0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #140 -: Октомври 13, 2009, 18:25:48 pm »
Здравейте! Имам следния проблем и се надявам някой от вас да може да ми помогне.
Малката е на почти 4 месеца и преди 2 седмици забелязах в акото и 2-3 съвсем малки кървави точици. Него ден и предния доста я болеше коремчето и ака 5-6 пъти по малко. Само в два от памперсите имаше такива кървави точици имаше и слуз, като цвят някои са си жълти, други леко зелени. Преди няколко дни бяхме на консултация и педиатърката неможа да даде обяснение от какво е било, каза да давам Биогая. Ние сме само на кърма, нито вода нито чайчета. От 1-2 дни пак ни боли коремчето и днес в акото пак забелязах 1-2 точици, имаше и слуз с по-тъмно жълто-зелен цвят.в четвъртък ще бием втори превенар и ще говоря пак с педиатърката. Вие какво ще ме посъветвате?Какво може да е ? какви изследвания трябва да се направят?Ще съм благодарна и на д-р Бърди, ако може да се включи със съвет.Аз съм спряла да ям всякакви млечни, яйца,телешко, ядки, шоколад, бобови, домати,зеле и какво ли още не, само по 1-2 3в1 кафета пия.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #141 -: Октомври 13, 2009, 18:28:36 pm »
Овесени ядки? ядки? консумираме?
Сутрин Келогс? за сутрешна закуска?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #142 -: Октомври 13, 2009, 18:39:43 pm »
не спряла съм всякакви ядки, вкл.овесени.Общо взето  съм на ориз с тиквички,картофи,краставици,ябълки и месо(без телешко и без риба дори), хляб. (и кроасанчета без нищо,обикновенни бисквити понякога)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #143 -: Октомври 13, 2009, 21:26:43 pm »
Докторе,удоволствие е човек да ви чете и да се учи от вас.Благодаря че ви има :)

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #144 -: Октомври 13, 2009, 21:39:08 pm »
не спряла съм всякакви ядки, вкл.овесени.Общо взето  съм на ориз с тиквички,картофи,краставици,ябълки и месо(без телешко и без риба дори), хляб. (и кроасанчета без нищо,обикновенни бисквити понякога)
Нещо сте хапнали с фъстъци, ядки, соя.
Проследете само. Може би са нужни посявки, може би - не.
Зависи.

