0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #220 -: Март 25, 2010, 22:08:23 pm »
Днес отговорих тук на Милето, но сега не виждам поста си :ask: :ask: :ask:

Миле, смятам че всичко  е наред. ФК растат средно с 2мм на ден и ако очакваш О. към 15-ти ден, то тогава ще бъдат в оптималните размери 20-22мм. Лигавицата също има време да порастне.
Успех!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #221 -: Март 26, 2010, 10:38:25 am »
Благодаря, Снежи. Чудя се, то аз не знам дали има смисъл да следя графиката си, но все пак миналия месец хормоните са по-добре, тръбите са проходими - ЦС януари. И сега тези три фоликула  :ask: уж намален/изчерпан резерв пък ... ще си открия графиката в др. тема, ако можеш я погледни  :wink:

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #222 -: Март 26, 2010, 12:36:47 pm »
По-нагоре съм писала, но никой не ми отговори...
Ето графиката ми от миналия месец

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=74697

Отивам оня ден на  5-ти ден и ми казва, че имам задържан фоликул, възможно ли е?!?! Имала ли съм овулация или съм нямала?!?! Та тя ми беше казала, че нещата са много хубави и че съм в овулация?!?!
Каза ми и да си купя прегнил...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #223 -: Март 26, 2010, 12:44:50 pm »
Kidvscat , графиката ти не се вижда.
Така или иначе графиката не е съвсем сигурен метод за определяне на овулацията. Лекарката ти вижда много по-добре на УЗ. Защо не я попита как така предния месец си имала ову, а сега си със задържан фоликул ? Можеш да й покажеш УЗ снимките си ор предходния месец и да обсъдите.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #224 -: Март 26, 2010, 12:52:04 pm »
Като отида тези дни и ще я питам...Възможно ли е да съм имала още един фоликул и тя да не го е споменала...и той да е задържан??
Снимки от предишния месец не ми даде..
« Последна редакция: Март 26, 2010, 12:59:31 pm от Kidvscat »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #225 -: Март 27, 2010, 01:48:12 am »
Като отида тези дни и ще я питам...Възможно ли е да съм имала още един фоликул и тя да не го е споменала...и той да е задържан??
Снимки от предишния месец не ми даде..

възможно е,казвайки че си в овулация да е имала в предвид,че ф-ла всеки момент ще се пукне.Но той така и да не се е спукал в последствие :?.Какво стана с прегнила?Бихте ли го?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #226 -: Март 27, 2010, 08:12:05 am »
Не, не, рано е за прегнила, каза ми на 31 или на 1 април.
В същото време имам БТ 37,1!??! Възможно ли е да е от задържания фоликул?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #227 -: Март 27, 2010, 08:24:29 am »
Миле,
Видях, че Денис ти е отговорила в темата за графиките. О. предстои, така че вие си действайте и недей да мислиш, че няма смисъл. При нас така след едно неуспешно икси и микс от проблеми и в двамата, пък взе че стана спонтанно, е, побутнато с Клостил, но ...се получи.
Успех!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #228 -: Март 27, 2010, 18:33:14 pm »
Не, не, рано е за прегнила, каза ми на 31 или на 1 април.
В същото време имам БТ 37,1!??! Възможно ли е да е от задържания фоликул?!?!

Опа,посреднощите явно не чета както трябва,значи става въпрос за миналия вече цикъллл...сори...но предположението ми не се променя де...
Та,да възможно е високата БТ да е от задържания ф-ул.А Прегнила ще го биете в подходящия момент за да сте сигурни,че фукито ще се спука :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #229 -: Април 01, 2010, 12:14:16 pm »
Здравейте и от мен.малко глупав въпрос ще задам но съм много зле с разгадаването на ову-то :oops:Миналия ден 30.03 в 15ч теста за ову ми показа втора по-наситена(тестова)чертичка-по това отсъдих че ову има или предстои.Вчера 31-ви съответно пак в 15ч.направих тест като от това което съм чела във форума предположих че трябва резултата да е (-)но май си беше чист + защото тестовата линийка беше наситена почти колкото контролната(минимална разлика почти незабележима)вечерта проверих церв.слуз беже лепкава белтъкобразна(БТ този месец не съм мерила понеже не спя мн.спокойно)Въпроса ми е трябва ли да продължавам с тестовете до абсолютен (-)за да се убедя че ову е минало?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #230 -: Април 01, 2010, 12:40:10 pm »
Поли,аз по принцип знам,че тестове се правят от - до -.Овулацията предстои от 12 до 48 часа след + тест.
Действайте и успех.
« Последна редакция: Април 01, 2010, 13:53:01 pm от nikid »


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #231 -: Април 01, 2010, 13:17:22 pm »
Поли,аз по принцип знам,че тестове се правят от - до -.Овулацията предстои от 12 до 24 часа след + тест.
Действайте и успех.
От 12 до 48 час след (+) тест

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #232 -: Април 01, 2010, 13:39:11 pm »
Поли, не е необходимо да правиш до абсолютен -/ ако под това разбираш до липса на тестова линия изобщо/.Всъщност някакво ниво на хормона има през целия цикъл.Достатъчно е да уловиш пика , след който хормона спада.За твое спокойствие би могла и днес да направиш един тест , би трябвало да установиш избледняване спрямо вчерашната тестова линия.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #233 -: Април 01, 2010, 15:56:50 pm »
Благодаря ви момичета за помощта :)току що направих един тест и вече втората чертичка е по-бледа(-) :oops:извинете отново за невежеството ми :(това означава ли че О.е отминало?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #234 -: Април 01, 2010, 16:08:12 pm »
Положителен тест за овулация не дава гаранция/100%/, че такава ще има.Възможно е да се позитивира тест, но овулация да няма.Отрицателният вече тест ти показва, че пикът на хормона е отминал и ако всичко протече нормално с овулацията, тя ще се случи в диапазона 12 -48 часа след пика.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #235 -: Април 01, 2010, 18:14:21 pm »
Да,само дето нещата не винаги протичат като по учебник,О може и да е в деня в който си имала + тест.Всичко зависи коя част от пика на ЛХ си "хванала".
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #236 -: Април 08, 2010, 08:17:45 am »
Момичета, възможно ли е два месеца подред да овулира един и същи яйчник, защото като че ли този месец пак усещам болки в ляво, като миналия месец или болките не са от такова значение? Благодаря.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #237 -: Април 08, 2010, 08:36:28 am »
Мисля, че може, защото при мен по-активен е десният яйчник. Лекарката ми каза, че това не е повод за притеснения, стига да няма други проблеми с "по-мързеливичкия".
« Последна редакция: Април 08, 2010, 08:38:08 am от Mary Angel »


*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #238 -: Април 08, 2010, 09:03:49 am »
Аз мисля, че по болката не можеш със сигурност да прецениш кой яйчник овулира.Някъде / вероятно в този форум/ съм прочела , че болката в яйчниците се усеща обикновено от ляво.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #239 -: Април 08, 2010, 09:28:36 am »
Момичета, възможно ли е два месеца подред да овулира един и същи яйчник...
Да, възможно е. Със сигурност може да се рзбере на УЗ. Дори и след като е минала О. От това къде е жълтото тяло.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг