0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #140 -: Октомври 26, 2009, 21:18:32 pm »
Криска, съгласна.
Просто добавка, че при потвърдена овулация при мен тя настъпва по-скоро (12-24 часа) вместо по-късно (36-48 часа) след първия + ову тест.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #141 -: Октомври 26, 2009, 22:22:56 pm »
Фибо и Цигуларче,
аз имах друго в предвид и то е че ако ову тест ти е положителен това не означава че ще има ову на 100%.
преди 3 месеца имах + тест и в последствие се оказа че фоликул не се пукнал и беше станал на киста!

АААА,тва е така! Вярно е,права си :D ММ,да в такъв случай,Ову+БТ....офф....то вярно че от фоликумерията "по-" няма,ама......пък не всеки има възможност,за съжаление :(
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #142 -: Октомври 27, 2009, 10:54:31 am »
Друго не ни остава освен да наблегнем на "удоволствието" от 13-тия до 17-тия ден (или на кой когато му се пада  :wink::lol: :lol: :lol:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #143 -: Октомври 27, 2009, 11:42:17 am »
Друго не ни остава освен да наблегнем на "удоволствието" от 13-тия до 17-тия ден (или на кой когато му се пада  :wink: )  :lol: :lol: :lol:

яко :rockon:  :bed: :lol:

пп сори за спама,ама не се сдържах :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #144 -: Октомври 27, 2009, 14:59:51 pm »
Друго не ни остава освен да наблегнем на "удоволствието" от 13-тия до 17-тия ден (или на кой когато му се пада  :wink::lol: :lol: :lol:


Надеж аз съм за с двете ръце  :lol:
Яко секс през фертилните дни и това е! (е ама знаете че е лошо и това защото сперматозоидите не са толкова активни и качествени при чест секс  :?)
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #145 -: Ноември 02, 2009, 11:15:21 am »
здравейте момичета и от мен,
искам да споделя, какво забелязах относно овулационните тестове: за първи път ползвам немски овулационни тестове PREGNAFIX и забелязах, че при тях схемата за овулация е друга, ако цикълът е 28 дни, ову се мери от 11 ден, а на тестовете в България пише 28 дни-12 ден?
Но като цяло мога да кажа, макар и малко скъпи 13,50 евро за 5 теста, са перфектни, упътването е много ясно описано. Купих ги от DM-Drogeriemarkt- отскоро имат и магазини в България, аз лично съм ходила вече в един от двата открити в София. Ще се помъча да прикача снимки, за да видите сами колко четливо излизат резултатите и мисля, че този месец успях да хвана въпросната овулация  :D!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #146 -: Ноември 02, 2009, 11:17:09 am »
опитвам се да прикача снимки, но май не се получава
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #147 -: Ноември 02, 2009, 13:05:31 pm »
Момичета кога според вас е имало овулация 13 или 14 ден. Според мен е 13, защото имах много силни болки ,но във фертилити ми дава 14 ден  8O , а ми се струва че беше минала вече тогава
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #148 -: Ноември 02, 2009, 13:11:51 pm »
Момичета кога според вас е имало овулация 13 или 14 ден. Според мен е 13, защото имах много силни болки ,но във фертилити ми дава 14 ден  8O , а ми се струва че беше минала вече тогава
Няма 100% отговор на това,но и това сърчице може да свърши работа :wink: Болките при О,може да са преди/след или при самото пукане на фоликула...така че не разчитай на тях за ориентир...Най-точния метод за установяване на О е УЗ...
Дано да сте успели :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #149 -: Ноември 02, 2009, 13:33:33 pm »
Момичета кога според вас е имало овулация 13 или 14 ден. Според мен е 13, защото имах много силни болки ,но във фертилити ми дава 14 ден  8O , а ми се струва че беше минала вече тогава
При мен фоликулите се пукат след тези силни болни, но както казва Фибо всичко е индивидуално! Или е била на 13ти или на 14ти
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #150 -: Ноември 02, 2009, 14:59:29 pm »
Благодаря ви kriska и fibo за бързите отговори :D! Но защо болките не съвпадат с овуто - това не мога да разбера. Аз никога не мога да улуча точния момент osi_10
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #151 -: Ноември 02, 2009, 15:25:08 pm »
Благодаря ви kriska и fibo за бързите отговори :D! Но защо болките не съвпадат с овуто - това не мога да разбера. Аз никога не мога да улуча точния момент osi_10

