0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« -: Април 07, 2006, 22:24:01 pm »
Ако след овуто температурата спадне на нормална позиция,значи ли непременно,че не съм забременяла.Защото четох че пада след аборт или раждане:(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #1 -: Април 08, 2006, 09:32:33 am »
Ако след ПРЕДПОЛАГАЕМА овулация температурата спадне, значи няма овулация.
Виж ТУК.
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #2 -: Април 08, 2006, 09:48:30 am »
Лали е права. А и като ти гледам графиката, макар че не си мерила целия цикъл, тези температури не ми приличат на такива след овулация. Или нямаш, или още не е минала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #3 -: Април 08, 2006, 18:30:16 pm »
ох,то със моят "редовен"цикъл нищо немога да определя.от 28-45дена варира,ами може ли този месец просто да нямам ову,а другият да имам и т.е.нередовна ову?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #4 -: Април 08, 2006, 18:31:39 pm »
Може. Затова мери температурата всеки ден поне три месеца. Ще придобиеш предства.
*
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #5 -: Април 08, 2006, 18:36:36 pm »
[мисля да започна да я меря със друг терм.ти със дигитален ли я мериш.Този нещо не ми вдъхва доверие,от старите е
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 09:27:03 am »
Аз съм ЗА дигиталните термометри защото ме е страх живчният да не се счупи.
Абе някой чувал ли е да се продават в БГ специални термометри за БТ. В американските сайтове пише, че има такива и че мерят с по-голяма точност, но в Русе където и да съм питала, ми казват че няма. Те тука и дигитален някой аптекарки не знаят кво значи ...


*

    nesto

Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #7 -: Април 10, 2006, 17:22:53 pm »
Да, аз такъв си купих този месец, взех да я меря с него и взех, че забременях :D Не че е от него, но готино съвпадение! Немски е, струва 18 лв, като в кутията има и книжка с указание, с календар с фертилните дни и за нанасянето им, и със CD, от където можеш също да го изтеглиш и размножиш. Казва се Cyklotest Lady - в кутия като от бонбони, но малки. Взех го, защото при него БТ може да се мери и под езика, обаче забелязах една особеност, когато дни наред все ми беше 35.5 - 36.2: определено има разлика между под езика и ректално, лекарите казват, че е 0.5, обаче аз забелязах силно вариране - от 0.5 до 0.9! Освен това още една разлика видях, наложи се, защото много почна да ме съмнява тази температура - дигиталният показва 1.5 десети по-ниска температура от живачния термометър (тук поне няма вариране, знаеш си 1.5 и това е) Може би просто трябва да си сравниш трите стойности и да си спокойна от тук нататък - защото все пак дигиталното мерене в ануса е 3 секунди, а не 4 минути както при живачния, което вече е нещо сериозно!
*
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 20:41:17 pm »
Да и тук в Дряново също има термометри за БТ,живачни са,разликата между този и обикновения е,че отпред което се пъха е малко по дълго.Цената беше ок.3лв.А искам да си купя дигитален но няма!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #9 -: Април 11, 2006, 08:21:01 am »
Цитат на: aiva
Да и тук в Дряново също има термометри за БТ,живачни са,разликата между този и обикновения е,че отпред което се пъха е малко по дълго.Цената беше ок.3лв.А искам да си купя дигитален но няма!


Поръчай си в аптеката и ще ти доставят (дигитален).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
ааа
« Отговор #10 -: Април 11, 2006, 17:08:52 pm »
Здравейте,

при мен този месец се случват странни неща:
1.На 12-ти ден правя тест за овулация-положителен, на 13-ден вече е отрицателен
2.Сега реших тези два дни да си премеря температурата-доста ниска-36,6
3.Два-три дни след предполагаемата овулация ми се появиха изнервяща тъпа болка ниско в корема(все едно всеки момент ще ми дойде) и страшно силна болка в кръста(едвам стоя седнала на стол)

Как мислите имала ли съм овулация?
Четох за имплантационен спад-според вас може ли това да е такова нещо? Утре пак ще премеря температурата и ще пиша.Нея не я меря редовно, но един месец я мерих и имаше двуфазност
*
ааа
« Отговор #11 -: Април 11, 2006, 17:09:08 pm »
Здравейте,

при мен този месец се случват странни неща:
1.На 12-ти ден правя тест за овулация-положителен, на 13-ден вече е отрицателен
2.Сега реших тези два дни да си премеря температурата-доста ниска-36,6
3.Два-три дни след предполагаемата овулация ми се появиха изнервяща тъпа болка ниско в корема(все едно всеки момент ще ми дойде) и страшно силна болка в кръста(едвам стоя седнала на стол)

