0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #180 -: Октомври 23, 2009, 11:45:45 am »
Трябва ли да се дава витамин Д когато  детето е на АМ?
Да, ако изпива по-малко от 500-600 мл дневно.
Но в разумни количества - например капка/ дневно.
Не хиляди единици дневно.
Тоест, като добавка към дневните нужди.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #181 -: Октомври 23, 2009, 13:25:06 pm »
Докторе,моята педиатърка каза да увелича на 2 капки + АМ,защото бил израснал много бързо-на 4м. е 67см.Струва ли ви се разумен довод?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #182 -: Октомври 23, 2009, 13:29:56 pm »
Не. Не ми се струва. Много е.
Особено ако пие повече от 500-600 мл АМ дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #183 -: Октомври 23, 2009, 13:33:29 pm »
Благодаря за бързия отговор-ще си мина пак на 1 капка :)

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #184 -: Октомври 23, 2009, 16:55:43 pm »
Така и така сме на темата за Вит. Д, да си задам и аз въпроса.  Кърмих дъщеря си до лятото, като през това време бях дала едно шишенце Вигантол и спрях.  Като преминахме на АМ не давах повече, но педиатърката все ме питаше дали давам, защото фонтанелата, въпреки че не била с меки ръбове, не се затваряше.  От юли-август отново започнах да го давам, защото като пипам главичките на по-малките бебета, на всички фонтанелите са по-затворени от нашата.  Разбрахме се пак да коментираме приема в края на октомври.  Давам по 2 капки дневно, с първата хапка закуска.

Колко големи долу-горе са фонтанелите на вашите деца на една година?  Нашата е около 3см х 1см.  Е ли това повод за някакво притеснение? 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #185 -: Октомври 23, 2009, 17:25:17 pm »
на Стефания се затвори по спомени около 11ти месец
на Преслава е почти затворена, на първата съм давала около 3 месеца Вигантол по капка, на втората 3-4 дена  :D и двете са кърмачета
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #186 -: Октомври 23, 2009, 17:57:38 pm »
И ние сме кърмачета до момента и съм давала два месеца зимата и то не редовно. Още не ни е затворена фонтанелата и незнам дали е проблем това. педиатърът нищо не ми е казвала относно това, а всеки месец я проверява. Ще я питам на следващата консултация  :oops:

п.п. невиждам смисъл през лятото да се дава и затова недавах.
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 18:40:56 pm от Малина »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #187 -: Октомври 24, 2009, 22:29:48 pm »
Мекотата на бебешките главички в областта на шевовете е нормално явление и НЕ Е белег на рахит.
Фонтанелите (голямата, и изобщо оценката на двете) и развитието им се оценяват в Бг по тотално различни критерии от това,което е прието широко днес. Вероятно именно това води до грешки и злоупотреба с Вит Д.

Вит Д е особено нужен като добавка при изключително кърмени деца. Тук спор няма.
Но деца отглеждани в добри домашни условия, извеждани често, изпиващи над 500-600 мл АМ дневно имат източник на Вит Д и добавка може да се обсъжда само в рамките на разумните общо 500-600 Единици дневно дневни нужди.
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 22:36:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #188 -: Октомври 26, 2009, 10:13:37 am »
Здравейте мили мами, и д-р Бърди!
Имам нужда от Вашия споделен опит.
На дъщеря ми й никне горно 4етвърто зъбче,цяла нощ плака и си дърпаше ушичките, явно я боляха. Дадох й панадол два пъти по 5мл. през 4 часа, но нямаше много ефект. Джипито ме консултира по телефона да съм вземела капки Отипакс и да капя 3х4 капки. Тъй като нашият татко е в командировка неможах да отида до аптека и така отсъмнахме двете на ръце.
Има ли мама, която да ги е ползвала при болки в ушите при никнене на зъбки? Или дайте съвет с какво бих могла да облекча болката й.
Предварително Ви благодаря!
Лек и слънчев ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #189 -: Октомври 26, 2009, 11:25:45 am »
Трябва да заведете детето да му видят ушичките.
А не да слагате капки на сляпо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #190 -: Октомври 26, 2009, 11:33:37 am »
Благодаря Ви д-р Бърди!
Да така реших и аз днес. Сега тръгвам за докито.
Радвам се, че ни навестявате :)
Лек и спорен ден!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #191 -: Октомври 26, 2009, 19:08:46 pm »
Мекотата на бебешките главички в областта на шевовете е нормално явление и НЕ Е белег на рахит.

