0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #380 -: Януари 18, 2010, 14:11:09 pm »
Здравейте мами!
Не знам дали точно в тази тема трябва да пиша, но ми се стори най-подходяща.
Нашето мило момченце се оказа, че трябва хирург да му оправи кожата на пишлето, защото е твърде тясна и не се получава нищо със стандартните процедури.
А пък сега като му изследваха урината на 6 месеца имаше единични бактерии, но кръвните показатели бяха добри. Докторът ни каза да ходим при хирург.
Можете ли а ме посъветвате за добър хирург в София?
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #381 -: Януари 18, 2010, 14:42:48 pm »
Оставете детето на спокойствие.
Това не е "фимоза" а нормално състояние.

За Бога, какви са тези "стандартни процедури" за дете на 6м?
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 21:06:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #382 -: Януари 18, 2010, 14:48:28 pm »
Здравейте мами!
Не знам дали точно в тази тема трябва да пиша, но ми се стори най-подходяща.
Нашето мило момченце се оказа, че трябва хирург да му оправи кожата на пишлето, защото е твърде тясна и не се получава нищо със стандартните процедури.
Да използвам и аз да питам, кога трябва да започна тези процедури? Алекс и Дани сега са на 2 месеца. В четвъртък сме на консултация и ще питам и педиатърката ни но ми се ще да чуя и мненията ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #383 -: Януари 18, 2010, 14:50:49 pm »
Простете, но за какви "процедури" става въпрос?
Да "дърпате и да забелвате"?
Оставете децата на спокойствие, и не се занимавайте с глупости.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #384 -: Януари 18, 2010, 14:58:09 pm »
Простете, но за какви "процедури" става въпрос?
Да "дърпате и да забелвате"?
Оставете децата на спокойствие, и не се занимавайте с глупости.
Още като родих доста се рових тук из темите да прочета за това забелване и прочетох точно тези думи ,д-р Бърди и така и направих не съм забелвала  чурката на сина си но като го остава на гости за няколко дни при свекито или в началото като свекърва ми помагаше за къпането тя настояваше за тази "процедура" аз не съм правила но като отида при док. на консултация все ме пита да не забравям да забелвам чурката тъй като можело да настъпят усложнения  8O какви усложнения и защо тук се говори за това забелване
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #385 -: Януари 18, 2010, 15:34:35 pm »
Да използвам и аз да питам, кога трябва да започна тези процедури? Алекс и Дани сега са на 2 месеца. В четвъртък сме на консултация и ще питам и педиатърката ни но ми се ще да чуя и мненията ви.

       :D Тъй като сме при един и същ педиатър,не си спомням кога точно ми каза да започна,но много леко и внимателно да придърпвам кожичката надолу(да забелвам),има малко беличко от вътре,като тя го каза точно с медицинското му наименование,което трябва да се почиства.Но много,леко,без да насилваме...по-малко,важно е и за хигиената. Лиско,тя ще ти обясни точно "техниката". Д-р Бърди,нашият педиатър е много-добър специалист,винаги обогатява знанията си  и не "робува" на стари практики и аз й имам пълно доверие,не мисля , че това са глупости.Тя ми беше обяснила ползите от тази "процедура",ама аз сега да не объркам да напиша някоя глупост ще се въздържа и ще я питам пак.Изключително много ценя и вашето мнение,бихте ли споделили защо сте против?

   П.П. Момичета,бихте ли споделили колко процента трябва да е препоръчителната влажност в стаята на бебето? :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #386 -: Януари 18, 2010, 15:35:39 pm »
Ние досега не сме правили нищо от раждането насам по препоръка на доктора. На последните две консултации той го преглежда по-навътре и каза, че е такова положението. Когато се разбра, че има малко бактерии, ни каза да почистваме с Риванол и марля вечер след баня. Съвсем не сме го дърпали детето. Интересува ме няма ли опастност от инфектиране, заради тези бактерии?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #387 -: Януари 18, 2010, 17:38:44 pm »
Не се дърпа, не се забелва. От повече от 25 години.
Мие се леко и обикновено.

