0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #220 -: Декември 06, 2009, 15:17:33 pm »
Здравейте Д-ре,

бебето ми е на 5 месеца и 2 седмици(коригирана възраст 3м и 3седм), до преди няколко седмици беше само на кърма и наддаваше средно 200гр на седмица,след което 3 седмици наддаде средно по 60-70гр на седмица. Започнахме да допълваме формула (SMA 1), миналата събота я теглихме,беше наддала 220гр (5.670кг), тази тази събота е пак 5.670 т.е. за една седмица не е наддала нито грам, при режим кърмене в 9, 130мл формула през 3-3.30 часа(понякога с 1 или 2 кърмения нощем)

Само да добавя, момиченцето ни се роди с тегло 2.090кг, досега не е боледувала,много е жизнена и весела,когато е гладна наистина силно си казва  :)
Тук в Ирландия не препоръчват захранването преди 6м и за това съм го оставила за след Коледа, но...дали не е време си мисля,с тези темпове на наддаване?

Има ли място за безпокойство това забавяне и какво трябва да коригирам?

Благодаря Ви предварително.

сега прочетох,че д-р Бърди вече не пише тук, е извинявам се,пак съм неподготвена  :oops: , ако някое от момичетата с моя подобен на моя опит може да ме посъветва, ще съм благодарна..
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 16:00:47 pm от polichka_molichka »
<script type="text/javascript" src="http://cdn.widgetserver.com/syndication/subscriber/InsertWidget.js"></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4dfed795-c39f-4876-bce5-5507b62ec46e');</script><noscript>Get the <a href="http://www.widgetbox.com/widget/pregnancy-calendar">Baby & Pregnancy Countdown Ticker</a> widget and many other <a href="http://www.widgetbox.com/">great free widgets</a> at <a href="http://www.widgetbox.com">Widgetbox</a>!</noscript>
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #221 -: Декември 06, 2009, 16:19:41 pm »
Има значение как е детето на растежните криви... . А не толкова с колко грама всяка седмица.
Тоест, общата динамика е от значение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #222 -: Декември 06, 2009, 22:27:23 pm »
Здравейте докторе  искам да попитам проблем ли е че детето ми не пие въобще вода?И след като въведа  зеленчук в храненето през това време което чакам да се види реакция само АМ ли да давам и по колко като количество детето ми е на 5 м и 5 дни :)Благодаря предварително
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #223 -: Декември 07, 2009, 17:25:08 pm »
Здравейте Докторе,

