0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« -: Септември 04, 2009, 16:05:21 pm »
Ехо, има ли тук ветерани?

Помните ли времето, когато нямаше "Зачатие" и когато пишехме в dir-a? Много време мина оттогава.

Снощи се бяхме събрали 3 ветеранки от дир-а - едната с 2 деца, другата с временно променени житейски приоритети и третата-аз, само натрупала още опит.

Много интересно би ми било да направим една статистика, каква част от хората, които бяха от първите в Зачатие посещават още сайта и по-интересното(според мен), на какъв етап са стигнали в стрмежа към деца, който е основното общо между нас.

Аз ще отговоря, дано и други да се включат. :wink:

И така, при мен :

1 спонтанна бременност + 1 спонтанен аборт;
2 инсеминации;
1 ИКСИ;
2 ИКСИ с донорски яйцеклетки;
1 ин витро на естествен цикъл;
диагноза: неизяснен стерилитет(!), проблеми с имплантацията(вероятно имунологични)
 
Модовете да преместят темата в АРТ, ако не й е мястото тук, но мисля, че повече ще се вижда тук.


« Последна редакция: Септември 04, 2009, 16:10:57 pm от alia_alia »
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #1 -: Септември 04, 2009, 16:15:24 pm »
Я си признай кои бяхте?  :wink:

Помня го, да - лятото на 2002 влязох за първи път и разбрах кога се случва овулацията, че да си призная не помнех от часовете по биология :)
Отначало ми беше трудно да пиша, защото много ме притесняваше темата, не бях споделяла с никой, после се престраших да се представя (естествено на латиница ;) ), но почти веднага след това ни "зашлевиха" с диагноза азооспермия и отпаднах за известно време от дискусиите, защото нямаше за какво да пиша - основно се следяха графики, температури, най-напредналите правеха фоликуметрия :) ;)
Там намерих обаче едни най-добрите си приятели и до ден днешен сме заедно - те си го знаят :) Ама вече пишем само тук, не остава време за дир-а. Много ми е носталгично за дир. Между другото в темите там е живата история как се създаде сдружението и сайта :)

П.П:
 юли 2003 - Щастливата спермограма, която ми върна надеждата :)
 октомври 2004 - 1 IVF (-)
 февруари 2005 - 2 IVF (-)
 октомври 2005 - 3 IVF (+)  младеж и девойка
 ноември 2007 - FET (-)
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 16:21:10 pm от cygnus »
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #2 -: Септември 04, 2009, 16:17:35 pm »
Снощи се бяхме събрали 3 ветеранки от дир-а - едната с 2 деца, другата с временно променени житейски приоритети и третата-аз, само натрупала още опит.
Тук разпознах себе си, хаха :)

Ох бе, помните ли отчаяното и тъжно дете тогава?  :oops: :oops: :oops: :oops:
ot4aqna_i_tujna.Е по-идиотски ник не можах да си измисля..лапешка работа  :lol: :lol: :lol: :lol:. При мен май всички знаете-вече не съм с мъжа си. Разделихме се точно когато започвах ин витро процедура в Щеревата клиника. Мисля, че е било за добро....
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 16:19:43 pm от Мимка »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #3 -: Септември 04, 2009, 16:55:25 pm »
Аз водя ли се ветеран, при условие, че не съм писала в дир-а?  :balk_600:
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #4 -: Септември 04, 2009, 17:23:04 pm »
Ехеееееееее, значи сме повече от три на клона. :wink:
И аз пишех(не си помня вече ника :oops:),но ми трябваше инфо за клостила, за кистите, и какво ли още не. :)
Там сърфирах през 2003 от работа де, щот нямах още компютър в нас :D
Ние сме на етап-няма отказване в борбата за дете!
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 17:27:13 pm от Breiv »
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #5 -: Септември 04, 2009, 18:16:08 pm »
абе три, много сме. аз открих клуба януари 2003 г. и малко след това се регистрирах и започнах да пиша със същия ник, с който съм и до сега.

