0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #260 -: Юни 30, 2011, 14:34:13 pm »
Ами да ти кажа и аз като спомена за болката си го помислих,аз имах 4 см киста по същия начин образувана и пих Ясмин.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #261 -: Юни 30, 2011, 15:23:28 pm »
Ами да ти кажа и аз като спомена за болката си го помислих,аз имах 4 см киста по същия начин образувана и пих Ясмин.
Ами моята лекарка каза, че няма да се повлияе хормонално и ще си изчезне от самосебе си. На теб за колко време ти се махна? А аз поне съм щастлива, че съм имала овулация и стискам палци да сме уцелили момента този месец  :D



*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #262 -: Юни 30, 2011, 16:36:33 pm »
А да кистата не пречи,дано сте уцелили момента.За 1 месец изчезна при мен

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #263 -: Юли 01, 2011, 13:00:09 pm »
Благодаря :)



*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #264 -: Юли 12, 2011, 11:34:08 am »
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Нова съм във форума, но все пак искам и аз да споделя това-онова. Относно тестовете за овулация съм леко против. Правих предния месец и не ми отчетоха нищо. То проблема може и да е в мен - липса на овулация, неуцелени дни за мерене и т.н. Консултирах се и с гинеколожката си и тя ме посъветва да не си купувам повече. Започнах да меря БТ от началото на цикъла този месец и се надявам да я уловя пустата О. Все още ми изглежда сложно  :ask:
Успех на всички  osi_9
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #265 -: Юли 12, 2011, 12:04:24 pm »
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Нова съм във форума, но все пак искам и аз да споделя това-онова. Относно тестовете за овулация съм леко против. Правих предния месец и не ми отчетоха нищо. То проблема може и да е в мен - липса на овулация, неуцелени дни за мерене и т.н. Консултирах се и с гинеколожката си и тя ме посъветва да не си купувам повече. Започнах да меря БТ от началото на цикъла този месец и се надявам да я уловя пустата О. Все още ми изглежда сложно  :ask:
Успех на всички  osi_9

Здравей и  добре дошла :)
Не е толкова сложно колкото изглежда, като минат няколко месеца ще свикнеш :) Но наистина е по-добре да комбинираш метода на базалната температура с тестове за овулация! Успех!!!



*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #266 -: Юли 12, 2011, 12:21:57 pm »
Здравей и  добре дошла :)
Не е толкова сложно колкото изглежда, като минат няколко месеца ще свикнеш :) Но наистина е по-добре да комбинираш метода на базалната температура с тестове за овулация! Успех!!!
[/quote]

Благодаря Linapoli!
Надявам се този месец да успея да я хвана. Цикълът ми е нередовен и затова през май ми го предизвикаха с Оргаметрил (еднократно) и от тогава пия Дуфастон. Идва ми като по часовник  :) Но си мисля, че може и с овулацията нещо да не е наред ... Четох, че Дуфастон се пие след доказана овулация. Моята схема е общо известната - 2 по 1 от 14-я ден на цикъла. Мисля този месец да отида пак да ме види докторката и да й споделя съмненията си.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #267 -: Юли 12, 2011, 13:12:53 pm »
petianikolova1981, не винаги е имало овулацията до 14ти ден от цикъла, а ако не е минала дуфастона ще я подтисне. Затова е хубаво първо да докажеш овулация с тестове и базална температура или дори лекар да я потвърди и тогава да почваш дуфастона. Аз например почвам дуфастона около 15-16тия ден на цикъла, защото обикновено имам положителен тест за овулация около 13-14тия ден. Овулацията настъпва от 12 до 48 часа след + тест.