Спокойно,мери БТ и си прави тестове...овулацията трае само миг(това е пукането на фоликула,когато се освобождава яйцеклетката)Едва ли някой може да улови мига... :wink:
Криси ти е казала,всеки е различен...когато фоликула се пукне,се напълва с течност,тя после изтича в коремната кухина,понякога това боли...а дефакто О е минала...тази течност може да се излее бързо след О,но и няколко часа по-къно.Болка може да усетиш при пукането на фоликула,но и при неговото нарастване,когато О още не е настъпила(а когато насъпи,болката да изчезне...)Разбираш ли :) Всичко е строго индивидуално... Щом правиш тестове,то вече е правило №1 - секс при положителен тест,три дни поред... :D
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 16:49:20 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #152 -: Ноември 02, 2009, 16:15:30 pm »
Благодаря ви kriska и fibo за бързите отговори :D! Но защо болките не съвпадат с овуто - това не мога да разбера. Аз никога не мога да улуча точния момент osi_10

Спокойно,мери БТ и си прави тестове...овулацията трае само миг(това е пукането на фоликула,когато се освобождава яйцеклетката)Едва ли някой може да улови мига... :wink:
Криси ти е казала,всеки е различен...когато фоликула се пукне,се напълва с течност,тя после изтича в коремната кухина,понякога това боли...а дефакто О е минала...тази течност може да се излее бързо след О,но и няколко часа по-къно.Болка може да усетиш при пукането на фоликула,но и при неговото нарастване,когато О вече не е настъпила(а когато насъпи,болката да изчезне...)Разбираш ли :) Всичко е строго индивидуално... Щом правиш тестове,то вече е правило №1 - секс при положителен тест,три дни поред... :D
отново благодаря  :D
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #153 -: Ноември 26, 2009, 19:34:04 pm »
Здравейте момичета, имам въпросче : по принцип овулацията ми е 13-14 ден от МЦ, но в момента ми е 13 ден а нямам никакви признаци за наближаващо ову и тестовете ми са 3 ден отрицтелни, та на какво може да се дължи това ?  8O
и още нещо  - преди като настъпваше ову имах подуване и  болки в гърдите, а сега нямам?! Възможно ли е това да се дължи на употребата на геритамин ?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #154 -: Ноември 26, 2009, 21:41:22 pm »
Мила Елиана,
Не се вглеждай толкова много в признаците, някой месец ги има, друг не и не винаги са с еднакъв интензитет.  Тестовете са удачен вариант за установяване на  О., но най-добре е да си планираш поне веднъж месечно проследяване с Узи, напр. при теб към 11-ти, 12-ти ден, за да се проследи наличие и размери на фк. За геритамина не мога да кажа нищо, може би някои от момичета са запознати с ефектите от него...
Но така и така си почнали, продължи с тестовете още няколко дена.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #155 -: Ноември 27, 2009, 17:20:26 pm »
Здравейте ......
Геритамина не пречи на О. - напротив подпомага я, ако се приема правилно.
О. може да е късна.
Тестовете за О. не ти гарантират, че наистина има О.
За да си сигурна / в дом. усл'я/ че има О. - мери БТ + тестове за О.

ПП. Няма признак, според който да може да се каже със сигурност, че има О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #156 -: Ноември 30, 2009, 17:57:04 pm »
Денис, извинявай за многото въпроси, но този месец ми е трудно да се ориентирам в овуто :?. На 15 ден теста беше положителен, правен 17.00ч, а на 16 ден  теста в 13.00ч беше отрицателен. Това означава ли, че ову е имало вечерта на 15 срещу 16 ден?
Овуто е настъпило преди отрицателния тест и покачването на Т., нали? :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #157 -: Декември 03, 2009, 17:47:01 pm »
Денис, ........
теста е бил положителен на 15 ден - О. настъпва от 12 до 48 час след (+) тест или О. трябва да е била от 16 рано сутринта до 17 късно вечерта /или 18 рано сутринта/ - сметни си ги и ти да не бъркам :)
Смяташ така след (+) тест - двата дни след това трябва да е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #158 -: Декември 07, 2009, 17:58:59 pm »
Момичета, чували ли сте за "лунна овулация" и какво ви е мнението по въпроса?

според някои теории, луната оказва голямо влияние върху фертилността на жената, дори има мнения, че при примитивни условия на живот месечния ти цикъл може да съответства на лунния цикъл. Идеята е че ако си изчислиш лунната овулация (със специален калкулатор) и я напаснеш във времето с физическата ти, шансовете за забременяване са увеличават многократно.
Ето няколо линка:
http://www.skepdic.com/jonas.html
http://forum.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=3d16a4331086e3a7b89b42615d4dec03&topic=383172.0
http://www.moonsigncalendar.net/calculate-moonsign.htm
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 18:46:38 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #159 -: Декември 07, 2009, 18:04:58 pm »
простете невежеството,но за първи път го чувам,какво ще рече това?