Обаче към края на втория месец кърмата рязко се увеличи и в настоящия момент  се храним почти изцяло на кърма. NAN-а намаля до около 20-60 мл. Обаче какво се получи. От изхождане веднъж на дневно (или на ден и половина) започна да ака веднъж на 2 дена, следващия път на 2,5 дена  и когато стигнахме 3 дена без резултат- приложихме метода с термометъра.Акото не изглеждаше запечено – леко гъсто в началото и по-рядко към края. Веднъж добре, обаче следващите три дена отново изтекоха и отново без резултат. И сега накъде? Според педиатърката е по добре да си ползваме редовно термометъра за клизмичка отколкото да държим детето неизакано. И съответното притеснение от наша страна – ами това дали няма да доведе до лениви черва. Да добавя, че и коликите се увеличават значително на третия ден. Прочетох мнението на Др. Бърди че кърмените бебета могат да акат и до веднъж на 1 седмица обаче нашето бебе се храни и с кърма и с адаптирано мляко. Моля ви докторе дайте ни съвет кои са разумните действия в нашата ситуация. Кой е разумният срок за изчакване и какви други алтернативи всъщност имаме? Лекарства? Хомеопатия?


Оставете детето на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #447 -: Февруари 04, 2010, 14:39:49 pm »
Цвети, точно така правят и лисичетата (по лесно е че докато ги изредя поименно:) ).
Успокояват се обаче почти веднага като ги взема в мен и ги гушна. И костилките наистина много помагат, аз ги ползвам. Те също нямат колики постоянно, понякога минава седмица без изобщо да се сетя за колики, понякога обаче вечер пищят ужасно:(
Антон и като го гушнеш ли продължава да плаче?
Понякога пищят и когато им се пръцка а немогат ли, незнам. Но когато пръцнат и пак се успокояват.
Дано тази вечер не го боли:)

И при нас картинката е съвсем същата,има цели дни  и нощи,когато Тони  е спокойна,но като я хване корема,успокоява се само от гушкане.Същото е и с пръцкането,пищи и като пръцне се успокоява.

