0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #40 -: Септември 18, 2009, 09:14:40 am »
Ами яде ам аптамил ар и е на 2 месеца и 13 дни!Незнам какво да правя и  какво да му давам ,педи каза ,че е нормално да ака даже не всеки ден 8O той си ака ама  малко по твърдо 5и това ми е притеснително :?Незнам дали е от млякото давам и еспумизан за колики допреди акаше на всяка смяна на памперс но сега незнам какво се случва :x
А аптамила заради рефлукс ли го даваш такъв? Ако не повръща защо не пробваш с комфорта, беба се влияеше много добре от него, но на по-късен етап де(кърмих я до 4месеца) Имаше период на пълно усвояване на яденето, но и той беше след третия месец(тогава акаше по 1път седмично, но беше и спокйна де, и коремчето и то спокойно). В твоя случай, освен да пробваш да смениш капките най-напред. Чела съм по форуми, че много мами дават сутрин преди млякото малко водичка, за да акат по-лесно бебетата, което незнам до каква степен е обосновано :) Давай повече течности по принцип, предлагай вода при всеки удобен случай, хайде дано се оправи бебо и този дискомфорт отмине.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #41 -: Септември 18, 2009, 09:54:26 am »
Дара също ми акаше веднъж на 3-4 дни и то често пъти с моя помощ, защото имаше такова мъчене и напъване...направо ми беше мъка, горкото детенце! И тя в началото акаше на всеки памперс, но след 40-тия ден започна това чудо. Хранена е смесено - кърма и НАН 1 ХА. Веднъж пробвах да сменя млякото, но получи алергична реакция и повече не посмях. С капките за колики не съм прекалявала, но също съм давала Еспумизан, Саб симплекс, Инфакол.., но и след тяхното спиране положението беше същото, което чме кара да мисля, че едва ли е от капките. След 4-тия месец нещата сякаш започнаха да се нормализират от самосебе си, като имаш предвид, че вече е почти само на АМ. Сега ака по веднъж, понякога и 2 пъти на ден. Според мен запека се израства. В момента се захранваме с оризова каша и не съм забелязала да има разлика в честотата на изхожданията, само може би малко в консистенцията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #42 -: Септември 18, 2009, 18:33:04 pm »
Д-р Бърди, обръщам се към Вас с надежда че ще ми помогнете. БЕбето ми е на 4 месеца. Има много суха кожа. Имаше 2 червени петна на гърдичките и корема, които успяхме да овладеем с А-Дерма Екзомега мляко за тяло и за почти един месец изчезнаха почти напълно. Сега проблема са крустите /млечни корички/ по главата, които мазахме с пяна за млечни корички на А-дерма, почти минаха, но после станаха много големи и не минават от нищо. Полззвала съм кремовете на Клоран и Мустела за млечни корички, но няма ефект. Мазах главата с бебешко олио и ресах, но стана по-зле. Сега от 3 дни мажа със зехтин. Големите крусти падат, но под тях се появяват по-малки и жълти корички. Незнам какво да правя. Когато малкия беше на 1 месец имаше същите жълти корички по цялото челце и се оправиха с Линола Фет. Мога ли да ползвам Линола фет върху главата? Или с какво да го мажа? Моля дайте ми съвет...Благодаря Виллл Изпращам снимка да добиете прадстава как изглежда главата на бебето ми...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #43 -: Септември 18, 2009, 19:08:10 pm »
"Низорал" (Фунгорал, Кетоконазол) шампоан може ли да намерите?
Може да го ползвате 2-3 пъти седмично с внимание да не попада в очите.
Това ще ограничи коричките. Не премахва изцяло.

Мустела Стелакер е добър избор за всеки ден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #44 -: Септември 18, 2009, 19:15:56 pm »
Здравейте докторе...благодаря за бързия отговор...как точно до ползвам крема на Мустела?
Низорал шампоан има в Бг. Чувала съм и за една емулсия Себодерм- дали е удачно да я ползвам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #45 -: Септември 18, 2009, 19:34:55 pm »
За Мустела Стелакер има указания в опаковката.
Низорал е шампоан за коса за баня - нужно е да оставите 4-5 минути да действа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #46 -: Септември 18, 2009, 21:37:37 pm »
Благодаря на вси4ки ви за съветите,
Хранителният режим на детето ми е такъв, то4но заради това 4е отказва да яде и пие , в каквато й да е форма кисело и адаптирано мляко.
Наистина се виждам в 4удо с какво да го храня, и вярвайте ми и на мен не ми се искаШе да бързам толкова с въвеждането на месата, но както и да е :(

Аз живея в 4ужбина и тук каШите, който предлагат на пазара са безмле4ни, но май това няма зна4ение сега.