Моята дъщеря е на 4 месеца, 6600 гр, 63 см. Изцяло на кърма е, вода не пие (предлагам, но тя не иска). Преди 5 дни забелязах малко кръв в изпражненията и слуз, но слуз има почти постоянно от около месец. Педиатър ни изписа Ентерол. Имаше кръв още 3 пъти, след което престана. Детето е активно, няма Т, весело е. Но 3 дни по-късно пак се появи кръв. Сега ни предписаха Гентамицин по 10мг веднъж дневно през устата за 3 дни. Диария няма, изхожда се нормално по 3-4 пъти на ден, а през последните дни и по-малко. Таткото се оплаква от разстроен стомах по същото време. Смятате ли, че лечението е адекватно? Дали не е от храна, която аз съм яла? Преди второто кървене бях консумирала малко риба? Дали има връзка?
Благодаря ви сърдечно за времето и вниманието!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #224 -: Декември 07, 2009, 19:59:15 pm »
Подобен проблем споделяха и други майки.Доктора мисля, че препоръчваше изследвания.Също така да не се консумират ядки,включително овесени.
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 20:02:09 pm от _Elfita_ »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #225 -: Декември 08, 2009, 11:14:39 am »
Благодаря, _Elfita_,
Преди ядях доста овесени ядки, орехи - нали е хубаво за кърмата, но от известно време спрях, въпреки това слузта остана. Кръв вече няма, дано не се появи пак :?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #226 -: Декември 08, 2009, 23:07:01 pm »
Здравейте момичета! Д-р Бърди!
След дълго четене реших и аз да се включа с моите притеснения и въпроси.Със сигурност има доста изписано, но ми се иска да получа Вашия отговор конкретно по моя случай.
Дъщеря ми е на 1 месец. За този период успях да сменя 6 вида АМ - започнахме с Хумана, Нан 1, Нан Сензитив, Лактана Био, Милумил 1 и сега последно сме на Аптамил Комфорт. Причината за смяната:
1.с Хумана беше захранена в болницата, но се оказа, че точно този вид (Сензитив) е дарение за заведението и по магазините я няма;
2.от продуктите на Нестле се запече;
3.от Лактана повръщаше на фонтанче (възможно е да съвпадна и с приема на капки Еспумизан), но си акаше нормално по 2 пъти на ден;
4.от Милумил коремчето й къркореше и тя се свиваше и проплакваше дори и на сън;
5.от днес започнах да й давам Аптамил Комфорт - още нямам впечатления.
Педиатърката държи да минем на Фризо, но първо ще изчакам да видим как ще й се отрази Аптамила.
От известно време (4-5 дни) през деня спи за много кратко, през дълги часове бодърстване, заспива трудно и спи много нервно и повърхностно. Възможно ли е да се дължи на храната? В момента приема по 90 мл АМ. Утре сме на консултация, но по моите наблюдения наддава нормално.
От днес ме притеснява още нещо - непрекъснато се плези, като че ли преглъща трудно и си яде млякото много бавно. Дали не я боли гърло? След разговор по телефона с педиатъра отговора беше - "Така ще е, вече ще започва да се плези и гука....Яде бавно..явно не е гладна!". За последното съм сигурна - гладна е!
Моля Ви, споделете Вашите мнения и съвети!
Предварително Ви благодаря!
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #227 -: Декември 11, 2009, 17:29:41 pm »
Здравейте мами! Имам една питанка, не зная дали е за тук, но ми се стори най-удачно тук да я публикувам.
Каква е дневната необходимост от вода на дете около годинка?
Моето диване не е много по водата. пие ама ....
И още нещо. Чела съм тук, че са проблем твърдите изхождания, борбонки, а при нея са точно такива, и се претеснявам че една от причините може да е малкото течности които приема. Сокове също не иска. :ask:
« Последна редакция: Декември 11, 2009, 17:31:50 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #228 -: Декември 11, 2009, 17:44:53 pm »
Една комшийка работи като детска сесра в дом за деца, та тя ми е казвала че на ден децата там трябва да изпиват 400 мл водица.
Ние пием по много (вече 2х260). :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #229 -: Декември 11, 2009, 21:25:13 pm »
Благодаря! Отново много ми помогна. Важно е за мен да съм наясно. Сега ще се опитам да съм по напориста в даването на водичка
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #230 -: Декември 12, 2009, 21:19:56 pm »
Весита  ние сме на по малко от месец.В родилното ни захраниха с Hipp bio и с това продължихме.Посъветваха ме,че не е желателно смяна,защото е възможно да се появят проблеми.Вие сте вече на месец,но не е ли малко грамажа  който и даваш?До 1 месец трябва да яде до 120гр.Ние сме 14дена и ядеме по 100гр вече.До 1 месец бебето трябва да наддаде до килограм.Посъветвай се и с други,но ми се струва,че е малко това,което и даваш.
Евритинг за водата ми казаха да пие,колкото му се пие.Макар,че и ние хич не я обичаме и трудно я пие.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #231 -: Декември 14, 2009, 19:05:11 pm »
Знам, че повдигам много наболял и същевременно стотици пъти дъвкан проблем, но не зная как да постъпя, затова имам нужда от трето мнение (освен моето като майка и това на педиатърката ни):
Синът ми е на 5 месеца. Миналата седмица на консултацията лекарката реши, че детето има скрита форма на рахит, отсъди за това по леко потните му крачета. Имал и оплешивяване отзад на главичката. Фонтанелите му са почти затворени, проблем там няма. Изписа 6 капки Вигантол + калциев глюконат по 5 капки сутрин и вечер. Чела съм за предозирането на вит.Д, за това че в БГ се изписва едно къмто гьотере и Вигантол, и к.гл., не искам да изпадам в крайности и от глупост и безпочвен страх, да навредя на детето си...Лекарката каза, че в момента би било невъзможно да се вземе кръв за изследване, защото ръчичките на детето са пухкави и дебелички и е невъзможно да се намери вена, само ще го изтормозим.
Детето се роди 4кг/49см.,първите 2 месеца качваше по 1.500 средно и заради бурен растеж, ни изписваха по 4 капки вигантол, които аз не давах - по цял ден бяхме навън, правила съм регулярни слънчеви бани всеки ден, а в лошите дни - по 1-2 капки. В момента е 8.800, 70см. и изглежда съвсем съразмерен (обвиниха го, че бил дебел).
По мои наблюдения - вече не се поти при хранене, стряскането е в границите на нормалното,краченцата се потят ако е с чорапки от изкуствена материя или въобще нещо непамучно по тях.
Та, след всичко това, сигурно досадих дори, но исках да съм обстойна - да продължавам ли с 1-2 капки Вигантол, да давам ли въобще калциев глюконат? На АМ е и от десет дни е захранен. Съдържанието на вит.Д в млякотъо е съвсем минимално и не покрива дневните нужди изцяло (смятала съм го).
Благодаря Ви предварително, докторе!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #232 -: Декември 14, 2009, 19:13:41 pm »
Това, заради което са сложили диагноза за Рахит, всъщност не са симптоми за рахит.
Може да дадете 600-700Е Вит Д/дневно, и това би било достатъчно, ако се сметне и АМ.
« Последна редакция: Декември 14, 2009, 22:16:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #233 -: Декември 14, 2009, 21:40:27 pm »
 :bighug:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #234 -: Декември 14, 2009, 22:55:13 pm »
Steffя, вече се питах какво става с вас. Липсваш ми :bighug:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #235 -: Декември 15, 2009, 14:16:06 pm »
Здравейте момичета! Д-р Бърди!
След дълго четене реших и аз да се включа с моите притеснения и въпроси.Със сигурност има доста изписано, но ми се иска да получа Вашия отговор конкретно по моя случай.
Дъщеря ми е на 1 месец. За този период успях да сменя 6 вида АМ - започнахме с Хумана, Нан 1, Нан Сензитив, Лактана Био, Милумил 1 и сега последно сме на Аптамил Комфорт. Причината за смяната:
1.с Хумана беше захранена в болницата, но се оказа, че точно този вид (Сензитив) е дарение за заведението и по магазините я няма;
2.от продуктите на Нестле се запече;
3.от Лактана повръщаше на фонтанче (възможно е да съвпадна и с приема на капки Еспумизан), но си акаше нормално по 2 пъти на ден;
4.от Милумил коремчето й къркореше и тя се свиваше и проплакваше дори и на сън;
5.от днес започнах да й давам Аптамил Комфорт - още нямам впечатления.
Педиатърката държи да минем на Фризо, но първо ще изчакам да видим как ще й се отрази Аптамила.
От известно време (4-5 дни) през деня спи за много кратко, през дълги часове бодърстване, заспива трудно и спи много нервно и повърхностно. Възможно ли е да се дължи на храната? В момента приема по 90 мл АМ. Утре сме на консултация, но по моите наблюдения наддава нормално.
От днес ме притеснява още нещо - непрекъснато се плези, като че ли преглъща трудно и си яде млякото много бавно. Дали не я боли гърло? След разговор по телефона с педиатъра отговора беше - "Така ще е, вече ще започва да се плези и гука....Яде бавно..явно не е гладна!". За последното съм сигурна - гладна е!
Моля Ви, споделете Вашите мнения и съвети!
Предварително Ви благодаря!
Много млека сте сменили за един месец, направо ще побъркате детето. Надявам се от комфорта вече да сте добре :) Ако бебето го боли гърлото вярвай ми ще си разбрала до сега, сигурно ще се покъса от рев. Веднага им проличава, когато нещо не им е добре. А за млякото, колкото и лаишки да звучи-по-добре да го яде бавно, отколкото да бърза и да се дави. Ако все пак имаш все още същите притеснения потърси педиатърът на място, или отиди при друг за да ви види. :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #236 -: Декември 15, 2009, 16:21:41 pm »
Има значение как е детето на растежните криви... . А не толкова с колко грама всяка седмица.
Тоест, общата динамика е от значение.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #237 -: Декември 16, 2009, 09:40:07 am »
Здравейте докторе,
моя проблем е следния:
Дъщеря ми е на два месеца,около 40 ден някъде спря да се изхожда и от тогава я изаквам с термометър.Не ми се иска да го правя,но нищо не помага.Ако не я изакам един ден на следващия се напъва и плаче,не е спокоина докато не я изакам отново.Няма запек,акитата и не са твърди.Посъветвах се с педиатър и ми казаха да и давам сокчета.Давах и три дни,но ни се появиха ужасни колики и спрях да и ги давам.Изцяло сме на кърма и пие по малко вода.Храня я на поискване.Първият месец качихме 1,600кг,а втория я виждам че се движи нормално,но не сме ходили още на консултация.
Моля ви за съвет!
Благодаря ви предварително
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #238 -: Декември 16, 2009, 18:35:08 pm »
Здравей Меги, не съм доктор Бърди, но знам горе долу какво би ти отговорол той ;)

Първо: за бебета на кърма е нормално да има по рядко изхождане, няколко дни дори, помня, беше нормално.

Второ - сокчета не се дават на тази възраст

Трето- напълно забрави термометър, това не е нормално, особено както го правиш ти всеки ден.

остави детето на спокойствие,

П.С Какво визираш пред "напоискване", все пак трябва да има някакъв интервал между храненията , поне 2 часа
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 18:39:22 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #239 -: Декември 16, 2009, 19:39:08 pm »
Здравей,
между храненията имаме 2,5-3часа,а вечер дори 4часа.
Относно термометъра знам че не е хубаво,но тя направо откача когато не и направя клизмичка,започва да се привива и пищи-просто става непоносимо.Незнам какво да правя не мога да я оставя да плаче.