0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #280 -: Декември 22, 2009, 01:29:54 am »
Здравейте докторе,
моя проблем е следния:
Дъщеря ми е на два месеца,около 40 ден някъде спря да се изхожда и от тогава я изаквам с термометър.Не ми се иска да го правя,но нищо не помага.Ако не я изакам един ден на следващия се напъва и плаче,не е спокоина докато не я изакам отново.Няма запек,акитата и не са твърди.Посъветвах се с педиатър и ми казаха да и давам сокчета.Давах и три дни,но ни се появиха ужасни колики и спрях да и ги давам.Изцяло сме на кърма и пие по малко вода.Храня я на поискване.Първият месец качихме 1,600кг,а втория я виждам че се движи нормално,но не сме ходили още на консултация.
Моля ви за съвет!
Благодаря ви предварително


Ето това беше първото включване на Меги
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #281 -: Декември 22, 2009, 09:11:56 am »
Мила, тя привиква да се изаква така :(
ще получи лениви черва
цял живот ли ще го правиш?

Доктор Бърди абсолютно не препоръчва яденето на овесени ядки от кърмещи майки, дават проблеми при бебетата.
а за сокчето, казах да пробваш само сутрин, по една лъжичка, на гладно, може да помогне да се изака детето.
спри с термометъра!



Днес е четвърти ден от както не съм ползвала термометър и всяка сутрин и давам по 3-4лъжички сокче от круша,но резултат няма.Също така не съм яла овесени ядки както ме посъветвахте.Вече се виждам в чудо,до сега беше спокойна,но ето че започна да се напъва отново и какво трябва да правя сега.Правя и масажчета по 4пъти на ден за по 10-15мин,но и това не помага.Моля ви помогнете

Какво АМ ползвате и колко яде детето? На хранене? колко пъти дневно?
Доктор Бърди, детето е само на кърма
Как наддава на тегло? в динамика, по месеци... .
Здравейте докторе,
Малката е родена на 20/10/09 - 3,600кг
изписаха ни на 23/10/09 - 3,6010кг
1ва консултация 24/11/09 -5,200кг
днес 22/12/09 - 6,000кг,но е теглена в къщи
Както ema2 ви е казала детето е на кърма и вода.Храня я на поискване/през 2,5-3часа/,а вечер се събужда и през 4часа.
Благодаря за помоща на всички!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #282 -: Декември 22, 2009, 10:17:47 am »
Перденце, това за РАСТ теста много пъти съм си го мислила, но единствено ме е спирало мненията, които са ми давали че в тази въраст е недостоверен. И то в такъв случай се обезсмисля. Но сега се замислих отново. Наистина, ако е достоверен, ще даде голяма яснота.

Здравей "тан". Тъй като съм минала през ада на алергиите, слава богу с правилно лечение синът ми до 10 годишна възраст го израсти и сега е ок, но лутането ми е познато. Мога да ти препоръчам много добър алерголог във Варна, откъдетои съм. За кръвния тест за алергии няма значение възрастта, може да се прави и на новородени. Понеже сина ми беше на 2г (което е малка възраст за кожните тестове) ние направихме кръвния. Веднага се видя към какво е чувствителен и към какво е свръхчувствителен и се назначи правилното лечение. Взема се венозна кръв, поне не се тормози детето с много манипулации. Теста струва 120лв и не минава по здравна каса, за съжаление. Моя съвет е да го направите този тест, и да започнете от някъде. Ако желаеш коррдинатите на д-р Малячкина, пиши ми на лични.
Успех!
Няма такъв "ад".
АД има в главите на хора като Мустаков, Маринова, Георгиева ( с парафина и мезим-форте за бебета или Креон).
Те превръщат вашият живот в ад с глупостите им, от които само в порочни кръгове се влиза, от КОИТО излизането трае с месеци.

Днес козе кашкавал, утре овче сирене... това е адът.
Реални алергии има само в много малък процент от децата.