Благодаря Ви, Докторе.  Днес бяхме на преглед и "присъдата" е да продължавам и този месец да давам Вигантол-а, но няма повод за притеснение. 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #192 -: Октомври 26, 2009, 19:41:54 pm »
Добър вечер,Докторе!Имам следното притеснение:Синът ми който е на 4 месеца от сутринта е доста често кихащ и с обилен секрет от носа-прозрачен,воднист.Най вероятно е нещо безобидно,но тъй като имам възможност да го заведа на лекар след 2 дни се надявах на вашите съвети.Няма температура,кашлица.Храни се с апетит и е все така енергично детето.Засега пръскам само Стеримар и ползвам помпичката за нос.
Благодаря ви предварително :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #193 -: Октомври 27, 2009, 16:43:32 pm »
От известно време в акото на бебето, почти на 4м. виждам нещо черно. Не е като жилка, с консистенцията на акото е. Пускахме два пъти изследване за окултни кръвоизливи, резултатите бяха отрицателни. Личната лекарка смята, че все още се чистят червата. Някой да е имал подобен проблем? Само да спомена, че сме изцяло на АМ Хумана. Д-р Бърди, ще се радвам и на Вашето мнение!
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 16:49:30 pm от tan »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #194 -: Октомври 27, 2009, 21:39:14 pm »
Добър вечер,Докторе!Имам следното притеснение:Синът ми който е на 4 месеца от сутринта е доста често кихащ и с обилен секрет от носа-прозрачен,воднист.Най вероятно е нещо безобидно,но тъй като имам възможност да го заведа на лекар след 2 дни се надявах на вашите съвети.Няма температура,кашлица.Храни се с апетит и е все така енергично детето.Засега пръскам само Стеримар и ползвам помпичката за нос.
Благодаря ви предварително :)
Ами като начало на мен ми се вижда добра система :) ако вдигне температура може панадол да дадеш, но под температура имам предвид над 38 градуса. Пък доки като ви види да решава за по-сериозни лекове.Докато беба беше хремава я слагах на съвсем лека възглавница, но тя е по-голяма, ако искаш, за да не слиза секрета към гърлото може някак да повдигнеш матрака.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #195 -: Октомври 29, 2009, 12:16:02 pm »
Здравейте и от мен.
Ние пък имаме друг проблем. Малката е на 5 м. и не иска да яде нищо друго освен АМ. Нито сокове, нито пюрета, нито каши - нищо. Реших да я пробвам на кисело мляко. Освен че и него не яде се обрина. От млечните каши също, макар че не е яла много от тях. Най много 30 мл. И така си караме само на мляко. Знам че не е хубаво но какво да правя. Дайте съвет.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #196 -: Октомври 29, 2009, 21:40:49 pm »
Здравейте и от мен.
Ние пък имаме друг проблем. Малката е на 5 м. и не иска да яде нищо друго освен АМ. Нито сокове, нито пюрета, нито каши - нищо. Реших да я пробвам на кисело мляко. Освен че и него не яде се обрина. От млечните каши също, макар че не е яла много от тях. Най много 30 мл. И така си караме само на мляко. Знам че не е хубаво но какво да правя. Дайте съвет.
КАто гедам много неща си пробвала вече, нека малко детенцето да си почине, не я напъвай толкова с каши и всички неща които си изброила. Кисело мляко не бих дала толкова рано-Кате е на 11м. а хапна йогурт на Хип едва преди седмица-две. Направи си график на захранване. Имай предвид, че в началото всичко ще ти плюе, защото няам още добре развит дъвкателен рефлекс(ако не греша). Освен това няма лошо, че си карате още на мляко. Щом се е обринала почини известно време и след седмица-две например пак опитай, но пестеливо, по една чаена лъжичка и постепенно увеличавай дажбата. Започваш с един плод-3дни, после към него прибавяш следващия и така.Успех!
П.С. Не си на състезание, това че бебката е на мляко не означава, че цял живот все това ще си яде. Да си видяла възрастен да цока от биберон ;)
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 21:42:39 pm от julia_m »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #197 -: Октомври 30, 2009, 10:38:18 am »
Благодаря за съвета. Така ще направя. То и без това не ми остава нищо друго.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #198 -: Ноември 07, 2009, 21:00:29 pm »
Докторе, ако ви е възможно пак да се включите, ще бъда много благодарна да ни консултиране за ваксинирането против грип. Ако сега ваксинирам двете си деца - едното на 2.7 години, а другото на 2 месеца - против обикновения грип, дали през януари ще мога да ваксинирам и с/у свинския. Да не се получи натрупване - на голямото боцнах превенар, а на малкото - предстои ваксинирането с пентаксим и евентуално с превенар. Ако считате, че децата не трябва да се ваксинират, то препоръчително ли е аз да се ваксинирам и срещу двата вида грип, при положение, че кърмя и двете. Ако все пак не се ваксинираме, има ли някакъв чалъм - с имуностимулатори или по друг начин, да се увеличи имунитета ни във връзка с грипа ?! Предварително благодаря   
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #199 -: Ноември 09, 2009, 16:51:05 pm »
здравейте мами!
нормално ли е според вас десет месечно бебе да яде по 80-100 гр храна /АМ, пюре , каша или попара на всеки прием и да се засища? случвало ли ви се е? Каква може да е причината и мога ли да подсиля апетита й по някакъв начин?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!