0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #240 -: Декември 16, 2009, 19:43:38 pm »
Цитат
Първо: за бебета на кърма е нормално да има по рядко изхождане, няколко дни дори, помня, беше нормално.

Второ - сокчета не се дават на тази възраст

Трето- напълно забрави термометър, това не е нормално, особено както го правиш ти всеки ден.

остави детето на спокойствие,

Подкрепям

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #241 -: Декември 16, 2009, 19:46:57 pm »
Здравей,
между храненията имаме 2,5-3часа,а вечер дори 4часа.
Относно термометъра знам че не е хубаво,но тя направо откача когато не и направя клизмичка,започва да се привива и пищи-просто става непоносимо.Незнам какво да правя не мога да я оставя да плаче.
Ще й направиш голям проблем с този термометър...ако имаш круша, изтискай малко в една лъжичка и й го дай на гладно, преди кърмене.
А тя може да се извива от колики, може нещо, с което се храниш, да предизвиква това, като овесени ядки, зеле, някакви дрги тежки храни, кафе, шоколад ...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #242 -: Декември 16, 2009, 20:57:49 pm »
Здравей,
между храненията имаме 2,5-3часа,а вечер дори 4часа.
Относно термометъра знам че не е хубаво,но тя направо откача когато не и направя клизмичка,започва да се привива и пищи-просто става непоносимо.Незнам какво да правя не мога да я оставя да плаче.
Ще й направиш голям проблем с този термометър...ако имаш круша, изтискай малко в една лъжичка и й го дай на гладно, преди кърмене.
А тя може да се извива от колики, може нещо, с което се храниш, да предизвиква това, като овесени ядки, зеле, някакви дрги тежки храни, кафе, шоколад ...
Когато и правя клизмички/а това е всяка сутрин/нямаме проблеми със стомахчето,ако обаче пропусна две сутрини тогава се започва с напъването и плача.
От сокчето няма ли да и се появят колики,много ме притеснява.Относно храните откакто съм родила закусвам с овесени ядки,а храни като боб,леща,зеле,кафе и шоколад не си позволявам.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #243 -: Декември 16, 2009, 21:10:13 pm »
Мила, тя привиква да се изаква така :(
ще получи лениви черва
цял живот ли ще го правиш?

Доктор Бърди абсолютно не препоръчва яденето на овесени ядки от кърмещи майки, дават проблеми при бебетата.
а за сокчето, казах да пробваш само сутрин, по една лъжичка, на гладно, може да помогне да се изака детето.
спри с термометъра!

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #244 -: Декември 16, 2009, 21:15:05 pm »
Ще пробвам още утре с крушата и ще пиша какво е станало.

благодаря ти
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #245 -: Декември 16, 2009, 21:24:58 pm »
Ще пробвам още утре с крушата и ще пиша какво е станало.

благодаря ти

и не яж овесени ядки няколко дни
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #246 -: Декември 16, 2009, 21:45:36 pm »
Изобщо... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #247 -: Декември 16, 2009, 21:48:43 pm »
Доктор Бърди абсолютно не препоръчва яденето на овесени ядки от кърмещи майки, дават проблеми при бебетата.
[/quote]

Също така д-р Бърди не е привърженик на сокчетата, а и на тази възраст е много рано. Вече е отживелица старата практика да се дават сокчета от 40-я ден.
За деца които са само на кърма е нормално да се изхождат на няколко дни, не я насилвай с термометър всеки ден. Аз също съм го правила на дъщеря ми, но ако минат повече дни.
Дано д-р Бърди се включи с компетентно мнение.

п.с Видях че се е включил докато пиша:)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #248 -: Декември 16, 2009, 21:55:58 pm »
Аз едно не мога да разбера, от къде тази мода всички да се тъпчат с овесени ядки, че и децата си да хранят с тази "ужасно полезна" храна.

И двете ми деца са били само на кърма първите 5.5м., едното се изхождаше по 3-4 пъти на ден, всеки ден, без пропуск. Другото от 0 до 5, като е пропускала и по няколко дни, а други дни по 5-6 пъти по съвсем мъничко. Никога не съм ползвала термометър или подобни екстри. 2-3м. след захранването детето се изхожда нормално, всеки ден.
Не ям овесени ядки, не давам сокове......
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 22:01:50 pm от StefiZ »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #249 -: Декември 16, 2009, 22:01:28 pm »
Момичета знам естествено за соковете, просто й предложих да опита с мъничко сок от круша, за няколко дни. Да слага термометър в дупето всеки ден ми се вижда много драстично...
моите близнаци са минали без сокове, бяха изцяло на кърма първите 2 месеца не сме имали изобщо запек, имаха всекидневни изхождания
а и не обичам овес...
 :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #250 -: Декември 16, 2009, 22:24:07 pm »
Аз само веднъж  се опитах да пробвам с термометър след няколкодневен запек. Ми не се справих. Брррр, не повторих.
За мен също е ненормално това положение - изхождане задължително с термометър. Позната направи тази грешка със сина си /термометър ежедневно до към осем месечна възраст/ , той вече е на три, но си има проблем с дефекацията.

