0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #360 -: Януари 14, 2010, 15:24:33 pm »
Не мисля че ректоскопията е разумен подход точно сега, точно при тези обстоятелства и точно за тази възраст.


Какво първо бих правил аз?

* оглед за рагади- "метод на клечката".
* посявка на изпражнения
* РАСТ
* профил на съсирване/кървене + Вит К серумни нива. Обща кръвна картина. Тези неща са от венозна кръв.
* Ако се сметне накрая че е от запек- може за два дена да се прави по ЕДНА клизмичка с детски глицерин (готови има! НЕ експромпти и "вариации"). Ако обаче детето се изхожда нормално- не е нужно.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 15:28:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #361 -: Януари 14, 2010, 15:45:33 pm »
Ох Тан, не знам ти какво всъщност търсиш, защо повръща или защо има кръв в изхожданията или и двете. Ако е така, трябва ти добър гастроентеролог, за такива знам в Пловдив, не е чак толкова дълъг пътя.По лошото е, че може би ще се наложи да се ходи няколко пъти.
Ще ти напиша за безхаберието на тукашните лекари и на моето семейство, което тотално ме смазваше. Тони бе трудно и бавно захранен и тъкмо си мислех, че е израстнал проблемите със слузта в изхожданията и се започна едно редуване на запек с диария. Тоест със запек реагираше на всяка нова храна, на други пък уж безпроблемни до момента ми реагирал със слуз,много газове и/или редки изхождания. Около годинката забелязах, че 1-2 часа преди да се изходи по голяма нужда започва едно пищене, понякога почервеняваше. Дъвчене настървено на всичко което попаднеше пред погледа му. Не сме имали кръв през това време, но нещо  ме караше да мисля, че не е нормално това поведение на детето. Естествено бях набедена от тукашните лекари за "престараваща" се майка и нито ме изслушваха, нито го преглеждапа, нито пък съвети адекватни съм получавала. Частният педиатър следящ детето от раждането му пък почина и се озовах сама. Трудно беше да убедя мъжът ми, че на детето му има нещо при условие, че лекарите твърдяха друго. Е не се спрях и заведах детето в Пловдив, бяхме тръгнали за друго, но се оказа, че детенце е имал вътрешна фисура от 1-1.5 см. която е била причината за пищенето, запека и въобще цялото му нервно поведение. Оперираха го, можело и с мехлемче да се оправим, но без да ми обясняват за какво става въпрос свършиха тая работа, така и така сме били в хирургията.
Пиша ти това с цел да не се отказваш, да търсиш причината, защото както казва нашият гастроентеролог, майката най добре познава детето си, без залитане ако може обаче.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #362 -: Януари 14, 2010, 15:51:34 pm »
Доктор Бърди, не зная дали има дума, с която да изразя благодарността си.Днес от както сме се върнали от болницата само претеглям плюсове и минуси за изследването:
за
наличието на кръв, но не на всяко изхождане.
против - наддава добре,удвои си теглото от раждането, има апетит и то завиден, изглежда добре, весела и непрекъснато се усмихва, определно от раждането има проблем със запек, изхожданията и са по-скоро твърди, оформени, отколкото кашести и меки, което пък навежда на мисълта, че е възможно все пак това да е причина за кръвта. Кръвта не е като капка или съсирек, а по скоро като ожулване. Ще говоря и със съпруга си, но мисля че ще откажем засега това изследване, още повече че всички близки около мен са на мнение, че на детето му няма нищо.
Ще направим посочените от Вас изследвания, лошото е, че след като откажем утре ректоскопията, няма да мога да разчитам повече на хирург, а за личната да не говорим. Пак сама ще пускам изследвания, сама ще се опитвам да разчитам и ще се моля за Вашето търпение и доброта към нас.

* за метода с клечката се сетих още същата вечер, пробвах, макар да ме беше страх да влезе по-навътре, но нямаше кръв по нея
* посявка сме пускали - отрицателна, но пак ще направим

* като честота на изхождане, ходи мисля нормално, всеки ден, през ден или по два пъти на ден. Проблемна е по-скоро консистенцията. Снощи акото и беше твърдо, моного топчици съвръзани в една голяма маса.
Тук в нашата лаборатория, завеждащият лабораторията ми каза, че са ги учили че при бебета кръв се взима от петичката. И понеже тук никой не иска да взема на бебе венозна кръв, може ли да я помоля тя да вземе кръв на Моника от петичката. Също толкова достоверен ли ще е резултатът?