Огледайте за рани и подсичания в областта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #145 -: Октомври 13, 2009, 21:53:12 pm »
Благодаря Ви.Ще проследя отново, ще огледам. В четвъртък ще коментирам и с педиатърката отново за посевки.
Приятна и спокойна вечер!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #146 -: Октомври 15, 2009, 16:48:52 pm »
Здравейте майчета от снощи малката е с хрема. Днес я водих на доктор гърлото й е леко зачервено. Няма температура, не кашля но хремата е мори много. Намерих в една от темите на д-р Бърди, че препоръчва Олинт обаче в аптеката ми казаха, че олинта е за деца на д 2 години а дъщеря ми е на 9 месеца. За някакъв друг олинт ли става въпрос или да използвам детския - някой използвал ли е олинт при бебе. Благодаря ви предварително.
Ех ако беше д-р Бърди тук сега  :D
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #147 -: Октомври 15, 2009, 17:05:19 pm »
Здравейте майчета от снощи малката е с хрема. Днес я водих на доктор гърлото й е леко зачервено. Няма температура, не кашля но хремата е мори много. Намерих в една от темите на д-р Бърди, че препоръчва Олинт обаче в аптеката ми казаха, че олинта е за деца на д 2 години а дъщеря ми е на 9 месеца. За някакъв друг олинт ли става въпрос или да използвам детския - някой използвал ли е олинт при бебе. Благодаря ви предварително.
Ех ако беше д-р Бърди тук сега  :D
докторът какво ви препоръча за хремата?
на детенце на 9 месеца капки за нос не бих дала, от казаното от теб се вижда, че не й е тежко състоянието, използвай Стеримар, някои мами ползват помпички за почистване на нослето...просто трябва да мине време.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #148 -: Октомври 15, 2009, 17:51:17 pm »
Препоръча ми Низита спрей той става за бебета  :D дааа явно трябва да мине време Благодаря отново
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #149 -: Октомври 16, 2009, 09:50:34 am »
Здравейте, имам следния проблем.От самото начало сме на ам аптамил обикновенния .   Обаче трудно се изхождаше на 3-4 дни веднъж  и то с помощ,но педиатърът не даваше да сменям млякото.Въпреки това взех аптамил комфорт и лека полека изхождането се нормализа,е случваше се да пропусне някой ден.Похвалиха ми  ам милумил,че децата много го харесват и помага на изхождането и аз реших да взема от него ,обаче започна да ходи по 3-4 пъти на ден по воднисто .Та моля за съвет да продължа ли с милумил или да се върна на аптамил комфорт.Ще съм благодарна ако д-р Бърди даде съвет.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #150 -: Октомври 16, 2009, 10:26:07 am »
Според мен щом изхождането му е било нормално не е трябвало изобщо да сменяш АМ.Това че пропуска ден не е показател за проблем.Моят син също ходи винаги през ден,но при положение че няма запек това не е притеснително.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #151 -: Октомври 16, 2009, 15:42:40 pm »
Според мен щом изхождането му е било нормално не е трябвало изобщо да сменяш АМ.Това че пропуска ден не е показател за проблем.Моят син също ходи винаги през ден,но при положение че няма запек това не е притеснително.
Да, и аз така си мисля. АМ не се сменя току тъй, вярно че Милумил и Аптамил са на един производител, но щом му е било добре на детето, защо ти е да го сменяш. Аз лично много уважавам Комфорта, беба пие такова и си ака съвсем добре и редовно.
П.С. През третия/четвъртия месец беба премина през нещо като пълно усвояване-акаше по веднъж на няколко дни, даже е имало случаи по седмица да не ака, но това не й пречеше-в смисъл чустваше се добре, без да се напъва и да й е напрегнато коремчето. Освен това имай предвид, че с увеличаване на месеците-намалява броя на изхожданията през деня.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #152 -: Октомври 16, 2009, 18:36:40 pm »
Здравейте! Докторе надявам се ще се включите пак със съвет по нашия случай!
Проверих за подсечено, ранички ..няма.Вчера пуснахме посявка ще е готова във вторник. До тогава педиатърката изписа биогая и хидрасек 3по 10мг. Знам че сте против биогаята, но незнаех какво да правя и я дадох. Днес сутринта отново имаше кървави нишки, и сега отново изходи едно многозелено и обилно и след това малко , по като зелени сополчета с кървави следи. И е доста нервно детето. Какво да правя? Да давам ли тези неща или?
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #153 -: Октомври 16, 2009, 18:41:36 pm »
Ако детето е изключително и само кърмено възможностите са:

* ротавирус?
* Вит К дефицит!
* всякаква инфекция в тази възраст- отит, уроинфекция, системна инфекция, чревна инфекция.
* АБКМ - ще е нужен РАСТ тест.
* редица други по-редки неща също влизат в съображение.

Внимание! това са опасни симптоми в тази възраст,изискващи щателно,внимателно и бързо уточняване!!

Един или два пъти точки кръв и слуз? възможно е понякога.
Но продължителност на симптомите толкова дълго?
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 18:44:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #154 -: Октомври 16, 2009, 19:00:38 pm »
 Благодаря Ви за бързия отговор. Утре сутринта ще я заведем в спешното. Какви изследвания още са необходими да изискам, тъй като се съмнявам че там ще ми обърнат нужното внимание(а е събота), педиатърката е на мнение да изчакаме резултатите от посявката и да пие биогая и хидрасек? Ако се наложи ще я заведа на частно да и ги направят.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #155 -: Октомври 16, 2009, 21:02:31 pm »
Нужна е венозна кръв и подробни изследвания.
Надявам се направихме Превенар и Хиб ваксината? (2-ри дози за 4м възраст бебе)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #156 -: Октомври 16, 2009, 21:29:05 pm »
Да Превенар сложихме вчера втората, а Пентаксим преди седмица(мисля тя съдържа Хиб?,ако не се лъжа).Урина дали да пуснем?Ротавирус без температура,повръщане и сериозна диария може ли да е?
Благодаря Ви отново докторе,дано нещата не са толкова сериозни, че съвсем се притесних вече.

Спокойна нощ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #157 -: Октомври 16, 2009, 21:32:48 pm »
В Пентаксим има Хиб.
Има различни картини на Ротавирус... .

Нужно е внимание- детето е на 4месеца само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #158 -: Октомври 16, 2009, 22:56:47 pm »
Здравйе д-рБърди искам да ви попитам детето ми се роди в 37г.с с тегло 2100 сега е 6 кг и е на 3м и 12 дни кога мога да почна захранване и с какво?И трябва ли някакви по специани иззследвания да му правя ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #159 -: Октомври 16, 2009, 23:04:48 pm »
Прочетете "Оценка на Моториката".
После ще обсъдим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.