Ето порочните кръгове на "тан":

*сменят млякото като играчка. Нищо по-лошо от това.
*Детето е с рефлукс - или изначално, или вероятно от целият този хаос с млеката. Нужно е сгъстяване с оризово брашно или анти-рефлуксно мляко ВЕЧЕ, след цялата тази какафония и оргия груби грешки. Но засега НАН ХА сгъстено с 1-2 мезурки оризово брашно е най-добрия вариант.
*екземите и обривите на детето са си най-тривиални бебешки екземи. Лекувани със смени на АМ и още по-груби терапевтични грешки (парафини, Креон, мезим-форте, и подобни "бисери") водещи верижно до още по-големи проблеми.

Това е адът уважаема Госпожо- глупостите на посочените хора, и глупостта на другите хора, не виждащи че царят е гол. Ако един частен педиатър тук прави такива глупости, ще остане без работа за "нула" време. А в Бг още пеят "осанна" на тези хора, и им се трупат пред вратите, в желаение да си получат Кузихром+Аериус/Зиртек за 6 месеца лечения "паспарту" след светване в нослето с фенерче (разбира се).

Благодаря Ви, д-р Бърди за отговора.
Отново истина, както винаги. Тъжна истина. Лошото е, че според мен трябва да минат поколения за да се види промяна, ако има такава.   Бяхте казали веднъж,  "Не може да няма и добри педиатри". Да, сигурно ги има, но са толкова малко, те са като светулчици, бляскат слабичко, трудни виждаш светлинката или трябва да имаш огромен късмет да попаднеш на тях. За толкова години аз нямах такъв.  Преди време ми направиха впечатление едни Ваши думи, че майките избрали Ви за педиатър нямат грижа за нищо, имат единствено "задължението" да идват редовно на консултации, а другото всичко е  от Вас, да стигате до новата информация, да я отсявате и извличате доброто от нея, да се развивате и грижите за децата. Те не четат по форуми, лутайки се по кой път да поемат. Те не тръпнат на всеки празник, почивен ден или нощ,  детето да не се разболее, защото педиатърът си е изключил телефона, а Бърза помощ и Спешно са само формалност, а нямаме и Пирогов. Те са сигурни, спокойни и ЖИВЕЯТ, защото имат на кого да разчитата. Ето това скоро няма да се случи тук. Дори и затова, че направихте много за нас. Показахте ни как трябва да са нещата, как се прави в цивилизованият свят, но...

*Поради тази смяна на млеката, продължих с НАН ХА, защото ме е страх пак да започна ново или да се върна на старото. Този съвет за оризовото брашно и за него се сетих и вече седмица прибавям по една мензурка оризова каша на Милупа към млякото. Но ми се струва, че така и става по-тежко на стомахчето. а може и само така да си мисля.
* Рефлукс, който се задълбочава, вместо да отшумява с месеците... може ли?
*не зная дали това е поредната грешка, но започнах да я захранвам. Притесняваме това малко качване, както твърди личната лекарка.

Д-р Бърди, благодаря. Не само за конкретният отговор на сегашният ни проблем, на вчерашния и евентуално на утрешният, а  най -вече за това че открихте пред мен един нов свят, по-добър, към който да се стремя. И знаете ли, така е по-трудно. Да виждаш, а да не можеш да промениш нищо... Благодаря!  
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 10:39:44 am от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #283 -: Декември 22, 2009, 11:02:24 am »
Оставете детето на ХА и не сменяйте повече АМ! Може да слагате и две мезурки оризово брашно, като адаптирате биберона за да тече. Но не дупки с ножица на биберона!

Раздалечете максимално възможно храненията, и не прехранвайте - по възможност- 4-5 хранения дневно са напълно достатъчни в тази възраст.
« Последна редакция: Декември 26, 2009, 13:14:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #284 -: Декември 22, 2009, 11:06:17 am »
Avent и Би Фрии имат накрайници на шишетата за контролирано пускане на течности.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #285 -: Декември 22, 2009, 11:06:42 am »
Мила, тя привиква да се изаква така :(
ще получи лениви черва
цял живот ли ще го правиш?

