0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #340 -: Януари 12, 2010, 11:40:31 am »
Не мога да отговоря- зависи как е детето при прегледа.
Сами разбирате че тази находка може да има най-разнообразни причини- от най- невинните, до най-сериозните.
Заведете да я видят- ако смятат че няма нищо проблемно и е от твърдите изхождания- тогава добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #341 -: Януари 12, 2010, 11:50:10 am »
Да, разбирам. И понеже знам, че може да има и сериозна причина и затова се безпокоя. Но тук адекватна помощ не мога да намеря. И затова питах, ако мога сама да направя нещо, напр. изследване някакво ако се прави? При предишните случаи сме я водили, понатиснаха коремчето и това беше. Иначе е жизнена, рита, усмихва се  непрекъснато както преди, не дава вид да и има нещо. Единствената алтернатива е да я заведа в Пловдив или София, но пък не искам да подлагам на този път и всичко останала, ако не съм сигурна, че причината е сериозна. Ако пуснем пак проба за окултни кръвоизливи дават ли някаква яснота?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #342 -: Януари 12, 2010, 11:54:12 am »
Преглед е нужен. И търсене на обезпокояващи симптоми.
Не са нужни изследвания "на сляпо"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #343 -: Януари 12, 2010, 11:59:41 am »
Докторе, зная че досаждам, но разберете ме, зная какво представлява прегледът тук и че до никъде няма да доведе. Ако аз не предприема нещо, отново пак всичко ще приключи до напипване на коремчето, слушалки на гърдичките и това. Какво имате предвид "обезпокояващи симптоми"?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #344 -: Януари 12, 2010, 12:25:52 pm »
Здравейте и от мен. Много се надявам на мнение и съвет, не знам какво да правя.

Синът ми е на 2 месеца и тежи 5,400, висок е 62 см. Имаме проблем с акането, който съществува почти, от както се е родил. Даваме му Дуфалак сутрин и вечер по 5 мл, както и Биогйа по 5 капки на ден. Тази комбинация (предписана ни от неонатолог) до около Нова Година работеше, но от тогава пак започна старата история - не ака с дни, много пръцка, напъва се много, а когато се изака е гъсто и лепкаво и му коства невероятни усилия. Изцяло на кърма сме (120 мл на хранене - 6-7 хранения), като заради проблема с акането не даваме капки за колики, нито чайчета - само преварена вода. Преди три дни се принудихме да му сложим свещичка Бизакодил, но прибягваме до тази мярка само в краен случай и тя изобщо не води до разрешаване на проблема, пък на всичкото отгоре тия свещички са за големи деца, и от тогава пак не е акал. Педиатърката ни увещава как като станел на 3 месеца и като съм почнела да му давам сокчета нещата щели да се оправят, само че аз не искам да го захранвам по тази схема. И не знам какво да правя - старая се да не използвам сапунчета и пр. методи, както и свещичките, но при така създалите се обстоятелство просто се налага.

На всичкото отгоре от една седмица се храним от шише, защото малкия няма търпение да изсуква гърдите ми - те не се наливат, както в началото, поради което аз изцеждам мляко и му давам. Започна да връща почти след всяко хранене мляко примесено със слуз - обикновено при оригването и да преглъща звучно без да е пил нищо, сърди се след като се е нахранил - това рефлукс ли е и мога ли с нещо да го облекча?

Благодаря предварително за отделеното време. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #345 -: Януари 12, 2010, 13:56:49 pm »
Д-р Бърди, ходихме до личната. Както си и знаех прегледът не доведе до нищо съществено, само думите "Да не би да има хемороиди това дете?". Но все пак поисках координати на хирург и утре в 9ч. сме на преглед. Молбата ми е, след като минем прегледа да ми кажете Вашето мнение, някакси с времето загубих доверието в бургаските лекари и ми е трудно да се доверя.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 15:44:17 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #346 -: Януари 13, 2010, 10:42:33 am »
Д-р Бърди, сега се връщаме от хирурга, днес не я преглеждаха, но утре чрез клизма с бариева каша ще огледат дебелото черво за кръвоизливи и полипи. Това ли трябваше да направим? Това изследване покрива ли всички възможности за тази кръв?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #347 -: Януари 13, 2010, 22:21:57 pm »
Момичета,моля за съвет.Бебето ми е с доста силна хрема.Педиатърката изписа Коларгол,но тъй като знам че Д-р Бърди не одобрява не съм ги взимала.Пробвах само със Стеримар,но нищо не помага-цяла нощ не спа и се измъчи.Дайте идея за някакви капки,които да отпушат нослето.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #348 -: Януари 13, 2010, 22:25:53 pm »
Помпичка + Олинт .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #349 -: Януари 13, 2010, 23:06:59 pm »
Помпичка + Олинт .
бих добавила и повдигане на възглавница....


