0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Благодаря ви момичета! Поинтересувах се и прочетох и за двете процедури много обстойно. А за цветната снимка доктора ми каза да изчакам два месеца, но аз нямам намерение да чакам вече и затова още след празниците ще я направя.

Благодаря и успех на всички!
Извини ме, но какви са тези иследвания, които сте правили и са ви казали, че и при двамата няма проблем? Би ли написала имената им.

Боби

Боби, мисля че момичето говори за ИКСИ, ин витро и ИНСЕ. Че е прочела за тях.

Обаче си мисля, че искат да й правят ИНСЕ, а не ИКСИ -  а за това определено е задължително да се знае дали тръбите са проходими. Но дори да става дума за ИКСИ пак е задължително да се направи ЦС.
« Последна редакция: Март 27, 2010, 08:41:25 am от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Но дори да става дума за ИКСИ пак е задължително да се направи ЦС.
А защо и в този случай да е задължително,не мисля  :?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Но дори да става дума за ИКСИ пак е задължително да се направи ЦС.
А защо и в този случай да е задължително,не мисля  :?
Защото, ако има хидросалпинкс, полипи или неправилна форма на матката (двурога, недоразвита и т.н.) - е от голямо значение !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Но дори да става дума за ИКСИ пак е задължително да се направи ЦС.
А защо и в този случай да е задължително,не мисля  :?
Защото, ако има хидросалпинкс, полипи или неправилна форма на матката (двурога, недоразвита и т.н.) - е от голямо значение !
Ясно!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Боби, мисля че момичето говори за ИКСИ, ин витро и ИНСЕ. Че е прочела за тях.

Обаче си мисля, че искат да й правят ИНСЕ, а не ИКСИ -  а за това определено е задължително да се знае дали тръбите са проходими. Но дори да става дума за ИКСИ пак е задължително да се направи ЦС.
Питам, защото тя каза,че са правили някакви изследвания и са им казали, че всичко им е наред и те са си отишли в къщи и са продължили да пробват. Затова питам какви точно иследвания са им направили, за да има кажат, че всичко им е наред след като дори и цветна снимка нямат.

Боби


  
Здравейте момичета!
Правиха ни разширена спермограма, съвместимост, изследваха ми хормоните, но как се казват точно трябва да погледна в къщи на листа за да ви кажа, гледаха ми матката и единственото което ми каза е че е обърната, гледаха ме за кисти, взимаха ми секрет за изледване, правих тестове имам овулация, и това. Друго не са ми правили.
Моля ви за мнение! И ви благодаря предварително.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=radinaaa][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Здравейте момичета!
Правиха ни разширена спермограма, съвместимост, изследваха ми хормоните, но как се казват точно трябва да погледна в къщи на листа за да ви кажа, гледаха ми матката и единственото което ми каза е че е обърната, гледаха ме за кисти, взимаха ми секрет за изледване, правих тестове имам овулация, и това. Друго не са ми правили.
Моля ви за мнение! И ви благодаря предварително.

Обърнатата матка не е проблем. Редовен ли ти е цикъла и мерила ли си някога БТ - питам, защото дали се знае че имаш овулация всеки месец и дали ти е достатъчно дълга лутеалната фаза ( втората половина след овулацията)? Проследявали ли са ти целия цикъл?Добре е да се проследи, за да се види как се увеличава маточната лигавица. В България много лекари правят биопсия, но при нас моят специалист не прави, защото каза, че това с днешната техника не е необходимо. При всяко положение, по един или друг начин трябва да се установи дали се удебелява колкото е необходимо. И след това( или по същото време) е на дневен ред цветната снимка.
Според мен е добре да отидеш на специалист по стерилитет, защото ( по мое мнение) кварталните гинеколози по някаква причина или са много мудни с тези изследвания или не правят някое, а те карат да чакаш. А ти нямаш време да се моташ и затова по-добре при специалист, направо да направят каквото си трябва.

