0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #140 -: Юли 01, 2009, 13:47:53 pm »
:happy_birthday_1: Наделин! Желая много здраве, радост, щастие и нека всички наши пожелания да се сбъднат в най-скоро време!

Приятен обяд :eating:
Аз имам едно питане, разрових се из форума и четох, но ако може и вас да питам: Нормално ли е с МЦ да се изтичат и горе-долу големи съсиреци? И преди съм имала, но след абразиото през март са доста по-големи и МЦ е доста обилен, придружен с болки (особено миналия месец - бяха непоносими). Дали трябва да хода на доктор?
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #141 -: Юли 01, 2009, 14:37:10 pm »
Здравейте сладуранки!Аз най-накрая се пробудих.Мерси за кафнцето на Цвете!
Честит Рожден Ден на Наделин!



С пожелание за здраве,радост и сбъдване на всички мечти.
А сега и аз имам един въпрос точно обратен на този на Гарджето.
В цикъл в който е нямало Ову,съответно няма жълто тяло от какво зависи кога точно ще пристигне :witch: ? Миналия МЦ си имах О,а ми дойде доста по-рано и ми съкрати ЛФ на 10 дни,а сега О нямаше и не ми идва все още.(трябва да е днес,но няма изгледи).
Поздравления за мъжа на Радостинка.И моя си пада по изненадите,но никога по някакъв повод,а просто ей така.Той е на принципа,че всеки ден е рожден ден(за някой).
Желая ви приятен остатък от деня.
  <br />
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #142 -: Юли 01, 2009, 16:35:57 pm »
Благодаря ви, момичета ! Много ми бха ценни съветите ви. Днес просто нямаше никаква възможност да отида , но утре съм там и дано се види, че е имало ову. Иначе на въпроса, за ановулаторните цикли - при мен в месеца когато нямах овулация си ми дойде пак точно на датата, така че и представа си нямам кога ще ти дойде Тити.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #143 -: Юли 01, 2009, 17:05:02 pm »
Миналия МЦ си имах О,а ми дойде доста по-рано и ми съкрати ЛФ на 10 дни,

аз пък съм си мислела, че ЛФ неможе да се съкрати. по-скоро времето до ову да се променя, но за ЛФ съм чела, че почти не се променя. ако греша моля някой който е наясно да се включи. може пък да има някои фактори, които да окажат влияние и на дължината на ЛФ  8O интересен въпрос???


*
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #144 -: Юли 01, 2009, 17:25:26 pm »
Честит Рожден ден, Наделин! :balk_7:
Много здраве, любов и късмет! И от догодина край красивата торта да има и едно малко човече, което да помага на мама да духа свещичките!  :balk_12:
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #145 -: Юли 01, 2009, 17:28:21 pm »
Здравейте отново!
Да попитам и аз... При фоликуларня киста /от предния месец/възможно ли е да има овулация? Също и по време на прием на Дуфастон ако кистата се пукне възможно ли е да има оплождане?
Съжалявам ако въпросите ви се струват глупави но с много чете започвам да разбирам накои неща и си правя извода, че на третия ден от приема на Дуфастон имах ясно изразена овулация /16 ден от цикъла ми/. Цикъла ми е 25 дена и до 14 ден, овулация не можах да засека с тестовете... Но предния месец като засякох то пък на киста станало... Взех да се обърквам  :oops:, колко по-просто беше докато още не бяхме решили да си правим бебе  osi_13
Една звезда - светлинна и далечна ...
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #146 -: Юли 01, 2009, 17:29:34 pm »
Миналия МЦ си имах О,а ми дойде доста по-рано и ми съкрати ЛФ на 10 дни,

аз пък съм си мислела, че ЛФ неможе да се съкрати. по-скоро времето до ову да се променя, но за ЛФ съм чела, че почти не се променя. ако греша моля някой който е наясно да се включи. може пък да има някои фактори, които да окажат влияние и на дължината на ЛФ  8O интересен въпрос???