Днес излязоха анализите на урината, и се оказа 4е има инфекция, заради това е било възможно безапетитието на детето и отказването му от млякото(не съм  много съгласна, но все пак са специалисти хората)или просто му харесвал по ве4е вкуса на "другата храна".
Сега 7 дни антибиотик, после пак анализи и дано прояде по добре, 4е ве4е месец, не е ка4вал грам.

Ами това е, благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #47 -: Септември 18, 2009, 22:32:42 pm »
Аз живея в 4ужбина и тук каШите, който предлагат на пазара са безмле4ни, но май това няма зна4ение сега.

Днес излязоха анализите на урината, и се оказа 4е има инфекция, заради това е било възможно безапетитието на детето и отказването му от млякото(не съм  много съгласна, но все пак са специалисти хората)или просто му харесвал по ве4е вкуса на "другата храна".
Е как така няма млечни каши? Да не живееш в арабските страни?
Има логика при уро инфекция детето да откаже да яде. Примерно при липса на сън доктор Бърди препоръчва  да се направи  и стерилна урина за уроинфекция. Децата на възраст като твоето обичат да имат стериотип. Излязат ли по някакъв начин от него, това означава , че нещо ги притеснява, че нещо не е наред -нсе едно детето иска да ти каже "Хей, отказвам ти млякото, щото на мен ми е зле, вземи мерки, моля те!". Храната е основна нужда за задоволяване в кърмаческа възраст , но невербалния контакт е сложна работа и е отчасти въпрос на интуиция /и аз не винаги разбирам моя Вики/. Това са си мои размисли и страсти. Но до сега,  когато моето дете до правило нещо различно от обичайното за него съобразно възрастта му, е имало защо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #48 -: Септември 18, 2009, 22:40:59 pm »
Детето е имало уроинфекция.
Често се случва.

Няма случайни неща в нашата специалност- "космическите обяснения" (зъбки, стачки и др.подобни) не работят. Понякога причината не иска да ни се "покаже" колкото и да я търсите. Или я откривате случайно ретроспективно, или никога не разбирате "защо" и "как". Помислете реално- кое дете иска да "стачкува" с глад? Тоест, доброволно да протестира чрез глад?? Срещу кого? на стадий когато няма развита интелектуална база за тези неща.

Значи нещата са физиология- тоест:

*болно е, и затова е безапетитно (уроинфекция, отит, хронични хреми и т.н. и т.н.)
*детето е с железен дефицит - често при злояди и по-големи деца
*детето е с фарингит, афти, ангина.
*храните го така, че от ушичките на бедното дете излиза храна. Честа грешка днес- детето е 10 кг на 5 месеца- то "стачкувало"... . Все пак тези 10 кг не ги качва от въздух... .


Това е предизвикателството на работата.Това е трудното.
За съжаление такива неща се учат само от учител, а не от книги. Защото наблюдението предшества опита. Елитните Университети са елитни и скъпи защото преподаващите там продават скъпо опита си. Книги може да си купите отвсякъде, наука може да четете днес отвсякъде.
Какво струва Вашият опит, придобит от Москва? Нищо. Нула. Нула сте и Вие.
От Кембридж? Много. Нобелисти Ви учат. Отделно климата, подбора, елита.
Нещата в този живот са прости, създадени сложно, и обяснявани- объркано.


Опитът и наблюдението без знания е като лодка без платна - но пък голото знание само позволява да си сложиш платна, но не ги надува."Знанието" - ако си чел откъдето трябва. Грешно челите са загубени ( "зъбки" и т.н.).

Знанието е стълбицата, която поставяш, за да стигнеш прозореца, и да видиш гледката отвъд. Някои са по-високи, и им трябва мъничка стълбичка. Други са си високи по природа, но се осакатяват с грешно следване. Има и нисички, куцички по рождение,които израстват с по см на час, защото знаят да наблюдават- те тогава дори и с едно куцо краче стигат прозореца. Такива работи... .

Наблюдението в педиатрията е велико нещо- подробностите. Не че не можеш жестоко да се излъжеш или въведеш в самозаблуждение. Но да става рядко.