Според мен детето може да се напъва и плаче от колики и газове. По-добре дай Еспумизан.
Колкото до овесените ядки - и аз не разбирам що толкова ги хвалят. А мойто диване ич не го обича тоя овес - в пюре, в каша /за мюсли не съм проблава и няма да пробвам/.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #251 -: Декември 16, 2009, 22:45:13 pm »
Мима имаше период до 7 дни не се изхождаше когато беше предимно на кърма, за кърмачета не е проблем дори и на 3-4 дни да се изхожда по вендъж. Не мисля че детето плаче за това че не е изакано.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #252 -: Декември 17, 2009, 14:00:24 pm »
Мима имаше период до 7 дни не се изхождаше когато беше предимно на кърма, за кърмачета не е проблем дори и на 3-4 дни да се изхожда по вендъж. Не мисля че детето плаче за това че не е изакано.

Подкрепям напълно! Синът ми също имаше големи периоди от седмица даже ,в които не е акал,кърмачетата са така в повечето случаи.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #253 -: Декември 17, 2009, 14:41:13 pm »
Вики имаше само веднъж подобен проблем като беше на кърма! Оказа се, че кърмата е намаляла просто! Започнах да пия повече сокове аз - праскова, круша и лактогонен чай и нещата се оправиха. Казаха ми да ям и активия повече не знам от нея дали имаше полза!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #254 -: Декември 17, 2009, 15:16:11 pm »
Една комшийка работи като детска сесра в дом за деца, та тя ми е казвала че на ден децата там трябва да изпиват 400 мл водица.
Ние пием по много (вече 2х260). :P
Евро, това е общо с млякото или отделно вода? За каква възраст става въпрос?
Знам че 100 пъти е обсъждана темата и еднозначен отговор няма, но се опитвам да си създам картина някаква  :D Според педиатърката ни няма проблем, че не пие вода, но аз го мисля. Реално на ден изпива 450мл с 3 АМ и още 100мл в кашата. Как ви се вижда като количество?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #255 -: Декември 17, 2009, 16:03:13 pm »
   Пишете само за кърмени деца,но за тези,които от самото начало са на АМ специалист-гастроентеролог ми е казвал,че всеки ден трябва да се изхождат.Термометър и т.нар.сапунче няма да ползваме-добре,но тогава какво правим?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #256 -: Декември 17, 2009, 16:31:33 pm »
Една комшийка работи като детска сесра в дом за деца, та тя ми е казвала че на ден децата там трябва да изпиват 400 мл водица.
Ние пием по много (вече 2х260). :P
Евро, това е общо с млякото или отделно вода? За каква възраст става въпрос?
Знам че 100 пъти е обсъждана темата и еднозначен отговор няма, но се опитвам да си създам картина някаква  :D Според педиатърката ни няма проблем, че не пие вода, но аз го мисля. Реално на ден изпива 450мл с 3 АМ и още 100мл в кашата. Как ви се вижда като количество?

midge, на възраст 6-7 месеца нефролог ни каза че до 300 мл на ден е достатъчно, става дума само да вода, АМ си е АМ. За въпросния дом - децата са около и над годинка.

Може и да не пият децата ви толкова вода, но вие предлагайте. Всъщност ние пием чай на Хип, първоначално беше "лека нощ", но като вдигна дозата до над 2 шишета, го смених със "дестки" та барем да го намали, да ама не вече шишетата са 3.

п.п. аз съм допуснала грешка по-горе, ние пием 3х260, бях се притеснила за това и попитах Бърди, той каза да си гледам живота. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #257 -: Декември 17, 2009, 16:39:01 pm »
Благодаря ти, Евро!
Той, на практика, не пие изобщо вода. Предлагам, но в момента в който усети, че е вода просто не преглъща и се дави  8O ако е в настроение да се гевези си дъвче биберона на шишето и си гука.
Явно ще трябва да опитам с детските чайчета. Аз съм малко предубедена към всичко със захар и това ме спираше до сега. Ще се консултирам пак с педиатърката ни.

Бари, ние бяхме почти изцяло на АМ (първите два месеца имах кърма за макс 1/3 от храненията) и според нашата педиатърка до 3 дни нищо не се предприема. След това незнам какво се прави, че не сме имали проблем.
« Последна редакция: Декември 17, 2009, 16:48:41 pm от midge »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #258 -: Декември 17, 2009, 16:50:16 pm »
Течностите които поемат с АМ са напълно достатъчни. Нали АМ се прави с вода. Като сметнете храненията на ден всичкоп това е и течност. Моята дъщеря не пиеше вода до 6м. Когато я захраних тогава започна да пие вода. И лятото увеличи, естествено:)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #259 -: Декември 18, 2009, 00:03:51 am »
незнам за деца който са на АМ но в Америка не се дава вода или сок на деца който са на кърма
 meeggii пробва ли с масаж на коремчето и притискане на крачетата към коремчето леко все едно че кляка аз имах проблем с големия син и там ми показаха масажа на коремчето около 15 минути кръгови движения и после леко притискай крачетата към коремчето на нас ни помагаше но това с термометъра незнам не съм му фенка
:bori_020: :bori_020: :bori_020: