0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #20 -: Септември 16, 2009, 18:31:33 pm »
Благодаря на вси4ки за отговорите,
Смених АМ 2 пъти и резултата е съЩият, просто като усети биверона с млякото и запо4ва да реве, но ако е сок го пие 8O
Кисело мляко не съм давала оЩе, само на данон дето е правено с Ам, не го иска. И каШа преди ядеШе, а сега като е с мляко и плюе.
Урината(1 та) излезе 4иста,2 та с малка инфекция и затова пуснахме 3 та, която Ще е готова в петък.
педиатърът каза, 4е Ще пуснем и кръв.

Режимът му е следният сега, мисля 4е е нормален
8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре
11.00 малко пилеШко или телеШко със зелен4уци и половн плодово
14.00 пак каШа
16.00 сок(ябълка или портокал)100 мл.
20.00 редувам месните пурета
Захраних с оризова каШа на 5 месеца и 20 дни.

През ноЩта поне 5 пъти сок или вода, а преди като си пиеШе АМ си спинкаШе сладко.
Кърмих до около края на 2 месец и дори след това без проблем захапа биберона с АМ.
Ами Ще 4акам резултатите и Ще продължавам с опитите с АМ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #21 -: Септември 16, 2009, 18:39:45 pm »
Точно в момента имам същия проблем с разликата,че моят син е на 3м.Досега си изпиваше Хуманата без никакъв проблем.От 4-5 дни е голяма мъка-плюе,плаче и изобщо се храним с голяма мъка.Не посмях да сменя млякото,защото нали казват ,че не било хубаво.В крайна сметка ако сменям какво бихте ме посъветвали-Хип или Аптамил?

Понякога бебетата в тази възраст правят "гладна ста4ка"и с голяма мъка се хранят, но все пак поемат определено коли4ество АМ или кърма. Може пък да е колики или пробвай смяна на АМ.
Важното е, 4е пие все пак нали?
Аз като си бях в България, давах на малкият Аптамил Милумил 1 на Милупа, хареса го, но все пак е индивидуално. За Хип незнам ниЩо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #22 -: Септември 16, 2009, 19:13:51 pm »
Сега си спомних, че и моя Боби правеше така около 6-7 месец.
Пускането на сушоара помагаше много , после след няколко месеца това се преодоля

