0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #280 -: Септември 12, 2011, 18:39:53 pm »
http://www.medicine.bg/public/listovka/18139s.pdf[/url]
Здравейте ,изписан ми е клостилбегит(след всички изследвания)от 3ден по1,заедно с него и естрофем пак от 3ден кажете ми моля ви този естрофем подтиска ли овулацията???Чета че се почва след овуто а аз трябва да го пия от 3ден???Някой знае ли нещо  :(
е клостилбелгита е за стимулиране на О няма логика другото лекарство да я подтиска

П.П. най-отгоре е листовката на естрофем
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 18:44:02 pm от zver_merry »
    Научих преди всичко,че за да бъдеш щастлив,трябва да си бил и нещастен.Без чиракуване,без болка,щастието е нетрайно.Любовта,която трае три години е любов,която не е изкачвала планини и не е потъвала на дъното,а е паднала на готово от небето.Любовта е трайна само,когато всеки от двамата знае нейната цена и по-добре да си е платил предварително,инак има опасност да трябва да урежда сметката след това.Ние не сме подготвени за щастието,защото не сме привикнали с нещастието.Ние сме възпитани в преклонение на удобството.Трябва да знаеш кой си и какво обичаш.Трябва сам да си завършен,за да можеш да преживееш една недовършена история. 
   Фредерик Бегбеде   " Любовта трае три години "
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #281 -: Септември 13, 2011, 14:52:33 pm »
Благодаря за отговора.Този месец си пропуснах шанса наистина,защото си броях 36 дни, т.е.днес.Следващия месец ще следя дните на овулация.:))))
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #282 -: Септември 13, 2011, 15:00:18 pm »
Можеш да комбинираш тестовете за овулация със следене на цервикалната слуз:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=800&Itemid=39

Прегледай и други теми в библиотеката - ще научиш много полезни неща.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #283 -: Септември 14, 2011, 10:24:09 am »
Здравейте момичета.
Имам питане. Мислех, че овулацията е минала на 19 ден от цикъла, съдейки по календара и по цервикалната слуз, но днес (23 ден) реших да премеря БТ и беше 36.7, появи се и болка в кръста и в областта на яйчниците като при цикъл (затопляне някакво, комбинирано с непозиционирана болка) и се чудя дали може чак днес да е овулацията. Този месец цервикалната слуз не беше толкова отчетлива. Другото ми предположение е дали може и просто да е ановулаторен цикъл :ask:.
Цикълът ми варира между 31 до 37 дни. Предният месец беше 31. Не ползвам тестове за овулация и не ми се иска да почвам още с тях.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #284 -: Септември 17, 2011, 20:46:25 pm »
zazu1
в домашни условия О. се засича с тестовете за О. + БТ - няма друг начин и никой не може да ти каже дали е имало О. или не.
ЦС и болките не са достатъчни - има ги и при ПКЯ, ановулаторни МЦ, кисти и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #285 -: Септември 28, 2011, 17:38:35 pm »
здравейте момичета,аз до сега сам ползвала само тестове за ову.и понякога ми се струва 4е не от4итат савсем правилно.сега мисля да заложа на термометара.и си пожелавам този път да успеем,както и на вси4ки вас го пожелавам от сърце :lovedock:
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #286 -: Септември 29, 2011, 08:56:46 am »
здравейте момичета,аз до сега сам ползвала само тестове за ову.и понякога ми се струва 4е не от4итат савсем правилно.сега мисля да заложа на термометара.и си пожелавам този път да успеем,както и на вси4ки вас го пожелавам от сърце :lovedock:

Миличка, най-добре е да комбинираш двата метода заедно - тестове за Ову и метода на базалната температура. Успех!



Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #287 -: Октомври 08, 2011, 18:55:40 pm »
Аз този месец следя и шийката. В началото ми беше странно, но малко по малко свиквам. Мия ръцете и под ноктите хубаво с анти бактериален сапун и така. За сега мисля че графиката ми върви добре само секса малко липсва, но като за първи месец на следене поне се радвам че графиката ми е добре. За мен установих че ще се следя по цс два дни преди скока на темп стана много лигава и един ден след това като лепило. Мисля че така най лесно ще хвана фертилните дни плюс темп разбира се? При плътна цс сперм. Не могат да преминат през шийката нали?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #288 -: Октомври 14, 2011, 13:15:20 pm »
Може ли някой да ми каже каква трябва да се задържи температурата след овулация?А има ли разлика в температурата ако съм забременяла но още е рано за тест? мога ли да разбера по БТ,дали съм бременна преди закъснение на МЦ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #289 -: Октомври 18, 2011, 19:33:51 pm »
Може ли някой да ми каже каква трябва да се задържи температурата след овулация?А има ли разлика в температурата ако съм забременяла но още е рано за тест? мога ли да разбера по БТ,дали съм бременна преди закъснение на МЦ?

Май отговорих някъде на тези въпроси :)

За да е имало О. разликата в БТ  през ФФ-ЛФ трябва да е 0,4-0,6 градуса /а БТ може да е под 37,0 или над 37,0/

По Бт не може да се разбере дали си заченала, ако не са минали повече от 16 дни след О. и Бт се е задържала висока

Преди очакваната М. единствения начин да разбереш дали е станало зачеване е Кръвен тест /ЧХГ/ след 11 ден след О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #290 -: Ноември 09, 2011, 08:37:20 am »
Здравейне може ли някой да ми помогне че вече се обърках:В понеделник бях на фоликуметрия след прием на Клостилбегит беше 12 ден от МЦ,фоликула още не се беше спукал на вечерта имах точно такава ЦС като по учебник сигурно се разтягаше поне два см.“знам че малко гадно звучи,но“,но не ме болеше нищо.Вчера вече имах болки в яйчниците и кръста но вече нямах такава ЦС.Докторката ми каза че нямало нужда да ходя повече на фоликуметри щото фоликулите щели да се пукнат или след прегледа или на следващия ден,но аз как да разбера дали е било в понеделник или във вторник?За да знам кога да почвам Утрогестана?Ами ако още не е минала ОВУ?Днес още имам болки в кръста и яйчниците,дори като сядам ме боли.Моля кажете ми тези болки преди,повреме на или след ОВУ са?От ваш опит...Ако съдя по БТ пък ми е ниска 36,7в сравнение с предните дни,но вече нямам ЦС и как ще оживеят човечетата докато се спука фоликула ОХ вече се обърках съвсем....ПОМОЩ!!!!!! Извинете ме за дългото писмо......
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #291 -: Ноември 18, 2011, 13:13:42 pm »
Здравейте, момичета! Моят скромен опит с тестове за овулация: аз ползвам Oview, ако се спазват точно указанията на производителя да се започне от рано с тестването, за да не се изтърве момента и не се приемат много течности поне 2 часа преди тестването, то тестовете отчитат съвсем ясно: първоначално бледа втора черта или липсата на такава, постепенно става все по-видима и плътна докато в един момент не се види еднаква по цвят или дори още по-червена тестова черта от контролната, точно както е описано в указанията. Когато има положителен резултат, то той е ясно видим.Ако не стигнат 5-те теста, които са в една опаковка, се продължава с втора опаковка и така...Аз лично ги правя около 14-15 ч. и дори понякога по два пъти: на обяд и в късния следобед... доста е досадно, но какво да се прави  :wink:
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #292 -: Ноември 22, 2011, 14:27:30 pm »
Здравейте на всички и от мен.

От 2 години не се пазим с мъжа ми, и все си казвах когато му дойде времето ще стане, божа работа. Нищо не съм мерила, не съм следяла ову,и БТ, нямам график.. Все се надявах че ще стане спонтанно. Обаче..не става и не става.
 
От този месец реших да меря ову с тестовете. Ще питам нещо дано не ви се стори глупаво.

Дойде ми на 01.11, цикъла ми е около 30/31 дни. До сега съм забелязвала симптомите на ову след 15тия, за това си направих теста сутринта на 13.11 и имаше 2 черти, като втората беше малко по бледа от контролната. И това ме наведе на мисълта че следващия,и по следвашия ден ще видя две еднакво плътни черти. На същата сутрин се постарахме добре за бебе.