Доктор Бърди абсолютно не препоръчва яденето на овесени ядки от кърмещи майки, дават проблеми при бебетата.
а за сокчето, казах да пробваш само сутрин, по една лъжичка, на гладно, може да помогне да се изака детето.
спри с термометъра!



Днес е четвърти ден от както не съм ползвала термометър и всяка сутрин и давам по 3-4лъжички сокче от круша,но резултат няма.Също така не съм яла овесени ядки както ме посъветвахте.Вече се виждам в чудо,до сега беше спокойна,но ето че започна да се напъва отново и какво трябва да правя сега.Правя и масажчета по 4пъти на ден за по 10-15мин,но и това не помага.Моля ви помогнете

Какво АМ ползвате и колко яде детето? На хранене? колко пъти дневно?
Доктор Бърди, детето е само на кърма
Как наддава на тегло? в динамика, по месеци... .
Здравейте докторе,
Малката е родена на 20/10/09 - 3,600кг
изписаха ни на 23/10/09 - 3,6010кг
1ва консултация 24/11/09 -5,200кг
днес 22/12/09 - 6,000кг,но е теглена в къщи
Както ema2 ви е казала детето е на кърма и вода.Храня я на поискване/през 2,5-3часа/,а вечер се събужда и през 4часа.
Благодаря за помоща на всички!

Спрете да давате вода- това са порочни практики без ефект. Ако не претопляте няма нужда от повече течности.
Изключително кърмените деца, които наддават добре и нямат видима патология или заболяване при преглед, може да имат по едно изхождане на всеки 4-5-6-7 дена. Това НЕ е запек, при положение че детето не повръща и не е болно, и при преглед няма опасни белези на заболяване.

Ако не наддава добре, или има тенденция да спада на тегло, тогава след мерки за засилване на кърменето, може да се даде добавка. Понякога една или две добавки коригират изхожданията за 3-4 дена.
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 11:09:30 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #286 -: Декември 26, 2009, 00:23:36 am »
Здравейте Dr Birdie! Честита Коледа! :) От няколко седмици чета и се ровя в Интернет за атопичен дерматит и попаднах на много ваши постове: мнения и съвети. Много бих искала да опиша нашия проблем и да чуя мнението Ви:
Когато Калоян беше на около 3 месеца, след първата ваксина Пентаксим (същия ден) се появиха кървави нишки и слуз в акото. Изписаха ни 3 ампули Гентамицин и капки Био Гайа. Акото не се оправи от това, тогава отидохме на преглед и лекарката каза, че е алергичен и че освен това тези обриви по бузите са АД и ме сложи на диета, понеже кърмя: без млечни, цитруси, ядки, яйца, шоколад, ограничено бобови. С тази диета, която признавам си, понякога нарушавам, акото се оправи. Проблема ми останаха обривите по лицето - около устата и на вратлето. Мазах два пъти с елоком, един път с Локоид липокрем, скриват се за 2-3 дни, но после пак избиват. След стероидите мажех с крема на Др Тайс, на Мустела, сега откакто купих крема на А-дерма положението е доста по-добре. Но ту избледняват обривите, ту пак се зачервява... Вече не мажа стероидните кремове, наплашиха ме с атрофия на кожата, спиране на растежа и разни подобни. Та исках да Ви питам, така както Ви описвам нещата детето алергично ли е? Трябва ли да пие Фризопеп когато спра да го кърмя? Четох, че сте доста против даването на такова мляко без сигурна причина.  
« Последна редакция: Декември 26, 2009, 00:35:45 am от Asaly »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #287 -: Декември 26, 2009, 12:57:59 pm »
"Трябва ли да пие Фризопеп когато спра да го кърмя?"