Природата не ражда всички деца с фимози, че да чака ние да я "поправяме".

Ако не дърпате изобщо, никакво инфектиране не е възможно, защото кожичката е сраснала, и не позволява никакви микроби да проникват надолу.
Колкото повече дърпате, насилвате, риска от замърсяване и тежки фимози в бъдеще е реален.

http://www.cirp.org/library/normal/aap/
"..Do not retract the foreskin in an infant, as it is almost always attached to the glans. Forcing the foreskin back may harm the penis, causing pain, bleeding, and possibly adhesions. The natural separation of the foreskin from the glans may take many years."

http://www.circumstitions.com/AAP-care.html

"...Remember, do not try to forcibly retract the foreskin."

Може би Станфорд?
http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/adolescent/malecare.html

"...Retraction of the foreskin, or pulling the foreskin back from the tip of the penis, should not be forced. If the foreskin is forced to retract, it may result in bleeding and discomfort."


Може би Бостън, Массачузетс?
http://www.childrenshospital.org/az/Site652/mainpageS652P0.html

"...Retraction of the foreskin, or pulling the foreskin back from the tip of the penis, should not be forced. If the foreskin is forced to retract, it may result in bleeding and discomfort."

http://www.cincinnatichildrens.org/health/info/urinary/home/uncircumcised.htm

"...The foreskin should never be pulled back during infancy or young childhood. If the foreskin is forcibly retracted, pain, bleeding, and scarring can result."

http://www.babyzone.com/askanexpert/caring-for-my-toddlers-uncircumsized-penis
"...So until the foreskin is easily retractable, leave it alone."

Dr Sears
http://www.askdrsears.com/faq/az3.asp

"...Uncircumcised infants do not need any special care for their penis. I call it "the un-care of the intact penis". You should completely leave it alone. You should NOT forcibly retract it, EVER. "


Спираме с всякакви треторазрядни практики, показващи колко първобитна Педиатрия имаме!
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 17:54:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #388 -: Януари 18, 2010, 17:53:01 pm »
Да използвам и аз да питам, кога трябва да започна тези процедури? Алекс и Дани сега са на 2 месеца. В четвъртък сме на консултация и ще питам и педиатърката ни но ми се ще да чуя и мненията ви.

       :D Тъй като сме при един и същ педиатър,не си спомням кога точно ми каза да започна,но много леко и внимателно да придърпвам кожичката надолу(да забелвам),има малко беличко от вътре,като тя го каза точно с медицинското му наименование,което трябва да се почиства.Но много,леко,без да насилваме...по-малко,важно е и за хигиената. Лиско,тя ще ти обясни точно "техниката". Д-р Бърди,нашият педиатър е много-добър специалист,винаги обогатява знанията си  и не "робува" на стари практики и аз й имам пълно доверие,не мисля , че това са глупости.Тя ми беше обяснила ползите от тази "процедура",ама аз сега да не объркам да напиша някоя глупост ще се въздържа и ще я питам пак.Изключително много ценя и вашето мнение,бихте ли споделили защо сте против?

   П.П. Момичета,бихте ли споделили колко процента трябва да е препоръчителната влажност в стаята на бебето? :D

НИКАКВИ "техники", никакви глупости!
Оставете децата на спокойствие, за Бога!

Няма, и НЕ може да има, "две" мнения, щом второто е тотално погрешно.
Както не може да има "първа" и "втора" свежест на един хранителен продукт (по Булгаков  :wink: ). "Свежестта" е една, единствена.

Можете да отпечатате тези неща (особено Станфорд, Бостън, ААП) и да раздадете на Вашите близки и познати.
А и на колеги, ако сами не са разбрали досега тези неща.
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 17:58:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #389 -: Януари 18, 2010, 18:02:57 pm »
  Д-р Бърди,разбрах.Благодаря.Винаги намирате думите с които достигате точно целта.  :D Сега ще вкарам английския транслейтор в употреба,че иначе не мога да се справя с превода. :wink: Много-хубава вечер ви желая!   :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #390 -: Януари 18, 2010, 18:04:42 pm »
Не пипайте детето, не слушайте наивни!
Не дърпайте!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #391 -: Януари 18, 2010, 18:09:24 pm »
Не пипайте детето, не слушайте наивни!
Не дърпайте!