ноември 2003 г. - извънматочна бременност, лапаротомия, отстранена дясна тръба
март 2005 г. - инсеминация
април 2005 г. - инсеминация
май 2005 г. - инсеминация
октомври 2005 г. - инвитро

и докато си чаках за второто през март 2006 г., забременях спонтанно през февруари 2006 и така на 19.10 се роди фурията Деси. след това докато си правехме планове кога ще започваме борбата за второ, юни 2008г. съвсем спонтанно и неочаквано забременях втори път и на 05.03.2009 г. се роди прекрасната Елена :D
дай боже всеки му :D
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #6 -: Септември 04, 2009, 18:27:17 pm »
Хи хи, хайде да се включи и pets от дира, демек аз  :lol: Прописах първо там, после открих и бг мама и най-накрая и любимито ми място-Зачатие
 Многооо вода изтече от тогава както се казва и на финала си имам едно прекрасно момченце.
 2003-2004- четири неуспешни инсеминации
 2006-февруари месец първи опит ин витро, + тест, диагноза-кухо яйце
 2006-декември-трансфер на замразени, - тест
 2007- втори опит ин витро, + тест, мисед в 10-та седмица
 2008- трети опит ин витро, +тест и успешен финал  :D
От дира си ми остана една любима приятелка, която навремето се пишеше на отчаяна и тъжна, ама слава богу се вразуми  :lol:
 Много ценни приятелства имам благодарение на Зачатие.  :D
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 18:41:13 pm от peta »
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #7 -: Септември 04, 2009, 21:24:27 pm »
Аааааа и аз съм в групата, обаче сега като стана въпрос и.... съм си забравила ника там :oops: :oops: :oops:
Мимке, ти ли си "отчаяна и тъжна" бе! Помня те и тебииииииии.... Аз малко се задържах там обаче. Открих Зачатие!!!

За протокола - с 1 дете.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #8 -: Септември 04, 2009, 21:47:22 pm »
В Дира четях, Зачатие октрих края на 2004 - написах в търсачката "Ин Витро" и излезе Зачатие, от тогава насам съм пристрастена, първо библиотеката, после чата и накрая се пристраших във форума. Това е моето място!

98 г. първи стъпки - "СГ", ЦС
... (много изследвания, надежди и разочерования, никакъв резулнат)...
Май 2006 г. на зачатска среща се запознах с Диип (тогава Лита), вдъхна ми вяра - открих лекаря си и продължихме напред! :heartbeat:
Ноември 2006 г. - инсеминация (за протокола)
Януари 2007 г. - Икси (-)
Дилатация
Май  2007 г. - Икси (-)
Лапаро
Лапаро
Февруари 2008 г. Икси - (+) положителен Шуар, крехка бременност, секцио, родих безценната ни дъщеря Мария!!!

Тук открих истински приятелства, по пътя "изоставих" и скъп приятел, но вярвам че много скоро ще ми "прости" yahoo_17.

На всички все още борещи се момичета искам да дам кураж, вярвам в успеха на вяска една, не спирайте приятелки мои всички ще сме МАЙКИ, това е нашата мисия и щом всяка клетка от тялото ни го желае няма начин да няма начин! :bighug:

Аз водя ли се ветеран, при условие, че не съм писала в дир-а?  :balk_600:
Да Ганева, да. :kiss:
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:49:58 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #9 -: Септември 05, 2009, 12:41:24 pm »
Аз четях там тайничко от септември 2003 г., а от май 2004 прописах. Но и на мен голямата ми любов е Зачатие.
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #10 -: Септември 05, 2009, 18:46:28 pm »
От дира си ми остана една любима приятелка, която навремето се пишеше на отчаяна и тъжна, ама слава богу се вразуми  :lol:

Хихи, ама ти си ми първата 'репродуктивна любов"  :lol: :lol: :lol: :lol: - най-първия човек, с когото започнах комуникация. Целувам те  :bighug:

Мимке, ти ли си "отчаяна и тъжна" бе! Помня те и тебииииииии.... Аз малко се задържах там обаче. Открих Зачатие!!!

Че то такова чудо забравя ли се  :lol: :lol: :lol: :lol:
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #11 -: Септември 05, 2009, 21:31:34 pm »
И аз първо открих Дира, бях започнала нова работа и четях тайно от шефовете. Там си бях със същия ник като тук. Беше 2005 година. Тогава ходих в асоциацията по семейно планиране и изгубих доста време там, но благодарение на форумите разбрах какво да правя и къде да търся специалисти и информация.
2006 - цветна снимка, спермограма , изследвания
2007 - инсеминация - отрицателна
2008 - при подготовката за инсе забременях , сега имам прекрасен син Тодор.
 
И аз съм пристрастена към Зачатие, тук открих много приятели и сродни души.
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #12 -: Септември 05, 2009, 22:07:48 pm »
Благодарение на dir-a намерих "Зачатие". Бях регистрирана като galli_gm, мисля... :ask:, но почти не съм писала там. "Зачатие" си ми остава първата и последната любов. :D.

