0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #20 -: Септември 25, 2009, 10:01:20 am »
Ами те от клиника Малинов знам, че ги изпращат в Геника, така че напълно е възможно да се бавят повечко.Следващата седмица ще се обадя да проверя.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #21 -: Септември 25, 2009, 18:57:28 pm »
Аз преди малко си оставих материала за изследването в Геника. Казаха, че ще са готови след 3 работни дни./микоплазми+уреаплазми+хламидия/. Цената е 55лв+5лв потребителска такса = 60лв
Успех на всички!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #22 -: Септември 25, 2009, 19:19:15 pm »
Аз преди малко си оставих материала за изследването в Геника. Казаха, че ще са готови след 3 работни дни./микоплазми+уреаплазми+хламидия/. Цената е 55лв+5лв потребителска такса = 60лв
Успех на всички!
За микоплазма и уреаплазма мисля, че се прави посявка и вероятно няма как да стане по-рано...Дано не греша  :oops:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2009, 08:11:15 am »
лоша новина - Ureaplasma urealyticum излезе положителен, въпреки, че м. Април/Май се лекувахме, на втората контрола всичко беше /-/, а сега пак.  :(
Защо така?
Отлагам си ЦС, не мога да е правя сега. Чакам и резултатите от микробиологията. Ужас!  :balk_145:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2009, 18:48:01 pm »
лоша новина - Ureaplasma urealyticum излезе положителен, въпреки, че м. Април/Май се лекувахме, на втората контрола всичко беше /-/, а сега пак.  :(
Защо така?
Отлагам си ЦС, не мога да е правя сега. Чакам и резултатите от микробиологията. Ужас!  :balk_145:
На мен преди ЦС не ми изискваха микробиология, нито уреаплазма, микоплазма и т.н. Питах не може ли да се пренесе някаква бактерия нагоре към матката, но ми казаха, че всичко дезинфекцират и нямало как да влияе евентуално наличие на бактерии. Във форума разбира се има доста мнения и все различни и така и не знам дали все пак е добре предварително да е чиста микробиологията. Все пак попитай лекаря, който ще ти прави ЦС за това. Може наистина да не съществува никаква опасност.
Не тъгувай, уреаплазмата си има лечение. Може би е малко по-упорито, но скоро ще я няма !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2009, 18:56:11 pm »
Присъединявам се към коментара на Гарджето с моя опит: направиха ми цветна снимка без предварителна микробиология.
Клиниката е добра, освен това съм в Щатите, а тук ако има и теоретична вероятност да ми навредят с инфекция, биха взели всички предпазни мерки, иначе съд и големи обезщетения, освен лошата репутация за клиниката. Като нацисти ме гониха обаче за кръвен тест за бременност предния ден - задължителна предпазна мярка.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2009, 08:04:43 am »
Здравейте момичета, ето че мина цял месец от както се лекуваме. Първо пихме АБ за бактериална вагиноза, след това отново АБ за уреаплазма. В понеделник ще ходя да пускам нови изследвания - контрола, да видим какво сме направили. Стискайте палци. Много е стресиращо това чакане. Искам да си отпусна душичката и да се впусна в лов.
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2009, 10:43:33 am »
Хайде и тук да се запиша. Малко по малко се включвам във всички теми за проблеми.
Миналата седмица резултата от микробиологията на мъжа ми излезе (при мъже се взема проба от еякулат) - отрицателен за хламидии, но положителен за микоплазма и уреаплазама. Изписаха му Вибрамицин за 15 дни, почивка 15 дни и следващите 15 дни пак да го пие (урологът му обяснил, че това е цикъла на размножаване на тези гадинки). Тази седмица аз ще ходя да ми вземат цитонамазка, след като я изследват ще назначат лечение и за мен.
Обясниха ни да правим секс само с презерватив, дори и за орален секс. Не се препоръчва ЦС докато се лекуваме.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2009, 11:06:39 am »
Да ви питам, аз си правих изследване за микоплазма, уреаплазма и хламидии - отрицателни са, това значи ли, че и при мъжа ми са отрицателни и няма нужда да се изследва.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2009, 18:30:13 pm »
Да ви питам, аз си правих изследване за микоплазма, уреаплазма и хламидии - отрицателни са, това значи ли, че и при мъжа ми са отрицателни и няма нужда да се изследва.
Така мисля (поне аз).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2009, 19:03:20 pm »
Чела съм за случаи, в които резултатите на партньорите се различават, съответно + и -.Конкретно за хламидията-преди инвитро процедурата ни пусках изследване за хламидия.Ако отрицателният ми резултат значеше че и мъжа ми няма,нямаше да го карат и той да  пуска.Но незнам все пак.Нека някой който е по-наясно да се включи.Мое лично мнение е, че е добре при съмнения да се пуснат и от двамата-но това са си и финанси все пак.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #31 -: Декември 04, 2009, 15:18:20 pm »
Пак съм в шах с пешката: резултатите на мъжа ми за микоплазма и уреаплазма са положителни и той пие антибиотик. За по-точно лечение лекарят ме накара и аз да си пусна изследвания и изненада - моите резултати са отрицателни. И сега какво - да пия ли или не антибиотик.
Другата странност е че аз имам кандида албиканс, а мъжът ми я няма.  :?


*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #32 -: Декември 05, 2009, 07:55:51 am »
Пак съм в шах с пешката: резултатите на мъжа ми за микоплазма и уреаплазма са положителни и той пие антибиотик. За по-точно лечение лекарят ме накара и аз да си пусна изследвания и изненада - моите резултати са отрицателни. И сега какво - да пия ли или не антибиотик.
Другата странност е че аз имам кандида албиканс, а мъжът ми я няма.  :?
Наистина странно, не мога да направя коментар.
Само искам да споделя, че когато на мен ми изписваха АБ, ги изписваха и за двамата. Пием ги заедно защото тези инфекции се предават предимно по полов път.
Успех!
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #33 -: Декември 05, 2009, 22:31:26 pm »
Чоки, докторът ми назначи за всеки случай и на мен антибиотик. А за кандидата каза, че тя не се предавала по полов път - всеки я имал в организма си до определено количество, но при падане на имунната система, пиене на антибиотици или по ред други причини увеличавала броя си почва да ти вреди. Така, че сега приемам  Микомакс и Макмирор за да трепя и нея.
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 22:46:00 pm от Mary Angel »


Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #34 -: Юли 09, 2010, 21:55:00 pm »
 изследването трябва да се вземе от церквиналния канал- от там е най точно
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2011, 23:25:40 pm »
Извинете,
имам въпрос става ясно че изследването ми за уреоплазма е +
дали отнема много време за лечение и дали за да се провери дали има и мъжа ми трябва да се направи и на него....
Благодаря ви!
*
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2011, 08:54:21 am »
Здравей, отговарям ти и тук. Изписаха ми Доксициклин за 10 дни, след което се изчаква около 2 седмици и отново се прави изследване. При положителен резултат, се назначава ново лечение с антибиотици. Разбрах, че доста трудно се лекуват понякога, но това не означава, че не може да изчезнат още след първия курс АБ.
Желателно е да се изследва и съпруга ти.
Re: Изследване за уреаплазма-моля за информация
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2011, 20:46:14 pm »
Благодаря ти... :flower: