0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #200 -: Март 13, 2010, 17:07:02 pm »
Цикълът ми е средно 26-28 дни. Този цикъл съм била в овулация на 17-ти ден/доказано от док./, което показва къса ЛФ /по мои сметки 10 дни/. Изписаха ми утрогестан вагинално, но не питах колко време да го слагам. Опаковката е за 10 дни. Ще звънна в понеделник, но до тогава таблетките ще ми свършат. Чудя се дали да си взема още една опаковка и да ползвам още 4 дни?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #201 -: Март 13, 2010, 18:01:12 pm »
Цикълът ми е средно 26-28 дни. Този цикъл съм била в овулация на 17-ти ден/доказано от док./, което показва къса ЛФ /по мои сметки 10 дни/. Изписаха ми утрогестан вагинално, но не питах колко време да го слагам. Опаковката е за 10 дни. Ще звънна в понеделник, но до тогава таблетките ще ми свършат. Чудя се дали да си взема още една опаковка и да ползвам още 4 дни?!?!

Вземи си най-добре още една опаковка,едва ли остане неупотребен - незвисимо от резултата! Ако е +,то ще си на Утрогестан поне до края на 3тия месец,ако ли не,то ще го ползваш за следващия цикъл - така че не се губи :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #202 -: Март 13, 2010, 18:22:11 pm »
Мерси!!!
Успех на всички!!!
 osi_9

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #203 -: Март 21, 2010, 20:50:08 pm »
А ЗАЩО не се правят сутрин домашните ову тестове? Грешен + или грешен - резултат се предполага да дадат?  :? Щото аз 2 часа не мога да издържа нито без да пия, нито без да пишкам... по никой начин.


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #204 -: Март 22, 2010, 08:47:39 am »
Пикът на ЛХ е следобед, а ову тестовете мерят точно него. И аз си мислех, че не мога да издържа 2 часа без да ходя до тоалетна и да пия вода, но се оказа, че и 3 часа издържам. Целта оправдава средствата!


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #205 -: Март 22, 2010, 14:19:51 pm »
Здравейте момичета.На мене ми се случи следното нещо.Вчера вечерта си направих ову тест и беше положителен тестовата линия беше по наситена от контролната.Вечерта се постарахме с мъжлето към 23 часа и днеска сутринта като си премерих температурата се беше покачила вече на 36.85 а първата фаза ФФ за този месец средната и стойност е 36.70.В събота сутринта БТ беше 36.65 и теста беше отрицателен.Възможно ли е в 5 и 30 часа вечерта да видя положителен тест за ову и сутринта вече температурата да се е дигнала с 0.20.За първи месец ми се случва това.А нали Ову настъпва следващите 24-36 часа след положителен тест.Днеска сутринта пак се постарахме но нещо вътре ми говори че сме изпуснали момента.Вчера вечерта към 9 часа имах доста голямо количество белтъкообразна ЦС.Момичета ще се радвам да чудя вашето мнение по въпроса.Дано скоро вече видим дългоочакваните  :bfp: ще се моля за всички ни мечтата ни да стане по бързо реална.всяка една от нас го заслужава.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #206 -: Март 22, 2010, 14:46:24 pm »
Снежи, О. настъпва в следващите до 12-48часа, така че може и един час след ++тест.
Успех!

П.П. Графиката ти не се отваря?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #207 -: Март 22, 2010, 14:50:41 pm »
Понякога БТ се влияе и от странични фактори, така че не я приемай за 100 % достоверен източник за преминала овулация.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #208 -: Март 22, 2010, 15:10:14 pm »
Благодаря ви момичета.Днеска ще направя още едно тестче и ще видим утре БТ колко ще е .А сега отваря ли се графиката ми? :bighug:
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #209 -: Март 22, 2010, 15:29:40 pm »
Да, вече се отваря.

Повечко за графиките можеш да видиш и да питаш тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #210 -: Март 22, 2010, 15:41:39 pm »
Мисля, че във всички случаи за да се тълкува графиката ти, трябва да се изчака още няколко дни.Това покачване с 0.2 не означава безусловно, че овулацията е минала.
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #211 -: Март 22, 2010, 15:49:32 pm »
Пикът на ЛХ е следобед, а ову тестовете мерят точно него. И аз си мислех, че не мога да издържа 2 часа без да ходя до тоалетна и да пия вода, но се оказа, че и 3 часа издържам. Целта оправдава средствата!