2006 лятото откривам "Зачатие"
2006- 2007 - 4 инсеминации  :bfn1:
2007 - октомври ИКСИ - :bfp1: и вече се гушкаме с едно прекрасно слънчице.
« Последна редакция: Септември 05, 2009, 22:12:56 pm от *Галка* »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #13 -: Септември 05, 2009, 22:22:21 pm »
навсякъде съм mini- идва от miМИ и niКи
намерих Зачатие през 2005, регистрирах се и в дир-а, но след като открих форума тук спрях да посещавам Дир-а
ние сме от щастливците, които подминахме АРТ_а
2005- регистрация
2006- Първи ден на Репродуктивното здраве и потвърждение, че ИКСИ е единствен начин за забременяване и 20-на дена след това първи положителен тест- роди се Стефания
2008 май- отново проблеми и операция на Ник, 10 дена след която втори положителен тест и втора дъщеря- това пък е Преслава
отчаяна и тъжна си я спомням в чата на зачатие как всички я убеждавахме още като се появи с този си ник да го смени, ей доста време й трябваше
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #14 -: Септември 05, 2009, 22:24:06 pm »

отчаяна и тъжна си я спомням в чата на зачатие как всички я убеждавахме още като се появи с този си ник да го смени, ей доста време й трябваше

леле тва и аз го помня, сега включих. И тва било русото  osi_13
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #15 -: Септември 05, 2009, 22:52:01 pm »
Lady_11 - и в Дир-а, и тук.
някъде към декември 2003 открих Дир-а. Като си спомням призива: "Момичета, вече си имаме собствен сайт, пешете там - Зачатие" и тук форума беше с постни петдесетина мнения, направо сега ми пълни сърцето народа тук .
За протокола: минах през доста шарлатани, благодарение на момичетата тук се ориентирах към репродуктивна клиника, без да стигам до арт метод. Резултат - благодарение на доктор Персенска от клиника "Надежда" се радвам на сина си. Благодаря и на доктор Владимиров, при който бях на една единствена консултация, от която бях много разочарована навремето, но ми подзказа "ключа от палатката, която се намира под изтривалката вкъщи".
Тук е мястото да изкажа всички благорности към дадените ми съвети , включително понякога и с "набиване на канчето по главата" - особено в чат-а и особено от Джам. Благодаря ти!
Тук също е мястото да изкажа и своето разкаяние и извинение ако волно или неволно съм нагрубила някой.
Спрях да пиша във форумите за репродукция, просто защото знам, че ще обидя някой с  хапливия си  език по отношение на елементарния принцип първо да прочетеш, а ако нещо не ти е ясно, чак тогава да попиташ. От друга страна разбирам колко е ранима душата в такива случаи и желанието мечтата да се сбъдне тук и сега.
*
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #16 -: Септември 06, 2009, 14:33:11 pm »
Привет и от мен!
И аз открих "Зачатие" благодарение на dir-a.
Също и много добри приятелки, с които се запознах първо там.
Там пишех като nedapetar. И вече имах една извънмачочна и един спонтанен аборт.
А оттогава досега - още една извънматочна и два спонтанни аборта.
И успешен първи опит инвитро!

Късмет и успех на всички, които още се борят за мечтата си!
 :)



Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #17 -: Септември 07, 2009, 01:11:49 am »
 :D :D
аз открих Дир-а в началото на 2003, мисля. Първото ми неуспешно Ин витро беше вече зад гърба ми, а там се обсъждаха теми за мерене на Т, ову и др. талива :D. Тежката артилерия на АРТ все оше беше съвсем далечна и мъглява. Аз се почувствах малко не на място с моето ин витро сред момичетата правеши фоликулометрии и мерещи БТ /тия неща ги бях преживяла кажи-речи 10 години преди това/ :D

Спомням си ясно тогавашната модераторка Мирослава, спомням си и сладурката Бери и доста други.
С някой хубави личности се запознахме на живо. Съжалявам, че не съм в БГ за да се срещаме по-често.

Дони, евала за Зачатие.


Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #18 -: Септември 07, 2009, 08:58:31 am »
И аз открих дир-а някъде около 2003 година. Предимно четях , пишех много рядко . Оттогава досега хронологията по години е следната
2004-извънматочна бременност  отстранена дясна тръба
2006-втора извънматочна бременност отстранена лява тръба
2007- инвитро неуспешно
2007-трансфер на сладоледчета неуспешен опит
2008- инвитро , положителен тест за много кратко , пак неуспешен опит
 Дала съм си почивка в момента , но ще продължа , ще направя още един опит- последен , така съм решила.
Re: форум "Проблемно забременявне" в dir.bg
« Отговор #19 -: Септември 07, 2009, 12:16:20 pm »
Охооо, колко хора са се записали в темичката. :D
Мислех, че никой няма да й обърне внимание. :oops:

Момичета, обичам ви!