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #23 -: Септември 16, 2009, 21:09:00 pm »
Режимът му е следният сега, мисля 4е е нормален
8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре
11.00 малко пилеШко или телеШко със зелен4уци и половн плодово
14.00 пак каШа
16.00 сок(ябълка или портокал)100 мл.
20.00 редувам месните пурета
Захраних с оризова каШа на 5 месеца и 20 дни.
На това доктор Бърди би казал, че си "бомбандирала" детето - как за два месеца успя да въведеш каша, пилшеко, телешко, зеленчуци и плодове, та даже и да ги редуваш.
Забрави соковете. Кашата не се нужда е от бисквити - тя си е измислена достатъчно пълноценна.
За да ти прояде пак млякото - сложи от любимата каша две мензурки в млякото.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #24 -: Септември 17, 2009, 00:05:01 am »
:o доста сте напреднали със захранването, Преслава е на вашата възраст почти, месо вкарах преди седмица- пуешко, яла е само оризова каша, другото са си стандартните плодове и зеленчуци за възрастта, нямаме заместено хранене, радвам се ако изяде 100 грама на обед или следобед, закуска скоро няма да въведа, както и глутен
май трябва да позабавиш темпото със захранването, детето се обърква от толкова много нови храни, все едно да си на ол инклузив и три пъти на ден да ядеш от всичко, което е на блок масите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #25 -: Септември 17, 2009, 00:18:09 am »
Елеонор, не се притеснявай. Опитай да промениш храненията. Примерно вечер в 20.00 ч вместо месно пюре му давай само АМ. Пюре давай за обяд, щом си въвела месата. Можеш да даваш един ден месно, един ден постно.
Хич не се шашкай!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #26 -: Септември 17, 2009, 10:20:20 am »
Искам само да кажа,че ако съм разбрала правилно Елеонор надали е имала желание да бърза толкова със захранването,но при положение, че детето отказва всякъкво АМ а и киселото мляко не иска тя явно се вижда в чудо с какво да го храни.За това да не я виним.Сигурно за това има толкова храни в менюто му и те явно не са причина за отказа на мляко , защото тя е започнала да го храни така малкия вследствие на това,че е отказъл всякъкво АМ.Съвет немога да дам,защото при нас не се е случвало ние и сега си пием сутрин и вечер мляко,просто много го обича.
Елеонор дано нещата се наредят по най-долбрия начин са сладура.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #27 -: Септември 17, 2009, 14:22:33 pm »
Искам само да кажа,че ако съм разбрала правилно Елеонор надали е имала желание да бърза толкова със захранването,но при положение, че детето отказва всякъкво АМ а и киселото мляко не иска тя явно се вижда в чудо с какво да го храни.За това да не я виним.Сигурно за това има толкова храни в менюто му и те явно не са причина за отказа на мляко , защото тя е започнала да го храни така малкия вследствие на това,че е отказъл всякъкво АМ.Съвет немога да дам,защото при нас не се е случвало ние и сега си пием сутрин и вечер мляко,просто много го обича.
Елеонор дано нещата се наредят по най-долбрия начин са сладура.
Съгласна съм, тъй като аз го изживях това чудо ,само че бяхме доста по малки и само на АМ ,а малкия реши да откаже всяко АМ което купувах и което ме съветваха да купувам и бях просто в безисходица и за това дадох кисело мляко! :? така че напълно разбирам Елеонор  :wink:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #28 -: Септември 17, 2009, 15:17:05 pm »
isev  , всички капки за колики запичат,защото всички съдържат симетикон.Нашето Митенце се запече от " Еспумизан L "  и " Colief ". Ние сме на "Аптамил-1"(не знам какво е вашето "аптамил АР",какво е АР ?).Капките за колики ги намалих и ги прилагам само 1-2 пъти в млякото и то само следобяд.В едно от сутрешните хранения давам 5 капки от пробиотик "Биогая"(много,много-полезно) и 5 мл "Лактулоза-MIP"(за лечение на  запек и забавена перисталтика).Този курс на лечение е един месец.Има ефект,но всичко това е следствие преглед при коремен специалист.Питай си педиатъра за тази комбинация,ако е съгласен да ви изпише рецепта и няма да имате повече проблеми с акането.
АР - анти рефлукс-това е срещу повръщане, аз давам на беба Аптамил комфорт имунофортис, за две три седмици го бях сменила с обикновения аптамил, но се запече, с комфорта си ака нормално и всеки ден, с предишното се пънеше по цял ден докато изкара накрая една шайба :( и аз върнах пак комфорта.
Иначе и беба имаше по едно време проблемс  млякото за около ден два ми прави нещо като стачка-беше на 3,5 месеца. Оставих я да си почине-в смисъл да хапва колкото иска, естествено това ми коства много притеснение и мнго нерви, но явно на нея така й беше по-добре-спеше си спокойно и общото й състояние беше добро. След това започна пак да си хапва нормално млякото иначе само като видеше шишето и надуваше такава гайда...
Сега ми е проблемна с кашите, както си ги ядеше и изведнъж спря и вече не ще, но тя  принципно недолюбва лъжицата, само плод с бисквити хапва добре, та сега се опитвам да въведа някакви разнообразни храни(вчера дадох пълнозърнеста каша с плодове на Хип-бурканче, хапна добре) Днес за десерт и дадох йогурт дует-пак на хип и то й хареса. Вече започвам да правя какви ли не фокуси. Най-вероятно от еднообразието понякога им писва на децата :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #29 -: Септември 17, 2009, 15:20:59 pm »
8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре

прави кашата с АМ, а не с гола водица. бисквити вътре не са нужни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #30 -: Септември 17, 2009, 15:31:31 pm »
И каШа преди ядеШе, а сега като е с мляко и плюе.

Ами тя Елеонор е писала че като е с мляко кашата детето я плюе за това я прави с водица.

За мен лично всички действия за които се упреква Елеонор просто са вследствие,че детето е отказало млякото и тя е принудена да го храни с нещо все пак.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 15:34:42 pm от Delica »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #31 -: Септември 17, 2009, 15:57:46 pm »
8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре

прави кашата с АМ, а не с гола водица. бисквити вътре не са нужни.
По мои наблюдения безмлечна плодова каша на нашия пазар няма. Безмислено е да се слага АМ на млечно-плодова каша според мен.
Има елда, ориз, зърнени, но не и плодови.
И каШа преди ядеШе, а сега като е с мляко и плюе.

Ами тя Елеонор е писала че като е с мляко кашата детето я плюе за това я прави с водица.