ОТНОВО БЛАГОДАРЯ!  Не зная дали осъзнавате, колко много помагате, и колко добро вършите! Лично аз, а и децата ми мисля, ще сме винаги признателни!

Д-р Бърди, тук извършват ли нужните ни изследвания:http://www.lina-bg.com/service.html
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 17:37:19 pm от Birdie »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #363 -: Януари 14, 2010, 16:04:03 pm »
Перденце, знаеш ли колко пъти искрено съм страдала с теб и в същото време съм ти се възхищавала за този дух и борбеност. Всяка емоция или почти всяка разказана от теб съм я преживяла. Понякога съм си мислила, че щом моето усещане за света, моето мислене се промени, щом те има теб, Лейди, ифче-пифче и мн.други пишещи тук, усилията и борбата на Д-р Бърди не са били напразни. Но в много дни, когато ме обхване отчаянието, си мисля че тази борба няма смисъл, защото циганията, грубо казано, безхаберието, пошлото, лошотия винаги вземат превес и няма да има управия.

Перденце, вие РАСТ тест в лабораторията на д-р Тошкина ли правехте?
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 16:16:31 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #364 -: Януари 14, 2010, 17:18:43 pm »
Да, при д-р Тошкина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #365 -: Януари 14, 2010, 17:36:15 pm »
Диагностика за алергии
fx5E
f1+f2

Добра лаборатория, но простете това е повече от 5 пъти по-скъпо отколкото тук са цените на частните лаборатории.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #366 -: Януари 14, 2010, 18:12:46 pm »
А може ли да вземем кръв от петичката?
Да, високи цени. Навсякъде е това. В което принципно няма нищо лошо, стига да е високи цени - високо обслужване - високо качество - висок стандарт на живот. А тук спираме само до високите цени, всичко друго върви в обратна посока.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #367 -: Януари 14, 2010, 18:17:11 pm »
Тези неща се работят САМО с венозна кръв.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #368 -: Януари 14, 2010, 21:20:33 pm »
Д-р Бърди, взехме решение. Отлагаме ректоскопията и ще направим посочените от Вас изследвания. Не мога да видя в ценоразписа на лабораторията тези Вит К серумни нива. Точно така ли се казва изследването, да зная какво да искам да изследват, та да не са налага да я подат няколко пъти.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #369 -: Януари 14, 2010, 21:31:26 pm »
С венозна кръв?
Оставете от тази част само >> профил на съсирване/кървене
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #370 -: Януари 14, 2010, 21:33:38 pm »
Да, с венозна кръв /ще настояваме/. Мисля в случая е важно да се направят както трябва, иначе губи смисъл всичко.
Благодаря, от сърце!


Цитат
Няма да пиша вече... .
Недейте, моля...
Обещавам, без паника. Обещавам!
Лека вечер от нас!
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 21:41:31 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #371 -: Януари 14, 2010, 21:36:59 pm »
Спокойно , спокойно... .
Пак паника се вдигна.
Няма да пиша вече... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #372 -: Януари 15, 2010, 12:30:52 pm »
Д-р Бърди, готови за резултатите от ПКК,  за алергиите ще са готови след седмица. Микробиология ще пуснеме също другата седмица. Ще ми помогнете ли за разчитане на кръвната картина?
http://www.lina-bg.com/patresult.asp?id=106186
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #373 -: Януари 15, 2010, 12:36:17 pm »
Моля да консултирате с Педиатъра.
Ако има неясни моменти, спорни моменти, мога да се включа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #374 -: Януари 15, 2010, 12:41:55 pm »
Д-р Бърди, защо така ме оставяте по средата? Знаете на педиатъра не мога да разчитам, вече 4 месеца казвам, че се притеснявам от появата на кръв понякога върху изхожданията. Чувам само "нормално за деца на АМ", "За мен няма нищо тревожно". Ето днес отказахме ректоскопията и на хирурга не мога да разчитам. Сама съм пуснвала тези изследвания. На кого другиго в тази пустош тук да разчитам, и то на  професионално мнение, в което няма да има дори нотка на съмнение? Моля Ви не ме оставяйте така...
А и нали вчера правихме в болницата конуслатция с педиатър, което беше всичко друго, но не и консултация. Как да разчитам после на подобно мнение?
Моля Ви!
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 12:44:27 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #375 -: Януари 15, 2010, 12:47:14 pm »
Дадох Ви пълни и подробни насоки.
Помогнах с каквото мога. Става въпрос за анализ на елеметнтарни кръвни изследвания... .