*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #268 -: Юли 12, 2011, 15:02:48 pm »
Linapoli, благодаря ти за информацията! Миналия месец почнах Дуфастона от 15-я ден, защото вече бях чела, че подтиска О. Сега като вече меря БТ, ще преценя кога да го почна. Ще ида и при докторката, за да ме проследи. :wink:
*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #269 -: Юли 20, 2011, 18:34:43 pm »
Здравейте отново!
Май хванах О. Това с меренето на БТ който го е открил, е гений! Предните два дни БТ ми беше 36.30 (спадна от 36.5), а тази сутрин е вече 36.7!!! Дали я хванах пустата О, а момичета?!? :ask:
P.S Днес ми е 15-ти ден.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #270 -: Юли 21, 2011, 08:24:11 am »
Здравейте отново!
Май хванах О. Това с меренето на БТ който го е открил, е гений! Предните два дни БТ ми беше 36.30 (спадна от 36.5), а тази сутрин е вече 36.7!!! Дали я хванах пустата О, а момичета?!? :ask:
P.S Днес ми е 15-ти ден.
Най - вероятно тоа е била О, но за да си сигурна продълажавай да мериш БТ. Ако се задържи висока мога само да ти стискам палци да сте успели :)



*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #271 -: Юли 21, 2011, 10:19:12 am »
Лина, БТ тази сутрин падна на 36.45. Почнах и дуфастона, че да не стане късно за него. Май ще трябва другия месец още да работим и между другото да отида пак при докторката.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #272 -: Юли 21, 2011, 10:32:58 am »
Лина, БТ тази сутрин падна на 36.45. Почнах и дуфастона, че да не стане късно за него. Май ще трябва другия месец още да работим и между другото да отида пак при докторката.
Петя, пробвай другия месец и с тестове за О. Така ще знаеш със сигурност минала ли е О за да почваш дуфастона. И все пак ти стискам палци да не се налага :))) А този спад днес не трябва да те притеснява, и при мен има такива колебания в първите 2-3 дни след О - ту нагоре, ту надолу. Дръж ни в течение  :bighug:



*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #273 -: Юли 21, 2011, 11:43:38 am »
Лини, благодаря ти за подкрепата! Ще пробвам пак с тестовете другия месец. А както казваш - пък дано не се налага ;) Ще ви държа в етечение  :bighug:
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #274 -: Юли 21, 2011, 22:22:48 pm »
възможно ли е да ме болят и да са набъбнали гърдите ми по време на овулация(никога не са ми боляли преди )или това е един от признаците на бременност преди овулация.Дано въпроса ми не е мн тъп (но за първи път пробваме за бебенце )
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #275 -: Юли 22, 2011, 09:08:09 am »
silviq_meri, вече ти отговорих в една друга тема, но и тук ще ти кажа, преди да попиташ нещо първо се информирай за всичко свързано с бременността, овулация и т.н.
Влез в раздел " Библиотека" и чети.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #276 -: Юли 25, 2011, 16:24:32 pm »
Здравейте, момичета! Търся отговор на въпроса който ме вълнува, но така и не успявам и моля ако има някой обяснение... та по принцип съм с късна овулация ( 18-20ден), настъпва много редовно - разбирам го с измерване на темп. но ЦС имам всеки път обилна на 10ти-12ти ден, и докато дойде момента за овулацията "нещата" са вече доста сухи..ако ме разбирате. Известни ли са ви причините?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #277 -: Август 10, 2011, 19:27:10 pm »
Здравейте ,изписан ми е клостилбегит(след всички изследвания)от 3ден по1,заедно с него и естрофем пак от 3ден кажете ми моля ви този естрофем подтиска ли овулацията???Чета че се почва след овуто а аз трябва да го пия от 3ден???Някой знае ли нещо  :(


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #278 -: Септември 12, 2011, 16:01:20 pm »
Здравейте, момичета. Не ми се иска да отварям нова тема,тък като въпросът ми е свързан с овулацията. По принцип цикъла ми е редовен 31 дена, но миналия месец ми дойде на 36 ден. Сега как да си броя дните за овулация: по последния месечен цикъл или по 31 дена. С мъжа ми правим опити от 4 месеца, но за сега нищо. И сега и този цикъл. Не ползвам тестове за овулация. Как да определя деня на овулация?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #279 -: Септември 12, 2011, 16:52:46 pm »
kylie_17, считай цикъла си с дължина 31 дни и започни тестове за овулация към 11-ти или 12-ти ден. Дори да видиш положителен тест, продължи тестовете до отрицателен, докато определиш горе-долу на кой ден ти е овулцията.

В продължение на няколко месеца ще установиш колко дълга е лутеалната фаза при теб - стандартно се смята около 14 дни, но при всяка жена е константа. По формулата дължина на цикъла минус дължина на лутеалната фаза се определя денят на овулацията.