0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ми на мен шансът ми е най-висок, т.е. изобщо го има, когато съм в процедура. През останалото време е 0! Няма какво да се залъгвам с Коледи, Нови години и прочее :wink:
Вече мразя празниците....Смачкват ме. И ме карат да осъзнавам колко съм жалка и отчаяна. Поне така се чувствам. И въпреки, че имам прекрасния си съпруг до себе си, всъщност съм сама, както и той. Всеки в неговия свят, с неговата си надежда и заблуда.... Тъжно е. Дори тази година мислех да не украсявам вкъщи, но все пак си промених решението и изкарах елхата, с надеждата, че това ще е последната ни самотна Коледа!
Дано е последна за всички ни!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Вярно, че идва нова Коледа без бебе, но поне няма да си броя чашките по празниците. А ако все така върви, ще карам ски и тая зима. Все е файда.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Ми на мен шансът ми е най-висок, т.е. изобщо го има, когато съм в процедура. През останалото време е 0! Няма какво да се залъгвам с Коледи, Нови години и прочее :wink:
Вече мразя празниците....Смачкват ме. И ме карат да осъзнавам колко съм жалка и отчаяна. Поне така се чувствам. И въпреки, че имам прекрасния си съпруг до себе си, всъщност съм сама, както и той. Всеки в неговия свят, с неговата си надежда и заблуда.... Тъжно е. Дори тази година мислех да не украсявам вкъщи, но все пак си промених решението и изкарах елхата, с надеждата, че това ще е последната ни самотна Коледа!
Дано е последна за всички ни!
:bighug: нали знаеш,че те мисля :wink: Нали не си забравила да вярваш :D Е,може да не е баш за Коледа,може да е по някое време догодина,или когато и да е...но ЩЕ Е!!!Всички ще имаме бебчета...рано или късно - но ВСИЧКИ :D
Кураж,и...Коледа е прекрасна - естествено,че ще украсиш :wink:

пп Убедена съм,че все още дълбоко в себе си не си се предала и вярваш - и ти и той :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Вярно, че идва нова Коледа без бебе, но поне няма да си броя чашките по празниците. А ако все така върви, ще карам ски и тая зима. Все е файда.
osi_9
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
От болката в думите написани и премълчани ми става толкова тъжно, и искрено се моля всяка от нас да срещне своето малко чудо! Винаги съм вярвала, че когато някой друг се помоли за тебе, молбите по лесно се чуват - та в тоя ред на мисли е моята искрена молба за всички нас!
<br />[/url][img]http://ticker
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Аз съм с 5 годишен стерилитет и май вече сме с двустранен фактор.Аз нямам една тръба а другата е с пластика.А на моя спермограмата е с влошена морфология каквото и да означава това.Питах доктора,но той каза,че това нямало значение за инвитрото.Е май-има,защото съм вече с два неуспешни опита и съм наясно с мъката на всички неуспели,но не съм изгубила надежда.Сигурна съм,че и ние ще гушнеме някой ден деца в обятията си.Ако някой е наясно с тази морфология.моля да ме светне по въпроса.БЛАГОДАРЯ за което. :bighug:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Винаги съм вярвала, че когато някой друг се помоли за тебе, молбите по лесно се чуват - та в тоя ред на мисли е моята искрена молба за всички нас!
Точно така е.Молитвата е най-силна,когато друг се моли за теб! yahoo_33 А понякога имаме нужда друг да вярва вместо нас.
И не е нужно да е Коледа,за да стават чудеса.Естествено тогава като че ли повече боли от разочарованието.... :?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
sixsens, точно така, както си го описала, съм се чувствала и аз, години наред. При мен "сатурновата дупка" около рождения ден, се слива с коледната депресия и двете заедно ми правят декември най-мрачния месец в годината (после ме държи и през целия януари). Коледните празници не са ми "светли", "изпълнени с надежда",... дрън-брън.. Изпълнени са само с подтискащото усещане, че още една безуспешна година си отива. Казваш си "дано следващата да е по-добра" и си вярваш все по-малко...