   Разбира се.Наистина разбрах.  osi_9 Много сте мил. :D А,за влажността в детската стая нещо да кажете?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #392 -: Януари 18, 2010, 18:12:26 pm »
Въпросът е без практически смисъл, ако смятате да работите с цифри.
Овлажняването може да е от полза понякога, но и улеснява инфекциите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #393 -: Януари 19, 2010, 20:38:44 pm »
Здравейте д-р Бърди,имам голямо притеснение за сина ми,та роди се 3,550 и 51 см.вече е на 5 месеца и тежи 8,600кг,има ли място за притеснение на АМ сме до 3 месец го кърмих.
Имам и друг въпрос детето ми е много алергично,каквото и да му дам се обрива,шпробвах първо с сок прясно изцеден от ябълка и морков,обрина се,после с пюре от слива,от тиква и пак се обрива дори и от чаиче се обрива незнам какво да правя вече,посъветваха ме да отидем да пуснем изследваня за алергии в софия,моля ви посъветваъте ме какво да направя
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #394 -: Януари 19, 2010, 20:49:10 pm »
Здравейте д-р Бърди,имам голямо притеснение за сина ми,та роди се 3,550 и 51 см.вече е на 5 месеца и тежи 8,600кг,има ли място за притеснение на АМ сме до 3 месец го кърмих.
Имам и друг въпрос детето ми е много алергично,каквото и да му дам се обрива,шпробвах първо с сок прясно изцеден от ябълка и морков,обрина се,после с пюре от слива,от тиква и пак се обрива дори и от чаиче се обрива незнам какво да правя вече,посъветваха ме да отидем да пуснем изследваня за алергии в софия,моля ви посъветваъте ме какво да направя
Какво разбирате под "...обрива се"? къде,какъв е обрива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #395 -: Януари 19, 2010, 21:25:59 pm »
ами по лицето ,вратлето по шичта,гърба като му дам нова храна се появяват едни червени петна,напоследък нищо не съм му давала спрях захранването но се появиха лишеи на същите места над кожата без цвят
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #396 -: Януари 22, 2010, 22:57:37 pm »
Здравейте , искам да попитам нормално ли е в урината на бебче на 6 м да има единични левкоцити :?Мерси и хемоглобин 118 ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #397 -: Януари 23, 2010, 15:53:45 pm »
Запазете си възможността да питате по важни, критични теми, спорни въпроси. Както тази тема за тези безумни ректоскопии на дете на 6м без достатъчно обосновани аргументи.
Д-р Бърди, ако имам право на отговор, то нека е сега.
Днес излязоха резултатите и за алергиите. Лошото е, че личната мога да  потърся най-рано в понеделник. Пътищата са затворени и не може да се пътува до Бургас, а и в следващите дни едва ли ще е възможно. А ако трябва да бъда напълно честна и откровена вярвам единствено на Вас. Алтерантивите са ни личната лекарка, педиатър в Бургас иил преглед и консултация с доц.Маринова. Но всички те са на противоположият полюс от Вашият, а ако вярвам на Вас, как да повярвам на тях?
Ето и резултатите:

fx5E/Egg white.Milk.Fish.Wheat.Peanut.Soya/ - негативен - реф.граници <0,35 / Клас 0 /
f1 / Egg white / - 0.42 / Клас 1 /kUa/L - реф.граници <0,35 / Клас 0 /

f2 / Milk  - / 0.19 / Клас 0 /kUa/L   - реф.граници <0,35 / Клас 0 /

До колкото мога да разбера, реагира наистина на млякото, но е в ниска степен.
Възможно ли е това наистина да е причината за наличието на кръв по изхожданията. За тези почти 2 седмици, през които правихме изследванията, само още веднъж видях кръв или по скоро кървава слуз. Но винаги е  много малко и може би ако не се вглеждах много, а просто завивах памперса и хвърлях, нямаше да я забележа.
Как да постъпим от тук нататък? Трябва ли сега да минем на специално мляко?

