0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #160 -: Септември 25, 2009, 19:33:27 pm »
Здравейте момичета! Днес и аз започнах стимулация за първото ми инвитро. Чувствам се като ученичка. Малко се притеснявам дали всичко ще е наред. Утре трябва да си сложа сама инжекцията писалка Пурегон 450. Дали ще се справя, въздух някакъв изкарва ли се от инжекцията ,забравих да попитам сестрата?
 Според вас Пурегона добър ли е? Док каза, че нещо яйчниците не му харесват и затова малко по-висока доза.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #161 -: Септември 25, 2009, 19:39:22 pm »
Стела,успех в неделя! :crossfingers:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #162 -: Септември 25, 2009, 20:07:43 pm »
silvi 35, виж това филмче
аз не съм изкарвала въздух - всяка капка от лекарството е ценна (и скъпа :D )
да, малко ти е виска дозата - но ти бъди спокойна, доктора ти си знае работата, довери му се!

И аз започвам най-после стимулация чакам цикъл тези дни и другата седмица се надявам да се разпиша вече в новата темичка. Дано есента да е много плодородна за всички!!!
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #163 -: Септември 25, 2009, 20:14:33 pm »
Здравейте момичета,

Вчера и аз започнах стимулация за трето вече икси. Слагат ми писалка Пурегон 450 веднъж на ден.  Дано този път да има успех!

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #164 -: Септември 25, 2009, 20:58:21 pm »
Здравейте момичета!
Нека и аз да се запиша във вашата темичка.Предстои ми първо инвитро (надявам се последно).До края на месеца съм на Регулон,след това около две седмици ще ми се бият някакви инжекции (забравих им името понеже бях доста притеснена) за подтискане на организма и след това ще е същинската стимулация.Страх ме е от всичко което ми предстои,но се надявам да е за добро!

Честито на всички,които вече са видели заветните  :bfp:
Стискам палци на тези,които вече са минали през трансфер и дано се похвалят също с  :bfp1:
И кураж и успех на тези,които са в стимулация,нека следващата година да имаме много наборчета на които да се радваме!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #165 -: Септември 26, 2009, 10:41:09 am »
Благодаря ви милички за стиснати палчета, ще имам нужда от тях  :bighug: така ми е притеснено за утре,а пък хем съм минала 2 пъти през това,направо се побърквам вече  :lol:

silvi 35,Liteto,ivaleta,ricky успех момичета и ви желая много
 :bfp1: тестчета на края.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #166 -: Септември 26, 2009, 13:58:44 pm »
Мислех да чакам новата темичка, но не издържам вече..... :oops:
Хиляди объркани мисли прехвърчат в главата ми......
На 23ти започнах блокажа със Синарел и Преднизолон, освен всички останали хапове, и се чувствам доста странно....едно такова неопределено гадене особено сутрин.
Понеже ми е първи опит, да си призная доста се притеснявам и само кофти филми ми се въртят в главата :D
Исках да Ви попитам има ли нещо, което трябва да се спазва по време на стимулацията - четох вече доста неща за протеините, вдигането на тежко и други такива, но съм сигурна че има и други неща, които не знам. Ако се сещате нещо, моля Ви да споделите....
И нормално ли е да ми се гади сутрин с позиви за повръщане, а след това като включим и Пурегона така ли ще продължава....
Успех, момичета! Ще се моля за всички Вас! :bighug:


Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #167 -: Септември 26, 2009, 16:43:36 pm »
Maxi мила, имам 2 опита но досега не ми се е гадило. Обади се на твоя Док. за това. Иначе нищо специално - само добро настроение и ++++++ нагласа :wink:
Късмет ти желая да ти е първия и последен успешен опит!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #168 -: Септември 26, 2009, 17:20:13 pm »

 maxi, silvi 35,Liteto,ivaleta,ricky успех на всички и само++++++++на финал. :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #169 -: Септември 26, 2009, 19:21:37 pm »
Благодаря за куража момичета!
 По време на стимулацията инжекциите,които се бият сутрин и вечер ли са и по едно и също време всеки ден ли се слагат или при всеки е индивидуално?
 И аз като MAXI се интерисувам дали има някакви странични ефекти от самата стимулация,от какво да се пазим ( и аз прочетох за наблягането на протеините и избягване на физическо натоварване,заради яйчниците).
 Емоционалния стрес в този период вреден ли е?(питам понеже точно по време на стимулацията ще имам изпити и не знам дали да ги отлагам,понеже съм страшно много емоционална)

Простете,ако въпросите ми ви изглеждат глупави!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #170 -: Септември 26, 2009, 20:11:06 pm »
Liteto,благодаря ти за филмчето, много ми беше полезно. За съжаление ,когато си сложих първата инжекция все още не го бях гледала и малко се обърках със слагането на иглите, ама се справих.
maxi,Liteto,ivaleta,ricky , успех и на вас!
ivaleta, и аз съм с такава доза 450 Пурегон. Май е малко височка дозата, ама док се притеснява да не би да не  е добър отговора от яйчниците и по-добре да се застраховаме.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #171 -: Септември 26, 2009, 21:09:18 pm »
Благодаря за куража и стиснатите палци, момичета!

Пурегона ме приспива и ставам много мудна и разсеяна.  Това нормално ли е?  На вас така ли действа? 

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #172 -: Септември 26, 2009, 22:31:01 pm »
Благодаря за куража момичета!
 По време на стимулацията инжекциите,които се бият сутрин и вечер ли са и по едно и също време всеки ден ли се слагат или при всеки е индивидуално?
 И аз като MAXI се интерисувам дали има някакви странични ефекти от самата стимулация,от какво да се пазим ( и аз прочетох за наблягането на протеините и избягване на физическо натоварване,заради яйчниците).
 Емоционалния стрес в този период вреден ли е?(питам понеже точно по време на стимулацията ще имам изпити и не знам дали да ги отлагам,понеже съм страшно много емоционална)

Простете,ако въпросите ми ви изглеждат глупави!
По принцип е добре да се слагат по едно и също време, да си стане като график. Но в дните на прегледи, така или иначе ще се размества, защото преди преглед не се слага нищо. Но в клиниката ще ти обяснят подробно. Не се притеснявай.
Относно страничните ефекти - явно при всеки различно. Аз съм по къс протокол с Гонал - по 150 на ден. Чувствам се добре, нямам гадене или подобни дискомфортни усещания. Но пък си усещам яйниците, което е нормално - имам 20 яйцеклетки, вторник съм на пункция :lol:
При всеки е индивидуално наистина. Добре е да не се натоварваш много физичеки, психически също е добре да си по-спокойна. Ти си се познаваш най-добре, прецени дали изпитната сесия ще ти се отрази негативно. Хапвай повече белтъчини, избягвай въглехидратите. И задължително - позитивна нагласа, усмивка и вяра в успеха!
Късмет и успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #173 -: Септември 26, 2009, 23:14:01 pm »
sixsens благодаря ти за изчерпателния отговор!  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #174 -: Септември 26, 2009, 23:32:04 pm »
Няма защо, ако имаш други въпроси - питай! И на мен ми е първо ин витро, но съм в общи линии запозната. Порови се из форума, има много полезни теми, които ще отговорят на въпросите ти. А и момичетата са много отзивчиви.
По описанието, което даваш, разбирам, че ще си по дълъг протокол. В библиотеката на сайта има полезни статии и подробно описание на видовете протоколи за стимулация. Прочети ги, доста неща ще ти се изяснят.
И не се притеснявай излишно, довери се на лекаря си и следвай препоръките му. Стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #175 -: Септември 27, 2009, 08:01:59 am »
На 23ти започнах блокажа със Синарел и Преднизолон ...

Maxi, Преднизолон не е за блокаж. Някои протоколи включват приемане на кортикостероидни препарати (Преднозолон, Метилпреднизолон, Дехидрокортизон). Целта на тяхната администрация е да понижат временно силата на имунната система, за да се подпомогне имплантацията на ембриона.

ricky, бих те посъветвала, ако имаш възможност, да минимираш колкото може повече стреса в този период. Спокойствието гарантира повече оптимизъм и положителни мисли, които са много важни за крайни резултат.
sixsens го е написала преди мен, но аз като "стара свекърва" да повторя. ;)

Стискам ви палци на всички, момичета!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #176 -: Септември 27, 2009, 08:58:40 am »
Да,момичета,така и ще направя,ще намаля стреса,все пак процедурата е много по-важна и няма отлагане.

sixsens права си,по дълъг протокол ще съм,още повече че имам поликистоза имного трябва да се внимава от хиперстимулация.Много ровя из нета,чета,но нали знаеш,че винаги има още и още въпроси!  :bighug:

cubbit   :bighug:

Успешни процедури на всички момичета и много +++++++++++++++++ резултати пожелавам!
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #177 -: Септември 27, 2009, 09:10:15 am »
Момичета,и от мен многоооо стиснати палци!Успех,и късмет на всяка една от вас. :bighug: И нека, Бог да ви пази!
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #178 -: Септември 27, 2009, 11:16:32 am »
На мен и трети ден стимулация с Пурегон. За сега нямам странични явления. Чувствам се добре.Дори си мислех дали действа това лекарство щото никакви странични явления нямам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инвитро/ИКСИ - Август и Септември 2009год.
« Отговор #179 -: Септември 27, 2009, 11:54:24 am »
Ricky, разбира се, че ще имаш въпроси :D Ние за това сме тук, ще помагаме :D И аз съм с поликистоза, по къс протокол съм и съм застрашена от хиперстимулация и аз - имам над 20 фоликула 8O Накрая намалиха дозата - последния ден беше 35-40 единици гонал  8O Стимулацията ми се намали с 1 ден - до 9 стигнах. Довечера слагам прегнила и във вторник да видим колко ще сненса :lol:

Силви, недей мила, да се ослушваш за странични ефекти :D Не е задължително да има такива. А и на 3 ден няма още какво да усетиш. То си действа, не бой се. Към края вече може да почувстваш яйчниците. И аз първите дни нищо не усещах, че чак се притесних ще направя ли яйцеклетки - ама на, виж - чак съм прекалила :lol:

Момичета, опитайте се да гледате по-спокойно на нещата, знам че е трудно. Но е във ваш интерес. И много се пазете от настинки, че мен ме боли гърло и имам гадна хрема и доста се притеснявам. Обличайте се добре, не стойте на вятър много-много и така...И аз като дърта свекърва  :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!