0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« -: Април 04, 2006, 10:21:35 am »
Здравейте момичета, искам да се посъветвам, ако има някой препатил с цистит. Сестра ми има много сериозни проблеми, вчера е била в Пирогов и са искали да я оставят за изследвания, но тя се е подписала на отказа си и това не подлежи на коментар и убеждаване - не ще да остава и само до някъде я разбирам. На 25 е и няма деца, тепърва и предстои и аз се притеснявам от усложнения, тя взима лекарства, но често страда от това (цистит) и имам чувството, че е станало хронично. Някой има ли опит и знае ли някаква билка или метод от народната медицина, поне с това ако мога да и помогна.
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #1 -: Април 04, 2006, 10:26:23 am »
Нина, една моя приятелка страда от същия проблем и си прави отвара от мечо грозде, която пие 3 пъти на ден. Но не знам точните пропорции и колко време трябва да ври.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #2 -: Април 04, 2006, 10:34:56 am »
Да, сега се сещам, че май съм го чувала, също и за бубречни проблеми, мерси rally_pat, подсети ме, ще събера оферти и ще и предложа нещо все пак :)
*
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #3 -: Април 04, 2006, 12:27:02 pm »
Здравей, аз имам същия проблем с цистита. От 3 години съм все с цистит пила съм и мечо грозде и всякакви билки дори незнам как се казват но отърване няма (поне при мен). Имаше някакви билкови хапчета цистон знам че майка ми ги е купувала от тези аптеки "Лечител" . Миналата година зимата се разболявах през 2 седмици, бих си 5 пъти гентамицин ходих по изследвания но нищо. Последният път когато се разболях (това беше лятото) в продължение на 1 месец не можеха да установят от какво се появява цистита толкова често и първо ми предписаха Ципрофоксацин или нещо такова после българския вариант на Сумамед (не се сещам как се казваше) и накрая пих Цитерал мисля че от последното ми мина, защото тази зима не боледувах. Ами незнам до колко съм ти била полезна, бих ти препоръчала много течности чайчета от мечо грозде ако не й се пие чай има билкови таблетки мисля че бяха на Д-р Тошков аз предпочитам тях. Дано се оправи по - бързо защото е супер неприятно.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #4 -: Април 04, 2006, 12:33:02 pm »
Ами полезна си ми gucci, разбира се :) ще кажа на сестра ми и за лекарствата, да види, кои е пила и кои не и да се консултира с лекар. Явно е труднолечимо, ама не трябва да се оставя.  И ти доста хапчета си изпила :( Дано да не те повтаря.
*
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #5 -: Април 04, 2006, 12:47:14 pm »
Ами според мен задължително трябва да отиде на лекар защото може да отиде до бъбреците и нарушаване на функциите им (поне така ми обясниха на мен лекарите).
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #6 -: Април 04, 2006, 12:56:58 pm »
Здравей Нина, аз също си имам хроничен цистит . Не мога да пия мечо грозде защото ми горчи много без значение колко мед слагам, но си варя царевична коса - изпивам по една чаша преди всяко хранене - при мен има много добър ефект. Дано да съм ти била полезна  :D

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #7 -: Април 04, 2006, 13:01:41 pm »
Аломита, а царевичната коса в аптеките под това име ли е известна?
Благодаря за инфото :)
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #8 -: Април 04, 2006, 15:20:56 pm »
Да така се казва и струва стотинки  :D

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #9 -: Април 04, 2006, 15:25:41 pm »
тенкю :)
*

    kamii

Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #10 -: Април 04, 2006, 17:03:11 pm »
Възможно е този цистит да е причинен от хламиди - при мен беше така.
Редовно получавах цистит докато след 2г. един доктор се сети да ме изследва. Ако не се разбере това и има хламиди проблема само ще се задълбочи
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #11 -: Април 04, 2006, 20:28:32 pm »
Здравей мила.И аз бях няколко години така с цестит,който не съм лекувала на време и стана хроничен пионефрит .Така че задължително лечение!!!!При цестит задължително антибиотик,после поне 2-3 месеца билки за долекуване,и топло!!!Иска пазене!!!
Това за да се изследват хламиди не е лоша идея!Дали е само цестит или вечше отиде при бъбреците???????
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #12 -: Април 04, 2006, 20:34:10 pm »
Цитат на: kamii
Възможно е този цистит да е причинен от хламиди - при мен беше така.
Редовно получавах цистит докато след 2г. един доктор се сети да ме изследва. Ако не се разбере това и има хламиди проблема само ще се задълбочи