Аз не мога да Ви заменя липсата на Педиатър.
Моля да не злоупотребявате... . Знаете че ролята на тези теми не е онлайн Педиатър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #376 -: Януари 15, 2010, 12:56:43 pm »
Съжалявам! Простете!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #377 -: Януари 15, 2010, 13:00:15 pm »
Запазете си възможността да питате по важни, критични теми, спорни въпроси. Както тази тема за тези безумни ректоскопии на дете на 6м без достатъчно обосновани аргументи.
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 16:00:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #378 -: Януари 15, 2010, 15:18:00 pm »
Тан, заведи детето при гастроентерелог. Най близо ти е д-р Георгиева-Варна, преглежда и на частно там. Може понякога да дава безумни съвети, но като ги изкоментираш тук с д-р Бърди, ще вземете правилното решение. Не знам дали знаеш, тя веднъж месечно преглежда в Св.София /можеш да си запишеш час/, беше на 10.01 последно.
Друг вариант е да потърсиш лекар в новата болница, чувала съм добри отзиви за педиатър Сгурова, ако желаеш потърси нея, като излязат всички резултати или пък изчакай гастроентеролога другият месец.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #379 -: Януари 15, 2010, 16:40:01 pm »
Перденце,благодаря за загрижеността, много мило. Особено в трудни моменти дава сила. За д-р Георгиева какво да кажа, освен че вече и на нея не вярвам и приемам насериозно. Водила съм още Вики при нея, а лятото когато имаше период на месец и нещо, когато бебето не акаше също правихме консултация. Няма сега да пиша за безумните диагнози и лечение съответно, защото няма смисъл. Згурова, ако е същата /а мисля че е тя/, когато Вики беше бебе завеждаше Неонатологията в Бургаската болница. Тогава ходихме при нея, защото Вики имаше силни колики. На него време  с тогавашният ми акъл и мислене не ми направи впечатление, че изписа на едномесечно бебе  мезинфорте за коликите, това да давам Нурофен и Отипакс за уши /като подсигуряване/ за неспокойствието. Така че с последните събития аз тотално и окончателно загубих вярата си в бургаските медици. Може и вероятно има и добри и съвестни, но аз вече нямам вяра, за огромно мое съжаление. А за нашата лична какво да кажа, всеки път по малко ме отдалечава от нея като специалист. Ето на последната консултация ни изписа да пием Мултисаностол + желазо, при положение че хемоглобинът и е 120 на 6м. с мотива, че няма да чака да падне повече, та затова да пием.
Днес Моника ака, но не видях да има кръв. Но затова отново акото беше пълно с тези "черни" нещица.  След обед излезе и пробата за окултни кръвоизливи. Отново, отрицателна. Вече си мисля дани би стомахчето да преработва някоя от съставките на АМ така, напр. желязото. За сега, поне доколкото мога сама да се ориентирам в изследванията, мога да си взема глътка въздух. Решила съм, ако докрай изследванията излизат така добри просто да затворя тази страница и да не се мъча повече, защото на моменти имам чувството че вече ми се пръска сърцето, а и  децата да не се стресират повече. Ако  има нещо обезпокоително или има някакво развитие, най-вероятно ще потърсим проф.Бранков за консултация. Мисля  че той е един от малкото останали  професионалисти и човеци.
Перденце, още веднъж благодаря че мислиш за нас.
Надявам се вие и Тони най-вече да сте добре и да сте най-вече здравички! :bighug:
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 17:26:11 pm от tan »