Не, разбира се, що се отнася до АД, който не е алергично заболяване. Само една много малка част от АД имат връзка с хранителна алергия, и почти никога АБКМ към кърма като причина за АД.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #288 -: Декември 26, 2009, 23:10:43 pm »
А що се отнася до кръвта в акото? Скоро не се е появявала, но се получи и когато ядох биволско кисело мляко и овче сирене. Т.е., не е точно АБКМ, ами АБМ въобще май...
Тези дни Калоян се разболя и не го къпах няколко дни. Тази вечер, когато го съблякох за баня видях, че АД се е разпрострял по гръбчето му, червените петна вече са и там... :( Надявах се, че няма да избиват нови. Видях, че според Вас по-добрия крем е Фуцидин крем, мога ли да пробвам с него "на своя глава"? Колко често бих могла да го прилагам без да има странични ефекти? Бебето е на 5 месеца...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #289 -: Декември 26, 2009, 23:48:14 pm »
Петна не значи автоматично АД... . Снимки?
Вероятно от биволското мляко е било това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #290 -: Декември 29, 2009, 13:32:35 pm »
Д-р Бърди, направих ли грешка започвайки захранването? От известно време има моменти през деня, в които се напъва и ръмжи, тогава ми се струва и неспокойна. В тези моменти забелязвам и пресечено мляко по устните й, не много, не като повърнато, а само бели парцалчета по устата й. Дали може да е от това напъване и това да няма връзка с въвеждане на новите храни?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #291 -: Декември 29, 2009, 13:47:44 pm »
тан, детето просто връща по малко храна, защо да има общо със сахранването, и само мляко да яде, пак може да връща....
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #292 -: Декември 29, 2009, 14:05:09 pm »
StefiZ, както вече писах, тя връща/повръща по всяко време, кога повече, кога по-малко, непосредстевно след хранене, час, два след това, непосредствено преди следващо хранене, с уригване и пр. Част от връщането/повръщането става дори без да разбера, както се смее и така извира млякото от устата й, но има случаи когато започва да мрънка, напъва, ръмжи, веждите й се зачервяват и тогава се появава това пресечено мялко по устата й. Или пък спи и първо и се зачервяват веждите, после започва да се върти и се събужда. Вдигам я и след време или се уригва или излиза малко мляко. Затова съм си мислила, че тези връщания и  създават дискомфорт, което пък предизвиква у мен въпросът, дали не й създавам допълнителен дискомфорт с тези нови храни, макар да се опитвам да съм изключително внимателна при захранването. Отделям седмица на нов компонет, не бързам и не насилвам. Мисля 7 и 8-ми месец да отделя на зеленчуци и плодове, 9 и 10 на месо, 11 и 12 на глутен. Макар да съм си направила някаква ориентировъчна схема, много често имам въпроси и тогава ще се надявам на вашата помощ. А ето, другата седмица навършва 6 месеца, не зная дали мога още да отлагам захранавнето.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #293 -: Декември 30, 2009, 10:01:50 am »
 Здравейте!!! Вчера ми се стори, че нослето на сина ми хърка, няма секрети, които да изтичат, не е и запушен!!! Снощи когато си легна покашля през нощта!!! Да отбележа, че и второто ни зъбче е на път!!! Няма температура, малко е кисел, но го отдавам на зъбките!!! Проблемът е, че не мога засега да се свържа с педиатърката, ще продължавам да опитвам!!! Какво бихте ме посъветвали? Благодаря!!!


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #294 -: Декември 30, 2009, 10:46:28 am »
Не мисля че трябва нещо сериозно да се предприема още. Промий нослето със "Стеримар". Сигурно е от зъбките. Просто го наблюдавай.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #295 -: Декември 30, 2009, 10:54:44 am »
и на нас така ни хъркаше нослето когато никнеха зъбките, овлажнитек за стая помагаше, освен Стеримар


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #296 -: Декември 30, 2009, 11:07:22 am »
 Благодаря ви, момичета!!! И аз му пръсках вече тази сутрин веднъж Стеримар!!! Чух се с педиатърката ни и каза, че няма нещо притеснително, от сухия въздух или от зъбките е!!! Да пръскам Стеримара през три часа, а ако продължи да кашля, проспан по чаена лъжичка три пъти на ден!!!
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 11:23:23 am от kiara »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #297 -: Януари 04, 2010, 18:12:56 pm »
Здравейте Докторе,