На следващия ден отново мерих ову (веднъж сутринта и веднъж следобяд) и лентата беше много по светла от контролната  :?  Т.е по моите сметки съм изтървала момента.. или ..!?! Но въпреки висчко не спирам да се надявам. Остават 8 дена до евентуалниа 1ви тест за бременност.

Чета другите постове и статии, обаче не мога да разбера нещо. Това което разбирам аз е, че тестовете мерят нивото на LH, и когато има пик на хормона (се отчитат 2 еднакви черти  :bfp1:), то тогава до следващите 24 до 36 часа настъпва ову, нали?

Мисълта ми е ако при мен евентуално е имало пик на LH на 12.11, на 13.11 възможно ли е въпреки че лентата беше по светла да съм била в овулация? Много ми е сложно и не мога да го разгадая. Ще ми помогнете ли?


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #293 -: Ноември 22, 2011, 17:35:24 pm »
Т.е. от момента, в който видиш най-тъмна втора черта, в рамките на 24 часа ову предстой. Ти си видяла почти еднакви две черти на 13.11, това означава, че овуто е било на 14.11 и сте улучили момента. Стискам палчета наистина да сте приклещили яйчицето  :D
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #294 -: Ноември 22, 2011, 17:43:07 pm »
мм за съжаление не, на 14ти беше много бледа.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #295 -: Ноември 22, 2011, 17:55:23 pm »
Оливена, овулацията настъпва от 24 до 48 часа след засечен положителен тест, т.е. при + тест същия ден и следващите ден, два трябва да имате полови контакти, за да изконсумирате всички най-фертилни дни.
След като на 13-ти теста е бил +, а на 14-ти -, значи се предполага че овулацията ще е на 14/15-ти. В дните 13/14/15-ти трябва да имате полови контакти, за да има вероятност за + тест за бременност.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #296 -: Ноември 23, 2011, 12:37:57 pm »
Olivena, когато аз започнах да си правя такива тестове по пътя на логиката си мислех, че тестовата черта ще става с всеки изминал ден все по-тъмна и по-тъмна, докато накрая не се изравни по цвят с контролната... Но не е точно така: както тестовата черта или отсъства изобщо или е по-бледа през останалите дни, така в един момент става много тъмно червена на цвят и очевидно е или еднакво наситена с контролната или дори по-тъмна на цвят от нея и няма как да не разбереш, че това вече е категоричен + резултат. Също така ми се е случвало в един момент преди да съм успяла да засека + резултат , тестовата черта да избледнее съвсем и да си мисля,че на следващия ден вече няма изобщо да има втора черта, но това беше понеже не бях спазила правилото да са минали поне 2 часа без да съм пила течности и без да съм ходила до тоалетна, когато повторих теста в същия ден, но спазвайки тези две условия, отчете вече правилно.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #297 -: Ноември 23, 2011, 13:34:44 pm »
Съгласна съм със Стейсита :) Много е важно точното спазване на указанията на тестовете за Овулация - а именно: Теста се прави не по-рано от ранния следобед и никакво пиене на течности поне два часа преди тестването! Успех момичета  :crossfingers:



Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #298 -: Февруари 08, 2013, 17:02:50 pm »
Здравейте, може и някъде да сте отговорили на въпроса, но аз съм нова и не съм прочела все още всичко изписано от вас. Следното искам да попитам: пия дуфастон 10 дни  2 х 1 . На 3-тото хапче някъде усетиш идваща овулация и си направих тестовете и се оказаха положителни.Обаче четох доста неща, че дуфастона не предизвиква ОВУ , значи ли това , че е просто съвпадение?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #299 -: Февруари 08, 2013, 17:23:48 pm »
iventceto ще ти отговоря, както ми отговаряше моята лекарка :)
Дуфастона подтиска О., защото е прогестеронов препарат. Възможно е, обаче, дуфастона да подпомогне О. ако неговия прием се започне два-три дни преди самата О.

Това е, което са ми казвали на мен. Ако бъркам, нека и другите момичета се включат :)