Малко философски е, но фактуално е голата истина.
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 23:06:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #49 -: Септември 18, 2009, 23:00:04 pm »
Докторе, шапка ви свалям - явно сте ме научили на повече неща, отколкото предполагам. Е и бабата на Вики в къщи , която ви е повече от почитател, има принос към моя емпиризъм . Тя е детска учителка по професия и понякога забелязва неща, които за мен са нещо незначително.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #50 -: Септември 19, 2009, 00:26:51 am »
...Сега 7 дни антибиотик, после пак анализи и дано прояде по добре, 4е ве4е месец, не е ка4вал грам.
Доколкото помня, Докторът е казвал, че при уроинфекция лечение с антибиотик под 10 дена не е ефективно. Дано при вас това не важи!
Между другото, преди да дам антибиотик, аз бих повторила изследването на стерилна урина. Може пък пробата да е замърсена...
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 00:36:09 am от Тик-так »
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #51 -: Септември 19, 2009, 15:33:31 pm »
Момичета,имам нужда от съвет,ако разбира се някой се е сблъсквал с това!

На дъщеря ми /на 7 м. и половина / и растат зъбки и често има много силни болки.Когато положението е нетърпимо и даваме Панадол.При първия прием не забелязах нищо нередно,освен че ни излезе едно червено петънце на главичката,но не го отдадох на лекарството.Снощи направихме втори прием на Панадол / минали са 3-4 дни от първия / и днес по главичката и двете крачета има множество петна,големи колкото монета от 1 стотинка,червени на цвят и като че ли са твърди на пипане.Количеството Панадол,което съм дала е 4 мл.Възможно ли е обрива наистина да е от лекарството?Ако е така значи ли,че имаме непоносимост към Парацетамола?И какво температуропонижаващо и обезболяващо средство да ползвам от тук нататък?Въпреки,че не съм въвеждала нова храна в този период все пак спрях и всичко различно от АМ,поне докато се изчисти детето.

Предстоят празници и нямам връзка с педиатъра си затова реших да се консултирам с Вас!Все пак д-р Бърди е поставил страхотна основа и може и този проблем да е бил обсъждам,но аз не успях да намеря инфо.

Благодаря ви!
 
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #52 -: Септември 19, 2009, 16:03:44 pm »
Момичета,имам нужда от съвет,ако разбира се някой се е сблъсквал с това!

На дъщеря ми /на 7 м. и половина / и растат зъбки и често има много силни болки.Когато положението е нетърпимо и даваме Панадол.При първия прием не забелязах нищо нередно,освен че ни излезе едно червено петънце на главичката,но не го отдадох на лекарството.Снощи направихме втори прием на Панадол / минали са 3-4 дни от първия / и днес по главичката и двете крачета има множество петна,големи колкото монета от 1 стотинка,червени на цвят и като че ли са твърди на пипане.Количеството Панадол,което съм дала е 4 мл.Възможно ли е обрива наистина да е от лекарството?Ако е така значи ли,че имаме непоносимост към Парацетамола?И какво температуропонижаващо и обезболяващо средство да ползвам от тук нататък?Въпреки,че не съм въвеждала нова храна в този период все пак спрях и всичко различно от АМ,поне докато се изчисти детето.

Предстоят празници и нямам връзка с педиатъра си затова реших да се консултирам с Вас!Все пак д-р Бърди е поставил страхотна основа и може и този проблем да е бил обсъждам,но аз не успях да намеря инфо.

Благодаря ви!
 
Ми при това положение може и да става въпрос за алергична реакция от Панадола. Ползвай нурофен - той е ибупрофен, а не парацетамол. И все пак се консултирай с лекар.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #53 -: Септември 19, 2009, 16:16:07 pm »
Благодаря ти,lady_11 !Със сигурност ще се консултирам,но май ще е след празниците,разбира се ако положението не се влоши.Сутринта намазах с Фенистил гел петната.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #54 -: Септември 19, 2009, 21:59:32 pm »
Ето това са обривите


Сега погледнах,че и д-р Бърди се включва  :)Ще се радвам и на съвет от Вас,докторе!

Лека вечер на всички!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #55 -: Септември 19, 2009, 22:03:26 pm »
Ухапване от насекомо (пълзящо, летящо) е това.
За по-големи деца може да е уртикария.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #56 -: Септември 19, 2009, 22:42:02 pm »
Ухапване от насекомо (пълзящо, летящо) е това.
За по-големи деца може да е уртикария.