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #350 -: Януари 14, 2010, 08:41:54 am »
Олинт може?Благодаря ви,още днес ще взема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #351 -: Януари 14, 2010, 14:12:53 pm »
Д-р Бърди, съжалявам че пиша следващите редове, но вече не издържам. Как е стигнала до това положение Бургаската болница, цялата ни държава?  Нагледах се на безхаберие, безчувствие, липса на човечност и какъвто и да е професионализъм. След като чакахме близо час хирурга, с който имахме уговорка от предния ден, да се наговори със сестрите и сигурно 10 пъти мина безцелно и видимо отегчен покрай нас ни назначи изследвания - ПКК, ехограф и консултация с педиатър. Всичко беше пародия и пълен фарс. След като ни препращаха от кабинет на кабинет и етаж на етаж, стигнахме до лабораторията, където през малко прозорче си подаваш ръката и ти бодат пръста, оттам на ехограф, където "лекарят" след като ни се накара доволно, я "прегледа". Видимо за мен пълен алкохолик, ръцете му треперят,направи леко движение по коремчето й за секунда и това беше. От там чакахме поне половин час да дойде педиатър, който като дойде намусен не каза поне едно "Добър ден". Опитах се да обясня защо сме там, а той с движение ме подкани да давам по-накратко. Прослуша гърдичките, понатисна корема, погледна гърлото и това беше прегледа. И всичко това на фона на пълна цигания, мизерия, възрастни хора на носилки по коридорите, висят катетри, системи и пр. И това беше за днес. До колкото разбрах утре ще и правят ректоскопия, ако съм запомнила правилно. Не зная вече от какво по-напред ще се пръсне сърцето ми, от притеснението дали на бебето му има нещо, от натрупания гняв или от отчаянието. Не искам да съм вече част от това, от тази държава, от този народ. Най-ме плаши  това, че на никой не му прави впечатление, всеки е унесен от злобата, безразличието и зависта. Колко хора трябва още да умрат в тази болница за да се направи нещо? Докато чакахме хирурга, присъствахме на жалък монолог. Две момичета, видимо на стаж попълваха изследвания в картони на хора в предоперационна. И се чува кикотене и думи: Мале, объркахме резултатите на бабето. А това "бабе" го подготвяха за операция.
Докторе, това което направихме днес за мен е напълно безмислено, не мога да вярвам на ехографията, нито на мнението на педиатъра.
по спомен изследванията на кръвта са следните: хемоглобин - 123, левкоцити - 11, тромбоцити -270.
Заключението на педиатъра беше следното: Няма температура, гърди чисти, гърло - розово, сърдечна дейност - нормална, корем - мек и безболезнен. Което въобще не ни дава отговор на проблема, който търсим.
И понеже наистина вече сърцето ми ще се пръсне от тревога, само ми кажете, тази ректоскопия, която ще направим утре, дава ли отговорите  които търсим, или трябва да се направи и нещо друго?
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 14:16:16 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #352 -: Януари 14, 2010, 14:18:17 pm »
Детето продължава ли да има кръв в изхожданията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #353 -: Януари 14, 2010, 14:25:12 pm »
Видимо, на пръв поглед не. От понеделник вечер, когато отново имаше кръв, давам само мляко, пюретата ги спрях, с идеята изхождането да стане по-меко и кашаво, за да видя дали ще има кръв, както при по-големите и оформени акита. Честно да кажа, не смея и да ровя много, защото ако видя кръв до утре сигурно ще се побъркам. Но, видимо няма кръв.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #354 -: Януари 14, 2010, 14:38:07 pm »
Никакъв съвет не е възможен от разстояние.
Всякакви крайно инвазивни изследвания обаче, с оглед възрастта на детето, би трябвало да са крайно обосновани.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #355 -: Януари 14, 2010, 14:42:29 pm »
Разбирам Ви.
Но кажете ми, моля Ви, само за тази ректоскопия. Казаха, че е безболезнено изследване и се прави при бебета. Страх ме е. В единият случай, че няма да направя каквото е нужно, а в обратния, че мога да прекаля и по този начин да навредя.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #356 -: Януари 14, 2010, 14:47:04 pm »
Всякакви крайно инвазивни изследвания обаче, с оглед възрастта на детето, би трябвало да са крайно обосновани.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #357 -: Януари 14, 2010, 14:53:17 pm »
От казаното разбирам, че НЕ препоръчвате ректоскопия. А за обосновката, каква обосновка, та те лекарите не считат за нужно да говорят, пък какво остава да се обосновават. След тези Ваши думи, съвсем ще се побъркам от мисли как да постъпя.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #358 -: Януари 14, 2010, 15:00:05 pm »
Тан, мила много добре те разбирам и ти съчувствам най искрено. Бягай далеч от бургаска болница, потърсете по компетентно мнение в Пловидв или в София. Ако това не ви е по силитие, поне потърсете мнение на частно в новата болница във Ветрен "Дева Мария" или Варна /макар, че и там е..., но по добре от тук/
Ако ти трябва добър ехограф за коремчето на малката, препоръчвам ти д-р Табакова на ул.Морска 1, е кабинета. Има доста добра апаратура и отлични отзиви, последно при нея водих Тони. Малки деца преглежда сутрин на гладно, ако искаш ще ти дам телефон на лични.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #359 -: Януари 14, 2010, 15:05:39 pm »
Докторе, поемам отговорност за даден от Вас съвет, но моля Ви дайте ми го. Нуждая се от него за да реша как да постъпя. Моля Ви! Как Вие бихте постъпили.
Перденце,благодаря че се включи, така мило ми стана.На ехограф сме я водили при доц. Балев във Варна, не мисля че в този случай ехографа би бил от полза. Мислехме, основно заради повръщането да я заведем при порф. Барнков напролет, ако продължават. Спира ни дългият път, бебе е, трудно ще с хранене и пр., а и как да я подложа на всичко  това без да съм сигурна че се налага. Връщайки се назад Виктория съм я травмирала достатъчно без нужда. Не искам да повтарям същите грешки. Господи, защо трябва да е толкова трудно.