За мен лично всички действия за които се упреква Елеонор просто са вследствие,че детето е отказало млякото и тя е принудена да го храни с нещо все пак.
Никой в нищо не упреква. Просто даваме съвет. За мен храненето на детето е неправилно, бързо захранено. Търси се връзката причина - следствие.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #32 -: Септември 17, 2009, 17:00:06 pm »



8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре
11.00 малко пилеШко или телеШко със зелен4уци и половн плодово
14.00 пак каШа
16.00 сок(ябълка или портокал)100 мл.
20.00 редувам месните пурета


Нека не наливам масло в огъня, но това е изключително тежко меню за бебе дори на 1 година.
аз предлагам :
06.00 АМ
10.00 АМ или както много педиатри включват в 7 месец попара с изкиснато сирене, но това само ако майката желае да въведе.
13.00 Редува се през ден месно със зеленчуково пюре, без никакво половин или цяло плодово пюре
16.30-17.00 Плодова каша, без никакви допълнителни бисквити или АМ
20.30 АМ

Между храненията, ако детето желае, може да яде плодово пюре или 50 мл плодов сок или настърган плод.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #33 -: Септември 17, 2009, 17:42:06 pm »
Мога да споделя моя опит.
На 8 месеца и 1 седмица,Криси отказа обеда,правих ли какви ли не "подобрения" на пюрето-доп. пасиране,малко захар, не иска,повдига му се и това е. Вечерите също изпиваше 50-60мл мляко и край. Това 2-3 дни, докато всъщност разбера, че вече не му понася 5-кратното хранене. Четох доста, и реших да сменя режима му. Откакто е на 4-кратно, се чувства спокоен и хапва с апетит през 4-4.5 часа.Вечер е само на АМ.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #34 -: Септември 17, 2009, 20:32:26 pm »
Безмлечна ябълкова има на Хумана.

Ние сме на режима който hrisi09 е описала.

едит: сокове и междинки не давам! :)
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 20:50:25 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #35 -: Септември 17, 2009, 20:47:11 pm »



8.00 КаШа плодова с  вода ,и бисквити слагам сега вътре
11.00 малко пилеШко или телеШко със зелен4уци и половн плодово
14.00 пак каШа
16.00 сок(ябълка или портокал)100 мл.
20.00 редувам месните пурета


Нека не наливам масло в огъня, но това е изключително тежко меню за бебе дори на 1 година.
аз предлагам :
06.00 АМ
10.00 АМ или както много педиатри включват в 7 месец попара с изкиснато сирене, но това само ако майката желае да въведе.
13.00 Редува се през ден месно със зеленчуково пюре, без никакво половин или цяло плодово пюре
16.30-17.00 Плодова каша, без никакви допълнителни бисквити или АМ
20.30 АМ

Между храненията, ако детето желае, може да яде плодово пюре или 50 мл плодов сок или настърган плод.



Децата винаги "желаят", ако е сладко или солено или с друг "краен" вкус.
Храненията трябва да бъдат точно определени като брой/дневно! И НИЩО помежду.
Даването на "междинни" хранения води до затлъстяване по простата причина че така почти удвоявате калориите, които давате на детето дневно, и на практика детето целият ден се храни. С нещо.
Особено порочно е да се дават като "междинни" хранения плодови сокове или сладки храни.
Даването на сокове при бебета и деца под годинка е крайно погрешна практика!

Няма абсолютно никакво значение дали кашата ще е млечна или безмлечна.
Както се харесва.
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 20:49:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #36 -: Септември 17, 2009, 20:48:07 pm »
Здравейте малкия ака по 1 път на ден и акото му е като на голям човек :?това дали е нормално и се напъва ато ака 8O.Моля за съвет :o
« Последна редакция: Септември 17, 2009, 20:50:00 pm от isev »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #37 -: Септември 17, 2009, 21:40:53 pm »
Здравейте малкия ака по 1 път на ден и акото му е като на голям човек :?това дали е нормално и се напъва ато ака 8O.Моля за съвет :o
Колко е голям малкия и какво хапва?
Нормално над 6месеца да ака по веднъж, ако не е захранен. Беба като я захраних, започна по-често да ака, но като смених АМ направи нещо като запек, след това я върнах на старото АМ и всичко си дойде по местата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #38 -: Септември 17, 2009, 21:58:13 pm »
Ами яде ам аптамил ар и е на 2 месеца и 13 дни!Незнам какво да правя и  какво да му давам ,педи каза ,че е нормално да ака даже не всеки ден 8O той си ака ама  малко по твърдо 5и това ми е притеснително :?Незнам дали е от млякото давам и еспумизан за колики допреди акаше на всяка смяна на памперс но сега незнам какво се случва :x
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #39 -: Септември 17, 2009, 22:15:35 pm »
Малко по-нагоре стана на въпрос , че всички лекарства за колики запичат малко или много. Възможно е да е от Еспумизана. Колко капки и колко често го даваш?
Аз най-добри отзиви имам от Миликон /симетикон за италианския пазар/, но от него не се запичаше.