Но, не знам как се получи,... тази година имам всички основания да съм още по-отчаяна и депресирана от предишните, обаче, нещо в мен се съпротивлява на мрачните мисли и лошото настроение. Не, че много ми се празнува, но поне ще направя нещо вкусно за хапване и ще украся в къщи... заради самата украса, без да мисля, че къщата ми е празна и може никога да не е пълна.. Няма да му мисля много, дали е Коледа, просто са "някакви" празници и почивни дни.

Само не знам, как ще избутам задължителните гостувания при семействата. Като си помисля само за коледните баници с късметчета, в които задължително има "бебе" и направо ми прималява. Как няма надежда, да се сетят, да измислят нещо по-неангажиращо този път.
Преди поне имаше с кого да споделям "късмета", но тази година зълва ми роди една малка, сладка племенничка, така, че познайте гадната хартийка, клечка или каквото е там от баницата, на кого ще бъде пробутана...

Ох, айде, стига съм писала, че ще ми се изпари "твърдото" решение, да не се оставям на тази Коледа да ме скапе :-)

А понякога имаме нужда друг да вярва вместо нас.


Да, точно така е...
И да ни напомня, че (все пак) има надежда.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Миналата година всяко второ късметче в баницата беше "бебе". Познайте кой ги надписа :)?!
И аз вече не чакам чудеса по Коледа...... Както казва sixsens само по време на процедура има опция да се надявам на каквото и да е.
Честно като се замисля обаче, докато имах тръби-вярвах, че може да има изненада, нищо, че сме и с мъжки и с имунологичен  фактор.
Сега се чувствам по-спокойна, колкото и парадоксално да звучи. Знам, че вече чудо няма как да се случи и затова съм насочила вярата си към екипа, при който ще е следващото ин витро.
А цигуларче ме разби с пиенето. И аз така мисля и съм в кюпа.И кънки ще карам и вино мисля да пийна.
Исках да звуча оптимистично, ама май не успях......:(

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Фибо,  :bighug: Хич даже не съм се и отказала, ама хич :D Вярата си я имам аз, ама не в Коледните чудеса, а в екипа, както Зайко много точно го е написала! Всички сте много, много прави в това, което сте написали. Цялата тази палитра от чувства я изпитва всяка една от нас. Но ще дойде краят, ще видите, ще дойде и то съвсем скоро! Хич няма да се предаваме, ей! Дайте по-весело тая година, колкото и да е трудно.
Аз много приказвам, ама.... :lol: и на мен на моменти ми е тъжно. Тази година реших, че искам да прекарам Коледа вкъщи, сами със съпруга ми. Никакви родители и прочее, не ща. Това за баницата е много вярно, всяка година едно и също. Само дето тази година и аз сама ше си тегля късмета с бебето, щото сестра ми е бременна, да е жива и здрава. Нашите искат да празнуваме заедно Коледа, да се съберем у тях, със сестра ми....не знам дали искам...Уффффф, писна ми вече. И между другото, Плумерия, и аз съм така с празниците - на 21.12. имам рожден ден, който се слива с Коледа и става едно мазало.......
Абе майината му на всичко вече! Смело и ведро напред и това е! В крайна сметка, сами си скапваме празниците с черни мисли. Не го искаме, но го правим, по-силно е от нас. Да се постараем тази година да е различно и да си прекараме супер на празниците! Усмихнете се всички и вярвайте, не в чудеса, не в Коледи, не в късмети....вярвайте в себе си, в лекарите си! Вярвайте на душите и телата си, защото собствената ни природа е тази, която се бори с нас и в нея е ключа за всичко!
 :bighug: :bighug: :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Усмихнете се всички и вярвайте, не в чудеса, не в Коледи, не в късмети....вярвайте в себе си, в лекарите си! Вярвайте на душите и телата си, защото собствената ни природа е тази, която се бори с нас и в нея е ключа за всичко!
 :bighug: :bighug: :bighug:

 :good_post: :hug2:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
.. и за да допълня последните няколко постинга - Нека на празниците се помолим освен за нашете и на любимите ни хора здраве, да са живи и здрави всеотдайните лекари, които съшо мислят за нашите проблеми. Да имат сили, търпение, че и нерви да понасят заедно с нас препядствията.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Миналата година и моето късметче от баницата беше бебе- "Малко юначе в къщата ще плаче" бях много щастлива, и беше само едно...,но уви чакам си цяла година  :( , повярвах като малко дете. Единственото нещо което ще направя, е да продължа напред и да не се отказвам, а на късметчета няма да се надявам.  :goodluck: на всички!

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ооооо, на мен всяка година ми се пада бебе на късметите, че и на мъжа ми му се пада :lol: :lol: :lol:  Засега си останахме с късметите само, ама таз година - последно :D Догодина всички ще гушкаме поне по едно истинско и реално късметче :D

П.С. Тази година ще забраня да го слагат тоя късмет в баниците.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
здравейте на всички :balk_64:от дълго време не се решавах да пиша но идва коледа-времето на чудесата и искам да пожелая на всяка една жена едно мъничко чудо preggo което да я направи щастлива!имаме един неуспешен опит и втори успешен но завършил с абразио :balk_145: въпреки болката не съм изгубила вяра в чудесата - особено на коледа!!!!!!!! mc101
Миналата година и моето късметче от баницата беше бебе- "Малко юначе в къщата ще плаче" бях много щастлива, и беше само едно...,но уви чакам си цяла година  :( , повярвах като малко дете.

На мен преди две години на Коледа ми се падна същия късмет. И аз много се надявах и вярвах, че ще успея тогава. Е не се сбъдна веднага, но все пак се сбъдна.
Незнам дали имам право да тълкувам писанията в Библията, но знам, че при Бог понятието за време не съществува както при нас-смъртните. Представете си целият си живот записан на една лента. Ако стоите отгоре и виждате цялата тази лента, за вас няма значение в кой момент точно ще посегнете към някой кадър....
За това не трябва да спираме да се молим. Дали Бог ще посегне към този кадър, на който е записано най-мечтаното от нас веднага или малко по-късно, няма значение. Важното е да не спираме да вярваме.


Дали Бог ще посегне към този кадър, на който е записано най-мечтаното от нас веднага или малко по-късно, няма значение. Важното е да не спираме да вярваме.
Който има време да чака, нека да вярва и да се надява за "друг път", обаче аз вече нямам време и затова се присъединявам към тази идея:

П.С. Тази година ще забраня да го слагат тоя късмет в баниците.....
osi_9
пък дано тази година късметът ни да се покаже от друго място, стига вече се е мушил само в баниците :P

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Охо, колко пъти ми се е падал този "късмет" в баницата. Почти всяка година. Как пък се навираше все в моите ръце ? 'ми късмет е, че все аз го издърпвах. Много по-валидни са явно законите на Мърфи, отколкото божиите. Тази година няма да си пожелавам бебе. Ами уморих се от желания, пожелания, суеверия и прочее. Надявам се само да сме здрави, живи и да имаме късмет. Дори вече започнах да си мисля, че ще ми е далеч по-леко, ако силното ми желание се позаслаби. Поне в душата ми да е мирно.
Хубави празници на всички ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Гардже, много точно си го казала! И аз искам вече да ми е мирно в душата, че се уморих наистина, много се уморих. Искам спокойствие и хармония...Дано ги постигна :D
Пожелавам на всички ни да бъдем много щастливи и удовлетворени на тези празници!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Ха така :D от последните две - ей точно това исках да чуя...аре бе момичета,така ви искам - мир и хармония... :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!