Това е така по принцип,но при мен през този цикъл не се измести Ову-то по-рано от обикновено,а М ми дойде доста по-рано.
  <br />
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #147 -: Юли 01, 2009, 17:54:01 pm »
Здравейте отново!
Да попитам и аз... При фоликуларня киста /от предния месец/възможно ли е да има овулация? Също и по време на прием на Дуфастон ако кистата се пукне възможно ли е да има оплождане?
Съжалявам ако въпросите ви се струват глупави но с много чете започвам да разбирам накои неща и си правя извода, че на третия ден от приема на Дуфастон имах ясно изразена овулация /16 ден от цикъла ми/. Цикъла ми е 25 дена и до 14 ден, овулация не можах да засека с тестовете... Но предния месец като засякох то пък на киста станало... Взех да се обърквам  :oops:, колко по-просто беше докато още не бяхме решили да си правим бебе  osi_13
при фоликулярна киста не може да има овулация. такава киста се получава по време на ову (когато трябва да е ову) или след ову, но като цяло няма ову !!! изразява се в това, че се покачва прогестерона, подуват се гърдите, някои момичета повръщат, МЦ закъснява .. мислят че са бременни, но просто фоликула е преминал в киста. Това че теста за ову  е показал +, не значи че ще се спука фоликула.. и в случая просто вместо да се пукне е станал киста (задържан фоликул) ...
 Дано си ме разбрала !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #148 -: Юли 01, 2009, 18:08:24 pm »
Здравейте отново!
Да попитам и аз... При фоликуларня киста /от предния месец/възможно ли е да има овулация? Също и по време на прием на Дуфастон ако кистата се пукне възможно ли е да има оплождане?
Съжалявам ако въпросите ви се струват глупави но с много чете започвам да разбирам накои неща и си правя извода, че на третия ден от приема на Дуфастон имах ясно изразена овулация /16 ден от цикъла ми/. Цикъла ми е 25 дена и до 14 ден, овулация не можах да засека с тестовете... Но предния месец като засякох то пък на киста станало... Взех да се обърквам  :oops:, колко по-просто беше докато още не бяхме решили да си правим бебе  osi_13

нещо и аз се обърках :) какъв ти е въпроса? дали може самата киста като се пукне да предизвика овулация ли? и как разбра, че има ясно изразена овулация, а не си засякла с тестове. с какво я засече, с мерене на БТ ли?
1. според мен дори и да е възможно кистата да предизвика ову след като се пукне, не вярвам да излезе от нея читава бременност, защото е твърде "престаряла"
2. тестовете и БТ не дават 100%, че е имало ову. най-сигурно е узи
3. също мисля, че е възможно щом МЦ ти е 25 дни, ову да ти е на 12-13 ден. ти от кой ден правиш тестовете?


Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #149 -: Юли 01, 2009, 18:21:45 pm »
Разбрах ви момичета.
Тестовете за О ги започнах от 9-ти ден и не можаха да я засекат до 14-я ден овулация. А ясно изразена овулация имам предвид че получих болки в яйчниците и кръста с разтегливата слуз, гадене, страшно желание за секс. Значи излиза че съм имала късна овулация а не това е било пукането на кистата?!? Можете да ми погледнете графиката, споделила съм и забележките си.
Вече съвсем се озадачих. Като ми мине М пак при Док. ще бягам да видим кво е положението.
Една звезда - светлинна и далечна ...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #150 -: Юли 01, 2009, 18:31:36 pm »
Гадене и болки може да има и заради кистата, а не заради ову. Най-ясни отговори ще ти даде ехографията. Иначе по графиката ти нищо не се вижда, защото не мериш БТ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #151 -: Юли 01, 2009, 18:45:03 pm »
vivera, кистата е задържан фоликул от предния цикъл ли? Или в рамките на този цикъл, в дните около О си ходила на лекар и се е видяло, че има киста?

Мисля, че има вариант при който ако имаш задържан фоликул от предния цикъл, да си имаш О от фоликул който е пораснал през текущия цикъл. Но не съм сигурна дали наистина е така, просто от четене съм отсанала с такова впечатление...а друг е въпроса ако е възможно, дали би била достоверна графиката 8O.
Иначе е Гарджето е права, че това което си усетила може да е признак и за спукване на кистата.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #152 -: Юли 01, 2009, 18:48:40 pm »
Здравейте милички и от мен! Днес от толкова работа едва гледам, ама веднага сядам пред компа да ви видя какво правите!!!
Фибс добре дошла във форума, че вече взе да ни липсваш! :wink: :bighug:
Наделин честит рожден, пожелавам ти в най-скоро време мечтата ти за малко сладко бебче да се сбъдне, но ти пожелавам и още много мечти заради които да живееш!