Моята дъщеря е на 4 месеца, 6600 гр, 63 см. Изцяло на кърма е, вода не пие (предлагам, но тя не иска). Преди 5 дни забелязах малко кръв в изпражненията и слуз, но слуз има почти постоянно от около месец. Педиатър ни изписа Ентерол. Имаше кръв още 3 пъти, след което престана. Детето е активно, няма Т, весело е. Но 3 дни по-късно пак се появи кръв. Сега ни предписаха Гентамицин по 10мг веднъж дневно през устата за 3 дни. Диария няма, изхожда се нормално по 3-4 пъти на ден, а през последните дни и по-малко. Таткото се оплаква от разстроен стомах по същото време. Смятате ли, че лечението е адекватно? Дали не е от храна, която аз съм яла? Преди второто кървене бях консумирала малко риба? Дали има връзка?
Благодаря ви сърдечно за времето и вниманието!

Здравейте отново, Д-р Бърди,
За съжаление при нас нещата не се оправят. Периодично все още се появяват точици кръв в изхождането. Правихме посявка на анален секрет и се изолира само Кандида. Друг педиатър диагностицира "раздразнена лигавица на дебелото черво" и предписа Смекта и Нормофлор и сякаш имаше резултат. Последва 10 дневна пауза и после пак точици кръв. През цялото това време има и слуз в акото. Заведохме детето при доц. Недкова в Детската клиника в Плевен, прегледа го на ехограф и каза, че бъбреците, черния дроб са добре. Напрвихме ПКК и се оказа, че Хемоглубинът е нисък (101) - доцентката каза "анемия" и след 10 дни пак ще правим ПКК, а ако е пак нисък ще се взема венозна кръв за изследване на желязо.Предположи АБКМ и ме постави на безмлечна диета. Изписа Фенистил 3х2 за детето и по 1/2 Ксизал за мен. Започнахме Фенистила и пак имаше 2 поредни памперса с кръв.
Докторе, моля, помогнете. Не знам на кого да вярвам! Обриви няма, освен епизодични зачервявания и пъпчици по вратлето (обикновено след баня), които изчезват бързо.
Млечни не ям вече повече от месец, а резултат няма? Може ли да не е АБКМ? Кръвта не е всеки ден ...
Моля дайте своето мнение!
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #298 -: Януари 04, 2010, 18:39:35 pm »
*RAST тест
* подробни кръвни изследвания с "пакет" относно съсирването ( време на кървене, време на съсирване, аПТТ, ПТТ, фибриноген) + нива на Вит К.
*посявка на урина, посявка на изпражнения.
* ниският Хемоглобин е особено тревожна находка за уточняване, макар и долната граница за тази възраст да е 105. Тоест, нужни са обща кръвна картина от венозна кръв.

Ако РАСТ излезе положителен ще трябва да храните със специално мляко, и да се спре кърменето. "Алфаре" на Нестле е добър продукт.

Иначе много са нещата,които трябва да се изключат, и от разстояние съвет не може да се дава.

Нищо от предписаното няма да даде ефект, нито пък е във връзка и в логика със заболяването.
Все пак диагноза няма, а да се дава Фенистил на бебе на 4м по този начин е крайно неразумно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #299 -: Януари 04, 2010, 21:11:42 pm »
Оставете детето на ХА и не сменяйте повече АМ! Може да слагате и две мезурки оризово брашно, като адаптирате биберона за да тече. Но не дупки с ножица на биберона!

Раздалечете максимално възможно храненията, и не прехранвайте - по възможност- 4-5 хранения дневно са напълно достатъчни в тази възраст.

Привет, Д-р Бърди!
Ние сега след като сме навършили 6м., директно си минаваме на НАН ХА 2 , като продължавам да прибавям по 2 мензурки оризова каша?
И си оставаме на това мляко до годинката?
А това, че сме на ХА мляко, значи ли че трябва да продължа да въвеждам само безмлечни каши или от млечните такива?
Благодаря за отделеното време и Ви желая лека вечер!