Мда, явно все пак и при нас става дума за колики. Позачуди се дежурният в Токуда педиатър как така, хем второ дете, едни колики не сме разпознали и толкова са ни притеснили, ама на момента наистина се обезпокоихме, просто детето беше с много различно поведение от обичайното, а и нали навсякъде пише как здравите бебета плачат със силен плач.
Сега се пресещам, някой беше споманал в седмичната тема, как коликите им приключили около третия месец и малко преди да затихнат съвсем - имало пик. Може би и при нас нещо такова се е получило.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #448 -: Февруари 05, 2010, 10:02:18 am »
Искам да споделя какво стана. В клиниката по УНГ направиха по голям отвор на мембраната и почистиха секрета. Докторе, оказа се че наистина не е гноен, а мукозен. Сега е на Седакс. Но съм решила да направя антибиограма за този седакс. Здраве на всички
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #449 -: Февруари 05, 2010, 10:34:30 am »
Снощи изкарах кошмарна нощ:( Никол получи нещо като гърч защото неможеше да си поеме въздух. Докато си лежеше в леглото започна да си отваря устичката и в един момент започна да се гърчи. Вдигнах я и и духнах в лицето да се стресне. Незная колко правилно е било, но за момента помогна. В 3 през ноща след като се наяде и уригна я оставих в легълцето и. Добре, че се забавих около леглото на Дани защото я видях как и се повдигна и изхвърча мляко от двете и ноздри и устата и пак започна да се гърчи. Изправих я веднага и я потупах по гръбчето. Разбира се цяла нощ неможах да мигна и беше до мен в леглото. Незная какво стана:( Изпива си 70 гр. мляко без да се насилва но тя винаги  яде много лакомо. Вторият път е възможно да не е успяла да си уригне добре когато съм я оставила в леглото но първия гърч беше доста след хранене и без да излезе нищо от устата и.
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 10:36:56 am от Lisko »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #450 -: Февруари 05, 2010, 11:16:16 am »
О, Лиско не знам причината, но се изплаших и аз.Обади се на лекаря да питаш.
Ние от вчера имаме хрема, използвам помпичка, но мисля че без капки няма да мине.Температура няма.Лекарката не изписа капки.
Видях листовките - Олинт е за деца над 2г., Ксилометазолин пише над 1 г.(съдържат едно и също).Дали мога да ги използвам все пак?
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 11:49:52 am от _Elfita_ »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #451 -: Февруари 05, 2010, 11:33:44 am »
За капки аз ползвам разтвор от 5мл физиологичен разтвор/стери мар/ и 2 капки клеева тинктура. По-бавно минава, но минава. Ако е по-сериозно положението тогава слагам други капки, но зависи.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #452 -: Февруари 05, 2010, 11:47:58 am »
Аз имам Тетрисал, което е пак физиологичен р-р.
Педиатърката ми предпса и Еуфорбиум композитум С (хомеопатично), но аз не го взех, защото никак, ама никак не се доверявам на хомепатията особено при деца.Ако някой има опит с това лекарство да сподели.
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 13:34:06 pm от _Elfita_ »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #453 -: Февруари 05, 2010, 13:36:47 pm »
Лисе, според мен се е задавила, не е гърч това. Върнала е мляко и се е задавила. Деси ми направи такъв номер на 40 дни, посиня и чак пяна й излизаше от устата. Разбирам те какво ти е било, но важното е да реагираш адекватно. Аз знам, че се бърка в устата, за да се изкара ако има още млекце, и я слагаш с коремче към крака си, а главичката виси надолу и потупваш по гръбчето. Поне аз това направих тогава.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #454 -: Февруари 05, 2010, 13:55:39 pm »
Аз нямам опит с хомеопатични капки, но имам приятели-мъжът е личен лекар и техния син е колкото моя. Те му капят някакви хомеопатични-предполагам са тези същите, защото жена му не е лекар и не можа да каже името на капките  :D.
За давенето моя хубостник е почти на 1,8 месеца и продължава да се дави, а като по-малък връщаше храна непрекъснато и аз като Стефи процедирах-бъркам в устата и после обръщам по корем на коляното с главата надолу.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #455 -: Февруари 05, 2010, 13:59:53 pm »
Лиско, и при моите деца се е случвало това, особено при Симона - доста често връщаше мляко, с което се задавяше.Сега при Антон по-рядко се случва. Аз също съм вземала веднага детето от легналото му положение и съм накланяла главичката леко надолу, потупвайки по гръбчето.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #456 -: Февруари 05, 2010, 14:32:59 pm »
Много ви моля за съвет момичета както и д-р Бърди ако има желание бих се зарадвала ако се включи днес сутринта като сменях памперса на бебето забелязах от лявата страна точно на сгъвката една подутина като че ли леко местеща се /поне така ми стори като реших да пипна точно /Някой сблъсвал ли е с подобно нещо вчера го нямаше това нещо и дали би имало връзка с това че бебето снощи доста ревеше .Благодаря ви.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #457 -: Февруари 05, 2010, 15:49:53 pm »
Благодаря ви много, вече ще знам ако пак се случи.
Обадих се и на педиатърката ни, посъветва ме да смесвам фризолака с физовом. И като и казах, че е имала гърч и тя вика, "гърч е ако изпадне почти в безсъзнание", викам значи не е било гърч ами се е гърчила:))))))
Та малко съм попреувеличила с този гърч де:)
Сега като я нахраня си я разнасям навсякъде с мен, да я наблюдавам.

Дани, къде е топченцето? на сгъвката на крачето ли?
Никол имаше такава топка на лявото бедро и аз така се бях изплашила на 3 ден след като се прибрахме. Педиатърката ни каза, че от антибиотика който са слагали в болницата се получавало така. Вече го няма.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #458 -: Февруари 05, 2010, 16:00:09 pm »
Да Пете точно на сгънката на крачето горе е !И моя Дани беше на антибиотик в болницата ама толкова дълго след изписването дали е възможно чак сега да се появи и то снощи по време на къпането го нямаше днес като сменях памперса и мазах с крем го забелязах почти сигурна съм че до вчера го е нямало това топче.Притеснявам се много дано не е нещо сериозно!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #459 -: Февруари 05, 2010, 16:04:45 pm »
Elfita виброцила капки е за малки бебенца.Недей дава нещо което е с ксилометазолин