И не само хламидии. Има и други бактерии и вируси които причиняват цистит като попаднат в пикочните канали. Изследвайте стерилна урина да се видят какви са бактериите и тогава адекватно лечение след антибиограма. Пие ли се антибиотик неадекватно може да се проточи и усложни лечението.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #13 -: Април 04, 2006, 20:42:40 pm »
Нина, най - добре ще помогнеш на сестра си, ако я убедиш да се заеме сериозно с проблема. Не е приятно да се лежи в болница, но и без да я приемат, могат да се направят необходимите изследвания - стандартна урина, стерилна в три последователни дни за микробиологична посявка, хламидия, микоплазма, токсоплазма, ултразвук на бъбреци и т.н.
Мечото грозде е много хубава билка, както и царевичната коса, но имат слабичък ефект и са само помощно лечение. Освен това трябва да се пият много дълго време.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #14 -: Април 04, 2006, 21:55:19 pm »
Meli, предполагам че ти ще можеш да отгпвориш на този въпрос, който ме вълнува и сигурно не само мен. Цистита води ли до стерилитет или до проблемно забременяване? Благодаря ти предварително.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #15 -: Април 04, 2006, 21:59:32 pm »
Цитат на: gucci
Meli, предполагам че ти ще можеш да отгпвориш на този въпрос, който ме вълнува и сигурно не само мен. Цистита води ли до стерилитет или до проблемно забременяване? Благодаря ти предварително.


Зависи кой е причинителят на цистита. Ако е хламидия например - тогава знаеш какви са последствията. Инфекцията винаги може да се пренесе от пикочните в половите пътища, както и обратното. Права ли съм Мели  :D ? А и най-честият причинител на цистита са точно бактерии които трябва да се лекуват.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #16 -: Април 05, 2006, 07:39:51 am »
Когато пинефрита ми се възбиди и имам бактерии ,задължително ми се възпалява и полова система и получавам течение!Тези нешта са си свързани!
Съгласна съм с момичета за подробни изследвания и антибиотиграма.
Преди да ми направят антибиотикограма пих 4 антибиотика и ништо не ми помагаше!!!Слет антибиотикограма всичко се оправи бързо с 1 антибиотик.После пих 3 месеца билки за долекуване и от тогава 2 год. нямам проблеми. :lol:  :lol:  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #17 -: Април 05, 2006, 09:05:43 am »
Момичета, много ви благодаря. Ще се опитам да я убедя да иде на лекар и в същото време ще и кажа за тези билки. Имам намерение да я накарам да влезе и да прочете написаното от вас, та да вземе да се стресне малко. Знам, че не е хубаво в болница, но пъм може наистина както казва Мели да направи по-чести посещения на лекар за изследвания.
Тенкю бабините, тенкю :)
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #18 -: Април 05, 2006, 10:43:30 am »
Нина, много помага Смрадлика, но не за бани, а за пиене - в съвсем слаб разтвор. На 1л. се слага 1 щипка и се сварява като чай - после се пие. Лекар ми го е казвал. Пие се по 2-3 чаени чаши на ден. Може и повече.
Цистит, Усложнения, Лечение...
« Отговор #19 -: Април 25, 2006, 14:34:28 pm »
Нина, аз мога да ти помогна, защото страдам от хроничен пиелонефрит от дете, а през последните 3 г. всяка зима се разболявах от цистит, та до пиелонефрит. Сега съм излекувана и напълно чиста от микроби, а и забременях  :wink:

Пила съм какво ли не, но ще ти кажа кое ми помогна. Прегледа ме доц. д-р Боряна Киперова от Александровска болница, не работи със здравната каса, но тя е най-добрият нефролог в София. Предписа ми, по мое съгласие, скъпи и някои дори вносни антибиотици:
два дни по 1 инжекция Гентамицин
после 10 дни антибиотик Панцеф, той струваше...общо две шишенца за по 5 дни са 120 лв. Витамин Е. Антиоксидант.
Паралелно, една приятелка на майка ми, която също като мен е страдала ужасно от тази сатанинска болест, ми препоръча билка ВИХРОГОН. Набраха ми я от Кърджалийско. Там има, то е едно трънливо растенеие, но отварата му е напълно без вкус, аз си я пиех като водичка, не е горчива като всякаквите други билки на Ламбрев и др. подобни.
Сега съм чиста. Не знам кое повече е помогнало. Във всеки случай, иска се упорство, търпение и ... всичките парички.

Успех и се обади като решиш проблема! 8)