Т.е. сутрин може да се види фалшив отрицателен резултат, не и фалшив положителен?


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #212 -: Март 22, 2010, 16:04:39 pm »
Пикът на ЛХ е следобед, а ову тестовете мерят точно него. И аз си мислех, че не мога да издържа 2 часа без да ходя до тоалетна и да пия вода, но се оказа, че и 3 часа издържам. Целта оправдава средствата!

Т.е. сутрин може да се види фалшив отрицателен резултат, не и фалшив положителен?

Вероятно е така, но не съм на 100% сигурна!


*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #213 -: Март 22, 2010, 21:05:51 pm »
Благодаря!


Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #214 -: Март 23, 2010, 16:10:36 pm »
Здравейте момичета. Отдавна ви чета, но не смея да пиша. Само черпя инфо от вас, за което Ви благодаря. Вече 11 месеца при нас бебчо не се получава. И тестове и БТ пробвах, нещо все бъркам. Та сега следя болките и ЦС. Единия месец ме боли левия, другия месец десния яйчник. Гърдите при всички слуаи. Цикълат ми варира - 23,24,26,24 дни и т.н. Никога ама никога два еднакви месеца или на 28 дена. Последен на 15.03.2010г.
Та вчера и днес забелязвам прозрачна, много разтеглива белтъкообразна ЦС, и то след тоалетна. Вчера и днес ме наболяват гърдите. Мисля , че тази вечер е момента, но милото е нощна, утре дали ще е късно?  osi_10 .
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #215 -: Март 23, 2010, 16:50:00 pm »
Ekmir, привет,

Добре е да мериш БТ и/или да правиш тестове за О.

Това, което описваш като продължителност на цикъл и признаци, ме навежда на мисълта, че вероятно днес/утре ще бъде Ову при теб. Направете опит утре сутрин.

Успех и чакаме да се похвалиш! :crossfingers: yahoo_17 stork-boy
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #216 -: Март 24, 2010, 15:22:15 pm »
Реших да пиша тук...
Миналия месец следях и БТ и правих ову тестове.
На 15 и 16 ден положителни ову тестове, на 16 спад в БТ, на 17-ти ден увеличение на БТ. Отивам на док на 17-ти ден и ми казва, че съм в овулация. Поддържах БТ над 37 градуса. Дойде ми със 5 дни закъснение.
Отивам днес на док /5-ти ден ми е/ и ми казва, че имам задържан фоликул. Възможно ли е?!?! Или не съм имала овулация миналия месец или сега нещо не е видяла!?!?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #217 -: Март 25, 2010, 13:23:44 pm »
Здравейте момичета. Вчера 10-ти ден от МЦ имаше три фоликула 10-12мм, лигавица 6мм.
Док каза, че лигавицата е тънка. Дали е нормален размера на Ф? На 15 ден ще ходя пак да видим лигавицата.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #218 -: Март 25, 2010, 14:46:57 pm »
Здравйте момичета,аз писах и в друга тема, но може би тази е по подходяща, според домашни тестове моето ову беше на 21 (неделя), а на 22, 23 и 24 имах зацапване едно кафяво, тъмно включително и днес го имам, а не е типично за мен, случвало ми се е само веднуж когато бях забременяла,но беше когато трябваше да ми доиде цикала, сега сум малко обуркана, мислите ли че е било овулация или може да е началото на бременност..моля пишете ако на някоя и се е случвало това, иначе ще ес побъркам до 8-9 април когато трябва да ми доиде.
Успех на всички чакащи!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #219 -: Март 25, 2010, 19:22:03 pm »
Така, значи гинеколожката ми каза че овулацията е тогава когато БТ е най-висока,трябвало да бъде 37 дори 37.1 мерено в устата с обикновен ел. термометър, бебе няма да стане ако се прави секс предния ден,когато например БТ е 36.6, а в самия ден когато БТ е най-висока...
За мен е важно защото сега когато БТ ми се вдигне ние спираме да правим секс, защото преди това сме правили почти всеки ден...в крайна сметка излезе че нищо не сме правили...
Вие питали ли сте лекари за това или информацията ви е само от интернет
:D  Аз забременях точно така, никого не съм питала. Температурата се беше вдигнала сутринта и бебето стана.  :D