Боби
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:18:26 pm от Bobbie »


  
Радина, хормони на щитовидната правиха ли ти? Те са важни.

Изследванията, които изреждаш, наистина са от основните. Добре е, че са ти ги направили. Но само по тях не може да се каже "всичко ви е наред, не му мислете"...
Първо - задължително е (поне) цветната снимка.
След това - в клиниките по стерилитет назначават някои имунологични и генетични изследвания. Ако не е открит друг проблем при предхождащите изследвания, добре е да се премине и към тези.

Направи ЦС и кажи какви са резултатите (ама в друга тема :wink:)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Момичета, моля ви придържайте се към темата. Това е подфорум "Емоционални проблеми", Техническата част се обсъжда в други подфоруми.
Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
здравейте момичета!
сега серегистрирам в форума дори незнам как да започна..
в пълна депресия съм отново, след 2-ри спонтатен аборт..
може би трябва да пиша като се успокоя просто сега немога...
извинявайте
:)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
здравейте момичета!
сега серегистрирам в форума дори незнам как да започна..
в пълна депресия съм отново, след 2-ри спонтатен аборт..
може би трябва да пиша като се успокоя просто сега немога...
извинявайте
:bighug: :bighug: :bighug:
Надявам се скоро да се съвземеш и това да е последното негативно изживяване за теб!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
здравейте момичета!
сега серегистрирам в форума дори незнам как да започна..
в пълна депресия съм отново, след 2-ри спонтатен аборт..
може би трябва да пиша като се успокоя просто сега немога...
извинявайте
Миличка, съжалявам за това което преживяваш  :( :( :(
Само времето лекува мъката...
Незнам на колко години си и как си забременяла, но е време да се обърнете към специалист.
Успех ти желая и дано следващата бременност завърши с бебче.














*
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Мисля че започвам да губя вяра вече...
Ами ако и следващия път стане така... Незнам колко загуби мога да понеса...

Надеж миличка само не губи вярата си  :bighug: :bighug: :bighug:
 Може да загубиш вяра в околните,в господ,в докторите ,ноо никога не губи вярата в себе си че си силна и че ще успееш  :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
nadenci мила съжалявам  :(  :hug2:
Наденце и аз се чувствам така.Мятам се между желанието за нова бременност и огромния ужас от нова загуба.Знам обаче, че ако се откажа няма да си простя никога.
Нека Господ е с всички нас.
благодаря ви за подкрепата и положителните мисли, все още се опитвам по нормален начин да забременея,и след 3 годишна пауза разбрах че явно мога да забременея... но отново страх да не стане пак аборт... и стана... не можах да се зарадвам, нямах време дори. преди ме измъчваше чувството че не мога да забременея пак след първия аборт преди 3 години, а сега ме измъчва чувството че не мога да го задържа....
ходя по лекари, казват че до 3 мес не зависи от мен... а това ме измъчва още повече защото ме прави безсилна... :(
:)
*
ходя по лекари, казват че до 3 мес не зависи от мен... а това ме измъчва още повече защото ме прави безсилна... :(

Не е така, насочи се към специалист по стерилитет.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0

Ще видиш, че не си сама и не си безсилна. Слава богу вече има много решения на проблемите ни.
Не се отчайвай, гледай смело напред, 90% от борбата я водиш ти.
Успех!
*
Наденце, силно те прегръщам. Както ти го направи в реално време. Като чуя "Следващият път ще стане" и ми иде понякога да му извия врата на този, дето ми го казва. Оф, нямат ли край тези притеснения? Но Дениса е права - откажем ли се, няма да си простим. Нужно е да правим каквото трябва.  yahoo_17 И бавно, но сигурно да се доближаваме до финала. Оф, ама като се сетя и аз какви ревове съм изревала. Добре, че сега е поне пролет и навън така е разцъфтяло,  :flower:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Благодаря ви, момичета, просто ще ми трябва време...