Радост прекрасна жена като теб, заслужава прекрасен мъж като твоя!!! :bighug: :bighug:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #153 -: Юли 01, 2009, 18:54:01 pm »
Вивера, при прием на дуфастон заради фуликулярна киста - ако се пукне кистата - тя ще се спука по време на МЦ. Дуфастона се пие точно за да я пукне. Т.е. Задържала си през месец май фуликул, който е станал киста, пила си дуфастон и щом си го спряла ти е дошло - а кистата се е махнала. През следващия месец Юни - можеш да имаш нормална Ову и да забременееш. Но ако кистата не се е махнала, а ти си пила дуфастон преди предполагаема Ову - не може да си бременна - защото Дуфастона действа като противозачатъчно преди овулация.
Как разбра че си имала Овулация? Защо започна да пиеш Дуфастон от 14-ти ден, лекар ли ти го назначи? Дуфастон се пие само след като има 100% установена преминала овулация с ехографски преглед.
Обясни ни моля те с дати, за да можем и ние да ти отговорим правилно!


Добре де, прочетох ти обяснението - никъде не видях обаче да пишеш че се е ведяла киста?!?! За каква фуликулярна киста ставаше въпрос тогава? И как така се очаква ову - и да пиеш дуфастон, пак ти казвам той се пие само след като е ясно че ову е минала, а не преди нея!
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 19:18:42 pm от Vickson »
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #154 -: Юли 01, 2009, 19:13:21 pm »
Малко предистория:
очаквах на 2 юни М но на 1 юни ми прокърви и после, нищо и така до 6 юни когато ми прокърви със силни болки и съответно отрицателни тестове за бременност. Отидох на лекар и Док. каза, че това е М но нямаше обяснение защо ми е закъсняло, беше много озадъчена. Пуснахме тестове които се оказаха добри. Действително след 5 дена бях абсолютно чиста вече само дето М ми беше само леко кървене. На чисто отидох отново на Док., датата е 12 юни и 7 ден от цикъла. Док. каза, че имам фоликул /гледа ме на ехограф вагинално и при двата прегледаи се изрази че се вижда фоликулярна кистичка/ и се очаква овулация но лигавицата ми е изтъняла и ми изписа Дуфастон от 14 до 25 ден от цикъла.
В Бургас живея отскоро и за тази лекарка има много добри отзиви за това и вярвам а и съм доста боса по тези теми. :oops:
Ох, незнам сега дали бях достатъчно ясна и изчерпателна. Колкото повече пиша, толкова повече се обърквам.
 :oops: :oops: :oops:

Също се чуда при моите отрицателни тестове за О дали тя не е минала преди или в деня на тестовете??? Защото на 14 юни /9 ден от цикъла/ имаше втора бледа черта докато останалите бяха абсолютно само с една чертичка!?!
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 19:32:11 pm от vivera »
Една звезда - светлинна и далечна ...
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #155 -: Юли 01, 2009, 19:17:19 pm »
Я малко да разведрим обстановката  :D
знам, че някои от нас обичат това:

други пък това:

кой каквото си хареса  :wink:
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #156 -: Юли 01, 2009, 19:20:09 pm »
Благодаря Дениса от тези нещица бих опитала, от двете дори  :wink:.
Има ли дами от Бургас или всички сте от Варна и Сф???
Една звезда - светлинна и далечна ...
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #157 -: Юли 01, 2009, 19:24:05 pm »
и аз бих се почерпила и от двете, благодаря!
първо от първото, после от второто за прислаждане ;)


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #158 -: Юли 01, 2009, 19:25:20 pm »
Дени аз сядам за една биричка ама предлагам и това, че не ми върви голата бира!!!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Юнско-Юлска седмична тема /29.06.-05.07/
« Отговор #159 -: Юли 01, 2009, 19:32:17 pm »
Дени аз сядам за една биричка ама предлагам и това, че не ми върви голата бира!!!


:oops: :oops: :oops: ами който се чуди как да отслабва забравя за мезетата  :D