0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #60 -: Юли 10, 2009, 17:04:44 pm »
Здравейте и от мен,
вчера да ви кажа хич не ми се пишеше,бяха ми потънали гемиите.Днес вече се настройвам за следващия опит.В тази връзка имам въпрос:днес бях при гинеколожката ми,в нашия град.Бях си пуснала за всеки случай преди две седмици една микробиология,тъй като на старата й изтичаше давността.Та днес като ходих да си я взема,тя ми каза,че утрогестана се започва от втория ден.На мен Димитрова ми беше казала ако ми дойде да отида между 3 и 5 ден.И тъй като утре ми е трети,смятате ли,че ще закъснея?Също ,моля да ми припомните Утрогестана колко дни се пиеше и колко излизо като цена той и Прегнила,и има ли проблем с доставката на някое от лекарствата?При първите ми опити си спомням ,че Прегнила го купувах от клиниката.
1-big-girl ,на мен също този месец ми закъсня два дни.Цяла седмица имах болки  къде ли не.На мен това инсе ми беше на естествен цикъл и не съм приемала никакви лекарства,за това и аз съм в голяма чуденка.Но както ти казват момичетата ,докато не дойде лелката,надежда има.Само за инфо да кажа,че аз преди 12г.правих аборт след много отрицателни тестове и прегледи при различни доктори,пиене на лекарства и дори инжекции за предизвикване на цикъл. 8O
bebo79добре дошла и от мен.Желая ти кратък престой в темата :wink:Цената е 390лв.на самата процедура.Отделно прегледите и изследванията ,както са ти обяснили момичетата.На мен през този месец всяко ходене през ден ,докато бях на фоликулометрия,ми излизаше 80лв.и хормоните в дена преди инсето 57лв.Така,че ние сме около 1000+ :(
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #61 -: Юли 10, 2009, 17:10:26 pm »
Дано Биг Гърл :) Много се надявам да си успяла, мила ;)  Ние сме с теб :grouphug:

Пебълсче, успех и на теб! Утрогестана се пие след инсето т.е. от втория ден след инсе - поне при мен беше така. Пие се 14 дни обикновено. И на мен утре ми е трети ден и мисля да отида при Димитрова в понеделник т.е. 5ти ден - няма да е късно не се притеснявай.


Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #62 -: Юли 10, 2009, 17:13:49 pm »
rashi,нещо бъркам ли :oops:А сега за стимулация какво ще ми изпишат?
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #63 -: Юли 10, 2009, 17:18:20 pm »
Пебълс, Утрогестана се приема след доказана овулация, на мен ми го предписваха вагинално на 2-рия ден след инсето, ако са спукани фоликулите, ако не чак като се установи, че са се спукали или са почнали да регресират.
От този цикъл сигурно ще ти предпише Клостилбегит - 10лв., Прегнилът е 17лв.
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #64 -: Юли 10, 2009, 17:22:05 pm »
Пебълси, на мен ми изписваха Клостилбегит - 5ти-9ти ден. Ако решат малко преди инсето ще ти бият Овитрел или Прегнил. И след инсето тогава Утрогестан. Той е прогестеронов препарат. Виж малко по-нагоре Меме е написала цените на всички медикаменти. :) Успееееех


Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #65 -: Юли 10, 2009, 17:26:31 pm »
Благодаря ви момичета,
аз за Клостила мисля,за Утрогестан пиша :oops:
Прочетох какво е писала Meme,но се чудех това дали е за цяла опаковка или една доза.
Хубаво бях забравила кое как се прави,жалко,че ще се наложи да си припомня :(
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #66 -: Юли 10, 2009, 17:29:33 pm »
Пеб, Клостилбегитът е 10 лева една опаковка. Ама то една опаковка се изпива на един цикъл. А прегнилът например е инжекция и е 17 лева само за 1 боцкане. :)


Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #67 -: Юли 10, 2009, 17:35:28 pm »
 :bighug:
струваше ми се нереална цена.Все пак има някакво повишение в цените отпреди 4 години.За това ми беше всичкото питане.Да се подготвя за "удъра" :wink:
*
фолекули и размерите им
« Отговор #68 -: Юли 12, 2009, 03:33:53 am »
здравейте искам да попитам ако някой може нека ми помогне стимулирана съм за инсе днес ми е 12 ден и имам един фолекул 16 мм колко трябва да бъде размера му благодаря ви
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #69 -: Юли 12, 2009, 13:10:28 pm »
'Привет, lunhua  balk_64! Коя инсеминация ти е това? Желая ти успех и дано още този месец се преместиш в темичката за мами! osi_9"
Благодаря за топлото посрещане. Това ми е първа инсеминация.И аз се надявам от следващия месец да сме всички в другата,дългоочаквана тема preggo preggo preggo Сега се нареждам да чакам  :bfp: и се надявам на 25.07. да ги видя!Както и вие вашите :bighug:

"здравейте искам да попитам ако някой може нека ми помогне стимулирана съм за инсе днес ми е 12 ден и имам един фолекул 16 мм колко трябва да бъде размера му благодаря ви"
Моите бяха 2х20мм вдясно и 2х21ммвляво и док каза,че са отлични.Отделно,в мига на инсето се бяха спукали по един от двете страни,а другите би трябвало да са се спукали след това-усещах остри болки по-късно. Дебелината на маточната лигавица също се проследява-моята беше 8,5мм по време на процедурата. Най-добре е,освен нашето мнение да попиташ лекаря си,защото твоите цифри зависят и от дължината на цикъла ти.Късмет и спокойствие! :grouphug:
« Последна редакция: Юли 12, 2009, 13:16:10 pm от lunhua »
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #70 -: Юли 12, 2009, 14:28:38 pm »
Здравейте отново, мили момичета! Аз да ви се оплача се чувствам ужасно зле от приема на това противозачатъчно MARVELON(2*1). Страшно подута се чувствам и изглеждам, краката ми са много отекли, не ми стига въздух, нещасна съм и само ми се лежи...Остават ми още 10 дни, все някак си ще ги избутам, пък дано тази пущина-задържания фоликул е изчезнал...
Толкова ми липсвахте тия дни! Как е при вас? Ще опитвате ли този месец или август?
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #71 -: Юли 13, 2009, 14:14:43 pm »
Здравейте, момичета!
Тази сутрин лелката почука и на моята врата. Усещах  признаците още миналата седмица и бях много отчаяна и обезверена, но вече съм готова да продължа нататък. Трябва да срещна с док и пак ще ви пиша може би след около 10 дни.
Чудех се дали този цикъл ще бъде с нормална продължителност, след като сега ми закъсня с 6 дни. Може би ще посетя док още тази седмица.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #72 -: Юли 13, 2009, 14:39:54 pm »
Здравейте дружки!
И аз съм в лагера на неуспелите този месец. В петък направих тест - отрицателен, ама много.Пък и физически ми беше много тежко. Спрях Утрогестана, двес имам зацапване, така, че до ден два ще ми дойде и трябва да вземем рашение.
Документи със сигурност ще подадем, но разбрах от момичетата, че подалите преди седмица-две ще чакат отговор около нова година, а ние докато подадем, ще мине седмица-две, а това означава януари, фувруари. Това ме побърква, толкова години, чакане, после ходене по доктори, после пак чакане.
Чудя се през август дали да не направим ище едно инсе, макар, че вече много съм изнервена от инсета - реализирани и нереализирани. Ще говоря с докторката за това. Говорихме си с мъжа ми да опитаме да съберем парички и да направим един опит колкото може по-скоро, ама не знам дали ще стане.
1-big-girl, много съжелявам. Искрено ти желая, следващата ти стъпка да бъде последна и успешна и да те направи най-щастливата на света.
Раши, чакаме да разкажеш как мина прегледа при Димитрова? Какво решихте?
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #73 -: Юли 13, 2009, 14:57:30 pm »
Здравейте момичета,
1-big-girl съжалявам миличка :bighug:Гледай напред,този опит го остави в миналото.
Аз в събота бях на преглед и от днес съм 5 дни 2х1 на Клостил.Преглед на 20.
ivetod :bighug:,на теб това кой опит ти беше?Каквото и да решиш ти желая успех.
Хайде някой да се включи с добра новина,нова седмица-нов късмет
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #74 -: Юли 13, 2009, 15:06:43 pm »

ivetod :bighug:,на теб това кой опит ти беше?Каквото и да решиш ти желая успех.