Как мислите имала ли съм овулация?
Четох за имплантационен спад-според вас може ли това да е такова нещо? Утре пак ще премеря температурата и ще пиша.Нея не я меря редовно, но един месец я мерих и имаше двуфазност
*
ааа
« Отговор #12 -: Април 11, 2006, 17:23:52 pm »
Пропуснах да напиша, че днес телесната ми температъра е 37,2-не съм сигурна дали има значение тя
Благодаря Ви предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ааа
« Отговор #13 -: Април 11, 2006, 18:00:58 pm »
Цитат на: aaa
Пропуснах да напиша, че днес телесната ми температъра е 37,2-не съм сигурна дали има значение тя
Благодаря Ви предварително!


12 ден от МЦ ,нали? А това кой ден от календара е?
Телесната температура или БТ (измерена сутринта)?
Ако е ТТ-то тя се повишава под въздействието на прогестерона и е признак ,че е имало овулация./Както и БТ/
/ТТ-БТ-разликата е само в това,че едната е по-висока с 0,5/
Напр. ако си измерила ТТ 37,2-то БТ ти е 37,7/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #14 -: Април 11, 2006, 18:09:26 pm »
Денис
аз сега си измерих телесната температура-а базалната я измерих сутринта
Да-12-ти ден от МЦ-пада се 3.04.2006
Ще примеря утре сутринта и двете
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Бт-то ми падна,пак май не стана...
« Отговор #15 -: Април 11, 2006, 18:27:17 pm »
Цитат на: aaa
Денис
аз сега си измерих телесната температура-а базалната я измерих сутринта
Да-12-ти ден от МЦ-пада се 3.04.2006
Ще примеря утре сутринта и двете


12 ден/3.04/-тест(+)
13 ден/4.04/-тест(-)
14 ден /5.04/ -предполагаема овулация,а може да е била и на 13 ден от МЦ
ако ЛФ(лутеалната фаза) е 14 дена
предполагаема М. е на  19.04,което е  28 ден на МЦ.
 Разбира се това е приблизително,защото не се знае как е покачването на БТ и колко дни е ЛФ.

Колко ти беше сутринта БТ?
Утре не е нужно да мериш и двете. Мери само БТ и то анално(ректално) Ако е с живачен термометър-10мин.,ако е дигитален -5 мин.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
ааа
« Отговор #16 -: Април 11, 2006, 18:49:51 pm »
БТ-36,6 но я мерих 5 мин с живачен
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ааа
« Отговор #17 -: Април 11, 2006, 19:04:25 pm »
Цитат на: aaa
БТ-36,6 но я мерих 5 мин с живачен

При тази БТ -не е имало овулация. Съжалявам.
Това ,че теста за овулация е бил положителен, не изначава че задължително ще има овулация.Той отчита пика на един хормон(ЛХ),след който обикновенно трябва да настъпи овулация ,ако няма здравословни проблеми.
 Този хормон(ЛХ) се повишава повече от 1 път през МЦ -при СПКЯ,когато се образуват кисти.
За да си сигурна дали е имало овулация е добре освен тест за овулация да мериш правилно и редовно БТ.
Добре е също да направиш фоликулометрия и да изследваш  половите хормони на 3 ден от МЦ (Естрадиол,ЛХ,ФСХ).
Най-добре отиди на лекар и то на добър специалист.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
ааа
« Отговор #18 -: Април 11, 2006, 19:12:20 pm »
И аз подозирах че не е имало овулация-ще започна да меря и другия цикъл-да видим какво ще покаже и ако пак е така ще отида на лекар.
Благодаря ти за бързия отговор денис
*
Re: ааа
« Отговор #19 -: Април 11, 2006, 21:50:43 pm »
Цитат на: aaa
Здравейте,

при мен този месец се случват странни неща:
1.На 12-ти ден правя тест за овулация-положителен, на 13-ден вече е отрицателен
2.Сега реших тези два дни да си премеря температурата-доста ниска-36,6
3.Два-три дни след предполагаемата овулация ми се появиха изнервяща тъпа болка ниско в корема(все едно всеки момент ще ми дойде) и страшно силна болка в кръста(едвам стоя седнала на стол)

Как мислите имала ли съм овулация?
Четох за имплантационен спад-според вас може ли това да е такова нещо? Утре пак ще премеря температурата и ще пиша.Нея не я меря редовно, но един месец я мерих и имаше двуфазност



Ами нали знаеш,че се случват и чудеса-когато най малко очакваш да си имала ову...се получава