Благодаря Ви,докторе,че толкова бързо се включихте,но възможно ли е ако е от насекомо,пъпките да се появяват последователно,т.е.една на главичката от преди 4 дни,на следващия още 3 пъпки и тази сутрин още доста по крачетата и челото?От малки пъпчици,бързо се разрастват на големи петна както сам виждате.Всяка вечер ли я хапе нещо или може обрива да излиза постепенно?Питам защото снощи не сме спали у дома,а на сутринта пак имахме пъпки.Съвпада с даването на Панадола и затова реших,че е алергия.Може ли да продължавам с фенистила?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #57 -: Септември 19, 2009, 23:05:57 pm »
Ухапване от насекомо (пълзящо, летящо) е това.
За по-големи деца може да е уртикария.

Благодаря Ви,докторе,че толкова бързо се включихте,но възможно ли е ако е от насекомо,пъпките да се появяват последователно,т.е.една на главичката от преди 4 дни,на следващия още 3 пъпки и тази сутрин още доста по крачетата и челото?От малки пъпчици,бързо се разрастват на големи петна както сам виждате.Всяка вечер ли я хапе нещо или може обрива да излиза постепенно?Питам защото снощи не сме спали у дома,а на сутринта пак имахме пъпки.Съвпада с даването на Панадола и затова реших,че е алергия.Може ли да продължавам с фенистила?
Подчертавам,че аз не съм доктор Бърди и се намесвам в темата, защото е за взаимопомощ. Моята логика е:
Ако са акари /дребни паяци/ - примерно, може и да не се влияе от чуждото място. Подобен обрив видях на едно дете докато почивахме в Хисаря - беше нахапване от комари, майката се оплака, че цяла нощ, защото не са имали комарник  и машинка,са ги наяли яко. Възможно е да си си ги пренесла /някакъв вид пълзящи насекоми/ с дрехи или пелени и детето пак да е облазено. Ако е насекомо, обрива не може да излезе постепенно, а кожата реагира там, където има въздействие. Лично аз бих продължила да мажа с Фенестил засегнатите места.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #58 -: Септември 20, 2009, 11:48:59 am »
Ухапване от насекомо (пълзящо, летящо) е това.
За по-големи деца може да е уртикария.

Благодаря Ви,докторе,че толкова бързо се включихте,но възможно ли е ако е от насекомо,пъпките да се появяват последователно,т.е.една на главичката от преди 4 дни,на следващия още 3 пъпки и тази сутрин още доста по крачетата и челото?От малки пъпчици,бързо се разрастват на големи петна както сам виждате.Всяка вечер ли я хапе нещо или може обрива да излиза постепенно?Питам защото снощи не сме спали у дома,а на сутринта пак имахме пъпки.Съвпада с даването на Панадола и затова реших,че е алергия.Може ли да продължавам с фенистила?
Подчертавам,че аз не съм доктор Бърди и се намесвам в темата, защото е за взаимопомощ. Моята логика е:
Ако са акари /дребни паяци/ - примерно, може и да не се влияе от чуждото място. Подобен обрив видях на едно дете докато почивахме в Хисаря - беше нахапване от комари, майката се оплака, че цяла нощ, защото не са имали комарник  и машинка,са ги наяли яко. Възможно е да си си ги пренесла /някакъв вид пълзящи насекоми/ с дрехи или пелени и детето пак да е облазено. Ако е насекомо, обрива не може да излезе постепенно, а кожата реагира там, където има въздействие. Лично аз бих продължила да мажа с Фенестил засегнатите места.
:bighug:

Ще използвам поста си да благодаря на д-р Бърди за отзивчивостта,за съветите,подкрепата и насоките за установяване на точния проблем при нашите деца.Помогнали сте на много майки и дечица и това заслужава искрени адмирации!
Благодаря Ви,докторе!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #59 -: Септември 20, 2009, 16:06:59 pm »
Благодаря ви моми4ета и на вас др. Бърди,

Докторе, наистина е трудно, особенно за нас, който не сме специалсти в тази толкова сложна професия.

Притеснена съм ,Детето ми е на 8 месеца и е само 7 кг., но се роди 2360 кг., педиатъра ми казва да не се тревожа за теглото, 4е е в нормите, до преди инфекцията.Да се надявам, 4е Ще се оправи и Ще зпо4не да наддава.
Все оЩе отказва мляко(АМ).

Според Вас др.Бърди, в това положение да му сложа ли 3та доза Превенар?
Или да из4акам докато се из4исти инфекцията.
Понеже другата седмица имам 4ас за поставянето й.
Лекарката ме увери, 4е нямало проблем, но аз не съм много сигурна.
Тик так, ами за  3 път пуснахме стерилна, заЩото първата беШе замърсена...
Лейди_11, ами найстина тук няма мле4на каШа,в Испания съм, колкото и странно да зву4и.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