Ами, опит с инсета имам от септемри миналата година. Този опит ми е четвърти /доведен до края/. Освен това имам още два, прекратени, защото фоликулите се пукнаха по-рано, загубих и едни месец, когато имах задържан форикул и пих марвелон. Така, че съм ветеран в тези процедури. Е, не че се гордея с това. Малко вече си изморих. Но вярвам, че всичко ще си дойде на мястото, рано или късно, при мен и при всички вас приятелки!
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #75 -: Юли 13, 2009, 16:54:14 pm »
Ех, Ивенце, много се надявах за добри новини, даже докато течеше профилактиката тук, се порових в бг-мама и там тайничко те следих и стисках палци.

Извинявам се за личния въпрос, но щом си пила Марвелон, моля те кажи ми изчезна ли фоликула от него, имаше ли странични ефекти? Наистина се чувствам много зле от него, приятеля ми даже искаше да го спра... Май посвикнах с него и страничните му екстри и се надявам още 10 дни да ги издържа...

Освен това порових за условията на фонда при мъжки фактор и видях, че освен морфология < 15 по Крюгер има и подточка за антиспермални антитела (уви и тях имаме). Д-р Д. разгледа само спермограмите, когато я питах и каза, тьй като всички други показатели са повече от нормални, само с намалена оплодителна способност по Крюгер няма да ни одобрят от фонда. Просто забравих да я помоля да погледне имунологичните му изследвания... На 31.07 пак ще искам да ни погледне папката, защото с два мъжки проблема може и да стане за фонда и да не трябва да правим още две инсеминации...

Целувки от мен и успешна седмица!
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #76 -: Юли 13, 2009, 18:36:18 pm »
Здравейте милички :)

Адженка, дано ти преминат неприятните ефекти от Марвелона. На мен доки също ми каза, че само с лоша морфология по Крюгер няма да стане по фонда. Затова си правих 4те инсета и така.

Биг гърл, Ивенце, много съжалявам милички  :bighug: Явно този месец сме всички в отбора на неуспелите.

Иве, аз говорих с Владимиров в крайна сметка и се разбрахме, че няма да има повече инсета. Ще подавам документи във фонда и ще чакам евентуално да ме одобрят!  Стискайте палци :) Ти ако имаш парички направете още едно инсе. Знам, че е изнервящо, но пък знае ли човек!  :crossfingers:

Доши, фоликулът трябва да стане поне 18 мм.

Мемчо  :bighug:, нали знаеш че сме с теб и ще се борим до края.




Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #77 -: Юли 13, 2009, 19:26:30 pm »
Здравейте, мили мои! Моята четвърта и последна инсеминация приключи днес (13 ден) с отрицателен тест. Поревах си доста, не ми олекна. Явно разочарованието от неуспеха е с натрупване. При предишните опити го приемах по-философски. Изпитвам към себе си гадни чувства, мразя се...дано премине.
 Док. каза, че няма смисъл да продължаваме, защото след четвъртата инсеминация шансовете за успех рязко спадат и си е загуба на време и пари. Решението е взето, минавам в темата за ин витро. Процедурата ще е октомври-ноември, искам първо да си почина и да се изчистя от гадните хормони, както и да направя диета, защото равносметката от 4-те инсета е 5-6 кг. отгоре. Много се радвам за успелите от инсеминация момичета, късметлийки сте, наистина! На чакащите пожелавам късмет и вяра! Всички ще успеем, сигурна съм! :bighug:
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 19:30:06 pm от northerner »
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #78 -: Юли 13, 2009, 19:28:56 pm »
Здравейте и от мен  :bighug: И аз съм от неуспелите на трето инсе.На 02.07 ми беше зацапването, но когато отидох на преглед на 04.07 се оказа, че не било зацапване , а нормален цикъл, зашото лигавицата е тънка :x Вече приключих с четвъртата стимулациа и днес видияхме фоликул от дясно 20 мм, но лигавицата отново е много тънка и евентуално в петък ще е инсето.Дано този месец да има успели сред нас.Силно стискам палци на всички. :grouphug:
*
Re: Инсеминации през Юли и Август 2009
« Отговор #79 -: Юли 13, 2009, 20:05:43 pm »
Браво Виолет! Много хубаво фоликулче си отгледала! Дано за тези няколко дни и лигавицата порасне! Стискам палци!