А с времето тя става все по-спокойна, вместо да се влошава и да се появяват нови симптоми на алергия. Като бебе ревеше много и почти постояно, но ето вече може да се каже, че е спокойна или поне всичко е в рамките на нормално за бебе. Имаше запек и не акаше, и това се регулира, ака всеки ден, през ден или по два пъти на ден. Не спеше - започна да спи, къде по-спокойно, къде не, но все пак и сънят е към подобрение.Повръщанията, които също могат да се интерпретират като симптом, също намаляха, но ги има. В това отношение върви към по добре. Но има кръв, макар и малко, макар и рядко, но я има. Как да постъпиме? Моля Ви, за Вашето разбиране и доброта!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #398 -: Януари 23, 2010, 18:15:15 pm »
Не реагира на нищо от тестовете- все пак реф стойности са под 0,35. И 0,19 не е над тази норма.0,42 е НО - Вие белтък не сте давали така или иначе- детето е на 6м възраст. Или сме дали?

Детето се нормализира вероятно поради ограничаване на рефлукса. Оризово брашно... .
Аз бих наблюдавал без нещо друго. Естествено, трябва да сте изключили всичко друго, за което писахме особено що се касе до изследванията за кървене/съсирване, уроинфекци (инфекция изобщо) и липса на Вит К.

Но РАСТ е негативен по отношение тези неща,които пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #399 -: Януари 23, 2010, 18:38:55 pm »
Д-р Бърди, благодаря Ви! Много е важно за мен Вашето мнение!
*Изследването на урина всичко е в норма:
белтък - отрицателен
Билирубин - отрицателен
Уробилиноген - неувеличен
седимент - единични левкоцити и бактерии
За личната тук всичко е ок.
*време на кървене -  2мин. при реф.стойности 1-3 мин.
 време на съсирване - 4мин. при реф. стойности 3-5 мин.

За личната и ПКК е добра не говори за инфекция, каквато и да е щом важните показатели са добри:
хемоглобин - 120
еритроциит - 4,57
хематокрит - 0,36
левкоцити - 9
тромбоцити - 282
СУЕ - 4

Но ето преди два дни пак имаше кръв по акото, малко и по-скоро като кървава слуз, ярко червено, но имаше.
За личната всичко е ок.
Но за мен все пак трябва да има причина за тази кръв/кървава слуз.
Като тежък товар нося и изживяното с кака й. Не зная дали още си спомняте, по повод това изтръпване/схващане на крачето. и всички изследвания, които тогава правихме. Така и не се откри причината. Но този ужас, този страх, този стрес, който и причиних, не искам същото да виждам сега и в очите на Моника.
Мислите ли, въз основа на това, което направихме, на тези изследвания, че можем да продължим напред, дори и пак да има подобни находки? Налага ли се да правим  още нещо?

Знаете ли, до сега не съм го споделяла, но има няколко думи, които проф. Бранков беше написал преди години и които много ясно са останали в съзнанието ми. Тези думи са по повод това, че трябва да бъдем отворени към света, да търсим отговори на въпросите си, да не се страхуваме  да питаме и търсим. И в контекста на това, той споделя че самият той много често се допитва до професионални форуми, където намира отклик на своите въпроси. И във връзка с това, казва че се допитва и до своят виртуален приятел Birdie и ако човек успее да преодолее сковаността и догмите, ще съумее да се почувства волна птичка.
Стремя се към тази свобода, но напоследък ставам все по-мнителна, все по-недоверчива и все "по-тясно" ми става.


Не реагира на нищо от тестовете- все пак реф стойности са под 0,35. И 0,19 не е над тази норма.0,42 е НО - Вие белтък не сте давали така или иначе- детето е на 6м възраст. Или сме дали?
Не, белтък не съм давала. Освен млякото съм въвела само ориз,морков, картоф, тиква, круша. Но едва ли някое от тях е проблем, защото кръв имаше и преди захранването.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 18:45:47 pm от tan »